Skocz do zawartości

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

Qurcze, taki szkieletor to zabawka, chiński mechanizm i nieszczególne (mówiąc oględnie) wykonanie.

Szkoda na to kasy, naprawdę.

Wykonanie? Takie jakiego można oczekiwać za 60plnów, mechanizm natomiast jest jak najbardziej ok. Wnioskuję, że widziałeś ten zegarek jedynie na zdjęciach w necie. Hello, zegarek jest w cenie dobrej flaszki! Oczekiwanie jakości podobnej do tej w omedze to szczyt głupoty.

 

Jeśli chcecie wiedzieć więcej o zegarkach bywajcie na http://zegarkiclub.pl/forum/index.php

To najlepsze forum zegarkowe.

To forum to jeden z największych syfów w internecie, takie zegarkowe audiostereo. Ciekawe, że gdy panowie po 40 tworzą takie fora hobbystyczne, w większości wypadków staje się ono tego typu kupą nawozu i nie chodzi tylko o zegarkiclub czy as, widziałem już wiele takich zasyfionych społeczności zbierających się wokół różnych tematów. Przypomnij sobie jaki to najlepsze forum stosunek miało jeszcze niedawno (i ma do dzisiaj w głębi) do rusków: "zbieracze złomu" to było jedno z lżejszych określeń kolekcjonerów zegarków radzieckich. Zdecydowanie lepszym miejscem jest forum GMT.

 

Rozeznaj temat na ww forum. Poszukaj coś Seiko - to najlepszy markowy start w mechaniczne zegarki.

Z tym się zgodzę, co było wiele razy zresztą w tym temacie podkreślane.

Nie oszukujmy się, jaki normalny, niebogaty człowiek kupi zegarek za 1k zł i więcej?

W czym problem? Kto normalny kupi słuchawki za więcej niż 50zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W czym problem? Kto normalny kupi słuchawki za więcej niż 50zł?

troszkę przesadzone, ale zauważ że baaardzo nieliczna grupa kupuje nawet sprzęt grający oscylujący wokół 1k, najczęściej powtarzające się kwoty to ok 300zł - i myślę że taka cena za porządny, wytrzymały i dokładny zegarek którego nie trzeba zmieniać przez lata jest adekwatna, tak samo twierdzi większość osób jeżeli chodzi o sprzęt grający .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę przesadzone, ale zauważ że baaardzo nieliczna grupa kupuje nawet sprzęt grający oscylujący wokół 1k, najczęściej powtarzające się kwoty to ok 300zł - i myślę że taka cena za porządny, wytrzymały i dokładny zegarek którego nie trzeba zmieniać przez lata jest adekwatna, tak samo twierdzi większość osób jeżeli chodzi o sprzęt grający .

 

x2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał kupić zegarek za 60zł to nie szukałbym wymyślnego mechanika a raczej solidnego Casio lub Timexa.

Ale skoro twierdzisz że jakoś(ć) jest OK to bez dyskusji.

Nie doszukuję się jakości Omegi w tym zegarku ale widzę że mamy różne pojęcie o jakości jako takiej.

 

Porównać Zegarkiclub do Audiostereo to gruba przesada.

Wpisy są rzeczowe i nie widzę takich krewkich a głupich dyskutatantów jak na AS.

I nie widzę nabijania się z userów - dyskusje toczą się zazwyczaj w kołach zainteresowań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO pasek ładniejszy.

 

 

Pasek zdecydowanie bardziej pasuje do tej czarnej koperty, a zwłaszcza do czarnej ramki, imo

 

 

Też jestem za paskiem, bransoleta kiepsko wygląda moim zdaniem : )

 

OK, zatem jutro zamawiam. Jak dojdzie to sie pochwale zdjęciem ;P

 

PS Apropo dyskusji o niesamowicie niskiej cenie i kiepskiej jakosci owego zegarka - on nie bedzie sluzyl do codziennego noszenia. Ludzie raczej traktują go jako ładną ozdobe [stylistyka jest bowiem niebanalna], z którą mogą wyjść od czasu do czasu wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińska dobra to jest herbata.

Znajomy przywiózł jakąś jakąś taką chińską super herbatę i pachniała jak rosół przefiltrowany przez brudne skarpetki, a nie smakowałą ani trochę lepiej, więc nie uznaję tego za dobre :P

Zegarki wolę japońskie.

Ja tam wolę szwajcarskie :)

U mnie DS Podium. Nie narzekam.

Nie wiem czemu ale mam wrażenie że przynajmniej połowa certin nazywa się "ds podium", jak widzę jakąś certinę to z reguł tak się nazywa i za każdym razem wygląda inaczej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam (i właściwie na tym się kończy bo go praktycznie nie używam) Casio AWX-10

Porysowana szybka, starte napisy (co widać na zdjęciach) ale w leżeniu w szufladzie mu to nie przeszkadza ;) Chociaż trochę się za nim stęskniłem i chyba poużywam. Dzisiaj już potraktowałem szybkę pastą lekkościerną ;)

IMG_1357.JPG IMG_1359.JPG

W niedalekiej przyszłości chce kupić jakiś ładny zegarek ale będzie on pełnił rolę głównie biżuteryjną... A że na focalu są skeletony w takiej cenie to może właśnie na niego się skuszę.. Chociaż wcześniej planowałem kupić jakiegoś vostoka albo coś innego tak do 300zł.. Może coś polecicie bo kompletnie się na tym nie znam. Zegarek nie może być za poważny (nigdy nie noszę garnituru) i raczej z bransoletą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra przeglądnąłem tony aukcji na allegro i znalazłem zegarek który odpowiadałby mi w 100%. wręcz się w nim zakochałem. mowa o Seiko Sportura Gun Metal czarny http://allegro.pl/item710851931_seiko_spor...1_promocja.html . zegarek jest fenomelny, ale cena(1500zł) niestety przekracza znacznie moje możliwości gdyż na zegarek jestem w stanie wydać max 300zł ( a najlepiej jak najmniej gdyż raczej groszem nie śmierdzę i jest to dla mnie wydatek niemały). czy ktoś obcykany w temacie jest mi w stanie polecić jakiś podobny (albo coś w tym klimacie mniej więcej, wiadomo, że czegoś identycznego nie ma, a może ktoś rzuciłby czymś co nawet bardziej wpadnie mi w oko) zegarek w tej cenie? szukam czegoś czarnego;) z góry dzięki za jakieś propozycje(mam nadzieję że takie padną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny gdyby nie to, że nie jest czarny... nie podobają mi się zegarki w srebrnym kolorze jakoś, szukam czegoś, gdzie przeważa czerń no i jak dla mnie za drogi zdecydowanie, jednak więcej niż 300zł przeznaczyć nie chcę, ale dzięki za jakikolwiek odzew;) czekam na jakieś propozycje i sam szukam nadal czegoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zakupiłem 2 zegarki w Focal (zapłacone 28.07, Hong Kong opuściły dopiero 13.08), dziś tj.17.08 paczka do mnie przyszła, wg mnie nie otwierana.

 

Ale jest tylko 1 zegarek, ktoś wie jak wygląda procedura reklamacyjna?

z tego co zdążyłem się zorientować to pomyłki dość często się u nich zdarzają, piszesz do nich maila, jak chcesz to zrób zdjęcia i powinni ci przysłać drugi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Pala01. Wysłałem RMA, napisałem o braku zegarka, zdjęć nie robiłem, bo chyba b. nadają się by przedstawić jakąś wadę, uszkodzenie tak myślę. Dam znać na forum, by było info dla innych jak postępować jak już ostatecznie sprawa się rozwiąże.

 

 

Edit: Mam nadzieję, że wszystko pójdzie bezproblemowo (do 24h czeka się na odp.), ale gdyby nie uznali reklamacji, czy płatność przez paypal coś daje jakąś ochronę itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla siebie Szkieletorka, jeszcze cięższy od dosyć masywnego Lorusa, który posiadam http://www.focalprice.com/detail.aspx?pid=9008, a dla znajomego http://www.focalprice.com/detail.aspx?pid=10536, ale jest napisane "out of stock", było już tak zaraz po tym jak zamówiłem) i tu może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że sporo osób nakręciło się tu na mechaniczne, nakręcane zegarki... ale naprawdę opłaca się Wam sprowadzać to chińskie byle co za nieraz spore pieniądze tylko dla zasady? "bo jest to mechaniczny szkieletor"?

 

... masywnego mechanika macie za 100zł na allegro (jakiś wostok), większość osób i tak nie kapnie się o co chodzi ze szkieletorem, a pozostałe osoby kapną się że to chińszczyzna... więc naprawdę nie widzę w tym sensu... O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności