Skocz do zawartości

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

Wyświetlacz kozak, strasznie czytelny, kształt ok lubię kostki. Nie pasuje mi to, że jak porysuje bezel to trzeba całkowicie rozbierać zegarek i wyjmować z niego bebechy. Gdybym wiedział wcześniej to bym go nie kupił. Moje niedopatrzenie. A że mam taką a nie inna pracę to długo by nie wyglądał jak nowy. No niestety coś za coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - może mi ktoś powie, jaki jest średni koszt kompletnego serwisu konserwacyjnego automatu? Oczywiście, wiem, że to zależy od rejonizacji ale chciałbym się zorientować, czy mój zegarmistrz nie zaszalał ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na czym polega przegląd. Ja na zegarkach specjalnie się nie znam, ale kilka w środku widziałem i te 800 zł to jest nieco ponad 4 godziny roboty. Może tyle trwa sensowny przegląd zegarka.

Trzeba ustalić wstępne warunki przed wykonaniem usługi, a nie po epatować paragonem grozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Rafacio napisał(a):

Trzeba ustalić wstępne warunki przed wykonaniem usługi, a nie po epatować paragonem grozy.

Kto powiedział, że ich nie ustaliłem? Nie zerwałem się z choinki i wiem, jaki musi być wkład pracy w kompleksowy przegląd tak skomplikowanego mechanizmu. 

Zadałem proste pytanie w zwykłym celu porównawczym - nic więcej.

Póki co, przegląd trwa - poepatuję trochę później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nazar70 napisał(a):

Panowie - może mi ktoś powie, jaki jest średni koszt kompletnego serwisu konserwacyjnego automatu? Oczywiście, wiem, że to zależy od rejonizacji ale chciałbym się zorientować, czy mój zegarmistrz nie zaszalał ;) 

 

5-30% ceny zegarka. Zależy od mechanizmu i stopnia skomplikowania oraz gdzie serwisujesz i jak to zostało przeprowadzone. Czy tylko przedmuchane i kapnięte oliwą czy rozebrane na czynniki pierwsze, wyczyszczone, wymienione co trzeba, wyregulowane i z testem szczelności. W droższych zegarkach typu omega w oficjalnym serwisie koszt to nawet pare tysięcy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800 zł to dobra cena jeśli zrobił to kompletnie a nie wymoczył. Wszystko zależy od marki zegarka, stopnia skomplikowania mechanizmu i zakładu. Za kompletny przegląd takich cieniutkich mechanizmów z microrotorem płaciłem 1500zł ale to było może 10 lat temu. Na szczęście już w to nie wkładam kasy.

20230528201040_IMG_3112.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Szukam zegarka na co dzień do pracy, do koszuli i na mniejsze i większe uroczystości. Od dawna podoba mi się Tissot T-Classic Powermatic 80 Chemin Des Tourelles

https://www.creationwatches.com/products/pl/tissot-247/tissot-t-classic-powermatic-80-chemin-des-tourelles-blue-dial-automatic-t099-407-16-048-00-t0994071604800-mens-watch-23500.html

 

To będzie mój pierwszy zegarek wiec proszę o opinie, czy w tej cenie da się lepiej pod względem mechanizmu/szkła/jakości itp. Wiadomo, ze wizualnie to rzecz gustu, wiec jak ktoś zna coś w podobnej stylistyce to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Palpatine napisał(a):

Szukam zegarka na co dzień do pracy, do koszuli i na mniejsze i większe uroczystości. Od dawna podoba mi się Tissot T-Classic Powermatic 80 Chemin Des Tourelles

https://www.creationwatches.com/products/pl/tissot-247/tissot-t-classic-powermatic-80-chemin-des-tourelles-blue-dial-automatic-t099-407-16-048-00-t0994071604800-mens-watch-23500.html

 

To będzie mój pierwszy zegarek wiec proszę o opinie, czy w tej cenie da się lepiej pod względem mechanizmu/szkła/jakości itp. Wiadomo, ze wizualnie to rzecz gustu, wiec jak ktoś zna coś w podobnej stylistyce to proszę o info.

 

Sam zegarek spoko tylko że trochę duży jak na ten typ czyli do koszuli. Ja bym nie wychodził powyżej 40mm a idealnie to 38mm ale jeśli rozmiar nie przeszkadza to dobry.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Palpatine napisał(a):

Niestety na żywo Chemin Des Tourelles nie zrobił na mnie zbyt dobrego wrażenia. Chyba wrócę do miłości od pierwszego wejrzenia...tylko trzeba procesu aby przywyknąć do ceny...jak w audio ;)

0166_0167_tangente_38_nachtblau_3d_pr-detail-3.jpg

To są niemieckie zegarki w stylu Bauhaus i znajdziesz na rynku tańsze, bardzo dobrze wykonane. Miłem kiedyś Stowa Antea z limitowanej serii dla KMZiZ.

 

 

https://www.stowa.de/en/Antea/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Stowa to świetna alternatywa. 

56 minut temu, Palpatine napisał(a):

Niestety na żywo Chemin Des Tourelles nie zrobił na mnie zbyt dobrego wrażenia. Chyba wrócę do miłości od pierwszego wejrzenia...tylko trzeba procesu aby przywyknąć do ceny...jak w audio ;)

0166_0167_tangente_38_nachtblau_3d_pr-detail-3.jpg

 

Ceny jak w audio, można drogo, a można też tanio ;)

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja ślicznotka IWC Portofino. Nie do końca bauhaus bo inne wskazówki, indeksy, uszy, koperta (czyli wszystko inne), ale podobna stylistyka. 😊

IMG_2499.jpeg

IMG_2500.jpeg

IMG_2501.jpeg

IMG_2503.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2023 o 20:39, dj.licha napisał(a):

GBD-200-1ER
Niby fajny ale mi nie przypasował..... leci dalej. 

image.webp

A ja mam taki od niedawna, tylko że niebieski i jestem z niego bardzo zadowolony 😊

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności