Skocz do zawartości

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

Chciał by ktoś odkupić pasek do Fossila? Skóra, ciemny brąz z zewnątrz, jasna skóra wewnątrz. Czarna zapinka. Powierzchnia zewnętrzna lekko wypukła. Do tego brązowe przeszycie na brzegu. Szerokość 22 mm. Jest używany, ale ma niewielkie ślady. Podobny jak przy modelu FS4885, tylko trochę ciemniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się pochwalę w końcu co kupiłem - Timex Expedition Chronograph T49938

Jak dla mnie zegarek prezentuję się bardzo fajnie. Zastanawiałem się jeszcze nad T49905 z brązową tarczą i ciemniejszym paskiem jednak skończyło się na modelu czarnym. Wiedziałem że decyduje się na duży zegarek, jest jednak trochę grubszy niż się spodziewałem. Ogólnie komfort noszenia jest ok.

Pod względem jakości wykonania - koperta i tarcza całkiem dobrze. Pasek też wydawał się ok jednak puścił szew - widać na zdjęciu na dole z lewej strony. Indiglo to całkiem fajny bajer, czasami podświetlenie może się przydać. Wskazówki mniej więcej pokrywają się z tarczą. Przyczepić się można tylko do minutowej na tarczy chronografu oraz bardzo nieznacznie przechylonej sekundowej. Datownik nie ma kalendarza więc co miesiąc trzeba korygować datę. Trochę się zdziwiłem kiedy dowiedziałem się że duża wskazówka sekundowa jest wskazówką chronografu a sekundy wyświetlane są na małej tarczy i nie da się tego zmienić. No ale cóż, czego można wymagać od zegarka za niecałe 250zł? ;)

Moje zdjęcia - https://imgur.com/a/0fNqP

Użytkuję go od około miesiąca, na zegarkach się kompletnie nie znam więc opinią się nie do końca sugerować ^^

 

BTW. Znacie jakieś fajne, tanie kwarce z płynną sekundą?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się pochwalę w końcu co kupiłem - Timex Expedition Chronograph T49938

Jak dla mnie zegarek prezentuję się bardzo fajnie. Zastanawiałem się jeszcze nad T49905 z brązową tarczą i ciemniejszym paskiem jednak skończyło się na modelu czarnym. Wiedziałem że decyduje się na duży zegarek, jest jednak trochę grubszy niż się spodziewałem. Ogólnie komfort noszenia jest ok.

Pod względem jakości wykonania - koperta i tarcza całkiem dobrze. Pasek też wydawał się ok jednak puścił szew - widać na zdjęciu na dole z lewej strony. Indiglo to całkiem fajny bajer, czasami podświetlenie może się przydać. Wskazówki mniej więcej pokrywają się z tarczą. Przyczepić się można tylko do minutowej na tarczy chronografu oraz bardzo nieznacznie przechylonej sekundowej. Datownik nie ma kalendarza więc co miesiąc trzeba korygować datę. Trochę się zdziwiłem kiedy dowiedziałem się że duża wskazówka sekundowa jest wskazówką chronografu a sekundy wyświetlane są na małej tarczy i nie da się tego zmienić. No ale cóż, czego można wymagać od zegarka za niecałe 250zł? ;)

Moje zdjęcia - https://imgur.com/a/0fNqP

Użytkuję go od około miesiąca, na zegarkach się kompletnie nie znam więc opinią się nie do końca sugerować ^^

 

BTW. Znacie jakieś fajne, tanie kwarce z płynną sekundą?

 

Parę dni temu oglądałem ten sam model, bo powoli mi się chce jakiegoś nowego sikora :-)

 

Gdzie dorwałeś go za 250zł?

Edytowane przez Pawlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam podobnego Expeditiona - identyczna tarcza, ale na bransolecie - i jest bardzo spoko. Minusem jest jednak to, że po jakichś 8-10 miesiącach używania wskazówka stopera nie resetuje się do pozycji godz. 12, a zatrzymuje się między 10, a 11...

 

A widzieliście już to cudeńko? Mondaine Helvetica - w tym wypadku Light. Zbieram!

mondaine-helvetica-no1-light-mh1-l2210-l

Edytowane przez Jeycam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnego Expeditiona - identyczna tarcza, ale na bransolecie - i jest bardzo spoko. Minusem jest jednak to, że po jakichś 8-10 miesiącach używania wskazówka stopera nie resetuje się do pozycji godz. 12, a zatrzymuje się między 10, a 11...mondaine-helvetica-no1-light-mh1-l2210-l

 

na pewno nie można tego poprawić? w moim casio chyba można było ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam podobnego Expeditiona - identyczna tarcza, ale na bransolecie - i jest bardzo spoko. Minusem jest jednak to, że po jakichś 8-10 miesiącach używania wskazówka stopera nie resetuje się do pozycji godz. 12, a zatrzymuje się między 10, a 11...mondaine-helvetica-no1-light-mh1-l2210-l

na pewno nie można tego poprawić? w moim casio chyba można było ;-)

Jakiś tip jak? ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam podobnego Expeditiona - identyczna tarcza, ale na bransolecie - i jest bardzo spoko. Minusem jest jednak to, że po jakichś 8-10 miesiącach używania wskazówka stopera nie resetuje się do pozycji godz. 12, a zatrzymuje się między 10, a 11...mondaine-helvetica-no1-light-mh1-l2210-l

na pewno nie można tego poprawić? w moim casio chyba można było ;-)

Jakiś tip jak? ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

no wiesz co, zajęło mi to pół minuty ;-) http://zegarkicentrum.pl/pl/p/file/0e1037c1e83cf081bea74c63e2d2e413/w91-223.pdf druga kolumna

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panstwo, co sadzicie o tych dwoch zegarkach, bo nosze sie od pewnego czasu z zakupem

Wprawdzie bardziej jestem przekonany do modelu nr 1 ale jest po pierwsze sporo drozszy od nr 2 i ciezko dostepny w PL ( cena kolo 600-700 ) no i tego drugiego moge nowego powina od znajomego bo wygral a mu nie potrzebny za 250-300zl , oczywiscie oryginalny z gwara zibi

fotki lepsze mozecie wyguglowac

1) GA-110CM-8AER

 

 

GA-110CM-8AER.jpg

2) GD-120CM-8ER

 

 

21-03-2014_casio_gshock_gd-120cm-8er_gre

Edytowane przez babicz99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczam się do tych, którzy nic nie widzą w G-Shockach. Wybierz ładniejszy (mniej brzydki).

 

G-shock spoko jeśli ktoś chce wytrzymały zegarek i będzie używał funkcji które on posiada. Jeśli ma to być czasomierz lub biżuteria to trochę tak jak by kupić nóż mcgyvera do krojenia chleba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na "melanż stulecia" ;)

 

Radzę brać ciemnego, sam mam żółtego i na krawędziach jest czarny (nie mam pojęcia od czego, od bluzy chyba nie farbował). Z resztą, zobaczcie foto.

 

2015-01-04 13.52.03.jpg

Edytowane przez 4ndr3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności