Skocz do zawartości

Vedia A10 - bateria


vertigo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli słuchasz nie nonstop to bateria potrzyma bardzo długo-sam niejestem w stanie określić ile wsumie mi trzyma, czyli musi długo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to robicie ,że trzyma Wam tak długo? U mnie akumulatorek jedynie na plikach 128 spisuje sie nalezycie. Przy wysokich przepływnosciach-bez wzgledu na rodzaj kompresji- wyladowuje sie w ciagu 14 godzin. Był reklamowany - odpowiedzieli ,ze reklamacja nieuzasadniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też trzyma niezbyt długo bo jakieś 20 godzin ale wydaje mi się że z czasem bateria nabierze pojemności czy coś w tym stylu :P

 

A jak długo masz swoją Vedię? Moja "trzyma" trzy dni tzn. jest włączona 3 dni po 8h każdego dnia - z czego muzyki słucham 4h. Czyli 12h słuchania + 12h "czuwania" i pada - może z czasem jej się poprawi? Nie spodziewałem się 60h ale 12h to tylko 20% :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ja proponuje żebyś się nie przejmował. Ładuj spokojnie nie dopuszczaj żeby padała bateria. Jest tu zastosowany akumulator litowo-polimerowy tak więc można go ładować w dowolnej chwili nie musisz czekać aż padnie. Na pewno są takie chwile gdy playera nie używasz i wtedy możesz go doładowywać do pełna to nie szkodzi.

 

Ja mam tylko pytanie: czy u Was też wskaźnik naładowania tak dziwnie działa że podczas słuchania raz pokazuje np. 41% za jakieś 5 min 43% a za kolejne 20 min pokazuje już tylko 31%. Po wyłączeniu i włączeniu znowu jakieś 40% albo trochę mniej/więcej. To wina chyba softu choć głowy nie dam.

 

A jak długo masz swoją Vedię? Moja "trzyma" trzy dni tzn. jest włączona 3 dni po 8h każdego dnia - z czego muzyki słucham 4h. Czyli 12h słuchania + 12h "czuwania" i pada - może z czasem jej się poprawi? Nie spodziewałem się 60h ale 12h to tylko 20% :angry:

Ja swoją Vedię mam nieco ponad 2 tygodnie. Myślę że z czasem się wyrobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..., Ja mam tak, że po zakończeniu ładowania mam 95-96% naładowanej baterii. Te skoki z procentowym naładowaniem baterii - to chyba naturalne jest. Przynajmniej kilka moich ostatnich telefonów tak pokazywało.

Też tak mam do 100% nie da się naładować...

A ja przyzwyczajony jestem że telefon (SE k800i) pokazuje stan faktyczny. Takich rozbieżności nie ma na nim. Ale trudno idzie przywyknąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja a10 trzyma ~25-35h na mp3,czasem hq wav

bardzo rzadko ja laduje a mam ja juz dobre pare miesiecy

mysle ze w roznych seriach sa rozne serie baterii a u MŻR powtarzalnosc materialowa jest dosyc srednia :]

a co do skokow wskaznika to jest tylko kwestia FW, jest zbyt czule na zmiane napiecia akumulatora - przynajmniej mi sie tak wydaje

mozna by zmniejszyc czestotliwosc odswiezania stanu baterii, zeszloby to troche z zasobow a10 ale ksy stwierdzil ze to zbedne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoją ładuje najwyżej raz na 10 dni slucham po 2-3 godzniy dziennie dosc czesto dziala u mnie transmiter więc około 25 godzin działania. Mowicie że wam nie dziala przez 60 godzin ale czy sprawdzaliście czy odtwarzacz spełnia warunki aby odtwarzać tyle czasu?:

mp3 128kbit, wyłączony wyswietlacz (czyli nie mozna przez te 60 godzin zmienić kawałka :P), głośnośc w granicach 10. Ja i tak jakos nie wierzę żeby ten akumuator tyle wytrzymał.. Mi trzymał max 30-35 godzin a to i tak dobry wynik. Mam ją od stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest ktoś kto przez jakiś czas słuchał tylko np. w formacie .flac i np. mp3 128kbps i jest w stanie powiedzieć jak to wpływa na wydłużenie pracy baterii?

 

Albo czy ktoś zauważył, że któryś soft jest mniej prądożerny?

 

Azahiel nie znalazłem tego tematu - daj linka jakby wpadł Ci pod rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz takie pytanie, czy wam też dłużej trzyma bateria na fw factory? ja zauważyłem że na flakach spada o wiele mniej niż spadało w czasie godziny.

Tak mi na firmowym trzyma dłużej niż na becie ale mimo to używam bety ze względu na stabilność. Co dziwne po 4 godzinach i 20 minutach (plus minus 5 minut) słuchania plików .flac z 95% mam 22-23%. Ten wskaźnik mi się nie podoba. Coś za szybko spada... Na mp3 320kb/s czas rozładowania z 97% do 22-23% wynosi około 8-9 godzin u was też tak jest?

 

Cały czas mówię o beta FW

 

I ciężko mi powiedzieć ile na tych 23% by jeszcze player chodził bo go doładowuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też tak miałem. Potwierdzam- niemalże identycznie.

Czyli nie jestem sam :( coś mi się ta bateria nie podoba... Z początku myślałem że to dlatego że pierwsze ładowanie nie trwało 8 godzin tylko 7 ale teraz dochodzę do wniosku że to softa wina.

 

A ile może działać na tych 20 procentach masz może pojęcie Azahiel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności