Skocz do zawartości

firmware V001.003.020 - problemy z ładowaniem USB


yoshi314

Rekomendowane odpowiedzi

po testach na trzech różnych komputerach stwierdziłem problemy z ładowaniem akumulatora w vedia a10 po podłączeniu przez usb.

 

po dłuższych testach odkryłem że bateria ładuje się, ale tylko wtedy gdy podepniemy odtwarzacz pod usb _przed_ włączeniem komputera. ładowanie baterii i informacja na wyświetlaczu odtwarzacza pojawia się wtedy gdy system inicjalizuje sterowniki usb. podłączanie do działającego komputera nic nie daje.

 

na razie udało mi się w ten sposób zmusić odtwarzacz do ładowania baterii z komputerem z windows xp. w pozostałych przypadkach po podłączeniu ekran odtwarzacza pozostaje czarny i nie wyświetla żadnych informacji.

 

edit: na linuksie ten sposob tez dziala. ale z troche wiekszym opoznieniem (przynajmniej u mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoshi a zaznaczyles formatowanie przy wgrywaniu softa?

Inna sprawa, czy masz SP3 na XP? Chyba było coś mówione że z SP3 sobie nie radzi jak powinien.

Spróbuj jeszcze podłączyć do tych USB z tyłu kompa ;)

A może bateria się ładuje tylko wyświetlacz tego nie pokazuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, komputer ma sp3.

 

usb bylo z tylu podlaczone.

 

btw. pamietam ze po przeflashowaniu ostatnim ladowanie usb zaczelo troche lepiej dzialac.

 

skoro z sp3 sa problemy, to na czym najlepiej flashowac?

 

format byl robiony zawsze, poza ostatnim razem, tuz przed otwarciem tego tematu.

 

musze dokladniej to sprawdzic. ale wydaje mi sie ze bateria sie nie laduje. przez ostatnie trzy-cztery dni mialem dwie 'kreski' na baterii (na 3 mozliwe) a odtwarzacz byl podpiety ~6 godzin dziennie w pracy.

 

po podpieciu do dzialajacego komputera na wyswietlaczu nic sie nie pokazuje. po podpieciu do jednego z tych komputerow gdy jest wylaczony i uruchomieniu go na odtwarzaczu pokazuje sie info o polaczeniu usb (dopiero gdzies w polowie ladowania sie na tym komputerze windows xp) i ikonka baterii zaczyna sygnalizowac ladowanie. tyle wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc mam podobny problem- ale nie mam jak de facto naładować, bo mam 2 kompy, jeden z xp sp3 a drugi z GNU/Linux, gdzie po podłączeniu ekran odtwarzacza się nawet nie odpala...

to dokladnie to samo co u mnie. musze podlaczac do wylaczonego kompa i potem wlaczyc na nim windows i gdzies w polowie ladowania sie systemu zaczyna sie ladowanie baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po testach na trzech różnych komputerach stwierdziłem problemy z ładowaniem akumulatora w vedia a10 po podłączeniu przez usb.

 

po dłuższych testach odkryłem że bateria ładuje się, ale tylko wtedy gdy podepniemy odtwarzacz pod usb _przed_ włączeniem komputera. ładowanie baterii i informacja na wyświetlaczu odtwarzacza pojawia się wtedy gdy system inicjalizuje sterowniki usb. podłączanie do działającego komputera nic nie daje.

 

na razie udało mi się w ten sposób zmusić odtwarzacz do ładowania baterii z komputerem z windows xp. w pozostałych przypadkach po podłączeniu ekran odtwarzacza pozostaje czarny i nie wyświetla żadnych informacji.

 

Sprawdziłem na 3 kompach - wszystkie z Window XP Prof SP3.

- laptop d820 - nie działa

- laptop compal f90 - działa

- stacionarka dell optiplex - działa

 

Na razie brak zależności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności