Skocz do zawartości

Vedia A10 - bateria


vertigo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mi na firmowym trzyma dłużej niż na becie ale mimo to używam bety ze względu na stabilność. Co dziwne po 4 godzinach i 20 minutach (plus minus 5 minut) słuchania plików .flac z 95% mam 22-23%. Ten wskaźnik mi się nie podoba. Coś za szybko spada... Na mp3 320kb/s czas rozładowania z 97% do 22-23% wynosi około 8-9 godzin u was też tak jest?

 

Cały czas mówię o beta FW

 

I ciężko mi powiedzieć ile na tych 23% by jeszcze player chodził bo go doładowuję.

 

flaców na a10 nie słucham

ale przecież to normalne że z flacami szybciej bateria spada ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tak, ale aż tyle? bez przesady. bo nagle na flacach player jest na 10h? a na mp3 45-50?

Ja bym chciał żeby chociaż 10 godzin mi a10 na flacach poszło :( ale trudno poprzerabiam na mp3. Mam nieodparte wrażenie że moja a10 jest jakaś felerna pod względem baterii. Jakoś podejrzanie krótko trzyma ale może to wina tego, że często zmieniam utworki włączam i wyłączam urządzenie i ogólnie dość intensywnie użytkuję? Nie mam pomysłów. Pod względem dźwięku mi odpowiada ale czas pracy nijak ma się do 60 godzin. Chciałbym choć połowę tego osiągać przy mp3 320kb albo nieco ponad 1/3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem dźwięku mi odpowiada ale czas pracy nijak ma się do 60 godzin. Chciałbym choć połowę tego osiągać przy mp3 320kb albo nieco ponad 1/3

Mam to samo z T8, reklama wydajności akumulatorków tego cudeńka nijak ma się do rzeczywistości. Z tego wynika, że to przypadłość wszystkich playerów Vedii. Ciekawe, jak teraz będzie tłumaczył się Ksy, bo za T8 oni nie odpowiadają, ale A10 to co innego.

 

PS @mistertwister napisał: Więc czekajmy na kolejną wersję softa może to ogarną. :)

A póki co bądźmy darmowymi betatesterami Vedii, którzy darmowo dostarczają im wskazówek do dalszych doświadczeń. Betatestowanie przerabiam od 7 miesięcy z T8, a Vedia cały czas bawi się z nami w kotka i myszkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostawmy Ksy w spokoju, nie ma sensu szargać go po to tylko by się dowiedzieć w sumie niewiele. Szkoda jego nerwów. Vedia jest jaka jest, czasem mam wrażenie że nad osem siedzi jeden chińczyk, który 3/4 dnia spędza na alko a potem się bierze za robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham głównie flaców na A10 i nigdy nie miałem takiego spadku poziomu baterii. Nie wiem ile mi bateria dokładnie trzyma ale na 1000% nigdy tak mo nie "sadała"bateria... Podaj swój numer seryjny. Może jakaś seria mqa jakieś problemy z baterią... Gdy słuchałem na najnowszej becie faktycznie bateria krócej trzyma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z lutego tego roku serię. naprawdę na flacach potwornie krótko trzyma :( i w mp3 320kb tez jest dziwnie krótko. Ale z funkcji jakie ten player oferuje i jakości dźwięku jaki miał na początku byłem naprawdę zadowolony... gdyby tylko te bugi ponaprawiać to byłby naprawdę klasa odtwarzacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z lutego tego roku serię. naprawdę na flacach potwornie krótko trzyma :( i w mp3 320kb tez jest dziwnie krótko. Ale z funkcji jakie ten player oferuje i jakości dźwięku jaki miał na początku byłem naprawdę zadowolony... gdyby tylko te bugi ponaprawiać to byłby naprawdę klasa odtwarzacz

Zanim napiszesz sprawdź w instrukcji obsługi jakich warunków odsłuchu dotyczy podawany czas odtwarzania A10?

Czas pracy podawany jest dla konkretnych warunków testowych. Z tego wynika, że z pewnością nie dotyczy ten czas flacków.

Niestety dla T8 w instrukcji jest tylko info - duża bateria pozwalająca cieszyć się filmami do 5h oraz muzyką do 26 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim napiszesz sprawdź w instrukcji obsługi jakich warunków odsłuchu dotyczy podawany czas odtwarzania A10?

Czas pracy podawany jest dla konkretnych warunków testowych. Z tego wynika, że z pewnością nie dotyczy ten czas flacków.

Niestety dla T8 w instrukcji jest tylko info - duża bateria pozwalająca cieszyć się filmami do 5h oraz muzyką do 26 godzin.

 

 

Duża Bateria ? Heheh Rockchip to jest "zabojca baterii". Dingoo taka zabaweczka za polowe ceny T8 odtwarza filmy 10h. :)

Wiec spoko. Inna rzecz ze ten T8 to taki paskudny OEM ze glowa boli i niech se RAMOS w dupe wsadzi te SDK.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak faktycznie zrobić?

 

dziś jak kupiłem A10 miałem ok 55-60% baterii... ale chce mieć naładowany player na poniedziałek...

to mam go teraz na siłe rozładowywać tak do ok 10% i ładować te 'wg instrukcji' 8 godz.. czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz, i nawet zrób to by potem panowie z serwisu nie czepiali się, że Ty to uszkodziłeś, bo nie robiłeś wg. instrukcji.

Nie musi rozładowywać. Bateria jest litowo-polimerowa dzięki czemu można ją doładowywać w każdej chwili. Polecam jednak podłączyć na 8 godzin do ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już leży dziś od 13 ładuje się ładowarką... choć chyba na stronie vedii pisało, że ładując ładowarką czas ładowania się skraca o połowe... to może nie trzeba trzymać 8 tylko 4 godziny....

 

Bo z tego co widziałem po 2 godz bateria już była pełna (czyli tak jak wg intrukcji 4 godziny ładowania przez usb, to o połowe szybciej ładowarką)

 

 

Tak czy inaczej czekam do ok 21 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie wkur***** moja bateria wczoraj naładowałem do pełna o 17 i zapomniałem odtwarzacza wyłączyć (nie były podłączone słuchawki i dźwięk nie był włączony) pojechałem na imprezkę i dzisiaj wróciłem patrzę na a10 a tu JEDNA kreska baterii (30%) i niby z czego skoro wyświetlacz był wyłączony, słuchawki nie podłączone i nie odtwarzało muzy?

 

Strasznie mnie ta bateria irytuje. Przeprowadzę jeszcze w tygodniu testy z czasu pracy podczas słuchania.

 

A ty swinka lepiej ładuj te 8 godzin dla własnego czystego sumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to tak nie jest że po naładowaniu baterii a10 odcina się od ładowarki ? zobacz gdy się ładuje jest czerwone światełko, gdy się naładuję jest zielone tak jak podczas włączonej ładowarki a niepodłączonego odtwarzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to tak nie jest że po naładowaniu baterii a10 odcina się od ładowarki ? zobacz gdy się ładuje jest czerwone światełko, gdy się naładuję jest zielone tak jak podczas włączonej ładowarki a niepodłączonego odtwarzacza.

ale to po odłączeniu od ładowarki player leżał i padła bateria... wiem że w ładowarce są diody które dają znak kiedy jest naładowany a kiedy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulator to nie zbiornik wody, ktorej trzeba caly czas tyle samo a jej ilosc w zbiorniku sie nie zmienia

nie ma co sugerowac sie procentami, po prostu sprawdz ile trzyma calosciowo zamiast histeryzowac i narzekac ( z reszta co ja sie dziwie, polska )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności