Skocz do zawartości

iPod Touch/iPhone


Roni11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie co do iPod'a Touch. Z tego co widzę korzystnie jest kupić wersję 3 generacji 32gb na amazon.com (kosztuje 270$ z darmową wysyłką (~760zł)) ale zapewne będzie miał angielskie menu. Można jakoś wgrać polskie (np. jailbreak, w sumie nie bardzo wiem co to jest)? Drugie pytanie mam o słuchawki. Nie znam w ogóle Apple więc wolę się upewnić - czy do tego Touche można podpiąć normalne słuchawki z wejściem jack?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

 

Przypomniało mi się jeszcze jedno pytanie. Czy podczas ładowania można w pełni korzystać z funkcji iPod'a?

Edytowane przez Sawyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do iPod'a Touch. Z tego co widzę korzystnie jest kupić wersję 3 generacji 32gb na amazon.com (kosztuje 270$ z darmową wysyłką (~760zł)) ale zapewne będzie miał angielskie menu. Można jakoś wgrać polskie (np. jailbreak, w sumie nie bardzo wiem co to jest)? Drugie pytanie mam o słuchawki. Nie znam w ogóle Apple więc wolę się upewnić - czy do tego Touche można podpiąć normalne słuchawki z wejściem jack?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

 

Przypomniało mi się jeszcze jedno pytanie. Czy podczas ładowania można w pełni korzystać z funkcji iPod'a?

 

Po pierwsze - darmowa wysylka dotyczy tylko terenu USA

Po drugie - jesli z wysylka do Polski to dolicz przesylke, clo i VAT

 

Sluchawki podlacza sie standardowe - z mini jack'iem. Polskie menu mozna wlaczyc zmieniajac jezyk

 

Zmiana piosenek jest banalna gdyż jest możliwość,że jak się potrzęsie to się zmienia utwór.

 

Pierwsza rzecz ktora sie wylacza - chyba ze ktos lubi samoczynna zmiane piosenek w trakcie chodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie co do Touch'a. Wyczytałem, że ma wbudowany głośnik, ale interesuje mnie czy można go wyłączyć. Chodzi mi o to, żeby np. kiedy wypną się słuchawki w trakcie słuchania muzyki nie włączał się głośnik albo żeby można było zagrać w coś bez dźwięku i bez słuchawek.

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pewne wątpliwości odnośnie wzmocnienia dźwięku w iPodzie Touch - jak rozumiem, podgłaśnianie dźwięku w playerze powoduje jego pogorszenie/zniekształcenie. Do pewnych słuchawek brakuje Touch'owi trochę mocy (w moim rozumieniu - głośności) - np. z Sennheiser HD448, wczoraj zauważyłem w opcjach iTunes, że można podgłośnić pliki audio, poprzednio miałem ustawiony poziom głosności w plikach na "brak", przesunąłem suwak na "+100%" (max. zgłośnienie), włączyłem player i rzeczywiście teraz gra juz znacznie głośniej, co powoduje, że np. nie muszę już teraz zgłaśniać playera na 100% ze słuchawkami HD448.

Moje pytanie do fachowców - czy zwiększanie poziomu głośności poprzez iTunes powoduje pogorszenie dżwięku? w większym lub mniejszym stopniu niz poprzez zgłaśnianie wzmacniaczem playera? Co ma większy sens - zgłaśnianie plików w iTunes i słuchanie na playerze na mniejszej głosności czy niezgłaśnianie plików w iTunes ale podgłaśnianie na playerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma innego sposobu jak przez ograniczanie dynamiki... z drugiej strony powinno to powodować (na niektórych utworach) potworny przeser, albo po prostu przester (na innych)...

 

... jeśli nie powoduje to:

- albo iPody mają teraz w standardzie nieźle działający kompresor (dokładnie to, co robi się dziś z CD-Audio)

- albo faktycznie mają mały "zapas mocy", który jest właśnie wykorzystywany (+100% to tylko parę decybeli)

 

samo ustawienie głośności na odtwarzaczu nie powinno wpływać na dźwięk, chyba że przy maksymalnej głośności i wzmacniaczu cyfrowym dochodzimy do miejsca, gdzie "kończy się skala" a głośność idzie dalej bo tak to zostało zaprojektowane - z myślą że "skoro i tak już jest głośno, to kto tam jakąś różnicę zauważy, a nie będą narzekać że jak gra głośno to gra cicho"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A ja mam takie pytania niby iPod touch to to samo co iPhone tyle że bez funkcji GSM. A planowałbym zakup toucha i chciałbym się dowiedzieć czy ma:

GPS i czy te aplikacje które są na iPhone prócz tych związanych z GSM i wbudowanym aparatem działają także na touchu?

Czy jest jakiś dobry odtwarzacz filmów który odtworzy avi ew. mkv oraz filmy w "formacie" Xvid/Divix/X264?

I ostatnie pytanie czy to ustrojstwo da się ładować tylko przez kompa czy za pomocą gniazdka sieciowego też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ipod Touch nie ma GPSa

2. Wszystkie aplikacje działają oprócz związanych z aparatem, GSM i GPS

3. Na ipoda trzeba konwertować filmy do odpowiedniego formatu

4. To ustrojstwo da się ładować z komputera jak i z gniazdka ale potrzebna do tego jest ładowarka. W iSpocie nowa 115 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam takie pytanie dotyczące iPod Touch 3g 32GB. Chcę zamówi sobie taki na amazon.com intrygują mnie dwie rzeczy:

 

-Czy na terenie Polski obowiązuje gwarancja na taki sprzęt?

-Czym w praktyce różni się wersja europejska od amerykańskiej?

 

Ktoś miał może do czynienia z taką sytuacją i ma porównanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności