Skocz do zawartości

Clix2 - pierwsze wrażenia nowego usera


ChOpLaCz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

1.

Na wejściu powiem, że jestem zniesmaczony (co byście zrobili? - reklamować?)

faktem, że zakupiony w sklepie (przesyłka) klik nie był fabrycznie nowy. Nie był

"hermetycznie" zamknięty, a po kilku chwilach penetracji znalazłem cudze

"polskojęzyczne" pliki (dyktafon), co świadczy o fakcie, że ktoś się nim bawił.

Ile - nie wiadomo?

 

Nie wiem, czy ma to związek właśnie z tym używaniem, czy Clix2 i jego

konstrukcja tak ma. Odnoszę wrażenie jakiegoś luzu w gnieździe słuchawkowym.

Przy obsłudze playa da się słyszeć trzaski w gnieździe słuchawkowym, co przy

"nówce" nieco mnie irytuje.

 

2.

Czy warto aktualizować soft w nim?

Wnosi to coś?

 

3.

Czym różni się Clix od Clix2?

Nie interesowałem się Clix'em, wiec nie znam podwalin ;)

Na gwarancji (sklep mówi o 24 - w papierach stoi 12 mc-y ?!),

obudowie, paragonie - wszędzie jest Clix (nie Clix2) - tak ma być?

 

4.

Skąd wziąć "poważne" skórki dla faceta?

W wielu miejscach można zobaczyć taką skórę

http://www.tylkonajlepsze.pl/_var/gfx/0759...c5c4c5a135c.jpg

 

Oferowane fabrycznie papuzie wersje skórek lekko mnie irytują, nie wspominając

o niewygodzie (pstrokacizny męczące wzrok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1To masz duzy prioblem..Slyszalem ze wycofuja ponoc clixa 2 z produkcji..a w sklepach powoli go wysprzedaja..Mozliwe ze zostal im tylko taki na magazynie ktorym sie bawilki i postanowili ci go wyslac..Ale niestety mala jest takich naiwnych ktorzy by sie nie skapli ze byl uzywany..Sproboj oddac clixa 2 do firmy i przy okazji prozmmawiac o tym..Zapewne beda sie probowali bronic..

 

 

2Jezeli nie zamierzasz oddawac playera do sklepu to zaktualizuj oprogramowanie ..Soft w iriverach jedynie usprawnia jego dzialanie..np eliminuje zaklucenia , usprawnia odtwazrzanie plikow dodaje obsluge oddatkowych zerknij na www.iriver.com

 

3.iriver clix2 : dluzszy czas pracy na jednym ladowaniu, wieksza moc wyjsciowa na jeden kanal itd

 

4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1To masz duzy prioblem..Slyszalem ze wycofuja ponoc clixa 2 z produkcji.

a w sklepach powoli go wysprzedaja..Mozliwe ze zostal im tylko taki na

magazynie ktorym sie bawilki i postanowili ci go wyslac..

 

No dokładnie. Dlatego brałem 4GB, bo już nie spodziewają się nowych dostaw.

Nie zmienia to jednak faktu, że kupując w sklepie oczekuje się nowego sprzętu.

 

Ale niestety mala jest takich naiwnych ktorzy by sie nie skapli ze byl uzywany.

 

No. Tu bym polemizował. Sam play wyglądał zdrowo i nieskazitelnie.

Rozpakowany i podany Tobie do reki - pewnie też nie budziłby zastrzeżeń.

Co innego - gdy dostajesz nówkę - a pudełko nie jest zafoliowane,

tylko przesyłka typu "pudło sklepu - w środku pudle z playem" - bez folii.

 

Temat "wydał" się przez fakt, że w Clix'ie nie można (co za bzdura!?!)

z tego co widzę - likwidować plików z poziomu samego playa.

 

Ktoś włączył sobie dyktafon, pobawiłsię i zapomniał wykasować zapisów

z poziomu kompa, a z poziomu playera, jakoś nie rzucają się one w oczy

(jeżeli świadomi nie będziesz myszkował po menu dyktafonu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słów kilka o samej zabawce.

 

Skupię się na "wadach", które "trzeźwo" widzi nowy user - jeszcze bez więzi emocjonalnej z firmą i zabawką ;)

Jeżeli daję gdzieś ciała - liczę na Wasze poprawki.

Niestety nie mam instr. PL, więc możliwości playa badam palcowo-mackowo :)

 

1. BRAK KASOWANIA PLIKÓW - z poziomu urządzenia.

Jakiś kabaret!

 

2. Brak podglądu "bebechów" pliku.

Leci kawałek - chciałbym zerknąć w bitrate, itp. a tu zonk.

 

3. Po zmianie orientacji wyświetlania urządzenia (preferuję "panoramę" z jackiem słuchawek

po prawej stronie dół) - filmy, gry, itd. i tak lecą sobie w "defaultowej" orientacji, czyli nagle

wszystko staje na głowie.

 

4. Lekko mylące wejście EQ. Nie byłem w stanie się do niego dokopać w zakładce > ustawienia > dźwięk.

Dopiero, jakimś "fuksem" kliknęło mi się na > podczas odtwarzania pliku, a tam... ukryte opcje ;).

M.in. prefsy EQ. Dziwne...

 

5. Kosmiczne, (sorry, ale celniejsze okreslenie nie przychodzi mi do głowy) "oczojebne" skórki dla dzieci.

Nic stonowanego, spokojnego, "dorosłego". Zakładając, że ktoś nie jest zbyt kumaty w te klocki, nie dopyta

na necie, nie zbada, nie ściągnie samemu, itd. (sam jeszcze się nie zagłębiłem) - jest skazany na takie papugi.

 

6. Konieczność "ręcznego" aktualizowania biblioteki (i pamiętania o tym) po każdej zmianie plików.

 

7. Nie wiem, czy to kwestia słuchawek, ale siła głośności jest, jakby troszkę przeceniona ;).

Znaczy - można wywalić volume na max (40), ale słuchać to się raczej już na tym nie da.

Mocno zniekształca i "nie wyrabia". Do 35 ok - powyżej - lipa. Mam rację? Jakie są Wasze odczucia ?

 

Póki co - tyle.

Czy coś z tego likwiduje może up softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Można zamówić clixa2 i dostać "starego" clixa - bo są identyczne dla oka?

nie są.Pooglądaj na necie zdjęcia.

 

 

1. BRAK KASOWANIA PLIKÓW - z poziomu urządzenia.

nie wiem czemu nie możesz, ja kasowałem bez problemu.

 

 

 

4. Lekko mylące wejście EQ. Nie byłem w stanie się do niego dokopać w zakładce > ustawienia > dźwięk.

Dopiero, jakimś "fuksem" kliknęło mi się na > podczas odtwarzania pliku, a tam... ukryte opcje wink.gif.

M.in. prefsy EQ. Dziwne...

Dla mnie dużo wygodniejsze.Trzeba było instrukcję przejrzeć, nie byłoby problemu.

 

 

5. Kosmiczne, (sorry, ale celniejsze okreslenie nie przychodzi mi do głowy) "oczojebne" skórki dla dzieci.

Nic stonowanego, spokojnego, "dorosłego". Zakładając, że ktoś nie jest zbyt kumaty w te klocki, nie dopyta

na necie, nie zbada, nie ściągnie samemu, itd. (sam jeszcze się nie zagłębiłem) - jest skazany na takie papugi.

 

Mi tam nie przeszkadzało, ustawiłem jakieś ciemne i było ok.

 

6. Konieczność "ręcznego" aktualizowania biblioteki (i pamiętania o tym) po każdej zmianie plików.

To może być uciążliwe, ale jeżeli ktoś nie korzysta z tagów ( ja nie korzystałem) to jest +, bo skraca czas uruchamiania.

7. Nie wiem, czy to kwestia słuchawek, ale siła głośności jest, jakby troszkę przeceniona wink.gif.

Znaczy - można wywalić volume na max (40), ale słuchać to się raczej już na tym nie da.

Mocno zniekształca i "nie wyrabia". Do 35 ok - powyżej - lipa. Mam rację? Jakie są Wasze odczucia ?

 

Ja na Aurvanach żadnych zniekształceń nie doznałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> nie wiem czemu nie możesz, ja kasowałem bez problemu.

 

Jesteś pewien ?!

Za nic nie mogę do tego dojść.

Nie ma opcji usuń plik. Stacje radiową - tak. Mp3ki - ni chuchu.

 

 

>> Trzeba było instrukcję przejrzeć, nie byłoby problemu.

 

Nie dostałem z playkiem (choć nówka).

Tylko multilangue fast info - typu włącz, żeby działało czy musisz mieć kabel żeby połączyć z kompem

(nawiasem - nie wiem dla kogo drukują takie instrukcje - mówią o niczym i równie dobrze mogłoby ich nie być) ;)

 

 

>> ustawiłem jakieś ciemne i było ok.

 

Ciemnych nie stwierdziłem a i najciemniejsze są jakieś discopolowe ;)

 

 

>> Ja na Aurvanach żadnych zniekształceń nie doznałem

 

A! Czyli słuchawki nie wytrzymują?

Sprawdzę na innych.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> nie wiem czemu nie możesz, ja kasowałem bez problemu.

 

Jesteś pewien ?!

Za nic nie mogę do tego dojść.

Nie ma opcji usuń plik. Stacje radiową - tak. Mp3ki - ni chuchu.

 

Usuwasz plik wchodząc w extras --> browse device i jak chcesz usunąć jakiś plik, to przytrzymujesz dłużej >. W tej przeglądarce plików możesz przeglądać cały odtwarzacz po strukturze katalogów i nie musisz uaktualniać bazy danych żeby był tam widoczny plik.

 

3.iriver clix2 : dluzszy czas pracy na jednym ladowaniu, wieksza moc wyjsciowa na jeden kanal itd

 

 

Ale... wizualnie?

Można zamówić clixa2 i dostać "starego" clixa - bo są identyczne dla oka?

Czy nie ma takiej opcji i to 2 różne urządzenia (?)

 

To są dwa kompletnie różne urządzenia, inaczej wyglądające i o innych wnętrznościach. Poza tym clix jest już dawno nie produkowany, nówki raczej się nie dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. BRAK KASOWANIA PLIKÓW - z poziomu urządzenia.

Na pewno jest, nawet w Clixie 1 dodano tę opcję w którejś z kolei wersji firmware.

 

2. Brak podglądu "bebechów" pliku.

Tu się zgodzę, powinna być taka możliwość jak np. w Cowonie i7 (informacje o pliku).

 

3. Po zmianie orientacji wyświetlania urządzenia (preferuję "panoramę" z jackiem słuchawek

po prawej stronie dół) - filmy, gry, itd. i tak lecą sobie w "defaultowej" orientacji, czyli nagle

wszystko staje na głowie.

To przecież zaleta, wyświetlacz nie jest kwadratowy więc po obróceniu filmu obraz musiałby być zniekształcony lub przeskalowany do znacznie mniejszego rozmiaru.

 

5. Kosmiczne, (sorry, ale celniejsze okreslenie nie przychodzi mi do głowy) "oczojebne" skórki dla dzieci.

Nie widzę problemu, przecież możesz ustawić jako tło obrazek wg własnego uznania, jak bardzo chcesz możesz nawet stworzyć skórkę.

 

Edit:

Tu masz instrukcję PL do Clixa 2 w pdf.

Może masz wybrakowany zestaw wg recenzji KHRoNa w pudełku jest instrukcja po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest, nawet w Clixie 1 dodano tę opcję w którejś z kolei wersji firmware.

Jest, tyle że zaszyta w opcje menadżera plików, czy jak to tam zwać.

Dodatki -> przeglądarka (dokładnie).

W czasie odtwarzania nie ma takiej możliwości.

 

To przecież zaleta, wyświetlacz nie jest kwadratowy więc po obróceniu filmu obraz musiałby być zniekształcony lub przeskalowany do znacznie mniejszego rozmiaru.

No, przy obróceniu o 90' owszem, ale przy panoramie "do góry nogami" soft mógłby obracać wszystko. Nie tylko menu nawigacji (a reszta pozostaje default).

 

Nie widzę problemu, przecież możesz ustawić jako tło obrazek wg własnego uznania, jak bardzo chcesz możesz nawet stworzyć skórkę.

Dzięki za wskazówki i linę.

A to: http://www.tylkonajlepsze.pl/_var/gfx/0759...c5c4c5a135c.jpg

- to skórka, czy jakaś fanaberia foto ?

 

Może masz wybrakowany zestaw wg recenzji KHRoNa w pudełku jest instrukcja po polsku.

Faktycznie w recce jest. U mnie nie ma.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei w tej recenzji piszą, że polskiej instrukcji nie ma, autor nie dokopał się do opcji kasowania plików ;) . Podejrzewam, że instrukcję PL na własną rękę dodał sklep w którym został kupiony odtwarzacz KHRoNa (MP3Store ?).

 

Masz rację z obrotem "do góry nogami", nawet nie wiedziałem że to możliwe :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to: http://www.tylkonajlepsze.pl/_var/gfx/0759...c5c4c5a135c.jpg

- to skórka, czy jakaś fanaberia foto ?

To nie fake :) tylko domyślna skórka wersji 8GB Redline....tu ją możesz zassać -> Black Touch Theme

...a tu całkiem pokaźna ilość innych tematów (naprawdę można coś dla siebie wybrać) -> themes for Clix 2 (korean site)

 

Co do instrukcji, to ja takową otrzymałem razem z playerem na płytce CD 200 MB (wraz z oprogramowaniem: iRiver Plus 3, WMP 11 itp.) Co prawda jest ona we wszystkich językach świata...oprócz polskiego :P (być może wynikało to z faktu że kupowałem Clixa gdy tylko pojawił się na rynku), ale obsługa jest tak intuicyjna, że nie sprawia żadnych problemów i instrukcja staje się zbędna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Pierwsze wrażenia nowego usera.... OMG, dlaczego dopiero teraz go kupiłem (Clix2).... Jak mogłem męczyć się z Vedią A10 do tej pory....

 

Genialny jest mój iRiver, słuchawki brzmią wspaniale, zastanawiam się czy dokupować coś nowego. Radio - tam gdzie Vedia A10 odbierała szum, Clix2 odbiera czysty sygnał Stereo :D

Po prostu jestem w szoku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności