Skocz do zawartości

iPod Touch/iPhone


Roni11

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

 

Chciałbym żeby ten temat służył jako baza danych na temat iPhon'ów/Touch'y.

Użytkownicy mogliby sobie wzajemnie pomagać w rozwiązywaniu problemów, lub po prostu polecić jakieś aplikacje, akcesoria itp.

 

Zobaczymy jak temat będzie się rozwijał, może nawet kiedyś się go przyklei. ;)

 

Ja na początek chciałbym polecić fajna gierkę: The Creeps!

 

Pozdrawiam,

Roni

 

PS

Jest jakiś darmowy klient gg na Touch'a 1G?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Na ja znów mam odmienne zdanie :P

 

1. Video wg mnie gra słabiej niż Touch 2g.

2. Jest straaasznie powolny, zmienianie 1 pliku aac z okładką na następny, to 2 sekundy przerwy (wtf).

3. Bateria trzyma znacznie krócej.

4. Mimo że Touch wydaje się wiekszy, jest jednak bardziej kompaktowy (lżejszy, cieńszy, bardziej poręczny).

5. Clickwhel to okropieństwo - nie kupuję tego.

 

Zaletą video jest stosunek ceny do pojemności, chociaż ostatnio wyrwałem kompletnie nowego Toucha 2g 32gb za 800zł (wolałem dopłacić te 300zł na rzecz wielu przydatniejszych funkcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Video wg mnie gra słabiej niż Touch 2g.

2. Jest straaasznie powolny, zmienianie 1 pliku aac z okładką na następny, to 2 sekundy przerwy (wtf).

3. Bateria trzyma znacznie krócej.

4. Mimo że Touch wydaje się wiekszy, jest jednak bardziej kompaktowy (lżejszy, cieńszy, bardziej poręczny).

5. Clickwhel to okropieństwo - nie kupuję tego.

 

Zaletą video jest stosunek ceny do pojemności, chociaż ostatnio wyrwałem kompletnie nowego Toucha 2g 32gb za 800zł (wolałem dopłacić te 300zł na rzecz wielu przydatniejszych funkcji).

 

1. Video w przeciwieństwie to Toucha z RB cały potencjał drzemie w dopasowaniu EQ (podobnie jak w iRiverze H320 a o tym napewno nikt nie powie ze brzmi słabo) dlatego Po dopasowaniu odpowiednich wartości mozna mówic o jakości dźwięku a nie jak w Touchu cały DAC jest na 0 a kazda manipulacja EQ tylko psuje dźwięk. Co innego jesli podepnie się na 0 każdy z tych odtwarzaczych do duzego sprzętu przez wyjście AUX (np. Audio w samochodzie i wtedy trudno wyłonić zwycięzce)

2. Fakt jest bardzo powolny choć przynajmniej przerwy między przeskokami są równe a nie jak w H320. 4 utwory po sobie i przycinka. Rio Karmy jednak nic nie pobije jesli chodzi o szybkosc zmiany utworów

3. Bateria trzyma krótko porównywalnie z H320 i iHP-120 jest to wada dla osób oczekujących autonomii z odtwarzaczem. mój Touch 2g trzyma około 34h

4. Sprawa względna dla tego kto czego oczekuje od odtwarzacza. Np. Dla mnie minęły czasy kiedy potrzebowałem totalnej wygody i kompaktowości. Przeważnie słucham muzyki w domu lub w samochodzie.

5. Clickwhell faktycznie po przesiadce na dotykowy ekran nie jest czymś nazbyt imponującym i ciekawym i zgadzam się z tym ale mimo to jest to pewien sposób i tak naprawde logo Apple

 

Zaletą video jest stosunek ceny do pojemności, chociaż ostatnio wyrwałem kompletnie nowego Toucha 2g 32gb za 800zł

 

Farciarz ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Video wg mnie gra słabiej niż Touch 2g.

2. Jest straaasznie powolny, zmienianie 1 pliku aac z okładką na następny, to 2 sekundy przerwy (wtf).

3. Bateria trzyma znacznie krócej.

4. Mimo że Touch wydaje się wiekszy, jest jednak bardziej kompaktowy (lżejszy, cieńszy, bardziej poręczny).

5. Clickwhel to okropieństwo - nie kupuję tego.

 

Zaletą video jest stosunek ceny do pojemności, chociaż ostatnio wyrwałem kompletnie nowego Toucha 2g 32gb za 800zł (wolałem dopłacić te 300zł na rzecz wielu przydatniejszych funkcji).

 

1. Video w przeciwieństwie to Toucha z RB cały potencjał drzemie w dopasowaniu EQ (podobnie jak w iRiverze H320 a o tym napewno nikt nie powie ze brzmi słabo) dlatego Po dopasowaniu odpowiednich wartości mozna mówic o jakości dźwięku a nie jak w Touchu cały DAC jest na 0 a kazda manipulacja EQ tylko psuje dźwięk. Co innego jesli podepnie się na 0 każdy z tych odtwarzaczych do duzego sprzętu przez wyjście AUX (np. Audio w samochodzie i wtedy trudno wyłonić zwycięzce)

 

Wystarczy ze nie potrzebujesz eq - i cala zaleta znika. Touch 2g gra na tyle neutralnie ze nie czuje najmniejszej potrzeby zeby ruszac eq

 

2. Fakt jest bardzo powolny choć przynajmniej przerwy między przeskokami są równe a nie jak w H320. 4 utwory po sobie i przycinka. Rio Karmy jednak nic nie pobije jesli chodzi o szybkosc zmiany utworów

 

No mysle ze odtwarzacze flash'owe jednak pobija :)

 

3. Bateria trzyma krótko porównywalnie z H320 i iHP-120 jest to wada dla osób oczekujących autonomii z odtwarzaczem. mój Touch 2g trzyma około 34h

 

Ano wlasnie - ja jakos nie przepadam za ladowaniem grajka codziennie (ch0ciaz jak ktos uzywa wifi w Touch'u to tez sie na tym konczy)

 

 

4. Sprawa względna dla tego kto czego oczekuje od odtwarzacza. Np. Dla mnie minęły czasy kiedy potrzebowałem totalnej wygody i kompaktowości. Przeważnie słucham muzyki w domu lub w samochodzie.

 

W samochodzie sprawa jakosci jest drugoplanowa a w domu sluchanie na przenosnym grajku jest delikatnie mowiac srednio sensowne. Ma to sens w pracy gdzie ciezko jest postawic sprzet stacjonarny ale w domu?

 

5. Clickwhell faktycznie po przesiadce na dotykowy ekran nie jest czymś nazbyt imponującym i ciekawym i zgadzam się z tym ale mimo to jest to pewien sposób i tak naprawde logo Apple

 

Clickwheel ma ta zalete ze da sie go uzywac w niektorych zastosowaniach bezwzrokowo - o touch'u niestety nie da sie tego powiedziec

 

Zaletą video jest stosunek ceny do pojemności, chociaż ostatnio wyrwałem kompletnie nowego Toucha 2g 32gb za 800zł

 

Farciarz ;p

 

E tam - to nie byla az taka okazja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mysle ze odtwarzacze flash'owe jednak pobija

 

Karma akurat w tym jest fenomenem. szkoda że nie wyjąłem jej z samochodu żeby zaprezentować.

 

W Karmie masz wrażenie że zanim dotkniesz Joya w przód to juz gra nowy utwór i to jest fakt niezaprzeczalny. W iPodzie tez jest od razu ale kurcze czuje sie kilka milisekund opóźnienia bo tez idzie od razu nastepny ale w Karmie wrecz zlewa się to. Nie wiem jak to nazwać. taka dynamika że jeden klikasz i od razu bez totalnie żadnej przerwy kolejny utwór.

 

Przecież gdybym na własne uszy tego nie słyszał to bym nie mówił a pierwsze co rzuciło mi się po przesiadce z Toucha to właśnie ta zmiana utworow z prędkością światła. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym się nieczęsto mówi, ale Karma to do dziś najbardziej "wycackany" pod względem firmware'u odtwarzacz jaki powstał... przykładowo buforuje ona początki poprzedniego i kolejnych utworów (nie pamiętam ilu dokładnie) właśnie po to, żeby mogła grać zaraz po przełączeniu utworu (początek jest na tyle długi, że wystarcza żeby odpalić gapless czy rozkręcić dysk i doczytać resztę)

 

poza tym część rzeczy w najnowszej wersji firmware'u wyłączono (np. replaygain) ale nigdy nie pojawiła się "jeszcze nowsza" wersja :(

 

potem programiści z Rio przeszli do Apple, więc iPody nagle "dostały" gapless czy właśnie przerzucanie utworów z prędkością światła...

 

[edit] no nie mogę, jak ludzie się czepiają bezwzrokowości... czy wy co utwór coś przewijacie, przełączacie, przerzucacie? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mysle ze odtwarzacze flash'owe jednak pobija

 

Karma akurat w tym jest fenomenem. szkoda że nie wyjąłem jej z samochodu żeby zaprezentować.

 

Nie musiales - bawilem sie Karma ale najwyrazniej pamiec jest zawodna :)

 

[edit] no nie mogę, jak ludzie się czepiają bezwzrokowości... czy wy co utwór coś przewijacie, przełączacie, przerzucacie? :]

 

A musi byc co utwor zeby przeszkadzalo? Sony potrafilo pomyslec i dodac przyciski w serii X. Przy polaczeniu Touch'a z zewnetrznym wzmacniaczem przeszkadza to jeszcze bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności