Skocz do zawartości

Złodziejstwo W Hipermarketach


ZyGmUnT

Rekomendowane odpowiedzi

Ej ludzie szukacie dziury w całym.... wojna z ipodami wyrosla jako taki klimat w czasach jak to bylo tylko forum irivera, panowala tu specyficzna atmosfera, forum bylo duzo mniej popularne, teraz sytuacja sie zmienila. Nikt juz tak na ipody nie najezdza,ale tak zy tak w pierwszej kolejnosci poleca sie irivera/iaudio ... bo dlaczego nie ? Po pierwsze nie ma nigdzie solidnych testow ipodow! My musim miec cos w lapie i potestowac na serio. Ponoc ipody z 4 i 5 generacji juz graja ladniej, ale ta polityka dalej dobija :P. Dlaczego nie polecamy sluchawek phlipsa? Bo kto je mial na testy? Dlaczego malo kto kupywal EP? Bo nikt kto ma tu jako taką opinie goscia z dobrym sluchem ich nie mial, od kiedy ma je khron i dobrze je ocenia zapewne wzrosla ilosc ludzi ktorzy je posiadaja. To jest naturalne... nie wiem co sie tak czepiacie. Czy kogos z creativem potraktowalismy tu gorzej? Nie przesadzajcie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tak,to prawda,ostatnio jechalem w tramwaju koles mial iRivera h-3xx i sluchawki senka i pozniej zwracalem uwage na podpisy czy to byl ktos z "naszych",ktory ma akurat taki zestawik

ja ostatnio jechalem koles mial porta pro, to probowalem zapamietac co ma na sobie zeby sie spytac na forum czy to ktos od nas :D :D :D

pamietam tylko teraz ze kurtka chyba zielona z kapturem a kaptur w srodku pomaranczowy :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla poszukujacych jest juz od dawna oddzielny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Boogiewoogie się zgodzę. Jeśli ktoś jest szczęśliwy mając taki sprzęt a nie inny to bardzo dobrze. Jeśli przy okazji szuka jakichś informacji na forum... to najgłupszą rzeczą byłoby go zjechać na dzień dobry i paradoksalnie byłaby to najgłupsza strategia marketingowa, ponieważ klient traktuje to (choćby podświadomie) jako atak na siebie i typową reakcją jest tzw. "zamknięcie się" - przestają działać nawet rzeczowe argumenty. Natomiast wystarczy rzetelnie wskazać plusy/minusy (w sklepie: dać do ręki inny model, pozwolić porównać) i mamy reakcję całkowicie odmienną.

 

A co do forum, to przecież im więcej użytkowników innych marek, tym więcej recenzji/opisów z których można sobie wyrobić opinię na dany temat.

 

I jeszcze co mnie czasem boli - otóż niechęć zaawansowanych forumowiczów do odpowiadania na pytania: "plajerek za 200 max 300pln" - przecież tłumacząc to na język prostszy mamy: "Mam bardzo małe możliwości, ale chciałbym pocieszyć się muzyką, pomóżcie." Wiadomo, nie ma cudów, ale może jednak te nołnejmy też bywają lepsze i gorsze i da się coś z tego złomu poskładać co by grało przyzwoicie.

 

No i ostatni temat - ignorancja mediów. Otóż nie jest tak źle. Ostatnio przeglądałem czipka, posortowałem sobie ranking po jakości (dźwięku jak mniemam) no i:

 

1 44 7 Iriver IFP-990 256 MB 71 91 100 54 86 29

2 60 8 iAudio U2 2 GB 88 85 98 57 86 16

3 35 9 iAudio G3 512 MB 79 85 95 58 84 34

4 28 21 Iriver N10 128 MB 67 74 95 51 77 37

5 40 10 iAudio 5 512 MB 80 86 95 57 84 33

6 31 2 MobiBLU DAH-1700 512 MB 76 92 95 76 88 35

7 32 13 Mpio FY500 512 MB 72 79 93 55 79 35

8 45 12 TrekStor i.Beat organix 512 MB 71 85 92 58 81 29

9 59 4 Apple iPod nano 4 GB 100 78 92 81 87 16

10 55 11 Apple iPod nano 2 GB 85 78 92 81 84 20

 

Nie tak źle.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze co mnie czasem boli - otóż niechęć zaawansowanych forumowiczów do odpowiadania na pytania: "plajerek za 200 max 300pln" - przecież tłumacząc to na język prostszy mamy: "Mam bardzo małe możliwości, ale chciałbym pocieszyć się muzyką, pomóżcie." Wiadomo, nie ma cudów, ale może jednak te nołnejmy też bywają lepsze i gorsze i da się coś z tego złomu poskładać co by grało przyzwoicie.

 

Moze to nie jest niechec. Moze to uczciwosc. Jak ktos nie "dotykał", nie słuchał ostatnio nic w tym przedziale cenowym to będąc uczciwym nic nie moze doradzic.

 

Z tego nizszego przedzialu ostatnio porównywał SKRET SAMSUNGA (nie pamietam modelu) z jakościa iRiver-a.

 

I to jest najbardziej rzetelne porównanie, gdyz iRiver-a ma na codzien a SAMSUNGA dostał do testów od koleżanki.

I na takiej opinii mozna polegac.

Ja np. zeby ktos kompetentny rzetelnie porowanał słuchawki EP-630 z EX51 to wysłałem EP-ki do KHRON-a.

 

Ale trudno oczekiwac ze forumowicze zaczna sie wymieniac sprzetem, ew. umawiac na spotkania, gdzie kazdy poslucha jak gra sprzet kolegi.

 

Zreszta trudno jest cos powiedziec nawet po godzinie słuchania. Ja np. zauważylem, ze przyzwyczajam sie do swojego sprzetu i jak zmieniam słuchawki to czasami trwa caly dzien az sie przestawię.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie: dać do ręki inny model, pozwolić porównać) i mamy reakcję całkowicie odmienną.

 

Z tym mam kiepskie doświadczenia jeśli chodzi o MP3store w Poznaniu. Miły sprzedawca dał wprawdzie do posłuchania T30 i mpio FY-500, ale z resztą był problem (zafoliowane, opatrzone pieczęciami, hologramami etc.). Nie mozna było posłuchać ani spróbować... Ani mru-mru nt. warunków kredytowych ("proszę zadzwonić za 3 dni wieczorem, kolega będzie wiedział lepiej,bo ja tu tylko tak..."). Co do parametrów sprzętu- przykro to mówić- wiedziałem więcej po lekturze forum, niż pan w sklepie... No i stracili klienta, bo kupiłem gdzie indziej. Przykra sprawa, bo liczyłem naprawdę na zrozumienie, pomoc, doradztwo... O tym też trzeba pamiętać, chcąc przynależeć do elity, tworzyć coś wyjątkowego... Chcę mieć dobrze prosperujący sklep?- zachęcam klientów, traktuję poważnie,przygotowuję rzetelnie do spotkań, jestem na bieżąco. A jak obroty i zysk się zwiększają, nie przestaję tych szarych gostków z ulicy traktować poważnie, tylko jeszcze bardziej się przykładam. Przykro mi to pisać na TYM forum- ale znajomym MP3store na Głogowskiej w Poznaniu jako rzetelnego źródła informacji NIE POLECĘ.

Forum ,mimo lekkiej ksenofobicznej schizki jest miejscem miłym i pożytecznym- w szczególności dzięki wspomnianym wyżej wysiłkom prawdziwych pasjonatów, chcących szarym zjadaczom codzienności nieco przybliżyć gmatwaninę audiofilskich pojęć. Tym pracusiom i entuzjastom- i, co najważniejsze, profesjonalistom- dziękuję i wyrażam SZACUNEK I PODZIW.

Pozdrawiam (mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem)

Pat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trudno oczekiwac ze forumowicze zaczna sie wymieniac sprzetem, ew. umawiac na spotkania, gdzie kazdy poslucha jak gra sprzet kolegi.

 

Z tym bym sie nie zgodzil :D Wprawdzie nie posiadam nic takiego co stanowiloby jakis rarytas ale moze, kiedys nie wykluczam opcji zeby sie z kims spotkac i posluchac w "normalnych" warunkach sprzetu, moze sie troche muza powymieniac ;)

 

Zreszta trudno jest cos powiedziec nawet po godzinie słuchania. Ja np. zauważylem, ze przyzwyczajam sie do swojego sprzetu i jak zmieniam słuchawki to czasami trwa caly dzien az sie przestawię.

 

Z tym sie zgodze. Ale czasem nawet po kilku minutach mozna stwierdzic czy brzmienie mi pasuje i chce tego sluchac dalej czy siegnac po cos innego. Tak jak z gitara, czasem od pierwszej chwili, gdy tylko wezmie sie w lape, pokreci chwile galami przy wzmaku wie sie czy zglebiac dalej tajniki jej brzmienia czy odlozyc i wziasc nastepna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest wiadome ze 1 wrazenie jak jest ok to jest dobrze. Tylko fakt ze albo moze zostac takie,albo sie polepszyc .... pozatym z malo kim mozna sie spotkac bez problemu a wysylki troche kasy biora i watpie zeby kazdy tak bez problemu wysylal swojego playerka do nieznajomego zeby ten sobie przetestowal... jeszcz ejak ktos ma kilka playerow to to przejdzie, ale tutaj zazwyczaj sa pasjonaci, ktory nie wytrzymia dnia a co dopiero tyognida czy dwoch bez playerka :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po piewrwsze panowie to pier.... juz tu o wszystkim...a to mi sie nie podoba.

 

po drugie. no-name to no-name i nie ma ze lepszy czy gorszy.

 

po trzecie. obsluga sklepu ZAWSZE bedzie wiedziała mniej niz napalony klient na zakup czegos. poczytac prosze ksiazki. jest ich kilka o tym.

 

po czwarte obsluga w poznaniu sie zmienia. wiec teraz sie bedzie szkolic nowy.

 

po piate, jak nie gadacie o kiepskich markach na wyprzedazach, to zamykam temat. jak gadacie to enjoy.

 

 

po szuste ps. do pat.p --> niech Ci nie bedzie przykro ze o tym piszesz, po to jest forum. my tu nie ukrywamy naszych ewnetualych błedów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A mnie ostatnio mile zaskoczyli w "wielkim sklepie dla masowych klikentów" czyli Euro Agd czy cos takiego w Manufakturze. Na wejściu stoi sobie zestwa kina domowego Samsunga chyba HT-P1200. Pytam sie gościa z obsługi że chce wlasnie taki zestaw, czyli DVD, kolumny i cala reszta. A no i ze ma ładnie grac ;). A on mi nie próbował wciskac wlasnie tego zestawu tylko o prawie 1000 tanszy zestawik Onkyo z naprawde niezłymi kolumienkami. Nie wiem czy to kwestja Irivera na szyi ;> czy po prostu gość sie zna na swojej pracy i jeśli sie ktoś zapyta o sprzęt na zasadzie : chce coś co dobrze gra , a nie coś co dobrze wygląda to nie wciska ci tego co maja akurat w promocji. Oby wiecej takich sprzedawców.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie

 

do tego typu polityki i jakby metod socjotechnicznych pasuje doskonale okreslenie 'sprzedawcy marzen'... i dziala to w obie strony. Z jednej wlasnie iluzja hipermarketow gdzie wszystko jest tansze, z drugiej np. niektore niby luksusowe sklepy w roznego rodzaju galeriach handlowych... sprzedaja de facto normalne pospolite ciuchy, tyle tylko ze w opakowaniu sklepu wygladaja one na bardzo luksusowe. I to tez dziala... :)

 

Kazdy kij ma dwa konce, tylko proca trzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego martwi cie, ze ktos kupil iPoda?

 

No wlasnie takie teksty na forum mnie rozbrajaja. Ciesz sie swoim odtwarzaczem i daj sie cieszyc innym z ich odtwarzaczy.

 

 

mnie tez. troche luzu, nie starajcie sie nikogo nawracac "na sile". ja tez nie wiem o co ta zala "ipodowa wojna" - playerek jak playerek (znaczy rodzinka cala), ladny, zgrabny, niezle gra, ergonomiczny. drogi? - coz - jak komos sie podoba i go stac? do mnie nie trafil ze wzgledu na brak ogg'a, ale to nie znaczny ze to zly player.

 

ja mam taka propozycje: jak ktos Was pyta o razde - mozecie jej ucielic zgodnie z wasza wiedza i upodobaniami - jak nie - niech kupue no-name - ktos mosi - i to nie tylko s w siecie playerkow audio - ale wszedzie tak jest. nie wojujcie, cieszcie sie muzyka na swoich playerkach a innym dajcie spokoj:)

 

fakt, oryginlne cd to nienajtansza impreza - zbieram ponad 15 lat, miesiecznie 1-5 plytek staram sie kupic - ale czasem sa inne priorytety.

 

co do "przymusu" kupowania: skoro ktos jest podatny na tego typu sugestie - coz, trudno (podobno mozna sie z tego wyleczyc), ale nic nie poradzisz. natomiast uwazam ze forum to skarbnica wiedy, pisuja tu pasjonaci - czesto o dużej wiedzy merytorycznej, do tego dochodzi krytyczna ocena posiadanego (posiadanych teraz i w przeszlosci) playerka i sluchawek - taka ocena daje wielokroc wiecej niz testy w Chipie, Enterze czy jakims innym PCFormacie.

 

to tyle przemyslen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio rzeczy, nawet ciuchy kupuje tylko w internecie, ale to jedynie z lenistwa, bo mimo iz jestem nastoletnim młokosem, to szkole koncze o 18 albo i pozniej i nie mam sily szlajac sie po sklepach, wiec wole jak stuff przyjezdza do mnie do domu a ja mam frajde z czekania na paczke i rozbijania tych folii bąbelkowych :P

 

Co do cen, to moj tata z kolei, nienawidzi kupowac w sieci, bez pomacania i bez mozliwosci "targowania sie". Kupowal laptopa w mm - stargowal torbe, kupowal laptopa w karen stargowal torbe i office i jakies pierdy, ogolnie rzecz biorac dla niego waznym elementem jest fakt pojscia do jakiegos miejca i ewentualnej konfrontacji ze sprzedawca, a nie bierne zamowienie i czekanie na paczke.

 

Pamietam bol na jego twarzy jak odbieral w mp3store irivera zamowionego dla mojej siostry przez internet :] No i waznym elementem jest jednak czas, ktory nie zawsze pozwala na zakupy przez internet. Kiedys w przeddzien wyjazdu kupil cyfrowke na allegro i karty pamieci w mm, ale coz, to juz byl mus

 

Co do jedzenia natomiast nie mam problemu z kupowaniem w supermarketach. Nigdzie nie mam gwarancji, ze jest to naprawde swieze i nie zepsute chyba ze jest to jedzenie fabrycznie pakowane, platki, kawa itd, a w supermarketach jest o tyle lepiej, ze zakupy mozna zrobic raz na tydzien - dwa i miec z glowy co jest sporym ulatwieniem jesli chodzi o fakt, ze czasu jest mało w tygodniu.

 

Co do problemu coponiektorych z ipodami, to odnosze niesmiale wrazenie, ze zyja w poprzedniej epoce :] po pierwsze ipod nigdy nie grał tragicznie, gral conajwyzej kiepsko, bez tego kopa, aczkolwiek, sam jako zagorzaly przeciwnik apple (na przekor kupowalem wszystkie playerki byle nie apple do 4g) sie przekonalem. I w tym cos jest, bo ja jako entuzjasta, dalem sie namowic na apple ipod, ze wzgledu wlasnie na jakosc dzwieku. Jeszcze do tego, ostatecznie przekonaly mnie testy u jakiegos audiotechnika ktore zapodał mi wolf - z nich wynikalo, ze ipod odgrywa najczysciej poszczegolne pasma, tak wiec nie moze byc zle. A a awaryjnosc playerkow to jest kwestia szczescia - mi rozwalilo sie swego czasu 5 zenow micro, innym psuja sie ipody, ostatnio natomiast na forum jest duzo tematow ze psuja sie iaudio x5l. W dzisiejszych czasach, dopoki sprzet jest markowy, nie ma podzialu na rzeczy awaryjne mniej lub bardziej (poza creative :P)

 

ipody nie sa zle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie główną rzeczą dyskwalifującą ipoda jest brak przeglądania za pomocą drzewka plików.

 

To KARMY tez nie kupuj. Tam masz przeglądanie po Artystach, Albumach lub nazwach utworów.

 

Jest to niezwykle wygodne. Ja po przejsciu z U3 gdzie chodzenie po katalogach bardzo mi sie podobało, bardzo szybko polubiłem nawigację w KARMIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za to poza t30 chyba nigdy dluzej nie obcowalem z grajkiem z nawigacja po katalogach i musze przyznac ze katalogowa nawigacja niespecjalnie mi odpowiada, zwlaszcza ze id3tag browsing w wykonaniu apple prawie dziala jak katalogi - folder artysta, w nim wszystkie albumy, a w nich piosenki - tak samo jak bym posortowal katalogi tyle ze moge zaczac przegladanie od dowolnego momentu drzewka - albumu, artysty, piosenki, wsio ryba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za to poza t30 chyba nigdy dluzej nie obcowalem z grajkiem z nawigacja po katalogach i musze przyznac ze katalogowa nawigacja niespecjalnie mi odpowiada, zwlaszcza ze id3tag browsing w wykonaniu apple prawie dziala jak katalogi - folder artysta, w nim wszystkie albumy, a w nich piosenki - tak samo jak bym posortowal katalogi tyle ze moge zaczac przegladanie od dowolnego momentu drzewka - albumu, artysty, piosenki, wsio ryba

 

Dziwne - bo ja właśnie tak układam swoje drzewka :

Wykonawcy -> albumy ( w kolejności chronologicznej ) -> pliki muzyczne

 

Może jak ktoś wrzuca wszystko do jednego wora to może i bardziej się sprawdza id3tag, ale w sumie jak ktoś wrzuca wszystko do jednego wora to i tak pewnikiem nie ma poprawnych tagów O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam w jednym worze i mam poprawne tagi :P a i tak nie chcialbym sortowac folderami z prostego powodu - nie moge wbic w dowolne miejsce w sciezce przegladania. przy 3 tysiacach utworow (kolo tylu mam na ipodzie) to znaczaco ulatwia szukanie poszczegolnych piosenek, no i sa playlisty on the go w ipodzie, zrealizowane zreszta w bardzo wygodny sposob :) - to dzieki id3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba zgodzisz się ze mną, że w tego typu sprawach najlepiej sprawdzają się pliki własnorecznie otagowane ( czyli prawdopodobnie też zripowane z oryginału ). W przeciwnym razie takie id3 tagi stają się bezwartościowe bo nagle się okazuje, że w tagu masz zamiast nazwy kapeli : "www.gruparipujaca plyte.com nazwa artysty".

 

Pozatym - pallicho jak co jest katalogowane :D - ważne żeby się łatwo wrzucało i ładnie grało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności