Skocz do zawartości

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki ;)

 

Tutaj lepsze ujęcia mechanizmu IWC cal.83 -> http://ninanet.net/w...ms/miwcwww.html

Ten z linku powyżej jest przeznaczony na rynek militarny(produkowano je podczas II wojny światowej).

 

Mój wygląda bardziej jak ten na załączonej fotce poniżej. Właściwie identycznie, z tym że ten ma 42mm średnicy, a mój 36mm(najbardziej popularny i standardowy rozmiar męskich eleganckich zegarków Patka Philippe, nawet tych obecnie produkowanych).

 

 

ddp1jt.jpg

 

Foto zabija:

U mnie jest ten sam mechanizm, lecz z 1943 roku i posiada dodatkowo system antywstrząsowy INCA(incabloc) oraz podobnie jak ten, łożyska rubinowe(wykonane z naturalnego rubinu), umieszczone w złotych chatonach(te pierścienie które podtrzymują łożyska w mostku stalowym), których nie widać u mnie na ciemnych fotkach.

 

miwcwwwm02.jpg

Edytowane przez kubus_pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje "skarby" . Doxa - oryginalna szwajcarska, złota tarcza, złote wskazówki, porządna szwajcarska robota - spadek po dziadku. Casio model W-87H ILLUMINATOR, bardzo fajny, sportowy zegarek, mam go od jakiś 10 lat. Ostatni to bardzo stary, bo mojego pradziadek zegarek, cała tarcza złota z 14 Kt złota, a bransoleta srebrna - pr. 925, produkcja GDR ;) .

 

Drugie zdjęcie to mój zegarek dzienny: Michele model: Turbina. Bardzo porządny, szwajcarski mechanizm :)

2012-10-13_19-28-51_94.jpg

2012-10-13_19-29-42_552.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up taki sam ma mój brat, dobrze się trzyma i dla mnie utrzymuje jakiś wygląd jak na g-shocka (chociaż czerwono-czarne też są super :))

 

Nie jest typowym G, najcieńszy z nich wszystkich, fajnie leży na nadgarstku i jest lekki, przy tym utrzymuje lekko futurystyczny design rodem z Final Fantasy czy innego Sci-Fi, a nie z filmu o redneckach i Hummerach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale średnica jest i tak okropnie wielka, zaraz wrzuce jakieś zdj na ręce :)

a na allegro specjalnie nie ma, bo na razie sie w nim lansuje na mieście. Byłem dziś w kinie na skyfall, gość sprawdza bilety i

"o!, czy to diesel?"

-"yyy tak"

-"do****ny zegarek, chce właśnie kupić"

Jakby nie to że było już po rozpoczęciu to bym mu zaproponował sprzedaż, ale wybiorę się tam kiedyś i pogadam z nim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NuBreed: ElPrimero Twój ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności