Skocz do zawartości

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

zarysuj szafir... proszę cie...

 

Złapałeś mnie za "...że gdzieś mogłaby zarysować szkiełko", dokładniej miałem na myśli tarczę zegarka. Mój post odnosi się bardziej do "sprawiania wrażenia", niekoniecznie faktycznych funkcji zegarka - zegarek masywny sprawia wrażenie, że rzeczywiście musi taki być by chronić mechanizm i elementy zegarka, natomiast prostsze wyglądem zegarki sugerują, że są nastawione na czytelność i wygląd. Wciąż nie twierdzę, że zegarek może nie pasować - to już zależy od ubioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też ten z lewej, wygląda na mniejszy i na tarczy nie ma odczytów elektronicznych w porównaniu do drugiego, co raczej psuje wygląd. Ale jeśli chodzi o funkcjonalność to pewnie po prawej będzie lepszy, bo więcej danych będzie widocznych i łatwiejsza obsługa. A co to wogóle za modele i cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w sumie na kwejku natknąłem się na ciekawe (co nie znaczy estetyczne bądź praktyczne) zegarki ArtyA. W sumie, seria Son of a gun jest całkiem fajna.

http://artya.luxuryartpieces.com/

Edytowane przez 4ndr3
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki z ostatniej zabawy sprzętem:

 

2poef4o.jpg

F1FT9099.JPG

F1FT9101.JPG

F1FT9122.JPG

F1FT9119.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etam..fajne, nie fajne, ważne że drogie.

 

Noszę wyłącznie, proste, skromne, eleganckie zegarki i wypraszam sobie takie teksty.

Nie lubię chronografów, minutowych repetycji, więcej niż 2 barw(złoty i biały oraz czarny i srebrny), żadnych regulacji i przycisków prócz koronki. Nigdy nie założę na nadgarstek Rolex'a, Panerai'a czy Franka Mullera, więc niestety, pomyliłeś się.

Cenię sobie ilość ręcznej pracy zegarmistrzów, oryginalny wygląd(bez kopiowania designu Rolex'a czy projektów Geralda Genty), wykończenie mechanizmu i tradycję.

 

IWC Cal. 83 odziedziczyłem po ojcu, a Maurice'a kupiłem za pierwsze zarobione pieniądze od samego początku do końca.

Trzeci mechanizm pochodzi z Breitlinga, którego ojciec z ciekawości nabył, by go później własnoręcznie przywrócić do życia - mechanizm to Lemania.

 

Zegarek bez paska na fotce poniżej to Jaeger-LeCoultre Master Control Ultra Thin.

1B2U8757.JPG

1B2U8745.JPG

F1FT9111_3.JPG

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który wg was jest ładniejszy? Oba maja Solar i Radio

 

2643108073.jpg2643107948.jpg

 

Ten z lewej ale fajniejszy by był bez tej niebieskiej wstawki. Ta wstawka dodaje mu trochę kobiecego pierwiastka - mnie by to przeszkadzało - wolałbym żeby cały był szaro-czarny.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności