Skocz do zawartości

recabling ksc75


sspiderr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ok recabling plecionką zrobioną z cordiala to FAIL, występuje efekt mikrofonowy, dzwięk robi się nawet gorszy(jak dla mnie), plecionka jest sztywna(aż za bardzo)

40zł poszło, szkoda :(

 

 

moje ksc35 przekablowane srebrzanką od mac'a 1, o ile sztywnosc kabla, grubosc, jest akceptowalna, to efekt mikrofonowy opisze tak... biore deske, naciagam 4 takie kable o roznej dlugosci na nia i robie sobie akustyka.

 

Dzwiek nabrał przemocy, gra to szezej, taleze znacznie ladniej wybrzmiewaja, sa bardzo szczególowe, nie giną po chwili. Bas stwardział, jest bardziej dynamiczny, jest go chyba troche wiecej, nad srednica jeszcze mysle ;) ale zadnych tragedni w niej nei ma, napewno jest lepiej odseparowana od reszty niz wczesniej, troche ostrzejsza ( bron boze nic nie sybilizuje, jak to na ksc35 przystało, zero sybilizacji ), wiecej detali zdecydowanie, gitary maja mase, wokale sie chyba troszke wycofały.

 

Najwieksze zmiany zaszly w górnej czesci pasma i to zdecydowanie na plus.

 

 

 

EDIT!

 

dobra, efekt mikrofonowy zabity w 95%, winnym było moje nie robstwo i puszczenie kabla 4 osobnymi drutami, latajacymi w powietrzu ;), posklejalem je do pare cm tasmą i jest gitara, w sumie jakby zrobic dobra plecionke to efekty powinny byc podobne.

 

 

Edit2

 

dodałem foty, wiem wygladaja bardzo kunsztownie ;)

A910_0162.jpg

A910_0163.jpg

A910_0164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Może i jak kiedyś będzie mnie męczył dobór kabla, to zrobię ich kilka i zamontuje jakieś gniazda przy słuchawkach, tylko czy jest jakiś standard? Widziałem złącza szpilkowe (chyba Sennheisery) i gniazda pod jakieś jacki czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:woot:

najgorzej to wygląda xd

Wyglądają jak moje naprawiane Senki HD497 :P Tylko, że ja miałem w domu jakiś partaczny kabel mikrofonowy... więc efekt jest, że tak napiszę, porażający. Wrzucę Wam dzisiaj zdjęcia jako mały OT, to się chociaż pośmiejecie :P Muszę to kiedyś naprawić Monacorem, bo chyba tylko jego opłaci się wsadzić do takich zjechanych staroci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają jak moje naprawiane Senki HD497 :P Tylko, że ja miałem w domu jakiś partaczny kabel mikrofonowy... więc efekt jest, że tak napiszę, porażający. Wrzucę Wam dzisiaj zdjęcia jako mały OT, to się chociaż pośmiejecie :P Muszę to kiedyś naprawić Monacorem, bo chyba tylko jego opłaci się wsadzić do takich zjechanych staroci.

 

 

zrobilem plecionke i wiecie co? efekt mikrofonowy porwaca!... bez tasiemki sie nie obejdzie... ale moze teraz poszukam czarnej, zrobie sobie biało czarny kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Bres,myślisz że jakby plecionka była bardzo zwarta to efekt mikrofonowy by nie występował ?

2.

moje ksc35 przekablowane srebrzanką od mac'a 1, o ile sztywnosc kabla, grubosc, jest akceptowalna, to efekt mikrofonowy opisze tak... biore deske, naciagam 4 takie kable o roznej dlugosci na nia i robie sobie akustyka.

 

Dzwiek nabrał przemocy, gra to szezej, taleze znacznie ladniej wybrzmiewaja, sa bardzo szczególowe, nie giną po chwili. Bas stwardział, jest bardziej dynamiczny, jest go chyba troche wiecej, nad srednica jeszcze mysle wink.gif ale zadnych tragedni w niej nei ma, napewno jest lepiej odseparowana od reszty niz wczesniej, troche ostrzejsza ( bron boze nic nie sybilizuje, jak to na ksc35 przystało, zero sybilizacji ), wiecej detali zdecydowanie, gitary maja mase, wokale sie chyba troszke wycofały.

co to właściwie za kabel ?można go jakoś zdobyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Bres,myślisz że jakby plecionka była bardzo zwarta to efekt mikrofonowy by nie występował ?

2.

co to właściwie za kabel ?można go jakoś zdobyć ?

 

 

http://stores.shop.ebay.com/Johns-Silver-T...p__W0QQ_armrsZ1

 

kabelek od mac'a jest grubosci 30awg.

 

 

u mnie plecionka zwrata, trzeszczy tylko na odcinku rozdzielacz sluchawka, ocieraja o siebie oba druty i stad to, kazdy kawalek przyklejonek tasmy na tym odcinku łądnie to zmniejsza.

 

ten jest troche grubszy i ma podpis ze jest bardzo gietki i swietny dla headphones : http://cgi.ebay.com/25-28-AWG-stranded-Sil...93%3A1|294%3A30

 

Chociaz sam o ksc mysle ze było by fajnie z tym, juz sa ladnie skrecone 2 zyły, jest lepszy jakosciowo no i ma jakąs juz osłonke w srodku poza teflonem, to tez moze na przenoszenie dzwieków po kablu dobrze zrobic.

 

http://cgi.ebay.com/25-feet-18-AWG-Silver-...93%3A1|294%3A30

http://cgi.ebay.com/25-ft-18-AWG-Silver-Te...93%3A1|294%3A30

 

nad tymi zas sie zastanawiam do k340, hfi i k140.. .chociaz po prowizorycznym przylotwaniu do hfi, tego cieniutkiego góra byla fajna, ale dół miał dziwny trutututututu pogłos... tak jakby bas cały czas miotal, zaczuły był, no ale to moze byc wina tego ze przewodzik cieniutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to właściwie za kabel ?można go jakoś zdobyć ?

 

Bres słusznie wskazał wam Johnswireshop.com jako najlepsze źródło takich kabli, ten mój najprawdopodobniej również można u niego zakupić. Sam nie zaaplikowałem go jeszcze do żadnych słuchawek ale bardzo możliwe ze wyląduje w KPP.

 

Jeśli już ktoś zamawiałby te kable z ebay to zalecałbym wybrać coś grubszego i w miarę możliwości elastycznego, wybór jest bardzo duży. Te które podał Brestinder jak najbardziej powinny być ok. Ale i tak wszystko okaże się po już wykonanym recablingu, bo teoria a praktyka to zupełnie co innego.

 

Jeśli ktoś nie chce zamawiać z ebay i odpowiada mu cieńsza i dość sztywna linka to może kopic dokładnie mój kabel w polce.

Kupiłem go od allegrowicza Witawa, sprzedawał ta linke jakies 5 lat temu w bardzo duzych ilosciach a po wyczerpaniu zapasów skonczył nim handlowac, napisałem do niego jakies 2 miesiace temu i znalazł 40m resztki tej linki, sam kupiłem 15m a reszta jak dziś zauwazyłem wylądowała na allegro:

 

http://www.allegro.pl/item688756543_linka_...onie_0_3mm.html

 

Należy pamiętać ze ta linka jest dość sztywna i jak bres zauważył trudno sobie poradzić z efektem mikrofonowym. Na ebay może wyrwiecie coś lepszego.

 

Edit:

Widze jednak ze Witawa ma wystawione trochę więcej niż 35m tej linki, wiec bardzo możliwe ze znalazł ich nowe źródło lub po prostu więcej zaskórniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za linki ,a szczególnie link do allegro . Wspomniałeś też

Należy pamiętać ze ta linka jest dość sztywna i jak bres zauważył trudno sobie poradzić z efektem mikrofonowym. Na ebay może wyrwiecie coś lepszego.
a to chyba dyskfalifikuje ten kabel na starcie (a szkoda!).Choć zdaje się ,że ten ebayowski sklep ma takie same linki .

Jak to leci ?Czym grubszy czy sztywniejszy kabel ,tym większy efekt mikrofonowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są przenoszone drgania aż po ucho. Gdyby przylepić koło przetwornika kawałek taśmy klejącej i w kształt, że czasem by się zginała, to w trakcie śpiewania były takie stuknięcia, jakby taśma miała 2 metry i uderzała sobą o ścianę.

 

Wg mnie przewód nie powinien być sztywny, bo przenosi uderzenia, np. o ramiona. Nie powinien też mieć zbyt aksamitnej czy gumowej faktury, bo będzie przenosił otarcia o materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na mój gust to nie grubość miedzi, czy ilość włosów sprawia ze ta linka jest sztywna tylko właśnie teflonowa izolacja. Te z ebay może maja inne izolacje wiec mogłoby być lepiej z ich sztywnością.

 

Czy sztywność kabla z allegro dyskwalifikuje go do używania w słuchawkach, myślę ze nie całkowicie, ale jednak znacząco obniży komfort użytkowania w stosunku do fabrycznego kabla. Jest lekka wiec nie zwiększy wagi samych słuchawek.

Co do sztywności to linka ta zachowuje swój kształt po zgięciu jednak przy rozprostowaniu nie stawia tak wielkiego oporu jak drut. Jej sztywność to coś pomiędzy zwykłą linka a drutem, ale niestety bliżej drutu. Jest cienka ale do większości słuchawek portable powinna wystarczyć.

 

Edit:

Proponuje zobaczyć jak Null Audio wykonuje swoje customowe plecionki do IEM'ów, myślę ze warto co nieco podejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem jeszcze raz spleść cordiala, i przylutować nowego neutrika, ok zrobione podłączam do ksc i zaniemówiłem

dzwięk stał się cieplejszy, jest więcej basu, góra złagodzona, środek piękny, efekt mikrofonowy wyeliminowany :)

 

oto fotki zrecablowanych ksc :)

 

DSC01139.jpg DSC01140.jpg DSC01141.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności