Skocz do zawartości

Zmień Wygląd T10


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Wlasnie zaczałem tworzyc wlasne menu do T10, i jak ?

 

 

menu.gif

 

aha i widze ze kolorki troszke w gifie sie zmienily, ale nie bardzo mam czas poprawiac. Reszta bedzie za jakies 2 dni, troche mi czasu brakuje na zabawe, ale mysle ze niedługo skoncze :) To moje pierwsze menu, wiec prosze o wyrozumialosc, ale i o rady co zmienic zeby poprawic wyglad naszego playerka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byc moze ciemny ze mnie chlop, ale czy moglby ktos zapodac cos w rodzaju malego tutorialu pt "jak zmienic skorke menu w T10"?Probowalem bez efektu swoich sil korzystajac z instrukcji atolonena:

 

1. Start H3Mod

2. Load an unmodified firmware (named T10.HEX) that fits your player (I use 1.62 Austrialian UMS)

 

- Then I do one of the following:

3a. Choose "Load Pack" from the Skin menu and select the .h3theme file to import the pictures from it into the firmware

- or -

3b. Choose "Import Images" from the Skin menu and select the folder containing the images to import into the firmware (in my Thief theme this folder is called "Pictures")

 

- and after that:

4. Save the modified firmware with the name T10.HEX (I'd recommend you avoid overwriting the old unmodified file).

5. Transfer the modified firmware file (T10.HEX) to your player. With a UMS version of the player you need to upload the file to the root folder (the folder containing other folders, like "music", "voice", etc.).

6. After the transfer is complete. Disconnect your player from the computer. The firmware should now start flashing into the player. Be very carefull here. Do not touch any buttons or do anything with the player while the firmware is flashing. Also, make sure you have a fresh battery for this operation. If your battery runs out during the flashing, it is very likely your player will end up broken.

7. After this is done, the player shuts down, and you can boot it up. Now you should have the theme in your player. Enjoy.

 

Jak wiecie, najnowsze wersje firmware'u instaluje sie przez firmwareupdater, podczas gdy do programu potrzebna jest wersja w pliku HEX. Przeszukujac siec w poszukiwaniu odpowiedniego pliku(moja wersja to 1.70P UMS, player w wersji pure) znalazlem cos takiego:

 

http://nyaochi.sakura.ne.jp/iriverupdate/

 

Sciagnalem wersje T10 UMS (UM/FRE) 1.70 T10_FRE_UM_OK(francuska???) i dalej robilem wszystko wg w.w. instrukcji.Uzyskany plik wkleilem do glownego folderu.Po odloczeniu playera wszystko uruchomilo sie normalnie, tak jakby firmware'u wogole nie wykryl...Probowalem kopiowac plik do folderu VOICE, Playlists, ale rowniez bez powodzenia, menu w dalszym ciagu bez zmian.Co robie zle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam w odtwarzaczu firmware 1.73 tak więc skąd i jaki firmware mam ściągnąć ,żeby te skórki działały ? Mam już zmieniony na UMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy dalej kogoś interesuje zmiana wyglądu iRivera T10 ale ostatnio postanowiłem zmienić wygląd grajka. Po krótkich poszukiwaniach znalazłem nową wersję Vista Pack ver 1.5 :lol:

Vista Pack ver 1.5

 

A prezentuje się tak:

http://home.twcny.rr.com/hellbent/t10/T10-VISTA.png

 

Jeśli kogoś interesują nowe wersje wcześniej prezentowanych skinów to polecam odwiedzić oczywiście

misticiriver.net

 

U mnie tuning przebiegł bezproblemowo :D Całość teraz wygląda świetnie :lol:Ale mam jedno ale - nie wyświetla mi numerów od skali głośności - podgłaśniam na czuja :/ ale i tak GORĄCO POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dalej kogoś interesuje zmiana wyglądu iRivera T10 ale ostatnio postanowiłem zmienić wygląd grajka. Po krótkich poszukiwaniach znalazłem nową wersję Vista Pack ver 1.5 :lol:

Vista Pack ver 1.5

 

A prezentuje się tak:

http://home.twcny.rr.com/hellbent/t10/T10-VISTA.png

 

Jeśli kogoś interesują nowe wersje wcześniej prezentowanych skinów to polecam odwiedzić oczywiście

misticiriver.net

 

U mnie tuning przebiegł bezproblemowo :D Całość teraz wygląda świetnie :lol:Ale mam jedno ale - nie wyświetla mi numerów od skali głośności - podgłaśniam na czuja :/ ale i tak GORĄCO POLECAM

 

Oczywiście że interesuje ,ale wiesz może jak ja mam się do tego zabrać ze swoim softem 1.73 ? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cóż, temat nieco przymarł. A ja mam takie pytanko. Wrzuciłem sobie firmware 1.76 UMS pure - taki jak miałem wcześniej, a do niego dograłem skin Vista. No i zrobiłem elegancko firmware-upgrade, wszystko działa, gra i buczy. Ale... Nie wiem czemu wszystkie obrazki wyglądają na wyświetlaczu T10 jakby miały nie 256 kolorów, ale duuużo mniej. Mimo, że grafiki, które wrzuciłem na kompie jeszcze prezentowały się całkiem elegancko. Ktoś napotkał na takie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Cóż, temat nieco przymarł. A ja mam takie pytanko. Wrzuciłem sobie firmware 1.76 UMS pure - taki jak miałem wcześniej, a do niego dograłem skin Vista. No i zrobiłem elegancko firmware-upgrade, wszystko działa, gra i buczy. Ale... Nie wiem czemu wszystkie obrazki wyglądają na wyświetlaczu T10 jakby miały nie 256 kolorów, ale duuużo mniej. Mimo, że grafiki, które wrzuciłem na kompie jeszcze prezentowały się całkiem elegancko. Ktoś napotkał na takie coś?

 

Tak, ja napotkałem. Zmodyfikowałem 1.77 UMS i potwierdzam, że po załadowaniu do T10 grafika jest marnej jakości. Ktoś wie dlaczego???

Tml, znalazłeś przyczynę? Poradziłeś sobie z tym jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się całkiem niedawno pożegnałem z tym skinem Vista. Powodów było kilka. Po pierwsze nie wyświetlało mi wskaźnika głośności, a zamiast tego były dwa czarne kwadraty. Po drugie przez czarny kolor paska na dole ekranu nie można było zobaczyć nazw stacji radiowych które sobie przygotowałem przez Iriver Plus 3. Nie mam pojęcia dlaczego u was są problemy z kolorami, ale spróbujcie ze Thief skinem. Do ściągnięcia tutajhttp://www.misticriver.net/showpost.php?p=...amp;postcount=2nic się nie gryzie, wszystko działa. Ewentualnie jak ktoś się lubi pobawić to może ściągnąć z misticriver skiny z mangą :D.Pozdrawiam.Ja się całkiem niedawno pożegnałem z tym skinem Vista. Powodów było kilka. Po pierwsze nie wyświetlało mi wskaźnika głośności, a zamiast tego były dwa czarne kwadraty. Po drugie przez czarny kolor paska na dole ekranu nie można było zobaczyć nazw stacji radiowych które sobie przygotowałem przez Iriver Plus 3. Nie mam pojęcia dlaczego u was są problemy z kolorami, ale spróbujcie ze Thief skinem. Do ściągnięcia tutajhttp://www.misticriver.net/showpost.php?p=...amp;postcount=2nic się nie gryzie, wszystko działa. Ewentualnie jak ktoś się lubi pobawić to może ściągnąć z misticriver skiny z mangą :D.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Vista wydawała się fajna, ale jak to Vista - okazała się niefajna ;)

Thief jest bardzo dopracowany i rzeczywiście wszystko wygląda dobrze i czytelnie. Wszelkie mangi, a ich jest najwięcej, daruję sobie - nie na mój gust ;)

Podsumowując: najlepsze wg mnie schematy to Thief i jednak ten oryginalny/fabryczny.

 

Przy okazji - gdy ładuję schemat otrzymuję komunikat:

- 139 images have been successfully loaded

- 3 images have been loaded, but the size was cropped

- 34 images remain unchanged

 

Czy też otrzymujecie te same ostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Vista wydawała się fajna, ale jak to Vista - okazała się niefajna ;)

Thief jest bardzo dopracowany i rzeczywiście wszystko wygląda dobrze i czytelnie. Wszelkie mangi, a ich jest najwięcej, daruję sobie - nie na mój gust ;)

Podsumowując: najlepsze wg mnie schematy to Thief i jednak ten oryginalny/fabryczny.

 

Przy okazji - gdy ładuję schemat otrzymuję komunikat:

- 139 images have been successfully loaded

- 3 images have been loaded, but the size was cropped

- 34 images remain unchanged

 

Czy też otrzymujecie te same ostrzeżenia?

 

Te same. A tak w ogóle to skin LimeOn ładnie się na odtwarzaczu prezentuje (IMHO lepiej niż Thief)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam w swoim T10 UMS 2GB FM (europejski, czarny kolor) soft 1.73. Mam pytanie jak mogę wgrać do niego themes Thief ?

Czy można go wgrać na najnowszy soft 1.77 ?

Czy wogóle ktoś go wgrywał jak sie prezentuje ?

Jesli sie nie da bo podobno to plik ze zmienionym softem to jaka jest wersja softu w tym skinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w swoim T10 UMS 2GB FM (europejski, czarny kolor) soft 1.73. Mam pytanie jak mogę wgrać do niego themes Thief ?

Czy można go wgrać na najnowszy soft 1.77 ?

Skoro udało się go wgrać na 1.73 i 1.76 przypuszczam, że z 1.77 nie będzie problemu.

 

Może ktoś z laski swej zarzucić "przerobionym" FW pod wersję 1GB AU-HK 1GB FW 1.77?

Generalnie [tu] masz stronę z większością paczek z firmware'em do iRiverów. Nie wiem który jest odpowiedni dla Twojego odtwarzacza (o ile w ogóle którykolwiek z tych na stronie pasuje).

A w h3mod sprawa >>przerobienia<< firmware'u to kwestia 3 kliknięć:

1. Load FW - wczytujesz bazowy FW, ten co ściągniesz ze strony

2. Load pack - wczytujesz zestaw grafik - ściągnięty np. z mysticriver

3. Save as... - zapisujesz FW do pliku HEX.

 

Poszukaj i popróbuj, sprawa wygląda łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale czy mógłby ktos jeszcze napisac jak to zrobic ?

patrz post wyżej

 

a dokładniej jeszcze raz:

1. sciagasz h3mod

2. sciagasz ze strony link odpowiedni firmware dla swojego odtwarzacza

3. sciagasz plik z grafikami - powinien miec rozszerzenie .h3theme

4. odpalasz h3mod

5. menu 'Firmware' -> 'Load...' i wybierasz plik z fimware'em, ktory sciagnąłeś

6. menu 'Theme' -> 'Load pack...' i wybierasz plik z grafikami

7. na warningi klikasz ok - po tym masz wczytany do firmware'u pakiet grafik

8. menu 'Firmware' -> 'Save as...' - zapisujesz zmieniony firmware

9. update'ujesz FW w otwarzaczu - wrzucajac plik na katalog głowny w playerze

 

Ad9. Jak nie idzie update to przed updatem zmieniasz nazwę pliku z nowym FW na taką jaką miał plik z bazowym FW (ja mam T10 Pure i plik z FW musi się nazywać T10_PURE.HEX)

 

i pamiętaj, żeby na czas update'u mieć dobrą baterie w playerze

tyle, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki tml. Mam ostatnia prosbe bo sie pogubilem na tej stronce i nie mam pojecia ktora wersje softu sciagnac czy to ma byc FREE czy jakas inna . Moj playerek to : T10 UMS 2GB FM (europejski, czarny kolor) soft 1.73

Wiem że troche już nudze ale prosze o pomoc.

Zgóry dzieki.

Ja bym brał T10_ENG_UM_OK, ale rąk ani innych części ciała bym sobie za ten wybór nie dał uciąć. Trzeba poszukać na mysticriver, może oni coś tam piszą...

 

EDIT:

link! oraz link! może to pomoże

 

EDIT2:

jeszcze to link!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Wreszcie przy drugim moim T10 udała się zmiana skóry :D Właśnie przed chwilą.

 

Dla potomnych małe info:

1. Miałem iRivera T10 Orange 1 GB FM FW 1.77 UMS AU-HK kupionego tutaj (po jakimś czasie link będzie nieaktywny) --->>> http://allegro.pl/item210556956_nowy_irive...rancja_rok.html

2. Zassałem byłem firmware stąd http://www.iriverplus.com/tools/UMS/T/T10/T10_ENG_UM_OK.ZIP

3. Po rozpakowaniu wgrałem pliczek "T10" do roota T10.

4. Bezpieczne usuwanie sprzętu i restart samoczynny, po czym... pojawia się magicznie ;) wersja US, zatem przeszedłem z wersji AU-HK na US.

5. Pewny siebie i podekscytowany jąłem pliczek z p.2 przerabiać H3Modem i wgrałem skórę z Thiefa. Zmodyfikowany plik "T10" wrzucam na roota, z którego po zaktualizowaniu wcześniejszym zniknął wcześniej wgrany czysty "T10" (*HEX)

6. Ponowny restart i mam Thiefa.

 

Teraz biorę się za inne skóry i zobaczę, która mi się najbardziej spodoba :)

 

PS. Szkoda, że przy skórze Thief nie wyświetla nazw stacji (na razie tyle obczaiłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności