Skocz do zawartości

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

I na "melanż stulecia" ;)

 

Radzę brać ciemnego, sam mam żółtego i na krawędziach jest czarny (nie mam pojęcia od czego, od bluzy chyba nie farbował). Z resztą, zobaczcie foto.

 

attachicon.gif2015-01-04 13.52.03.jpg

 

Najbrzydszy zegarek w dziejach ludzkości. Daję plusa. A co do tych plam, może izopropanol sobie z nimi poradzi?

Edytowane przez Alkoholik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do g-shocków to mój DW-5600 już jest troszkę zajechany wiec pora na coś nowego.

Sprawie sobie teraz DW-6900BW-1ER o ile nie wpadnę na lepszy pomysł. ;)

 

DW-6900BW-1ER.jpg

 

 

Jeśli chodzi o bardziej klasyczne zegarki, to byłem ostatnio o krok od kupienia parnisa portugalczyka.

Ostatecznie stwierdziłem jednak, że dozbieram trochę i kupię orienta bambino. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można napisać, że dziwię się ludziom, którzy wydają po 7-8 tysięcy za automaty, jak za to cenę kupię HEQ z termokompensacją i odchyłką roczną na poziomie 1 sekundy. Każdy ma inne priorytety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga szukam zegarka dla teściowej ma być tani!!! Byle się nie zepsuł po kilku dniach. Z cyframi. Cena do 100/120 pln. Coś doradzicie? Moze jakis Casio?

Sorry, ze tak pozno, jak dla tesciowej to tylko jeden: http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Klepsydra

 

Naskrobane wirtualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co do tych plam, może izopropanol sobie z nimi poradzi?

 

ta, razem z żółtą farbą : :ph34r:

 

 

Synku, izopropanol jest obojętny dla większości tworzyw sztucznych. To nie aceton.

 

Patrze, ze nick zobowiazuje

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A co do tych plam, może izopropanol sobie z nimi poradzi?

 

ta, razem z żółtą farbą : :ph34r:

 

 

Synku, izopropanol jest obojętny dla większości tworzyw sztucznych. To nie aceton.

 

Patrze, ze nick zobowiazuje

 

 

Żart tak suchy, że aż higroskopijny. Ale czego spodziewać się po osobie z tak fatalnym gustem...

Edytowane przez Alkoholik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie pytam o wygląd bo to indywidualna sprawa (mnie się akurat bardzo podoba) bardziej o to czy to porządny sprzęt. Partnerka chce mi zrobić prezent na trzydziestkę i nalega abym wybrał sobie zegarek. Szwajcary typu Tag Heuer czy Omega odpadają ze względu na cenę a niechce też szwajcarów made in china.... Japończyki mają chyba dobry stosunek ceny do jakości (nie płacimy za marke tylko za rzeczywistą jakość) i nie rozleci mi się taki zegarek po 3 latach?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie pytam o wygląd bo to indywidualna sprawa (mnie się akurat bardzo podoba) bardziej o to czy to porządny sprzęt. Partnerka chce mi zrobić prezent na trzydziestkę i nalega abym wybrał sobie zegarek. Szwajcary typu Tag Heuer czy Omega odpadają ze względu na cenę a niechce też szwajcarów made in china.... Japończyki mają chyba dobry stosunek ceny do jakości (nie płacimy za marke tylko za rzeczywistą jakość) i nie rozleci mi się taki zegarek po 3 latach?

 

Seiko jako markę mogę polecić. Mam Seiko SND451P1, jest już ze mną 4 czy 5 lat i trzyma się nieźle. A parę ekstremalnych uderzeń na budowie czy upadków przeżył.

Ta Velatura to inny segment, ale i półka wyżej, więc może być tylko lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japończyki mają bardzo dobry stosunek ceny do tego co oferują, a modele JDM często są wykonane jak zegarki dwukrotnie droższe.

Miałem swego czasu SEIKO Sumo SBDC001 - zegarek sprowadzany z Japonii, za wtedy 2500zł. Nikt ze znajomych (nie orientujących się w japońskich zegarkach) nie wierzył, że kosztował "tylko tyle".

https://www.flickr.com/photos/murderotic/3623239694/

SEIKO dodatkowo to jedyna prawdziwa manufaktura zegarkowa na świecie, robiąca wszystko sama i nie korzystająca z podwykonawców.

Ponadto jeśli coś Ci się podoba to to kup, nie szukaj czegoś innego, podobnego itp. Rozlecieć się nie rozleci, to porządny kawał żelaziwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej się zastanawiam co by tu i mam wątpliwości czy Velatura którą podałem nie jest zbyt sportowa (chociaż dalej mi się podoba). Mam w podobnym stylu Festine więc może coś nieco bardziej klasycznego. Rozważam Longines Hydroconquest Automatic longines.jpg

 

oraz Doxa In to The Ocean D127SBU.jpg

 

Co myślicie? Longines w wersji niebieskiej mi sie straszliwie podoba ale z tego co widzę jedynie kwarcowy w tej wersji jest obecnie dostępny.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności