Skocz do zawartości

Rockbox w nano 2g


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

A jak u was wygląda granie w gry z GB i GBC na nano 2g ?

Bo ja nie mogę odpalić jakiejkolwiek gry za każdym razem wyskakuje bląd *PANIC* stkov main .

A niestety nigdzie nie moge doczytać czy na Nano 2g działa Rockboy czy nie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nabyłem Nano 2g i musze stwierdzić, że Rockbox TO JEST TO :woot: Ustawień wszystkiego jest od cholery, w pełni konfigurowalny system. Teraz przesiadka na coś bez Rockboxa to będzie agonia...

 

Co do wtyczki Rockboy: gry już się odpalają. Ale co jakiś czas wyskakuje komunikat "wtyczka zwróciła błąd". Jeszcze troszkę trzeba poczekać na pełny stabilny build. Ale wydaje mi się, że będzie bardzo trudno grać w cokolwiek co nie jest w systemie turowym (za sprawą sterowania). No i jednak jest wycięta linijka co bodajże 9 pikseli (przez wielkość ekranu). Pozostaje w gry z GBC grać na telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

sry ze odkopuje, ale mam pytanie odnosnie schematow do rb w nano2g.

 

otoz sprawnie chodza mi tylko 2-3 schematy, a na reszcie nie dziala "ekran odtwarzania muzyki". nie wiem, czy to jest moja przypadlosc, czy przypadlosc ostatniego release rb.

 

moze ktos napisac jakiej wersji rb uzywa i jakiej ew. skorki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sry ze odkopuje, ale mam pytanie odnosnie schematow do rb w nano2g.

 

otoz sprawnie chodza mi tylko 2-3 schematy, a na reszcie nie dziala "ekran odtwarzania muzyki". nie wiem, czy to jest moja przypadlosc, czy przypadlosc ostatniego release rb.

 

moze ktos napisac jakiej wersji rb uzywa i jakiej ew. skorki?

To normalne. Wychodzi nowy relase i niektóre tematy się sypią, aczkolwiek jest kilka stabilnych. Ja np.używam electric bars of colour. Jest moim zdaniem bardzo przejrzysty i estetyczny. Pozwala również na wyświetlanie okładek albumów. Naprawdę polecam.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, zainstalowałem sobie przed chwilą rockboxa i mam kilka pytań. Udało mi się go odpalić, ale przy wyborze jednej ze ściągniętych skórek przy próbie odtworzenia muzyki wychodzi po chwili z odtwarzacza. Postanowiłem go zresetować i teraz przy próbie odpalenia widzę tylko kreski. Pamiętam, że wczoraj miałem to smao, ale nei miałem czasu się pobawić i kiedy rano go odpaliłem wszystko było ok. Wie ktoś może w czym jest problem? Aha i jak wygląda kwestia scrobblingu na last.fm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skin'a, to moze jest niekompatybilny z Twoim buildem Rockbocksa.

 

Co do scrobblingu, to "Menu->Settings->Playback Settings->Last.fm Log->Yes"

Bedzie generowal Ci plik ".scrobbler.log", ktory uploadujesz tutaj po czym kasujesz ow plik, zeby nastepnym razem nie bylo dubli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nadal mam problem z fioletowym ekranem i latającymi poziomymi kreskami. Ponadto przy próbie usunięcia rockboxa przez rockbox utility wyskakuje błąd "Nieznany numer firmware (0)". Nie pomaga reset ustawień fabrycznych w itunes. Czy może być to winą wadliwego sprzętu?

 

PS. - kiedy instalowałem pierwszy raz rockboxa, to w konsoli naciskałem "i" i "enter" dla zainstalowania, a teraz nie mogę dojść do tego kroku. Skąd ja miałem plik manualnej instalacji? Może jak usunę właśnie przez tą konsolę, to się naprawi...

Edytowane przez Yelonas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam pytanie do ludzi obcykanych z Rockboxem: jak wepnę go w stację dokującą z głośnikami to załącza się tryb USB i nie da się nic zrobić (wtedy też ładuje baterię). Z kolei jak te głośniki odłączę od prądu żeby chodziły na wbudowanym akusie to Nano już gra, ale się nie ładuje.

Bawiłem się różnymi opcjami w menu SYSTEM i nic nie pomogło.

Działa Wam w ogóle Rockbox z takimi stacjami dokującymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Odkopuję.

 

Wczoraj zauważyłem na swoim Nano 2G dziwną przypadłość. Otóż podczas odtwarzania muzyki co jakiś czas pojawia się przerwa, muzyka na 1-3 s przestaje grać, potem wszystko wraca do normy. Mam włączony EQ (4 filtry), odtwarzam MP3 320 kbps, bateria na 40%. Czasami odtwarzacz nie reaguje na przycisk 'pause', zamiast zatrzymywać playback wychodzi do listy plików w folderze.

 

Próbowałem przeinstalowywać RockBoxa na najnowszą wersję ale nic nie pomogło. Może uaktualnić bootloadrea? Jak to właściwie zrobić? Ktoś miał podobne problemy ze swoim Nano?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Mam Ipoda nano 2g 4GB.

Wgrałem rockboxa, jednak nie wiem, jak wejść w oryginaly soft. Naciskam i trzymam jednocześnie menu i centralne kółko ( czyli reset) i resetuje sie i wchodzi spowrotem do rockboxa. Co mam zrobić ?

 

P.S. Jak wgrywać themy, ale nie te z rockboxutilyty ?

P.S.2. Sory za odkop...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Theme sciagasz ze stron Rockbox i wrzucasz do playera jak mp3 do odpowiednich katalogow (spakowany theme powinien miec juz odpowiednia strukture)

Info na temat bootowania oryginalnego FW i kupe innych znajdziesz w manualu, tutaj wersja online: http://download.rockbox.org/daily/manual/rockbox-ipodnano2g/rockbox-buildch3.html#x5-290003.1.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj zainstalowałem RB, o matko, jakie to jest wizualnie brzydkie :) Na ekranie odtwarzania ustawiłem wygląd jak w standardowym oprogramowaniu, a reszta schemat Minimalco, inaczej jakoś nie potrafię tego ogarnąć. I jeszcze masa ustawień dźwięku, jezuuu :) Ale fajnie że jest info o stanie baterii, no i Flac nie do pogardzenia, może się przyzwyczaję. Będzie jakaś różnica w czasie działania na RB i bez niego? Bo aktualnie na standardzie trzyma mi 15-16 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od iTunes uwolnił mnie foobar2000 z wtyczką do iPoda :) Wrzuciłem rockboxa, ale działa jakoś gorzej niż oryginalny soft Appla. Potestuję jeszcze, ale na dzień dobry zaliczył zwiechę - tzn. przestał odtwarzać i dopiero reset pomógł.

 

 

EDYTA:

Dobra. Zrobiłem drugie podejście do rockboxa. Możliwość korekcji EQ jest super. Zdjąłem nieco górki i dodałem nieco basu (w zakresie +- 3db) i jest teraz super.

 

Co do foobara2000 - potrafi nawet w locie konwertować flac do mp3. Tak więc mamy na dysku jakiś album w flac, robimy send2ipod a on koduje to do mp3 i wrzuca na ajpoda. Super sprawa. Zwłaszcza przy 4gb :D

Edytowane przez miklo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności