Skocz do zawartości

Grado SR60i wyniana kabla


x500

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zmianiłem kable w DT880pro , pozniej w Sennheiser , potem w kilku innych . Najgorzej bylo z grado bo sa sklejane . Szukalem w necie i znalazlem rozne sposoby jednak bardzo inwazyjne . Ostatecznie wybralem sposob z suszarka . 

 

By rozebrac plastikowe grado nalezy zdjac palak , pady a nastepnie wprost do koszyczka sluchawki od strony napisu dmuchac okolo 2 minuty goracym powietrzem z suszarki . Spoko , plastik sie nie zdeformuje , klej ktorym sklejone sa obie polowki sluchawek staje sie elestyczny i lekko krecac wyciagnac mozna dosc latwo srodek . Pozniej juz tylko przelutowac kable na nowe , ponownie wetknac obie polowki sluchawki w siebie , znowu podmuchac by klej stal sie elastyczny i zostawic na 2 minuty . Calosc jest znow twarda i nie ma najmniejszego sladu po otwarciu .

 

 Zdjęcie0213.jpg Zdjęcie0214.jpg Zdjęcie0215.jpg Zdjęcie0216.jpg Zdjęcie0217.jpg

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jakos nie mialem problemu z rozebraniem Grado i nie widze u siebie sladow kleju tak jak u Ciebie

moze tak to wyglada w 60i

 

napisz lepiej co dal Ci caly rekabling bo tez przymierzam sie do zmiany kabla u siebie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisales jaki model masz . W sr60 i w sr60i jest uzyty klej do laczenia polowek sluchawki . Uzylem kabli KLOTZ MY 204 do polaczenia kazdej sluchawki z Trojnikiem ViaBlue oraz KLOTZ MY 206 od trojnika do wtyku jack ViaBlue . Czemu zmienilem kabel ? Bo mi sie czarny nie podobal oraz pekla w nim izolacja przy oryginalnym trrojniku . Dalem tez kabel dluzszy , tamten byl dla mnie za krotki . 

 

Zdjęcie0218.jpg Zdjęcie0220.jpg Zdjęcie0224.jpg Zdjęcie0226.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisales jaki model masz . W sr60 i w sr60i jest uzyty klej do laczenia polowek sluchawki . Uzylem kabli KLOTZ MY 204 do polaczenia kazdej sluchawki z Trojnikiem ViaBlue oraz KLOTZ MY 206 od trojnika do wtyku jack ViaBlue . Czemu zmienilem kabel ? Bo mi sie czarny nie podobal oraz pekla w nim izolacja przy oryginalnym trrojniku . Dalem tez kabel dluzszy , tamten byl dla mnie za krotki .

 

Zdjęcie0218.jpg Zdjęcie0220.jpg Zdjęcie0224.jpg Zdjęcie0226.jpg

 

 

Masa ma sie rozumiec przylutowana do ekranowania? tak tylko pytam bo wydaje mi sie ze ten my204 jest 2 zyłowy mimo wszystko... Poza tym wykonanie bardzo ladne ;), a kable pozadne i potezne, sam mam klotz'a my206 w moich echo tds16 i szczesze daje bardzo ladne cieple analogowe brzmienie z siebie, w porownaniu do nedznych cienkich ruskich zyłek co byly w nich w orginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem , oba klotz'e to dwie zyly w ekranie . Poczatkowo uzylem obu dlugich odcinkow klotz my204 ekranu nigdzie nie laczac . niebieskie zyly spitkaly sie w jacku , porownalem z pojedyczym polaczeniem tzn klotz my206 ( dwie zyly plus ekran ) i nie stwierdzilem jakiejkolwiek roznicy . Drugie sr60 ( tymrazem bez i ) mam recablowane conducfilem , roznica taka ze conducfil jest ostrzejszy na wysokich i ma minimalne tendencje do uwypuklania sybilantow . Klotz nazwalbym analogowym co nie oznacza ze cokolwiek stlumia . Ale powodem recablingu byla przede wszystkim dlugosc kabla .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trojnik 35pln ( przysylaja 2szt ) , jack 100pln ( przysylaja 2szt ) ale mozna dac duuuuuzo tanszy neutrik . Kabelki kilka pln za metr .

Trojnika nie ominiesz wiec 35+wtyk neutrik powiedzmy 15 + 15 za kabel . Czyli identycznie wygladajacy tunning tylko z innym wtykiem to wydatek 65pln .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x500, wydatek może podobny ale oplot by się przydał, VIABLUE ma też oploty różnokolorowe;) Wg mnie trójnik da się ominąc, ale najezy włożyć kabel w oplot i zgrzać koszulkami, ale to wygląda gorzej od tego trójnika, mimo to trzyma rewelacyjnie! Dziś przyszły moje oploty i jacki, nie wiedziałem że mały neutrik to takie maletństwo! Duży to konkret ale mały to pitlejka!! sory za offtop:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz oplot na drugiej parze sluchawek ( gdzies tu na forum dawalem fotki ) .

Oplot jest szorstki i usztywnia kabel , poza tym malo estetyczne sa koszulki termokurczliwe zamykajace oplot w miejscu rozdzielenia ( ani to profesjonalne ani ladne ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x500 masz oczywistą racje, mimo to kupować malusi końcóweczke (trójnik) za 35zl to troche dużo wg mnie, napewno warto przy słuchawkach które u producenta stoją za 500zl+, wtedy recabling na poziomie 100zl nawet się opłaca;) Widziałeś jak wyszło na moich CAL!, dużo osób pomyślało że dorwałem gdzieś koszulke typu Y a ja połączyłem 3 koszulki razem, nie ma tragedii. Teraz mam inny plan recablingu oplot jest mega sztywny, cięzko mówić o słuchawkach do playera przenośnego z taką sztywnością... Do domu jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x500 powiedz gdzie kupujesz te cudeńka;) może i jak coś takiego sobie walnę:D:P Jack jednak wole Neutrika bo jest wiele tańszy, a wg mnie nie ustąpi jakości temu Twojemu, wydaje mi się że takiej różnicy nie usłysze, bo za głuchy jestem no i voodoo nie jestem ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 35 pln przysylaja dwa te trojniki . Tak naprawde to one sluza do kabli glosnikowych ( na grubego węża ) .

Oplot daje na kable czincz lub laczowki mp3player -> mxm .

 

Jedna sztuka kosztuje 32 zł takiego trójnika/splittera

http://www.ostoja.com.pl/documents/viablue.php?action=item&iid=ID39&cat=8&page=1&subcat=Splitter

Gdzie widziałeś za 35zł 2szt takich splitterów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1szt w allegro to komplet dwoch tych splitterow . Dwukrotnie juz przyslano mi taki komplet a zawsze klikalem kup teraz szt 1.

ostatnio placilem 35 plus przesylka .

 

Kontaktowałem się z tą firmą, która rozprowadza części i akcesoria viablue i powiedzieli, że cena jest tylko za 1szt ( 32 zł ), jeśli ktoś otrzymał 2 to najwyraźniej przez pomyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie splittery moglaby wykonac osoba ktora tu na forum zalatwiala galki do mxm . Tak sadze .

Wystarczy wziac walek aluminiowy powiedzmy 12mm srednicy i 3cm dlugosci , z jednej strony wywiercic w nim otwor 10mm srednicy na glebokosc 28mm a z drugiej dwa otwory po 4mm obok siebie tak by polaczyly sie wewnatrz z duzym otworem . Dac do poanodowania na czarno i mamy fajny spliter .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten co podałeś na pewno je termokurczliwy? bo wygląda jak zwykły gumowy, a przydało by mi się coś takiego

 

 

mam takie cos na kabelku z k701 i jest to termokurczliwe napewno, bo trzyma bardzo mocno ;). To tak tylko niepozornie wyglada i w sumie dobrze bo ladne to jest nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności