Skocz do zawartości

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

W kwestii praktyczności/użytkowości faktycznie mechanik lepszy nie jest. Jednak od dawien dawna, zegarek to nie tylko zwykły czasomierz, ale także element męskiej biżuterii - biżuterii świadczącej o jej właścicielu. Za to naturalnie się płaci.

 

Inna sprawa, że na ten temat, było setki dyskusji - i jednym, i drugim ciężko się zgodzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii praktyczności/użytkowości faktycznie mechanik lepszy nie jest. Jednak od dawien dawna, zegarek to nie tylko zwykły czasomierz, ale także element męskiej biżuterii - biżuterii świadczącej o jej właścicielu. Za to naturalnie się płaci.

 

Inna sprawa, że na ten temat, było setki dyskusji - i jednym, i drugim ciężko się zgodzić :D

 

Dla kogo bizuteria dla tego bizuteria - dla wiekszosci ma na szczescie znaczenie uzytkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co kupować mercedesa skoro można też jeździć fiatem 126p?

bardziej na miejscu byłoby porównanie jakiegoś nowego Merca, do jakiegoś zabytkowego Merca - pierwszy niezawodny itd, drugi może i technologicznie antyk, ale jakąś tam duszę ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zastanawiałem po co kupować automatyczny zegarek skoro można kwarcowy, który jest dokładniejszy i nie przestanie działać jak go nie będziemy nosić. Czy wymiana baterii co około 5 lat to aż tak często? ;)

Powiem tak. Gdyby wszyscy tak myśleli, to by ta seria się nie sprzedawała, a widząc tematy na forach to zainteresowanie jest :)

Ja kupiłem automat, bo po prostu zawsze chciałem mieć jak to mówią... "zegarek z duszą" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:) mam do was lajtowe pytanie. Może ktoś już robił coś podobnego i jego zegarek przybrał na urodzie?

 

Ostatnio wygrzebałem taki o to zegarek:

http://www.tackletour.com/images/pictimexexpedition1.jpg

tyle, że z białą tarczą. Model Timex Expedition 40091

 

Przestałem go nosić bo kiedyś zgubiłem bolec od paska i jakoś odkładając wizytę u zegarmistrza odłożyłem i zegarek.

W związku z tym, że pasek jest już dość zużyty chciałbym kupić nowy pasek lub..bransoletę.

I tu moje pytanie, jak myślicie, jak to mogłoby komponować się z bransoletą? Jakoś nie potrafię sobie uzmysłowić, czy było by to np tandetne, czy też dodałoby temu dosć sportowemu zegarkowi urody:)

 

ps. po niecałych dwóch latach leżenia taki timex wskazywał czas o niecałą minutę wczesniejszą niż mam teraz w komputerze(a kiedyś ustawiany był na nim właśnie, również na synchronizowanym przez internet czasie). jestem miło zaskoczony;)

 

pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica pewnie będzie taka jak między tym http://www.allegro.pl/show_item.php?item=815739678 i tym http://www.allegro.pl/show_item.php?item=819730988

Często ten sam model zegarka jest oferowany zarówno na pasku jak i na bransolecie, nieważne czy sportowy więc nie ma w tym nic tandetnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:) mam do was lajtowe pytanie. Może ktoś już robił coś podobnego i jego zegarek przybrał na urodzie?

 

Ostatnio wygrzebałem taki o to zegarek:

http://www.tackletou...expedition1.jpg

tyle, że z białą tarczą. Model Timex Expedition 40091

 

Przestałem go nosić bo kiedyś zgubiłem bolec od paska i jakoś odkładając wizytę u zegarmistrza odłożyłem i zegarek.

W związku z tym, że pasek jest już dość zużyty chciałbym kupić nowy pasek lub..bransoletę.

I tu moje pytanie, jak myślicie, jak to mogłoby komponować się z bransoletą? Jakoś nie potrafię sobie uzmysłowić, czy było by to np tandetne, czy też dodałoby temu dosć sportowemu zegarkowi urody:)

 

ps. po niecałych dwóch latach leżenia taki timex wskazywał czas o niecałą minutę wczesniejszą niż mam teraz w komputerze(a kiedyś ustawiany był na nim właśnie, również na synchronizowanym przez internet czasie). jestem miło zaskoczony;)

 

pzdro

 

 

Moim zdaniem fajniejszy efekt bylby gdybys wyszukal ciekawy pasek.Pasek paskowi nie rowny.Mozesz kupic zwykly i tez tak bedzie wygladal.Ale jak poszukasz, porozgladasz sie to mozna kupic za niezla cene firmowy pasek skorzany ktory poprawi wyglad zegarka swoja faktura, oryginalnym wzorem.Taki tez bedzie znacznie dluzej sluzyl.

Pasek latwo dobrac.Wystarczy zmierzyc szerokosc przy teleskopie.Natomiast metalowa bransoleta o ile nie jest sygnowana do posiadanego zegarka to nie wystarczy zrobic pomiar i kupic.Trzeba dobrac do ksztaltu koronki - a to juz sporo chodzenia i szukania i przymierzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie odpowiedzi właśnie liczyłem:) Dzieki wielkie. Jutro pochodzę i porozglądam się raczej właśnie z nastawieniem na fajny, najchętniej parciano skorzany pasek;) U mnie była sama skóra i z tego co widzę miałem chyba najbrzydszą wersję tego paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Omegi Constellation.

Co do biżuterii - macie rację. To dla takich osób powstały np Tag Hauer czy Rolex.

Dla osób chcących porządnych walorów użytkowych, ale bez luksusowego sznytu jest swatch czy timex - skądinond świetne czasomierze, ale bez bajerów i jubilerskich zajawek.

3 grupa to ludzie chcący wysokiej jakości, ale bez pozerstwa. Do nich skierowane są marki takie jak zenith, omega topowe modele z zegarków popularnych. Po prostu technologiczne cuda z najlepszych materiałów, ale bez pozerskich dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to swatche się zawsze kojarzyły jako takie kolorowe pokemonowo-dziecięce zegarki. I jak tak sobie patrzę po necie, to właśnie w dużej mierze tak wyglądają (oczywiście nie wszystkie). Tak na szybko przeglądając online sklep swatcha to widzę tam może 1 czy dwa jako-takie modele. Wolę pozostać przy atlanticu ^^

 

A co do tag heuera czy omegi, to mam wrażenie że to właśnie te drugie są takie bardziej błyszczące w stylu rolexa. Tag heuer ma chyba więcej takich modeli bez zbędnych bajerów czy świecidełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlantic rulez.

 

Piszecie, że Seiko 5 spóźnia się nawet ok. 3 min na tydzień. W moim Atlanticku, zauważyłem opóźnienia rzędu 5-6s dziennie, co daje ok. 30-40s tygodniowo. Ojciec ma "indyjskiego Rolexa", spóźnia się 1 min na 2-2,5 tygodnia.

 

Jak zobaczyłem dokładniej ceny szwajcarów, to doszedłem do wniosku, że lepiej jest kupić np używanego, 30-40 letniego Atlanticka, Omegę czy co tam jeszcze, zrobić gruntowny przegląd i będziemy miel dużo ładniejszy oraz tańszy czasomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlantic rulez.

 

Piszecie, że Seiko 5 spóźnia się nawet ok. 3 min na tydzień. W moim Atlanticku, zauważyłem opóźnienia rzędu 5-6s dziennie, co daje ok. 30-40s tygodniowo. Ojciec ma "indyjskiego Rolexa", spóźnia się 1 min na 2-2,5 tygodnia.

 

Jak zobaczyłem dokładniej ceny szwajcarów, to doszedłem do wniosku, że lepiej jest kupić np używanego, 30-40 letniego Atlanticka, Omegę czy co tam jeszcze, zrobić gruntowny przegląd i będziemy miel dużo ładniejszy oraz tańszy czasomierz.

Ale kupując takiego starego nie masz już gwarancji, a serwis atlantica naprawia zegarki za darmo nawet po uszkodzeniach mechanicznych ^^ Mój łupnął na beton tak z 1,5m i zaczął się późnić jakieś ~5min dziennie i w serwisie bez słowa mi naprawili. Tak mnie tym urzekli że następny zegarek też sobie kupię atlantica ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności