Skocz do zawartości

Dostałem H140 i...


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

... huh... zawinięty w gazetę, oklejony taśmą i włożony do bombelkowej koperty, lol... O_o

 

Mam sam odtwarzacz (malutki jest) w pokrowcu - pierwsze oględziny: nawet nieporysowany, brakuje mu bocznej prawej śrubki (?!), przycisk "stop" jest wyrobiony... i ten joy ma tak lekko chodzić czy też jest po prostu wyrobiony? O_o

 

dostałem też zasilacz "z USA" (działa na 220) i przejściówkę + kabelek USB

 

... teraz czekam parę godzin aż się ogrzeje - sprawdzę działanie przycisków i joya, koniecznie sprawdzę też dysk (bad-sectory), gniazdko słuchawkowe, wyświetlacz i baterię (nie wiem, może zostawię go na noc grającego... a może zacznę od ładowania...?) O_o

 

... jak tak na niego patrzę to nie wiem czy był to dobry pomysł... T10 UMS też by nie był zły a mniej nerwów ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa, gra :)

 

---

 

... ekranik lekko (od środka) brudny O_o jakiś pyłek...

 

... firmware 1.60EU (zaraz uaktualnię...)

 

... fajnie, ale słucham pierwszego utworu z brzegu :)

 

... radio też działa, i całkiem czysto :)

 

... gniazdko słuchawkowe chyba OK (słucham na głośniczkach)

 

... przyciski wyraźnie działają :)

 

... bateria nie wiem, dysk nie wiem... jeszcze nie wnikam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje. Dostac teraz dobra 140 to naprawde duze szczescie. :)

 

Co do obecnej Twojej ostroznosci to..... tak zawsze jest na poczatku, tez tak mialem, dmuchalem/chuchalem a teraz..... dbam o niego ale czlowiek nie jest juz tak przewrazliwony i bardziej skupia sie na delektowaniu sie poprzez sluchanie muzyki anizeli na ostroznosci obchodzenia sie z player`kiem :)

 

Teraz koniecznie polecam oszczedzac na dobre sluchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem jak to jest z niepokojem i dmuchaniem - na razie jest OK ;]

 

już mam 1.66EU, muza i radio raczej działają ;] sformatowałem i wrzucam muzykę :]

 

... dysk wydaje się być OK (jeszcze to jakoś sprawdzę dla pewności...) a baterię się w nocy zobaczy czy i jak trzyma :)

 

[edit] ta lewa dioda ma się zaświecić jak się bateria naładuje? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzales juz bad-sectory? Jak ta sprawa wyglada? Wydaje mi sie ze powinno byc ok, poniewaz tym sprzetem chyba kazdy obchodzi sie na tyle ze nie powinno byc z tym zadnego problemu, u mnie po 2 latach jest bez jakichkolwiek zastrzezen.

 

Mnie bateria od zera laduje sie jakies 3,5h ile wytrzymuje nie wiem bo jak tylko jest mozliwosc to bez wzgledu na stan jej naladowania doladowywuje ja. Raz na 2-3 miesiace jedynie wyczerpuje ja do zera az sie player sam nie wylaczy.

 

Test na wytrzymalosc bateri proponuje zrobic przy usrednionych parametrach czyli mp3-128kbps, volume-20 - ale Tobie tego chyba nie trzeba przypominac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jezu KHRON to gorsze od najgorszego thrilera :D

 

Czytam czytam, kołatanie serca - czy ruszy, czy nie będzie "Bad Sectorów"

 

Na prawdę nie żartuję - jakoś zacząłem się utożsamiać - jakbym w pracy miał mało nerwów :(

 

Pozdrawiam i życzę dużo zadowolenia - swoją drogą - ryzykant z Ciebie.

 

Czy ten H gra lepiej od iAudio XL5 ?? Czy tylko dlatego kultowy ze iRiver :)

 

Oliver wspomniał o słuchawkach - dlatego moje podejrzenie ze ma on grac np. lepiej niz twoj byly T20 - stąd pytanie :D

 

Pytam na serio - bez żadnej ironii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę bo okazja, trochę bo kultowy, trochę bo mi się podoba :)

Rio Karma też był, nawet dużo tańszy (20GB) i jakby bardziej zadbany... ale jednak nie wziąłem O_o

 

jeszcze ani H100 ani X5 na słuchawkach nie słyszałem (H300 już słuchałem, a teraz na głośnikach z kolegą słuchaliśmy tego co było na dysku jak go dostałem i radia) i nie jest źle :)

 

[edit] na róznuych zagranicznych forach (tych "audiofilskich") uważa się H100 i Rio Karma za najlepsze odtwarzacze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na 2-3 miesiace jedynie wyczerpuje ja do zera az sie player sam nie wylaczy.

A ja jeszcze raz powtarzam ,że rozładowywanie Li-Ion lub Li-Poly do "końca" skraca czas działania baterii... więc lepiej tak nie rób :)

 

Cud że ci H140 działa - na poczcie niezbyt delikatnie obchodzą się z przesyłkami ,a szczególnie z małymi paczuszkami w kopetach bąbelkowych :D

 

Oby ci długo służył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na 2-3 miesiace jedynie wyczerpuje ja do zera az sie player sam nie wylaczy.

A ja jeszcze raz powtarzam ,że rozładowywanie Li-Ion lub Li-Poly do "końca" skraca czas działania baterii... więc lepiej tak nie rób :)

A ja gdzies czytalem ze wlasnie tak powinno sie robic i themadcub to potwierdzil..... Nie jestem piewien czy to bylo head fi czy cos innego <_<

 

[edit]

albo bylo na odwrot, thamadcub o tym pisal a ja to potwierdzilem bo tez o tym gdzies przeczytalem :) - jakos tak, gdzies mi dzwoni ale nie wiem, w ktorym kosciele :D

Edytowane przez oliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na 2-3 miesiace jedynie wyczerpuje ja do zera az sie player sam nie wylaczy.

A ja jeszcze raz powtarzam ,że rozładowywanie Li-Ion lub Li-Poly do "końca" skraca czas działania baterii... więc lepiej tak nie rób :)

A ja gdzies czytalem ze wlasnie tak powinno sie robic i themadcub to potwierdzil..... Nie jestem piewien czy to bylo head fi czy cos innego <_<

 

[edit]

albo bylo na odwrot, thamadcub o tym pisal a ja to potwierdzilem bo tez o tym gdzies przeczytalem :) - jakos tak, gdzies mi dzwoni ale nie wiem, w ktorym kosciele :D

http://www.batteryuniversity.com/partone-21.htm :)

 

Co powinno sie robić ,a co nie z różnymi typami baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje wyboru playera i ..... szczescia ze tak opakowany dojechal "w pelni funkcjonujący" :)

 

ja coraz bardzie tesknie za h120 :(

Witaj squonk ! Nie martw się. Twój H-120 ma się bardzo dobrze. Jest to model super jak na moje potrzeby. Nawet nie myślałem by go zmieniać na coś innego.

PS. Traktuję Go z dużym szacunkiem, tzn. obchodzę się z nim jak z bezcennym jajkiem :). Jest w dobrych rękach.

Pozdrowienia grew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są rzeczy które mnie trochę irytują ;]

- nie wiem jak wyjść z "text mode" - co nie nacisnę jakieś "TEXT" mi zostaje na ekranie ;]

- nie ma zegarka - szkoda, już mieć nie będzie (rockBOX, kiedyś ;] )

- ładowanie tylko przez zasilacz - bardzo szkoda że nie przez USB :( - trzeba wozić ze sobą zasilacz i kabel zamiast samego kabla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są rzeczy które mnie trochę irytują ;]

- nie wiem jak wyjść z "text mode" - co nie nacisnę jakieś "TEXT" mi zostaje na ekranie ;]

- nie ma zegarka - szkoda, już mieć nie będzie (rockBOX, kiedyś ;] )

- ładowanie tylko przez zasilacz - bardzo szkoda że nie przez USB :( - trzeba wozić ze sobą zasilacz i kabel zamiast samego kabla...

Jestem ciekawy jak sobie radzisz z tym problemem :)

 

Ja nie uzywam funkcji "txt mode" ale z ciekawosci sprawdzilem jak to jest i rozwiazanie znalazlem w ciagu paru sekund :D (zaraz je podam :) )

 

Ladowanie przez USB - moze i masz racje, bylaby to funkcja szczegolnie przydatna, szkoda ze jej nie ma <_<

 

[edit]

 

Do wyjscia z pliku txt sluzy przycisk STOP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok... garść dalszych faktów ;]

 

H140:

 

- wciąż mnie denerwuje że nie mogę go przez USB ładować... próbował ktoś zrobić kabel USB -> wtyczka ładowania (na USB jest zdaje się 5V, nie? ;] )

- dobrze że się akurat w kieszeni mieści ;] już wiem po co wam pilot :P ale nie chcę cykającego :P ;]

- pliki MP3 ładnie pakuje do cache'u ALE OGG JUŻ NIE :/ gra "po jednym" i za każdym razem kręci HDD...

 

teraz lepsze strony:

 

- gra naprawdę ładnie ;]

- bateria trzyma non-stop 8h (pliki MP3 i OGG wysokiej jakości) :) i jeszcze gra (jedna kreska)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiscie mozliwosc ladownia przez USB jest calkowicie zbyteczna, ale cos kiedys slyszalem o jakichs wtyczkach USB (uniwersalnych chyba; 3rd party).

 

Na poczatku uzywalem pilota, dopoki nie pojawil sie Rockbox i zaczalem uzywac wylacznie wyjscia optycznego. Jesli moge zasugerowac, zainstaluj Rockbox i wyproboj jakis lossless przez wyjscie optyczne ;)- moze nie bedzie az takiej roznicy, bo jest jeszcze sprawa sluchawek, ale tez powinienes cos poczuc...

 

Krecenie HDD rozwiazuje zainstalowanie Rockbox i wtedy wrzuca wszystkie pliki bez problemu (chociaz z tego co czytalem sa czasem problemy z tag'ami w FLAC- powinny posiadac tylko jedne chyba: trzeba miec albo ID3v2 albo v1; jest juz jakis mod, zeby to rozwiazac, ale mi sie jeszcze nic takiego ani razu nie zdarzylo).

 

Jeszcze lepiej gra jak wlaczysz optical out :) (jesli jeszcze tego nie zrobiles).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego też kupiłem na allegro, no niestety pomimo zapewnień sprzedawcy, że jest w stanie idealnym ma pare małych ubytków wizualnych. Chyba ciężko jest trafić na egzemplarz w nienagannym stanie. Ja natomiast zdecydowałem się na odbiór osobisty. Z playerka jestem jak najbardziej zadowolony. Brakuje mi tylko tego ładowania przez USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności