Skocz do zawartości

Najlepsze Odtwarzacze Mp3


donas

Rekomendowane odpowiedzi

wtd: K810i bym sobie odpuścił z powodu tego co K800i pozatym K810i ma ponoć wolniejszy procek zamontowany niż K800i. Zresztą się palcuje i jest bzrzydki imho, o wielkości nie wspominając.

 

Ja bym zainwestował w K770i i sam bym go kupił gdyby nie to, ze nie ma przycisku play/pause jak w K550i i był jednak ladniejszy bo imho brzydki jest a przynajmniej na zdjęciach. Pozatym ma świetny wyświetlacz, gdzieś widziałem właśnie porównanie z K810i to różnica na zdjęciu była olbrzymia na korzysć K770i gdzie kolory były poprostu cukierkowe.

 

To tyle, jesli nie zależy ci na SE to bierz Z6.

 

 

EDIT: albo nie bierz motoroli. Jednak lepiej wybrać już Nokie od Motoroli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

maba: co ty jakis terminator i w ogole nie sypiasz? :D no wiekszy ram to ogromna zaleta e51 - juz nieraz mi sie zdarzylo wyczerpac ram - nawet wchodzac np na poczte onetowa wyskakiwalo ze za malo ramu (rozwiazaniem jest wchodzenie przez lajt.onet.pl, ale nie wiedzialem o tym wczesniej).

Gorzej z tym, że E51 jest większa od 6120 a ma taki sam wyświetlacz.
a tam dramatyzujesz - tez niewielka, a przy tym imo ladniejsza.
Generalnie jeszcze nie miałem jej w łapie, ale przyciski funkcyjne/nawigacyjne sprawiają wrażenie bardzo ściśniętych co może być dość niewygodne w nawigacji (wkońcu jest ich tam troche więcej niż w 6120).
no trzebaby sie przekonac w rzeczywistosci. jestem tez ciekaw czy d-pad jest w koncu wygodniejszy... W n95 to po prostu wygoda d-pada pierwsza klasa - wczoraj gralem na nim w dooma - czysta przyjemnosc, przechodze na 6120 i jak to moj kolega powiedzial "mozna sobie palce polamac" ;). swoja droga nie odpalilem przez BT dooma ;( - podlaczylismy sie i pare sekund po polaczeniu na jednej z komorek (roznie to bywalo, niezaleznie od tego ktory jest serwerem, a ktory klienetem) wyskakiwal jakis blad i aplikacja sie zamykala :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze? pochodzilbym po forum tej motki z6 i zobaczyl jak sie sprawuje, na co ludzie narzekaja, a z czego sa zadowoleni i wybralbym pod siebie... Skoro jest linux to i pewnie tez masa oprogramowania (chociaz moze sie myle?) - duzy plus. bo w sumie z symbianem tez myslalem, ze znajde wszystko, a jednak nie do konca tongue.gif. Myslalem ze telefon bedzie w pelni konfigurowalny, ze doslownie wszystko sie bedzie dalo zmienic - wlacznie z poruszaniem sie po menu, itp, itd..., ale jednak nie jest tongue.gif. Jesli na linuchu mozna takie cuda robic to szczerze mowiac troche bym zalowal ze kupilem nokie. No chyba ze motka sie nie spisuje w roli telefonu - tak jak SE czy samsung. albo jesli do tej pory motorola nie zrobila bardziej intuicyjnego menu jak w poprzednich modelach to tez bym ja sobie odpuscil...

 

Generalnie ten telefon nie jest zbyt popularny, na polskim forum motoroli prawie nic nie ma, dopiero na zagranicznych udało mi się trochę znaleźć. Z tą masą oprogramowania to też tak nie do końca. Linux niby jest, ale ten linux co montują w nowych motkach (np. Z6/V8) to raczej jest zwykły soft (przez motorolę nazywany MOTOMAGX) na telefon a nie rozbudowany OS, genralnie z nazyw "Linux-java platform" zostaje tylko druga część, czyli java :) Menu można sobie dowolnie konfigurować (w zasadzie jak w S60), ale i tka ten telefon na miano "smartphone" nie zasługuje (chyba że po jakiś ew. hackach standardowego firmware, ale nawet jak istnieje taka opcja to mi się nie chce w to bawić).

 

maba: a nokia 6290? :> masz 2,2 cala, a zeby wymiary nie byly przesadne to klapka... a srodek jak w 6120. bo jak widac minela moda na ogromne telefony "statyczne" (tj bez elementow ruchomych) typu n73... tongue.gif

 

Właśnie w tym środku leży cały szkopuł. Telefon różni się obudową i kranem a cena większa o przynajmniej jakieś 300pln.

 

W sumie poświęciłbym się na rzecz wyświetlacza 2" ale w zamian chcę wreszcie porządne wykonanie - E51? Mam tylko nadzieje, że ponowym roku ceny pójdą w dół gdy wprowadzi ją Era ;]

 

Wyglądowo i zapewne wykonaniowo miodna jest 6500 Slide. Tylko kur.. czemu cena nie jest taka świetna? biggrin.gif

 

E51 rzeczywiście ownuje :P Ale zanim będzie można ją kupić za ~750pln to zejdzie przynajmniej do końca 1-2 m-ce od momentu wprowadzenia jej przez erę.

 

A 6500 z tego co czytałem to najlepszy, pod względem wykonania, slider jaki nokia wypuściła, więc od biedy może ujść. Tylko cena i platforma S40 działają mocno na minus :)

 

Owszem ma Wi-fi, ale równie mocno ciągnie do niego jakość wykonania na jaką przystało serii E smile.gif Do tego większa pamięć RAM, oraz drobne szczegóły jak np. czujnik podświetlenia wyświetlacza.

 

Gorzej z tym, że E51 jest większa od 6120 a ma taki sam wyświetlacz. Generalnie jeszcze nie miałem jej w łapie, ale przyciski funkcyjne/nawigacyjne sprawiają wrażenie bardzo ściśniętych co może być dość niewygodne w nawigacji (wkońcu jest ich tam troche więcej niż w 6120). Ale są gumowe, więc ogromny plus wink.gif

 

Generalnie wszystkie opinie o klawiaturze E51 jakie czytałem były od raczej pochlebnych to skrajnie optymistycznych, więc myślę że nie powinno być problemu :)

 

To tyle, jesli nie zależy ci na SE to bierz Z6.

 

EDIT: albo nie bierz motoroli. Jednak lepiej wybrać już Nokie od Motoroli tongue.gif

 

Na tym żeby był SE to mi nie zależy, ale na różnicy w cenie ~150pln już trochę tak :P A ta 6120 jakoś wciąż mnie nie przekonuje :P

 

A powód twojego edita był jakiś szczególny czy raczej taki ogólny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupisz 6120 tak jak i ja zrobilem, i maba

I nie tylko my :) Publius_Enigma też!

 

A telefon faktycznie w swojej cenie bezkonkurencyjny.. Ale generalnie teraz wolałbym poczekać i wybrałbać E51, zawsze to jakiś postęp względem 6120, a i wykonanie zapewne nieporównywalnie lepsze!

 

A tak wogóle to zastanawiam się skąd w ludziach taka wielka love do SE? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we mnie tez byl wielki love do SE, a niechec do SE. Glownie za sprawa przejrzystosci interfejsu i ogolnym przekonaniom, ze w nokii placimy za marke, a w SE nie... ktos mnie z tego forum jednak nakierowal na 6120 i w sumie zainteresowalem sie blizej nokiami i jakos doszlo do tego ze w koncu kupilem to co kupilem. i faktycznie gdybym teraz kupowal telefon to pewnie wypadloby na E51. Niestety wtedy kiedy ja kupowalem to E51 nie bylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we mnie tez byl wielki love do SE, a niechec do SE

Tak, tak, święta, główka boli, hehe :P

 

Ja w SE lubiałem tą prostotę.. do czasu ;) Teraz menu Noki wydaje mi się o wiele lepiej przemyślane i przedewszystkim w Noki mamy więcej ustawień niż w SE (a lubie telefon poustawiać pod siebie, a nie jak narzuci mi to producent - chociaż i tak w Noki nie jest to pełna konfigurowalność ;().

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SE można własnie dużo sobie poustawiać, znacznie wiecej niż w Noki bez OS'a.

 

wtd: mam niechęć do Motoroli ze wględu chociażby na porypane menu i generalnie szajsowatą jakość, a przynajmniej ja miałem takie doświadczenia. Pozatym tyle w moim otoczeniu V3 padło, że raczej już nigdy na motke sie nie zdecyduje.

 

Jak przeczytałem to co Brestinder napisał o Z6 to ją poleciłem, ale zaraz sobie przypomniałem o moich doświadczeniach i jednak jak bym miał bybierać Motorola vs Nokia to wybrał bym mniejsze zło czyli Nokie ;)

 

Zamieszczam tu porównanie K770i z K810i zapozyczone z GSMArena :) Prawda, ze miazga (z K810i) ?

gsmarena_036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiadomo, że mniejszy będzie wyglądał lepiej

 

A to niby dlaczego ?

 

Zresztą różnica w wielkości jest tak mała, że już napewno nie w tym wypadku. Na zdjeciu ewidentnie widać, że K770i kolorkami zjada K810i i tyle. K770i faktycznie ma 1.9"

 

A co 6120 ma lepszy wyświetlacz niż K800i ?

 

Tak btw: macie tu porównanie wykresów dźwieku w Nokii, Se i iPodzie... SE to potęga :P

 

KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no bez jaj - 1,9' i 240x320? przesadzili... a to czy na zdjeciu "ewidentnie" widac to juz nie bylbym taki pewny - trzeba na zywo zobaczyc zeby moc oceniac - a tu specjalnie ktos dal inne oswietlenei i juz mamy kupe z takiego porownania...

Tak btw: macie tu porównanie wykresów dźwieku w Nokii, Se i iPodzie... SE to potęga tongue.gif
ha, szkoda ze ilosc dB nie idzie w parze z jakoscia... porozmawiaj sobie nokia z jakas nokia to bedziesz wiedzial co to znaczy jakosc sluchawki, a nie te SE, ktore sie do rozmow nie nadaja...

tak swoja droga to pewnie nokia zawdziecza dobra jakosc rozmow wlasnie tym podbiciem w okolicach 5-10khz. muzyka faktycznie zbyt piekna z nich nie plynie, ale zewnetrzny glosnik jest niczego sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki W880i też ma dobry wyświetlacz, a dlaczego? Bo ma tylko 1,8". Wiadomo, że jak mniejszy to kolory będą ostrzejsze

 

Po 1. Ostatnio porównywałem W880i i K800i i W850i i W880i miał gorsze kolory o_O To wyszło dopiero przy bezpośrednim porównaniu...

Po 2. Wielkośc wyświetlacza może i ma wpływ ale na ostrośc obrazu, a nie kolorów i tylko dlatego, ze jest większe DPI.

Po 3. Na zdjęciu widać ewidentnie, ze K770i ma lepsze kolroy niż K810i i nawet nie próbujcie mi wmówić że tak nie jest :P

Po 4. Caleb to są wykresy nie słuchawki w telefonie, tylko dźwięku z odtwarzacza, pozatym słuchawki (do rozmowy w telefonie, nie zewnętrzne) w SE są naprawde dobre jakościowo. 6120 nie zje K800i 16 mln. kolorów. Haha tak to mówią moi koledzy(których wypowiedzi nie trakutuje nigdy powaznie), ze jak coś ma 16 mln. kolorów to znaczy, ze kolory są żywsze i bardziej cukierkowe hahahah. Już nawet nie chce mi się pisac dlaczego tak duża ilośc kolorów nie ma wpływu na obraz, i malo tego, jeszcze pograsza inne rzeczy w telefonie... Także nawet o 16 mln mi nie mówcie :P (zresztą nawet jak 6120 zje K800i to nie przez 16000000 kolorów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6120 nie zje K800i

Kurde, masz jakieś zdjęcia? Bo nigdy bezpośrednio nie porównywałem, a z K800i pamiętam tylko tyle że miał niezły wyświetlacz.. ale jak 'niezły'? ;) Oczywiście mam nadzieje, że 6120 znasz a nie wymyślasz..

 

Haha tak to mówią moi koledzy(których wypowiedzi nie trakutuje nigdy powaznie), ze jak coś ma 16 mln. kolorów to znaczy, ze kolory są żywsze i bardziej cukierkowe hahahah.

Jasny ch.. W tym Gdańsku sami wyznawcy wiary w SE? :D SE są jak Viceroy`e.. młodzieżowe - tanie i słabe. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, masz jakieś zdjęcia? Bo nigdy bezpośrednio nie porównywałem, a z K800i pamiętam tylko tyle że miał niezły wyświetlacz.. ale jak 'niezły'? Oczywiście mam nadzieje, że 6120 znasz a nie wymyślasz

 

Nie znam 6120, i nic nie stwierdzam chodzi mi tylko o to, ze nawet jesli okaże się, że 6120 ma lepszy display niż K800i to nie przez ilosć kolorów.

 

Jasny ch.. W tym Gdańsku sami wyznawcy wiary w SE

 

Mi właśnie chodzi o to, ze jak pytam co fajnego w jakiejś nowej Nokii to odrazu słysze 16 MILIONÓW KOLORÓW ŁAAAAAAAAAAA. To tak jabby powiedzież że wyświetlacz (kolory) w K300i = K700i bo mają 65 K, a kiedy miałm K300i i porównałem do K700i to nawet porównania nie było :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 4. Caleb to są wykresy nie słuchawki w telefonie, tylko dźwięku z odtwarzacza,
doskonale to rozumiem, ale sadze ze zabieg z podbiciem zakresu wysokotonowego jest zabiegiem specjalnym, ktory wplywa na jakosc rozmow - rowneiz ze sluchawki...
pozatym słuchawki (do rozmowy w telefonie, nie zewnętrzne) w SE są naprawde dobre jakościowo.
uwierz mi, ze gdybys mial nokie to zmienilbys zdanie... :)

 

co do wyswietlacza k800i i 6120 to imo 6120 zjada k800i :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mój tata ma 6610i i 6021 i śmiało moge powiedziec przy K550i te nokie leżąa na plecach pod względem jakości rozmów. To samo jest z K700i, który ma też niezłą słuchawke.

 

Podejżewam, a włąsiwie jestem pewnie że wykresy na słuchawkach nie mają nic wspólnego z tym podczas rozmów, bo to nie miałoby sensu, pozatym za te dwie zreczy odpowiadają (chyba) dwa zupełnie różne stery, i podbicie góry jest na tyle nie wielkie (nie wieksze niż u iPoda) że nawet bym na to nie zwracał uwagi szczególnie, ze rozmowy są kodowane w formacie .AMR

 

Jednak na wykresach wychodzi jakie są te odtwarzacze w SE doobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie w nokiach bez OSa też mozna ustawić więcej niż w SE :P Możesz skonfigurować 4 kierunki + 2 softkeye, w tym 1 soft może być menu "go to" dzie można dowolne skróty i w dowolnej ilości umieścić. Ikony w menu można sobie poukładać w dowolnej kolejności i do tego są jeszcze 4 różne widoki, a w SE tylko menu skrótow z tego wszyskiego jest :P. Ale i tak platforma S40 jakoś mi nie leży. Nie ma minimalizowania javy ani przycisku "c" :P, a poza tym ma jakieś takie "wewnętrzne fuj".

 

Skończcie to :P Znowu SE vs 6120, a już nawet kilka stron udało się bez tego wyciągnąć :P

 

Co do motoroli to też mam średnie uczucia. Co prawda jedyna motka jaką użytkowałem to była jeszcze czarno-biała (chyba V51) jakieś 5 lat temu, a jedyna V3 która się popsuła w moim otoczeniu to v3ka która nie była wyjęta ze spodni i się wyprała w pralce (w zasadzi to tylko mikrofon się uszkodził, reszta działała :P), ale jakoś i tak nie mogę przekonać się do motki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończcie to Znowu SE vs 6120, a już nawet kilka stron udało się bez tego wyciągnąć

 

A raczej daglaz vs. reszta forum :P

 

Zresztą nawet jak 6120 zjada wyswietlacz w K800i to myśle, że na K770i by się udławiła.

 

Podsumowując gdyby K770i miał procek/wygląd i przycisk play/pause z K550i wyśwoetlacz wielkości tego z K800i ale swoją jakością przy tej samej wielkości słuchawki i głośnik z K610i to naprawde bym miał go do usranej śmierci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując gdyby K770i miał procek/wygląd i przycisk play/pause wyśwoetlacz wielkości tego z K800i ale swoją jakością przy tej samej wielkości słuchawki i głośnik z K610i to naprawde bym miał go do usranej śmierci :P

 

I jeszcze aluminiową obudowę. :)

 

A 16M ekran to dobry marketingowy trik :P Zwróćcie uwagę że we wszystkich gazetkach np. z MM nigdy nie ma przekątnej ekranu, czasami jest rozdzielczość a kolory są praktycznie zawsze - zupełnie jakby komuś była potrzebna ta informacja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś coś na temat głośniczka w K770i ? Bo szczeże mowiac ten w K550i troche mi przeszkadza.

 

 

EDIT: tak w ramach offtopu z Wikipedii:

 

Nowojorski Instytut Blacksmith uznał Dzierżyńsk za drugie, zaraz po Czarnobylu, najbardziej zanieczyszczone miejsce na ziemi. Działające tu do końca zimnej wojny fabryki borni chemicznej doprowadził do rozległego skażenia wód gruntowych. Chemikalia jak cyjanowodór, dioksyny, fosgen, sarin czy iperyt 17 mln razy przekraczają dopuszczalne normy. Miasto czerpie wodę pitną z tych samych źródeł. Wskaźnik śmiertelności 2,6 raza przekracza wskaźnik urodzeń. Średnia długość życia 42 lata mężczyźni i 47 lat kobiety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nawet jak 6120 zjada wyswietlacz w K800i to myśle, że na K770i by się udławiła.

Szczerze? Wolałbym większy ale odrobine gorszy, niżeli mniejszy-lepszy.. bo 1,9" wydaje mi się śmieszną wielkością jak na telefon multimedialny, a w dodatku jeden z nowszych.. m.in. tego nie lubię w SE. A do tego to wrednie brzydkie, aż do znudzenia menu! :D

 

16mln vs. 256tys.. nie porównywałem nigdy bezpośrednio więc nie mogę określić czy to tylko chwyt marketingowy, ale myślę że różnica jest, chociaż minimalna :)

 

Co do V3.. ostatnio dorwałem jakąś wersję (cholera wie jaką :P). Duże to, niewygodnie się trzyma, wyświetlacz to śmiech na sali, menu tak samo.. a do tego otwiera się beznadziejnie 'na płasko', inaczej niż inne klapkowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności