Skocz do zawartości

Najlepsze Odtwarzacze Mp3


donas

Rekomendowane odpowiedzi

Khron udało Ci się znaleźć info o chipsecie audio w iPhonie 3GS? Może jakieś testy SQ?

Ja jedynie znalazłem coś takiego:

http://www.phonewreck.com/2009/06/19/iphon...1

i wynika z tego, że audio codec zawiera się w procku ARM A8 Samsung S5PC100. W jedym z ostatnich komentarzy ktoś napisał, że na pewno nie jest to Wolfson.

Czyli co, za SQ w 3GS odpowiada Samsung?

 

Edit:

A tu natomiast piszą, że w 3GS jest jednak ten sam Wolfson co w 3G :mellow:

http://pdadb.net/index.php?m=pdacomparer&a...ution_of_iphone

i komu wierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja nie mówię o 3GS ani nawet o 3G, tylko o moim starym klasycznym ajfonie po instalacji firmware'u 3.0 :)

Tak tak, ja wiem, czytałem o tym jak 3.0 wpływa na zmianę SQ. Osobiście nie zauważyłem dużej zmiany.

Ja pytam o coś zupełnie innego: co 3GS ma w środku? Chodzi o audio codec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie zauważyłem dużej zmiany.

 

to może jeszcze zależeć od słuchawek, poza tym Ty masz 3G a nie klasycznego ajfona... nie wiem jak gra 3G (słyszałem go chyba raz zaraz po tym jak wyszedł, ale na jakichś przypadkowych utworach)

 

a co ma 3GS w środku? nie wiem, nie było o tym informacji na stronach, na których już go rozłożyli... i chyba coraz mniej osób jest tym zainteresowanych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie... zainstalowałem 3.0 i oprócz oczywistych oczywistości zmiana w dźwięku jest OLBRZYMIA. Na tyle duża, że niestety - chcąc zostać przy 3.0, muszę zmienić słuchawki... Dźwięk znacznie cieplejszy (Apple idzie w stronę skośnookich kuzynów?), dzięki temu bas jest bardziej dynamiczny, fajnie wyeksponowana jest gitara basowa, a góra nie jest już tak podatna na sybilację. No ale właśnie, najnormalniej w świecie ZNIKNĘŁA część wysokich tonów. EXy okazują się najzwyczajniej zbyt ciepłe do "nowego" iPhona... Osobiście, jestem załamany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Apple idzie w stronę skośnookich kuzynów?

 

huh? co masz na myśli?

 

> najnormalniej w świecie ZNIKNĘŁA część wysokich tonów

 

jakoś nie stwierdziłem tego, ale jeszcze nie słuchałem muzyki celtyckiej - dudy są dobrym wskaźnikiem czy góra jest czy jej nie ma (bo albo słychać że to dudy albo że nie dudy) ;]

 

> Osobiście, jestem załamany.

 

czemu? kwestia przyzwyczajenia?

 

[edit] aaa... Ty masz te EX-y...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> huh? co masz na myśli?

Chodziło mi o to, że raczej obecnie produkowane DAPy pokroju iRivera i Sony są ciepłe :)

 

> jakoś nie stwierdziłem tego, ale jeszcze nie słuchałem muzyki celtyckiej - dudy są dobrym wskaźnikiem czy góra jest czy jej nie ma (bo albo słychać że to dudy albo że nie dudy) ;]

Dla mnie wyznacznikiem są grzechotki (dzwoneczki, whatever) w utworze Maayi Sakamoto, Cloud 9 (z OSTa Wolf's Rain). Tu ich najnormalniej w świecie nie ma. Ale słyszalne jest to też w innych utworach.

 

> czemu? kwestia przyzwyczajenia?

Pewnie tak. Sporo czasu zajęło mi dopasowanie tak synergicznego zestawienia. A jak teraz muszę szukać innych słuchawek, to dochodzą kolejne wydatki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tam podoba się ta zmiana i jestem z niej zadowolony - wreszcie mogę słuchać jazzu a i rock/metal brzmi "konkretniej" :) nie mam też żadnego problemu ze znikaniem dźwięków, ba, dzięki temu że dźwięk rozlega się teraz również na boki słyszę więcej niż do tej pory (~tyle co na Karmie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. Ale nie można zaprzeczyć temu, że na jednych słuchawkach gra coś lepiej, a na innych gorzej - i o tym mówię. A to, że jednej osobie zależy na tym jak wybrzmiewają talerze perkusji, czy czy słychać grzechotki (^^), a innej nie - to prywatna sprawa, hobby jak każde inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchanie muzyki to nie hobby, ale interesowanie się, ciągłe inwestowanie, zmiana na lepsze itd. to już według mnie hobby, choć samo określenie może mieć inną definicję. A fotografia to nie hobby? Tylko jak w przypadku fotografa rozróżnić hobbystę, od zwykłego cykacza, bądź też fotografa, gdyż nie każdy fotograf interesuje się na tyle na ile niektórzy z nas "audiowcy" sprzętem z tej dziedziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Słuchanie muzyki to nie hobby, ale interesowanie się, ciągłe inwestowanie, zmiana na lepsze itd. to już według mnie hobby,

 

Pogubiłem się, możesz jeszcze raz? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>przeskalowane ;p

 

Paszou won, zrobiłem drugi raz, reuploadowałem, są w oryginalnej rozdzielczości.

 

edit: http://android.com.pl/news/sprzet/266-htc-...w-londynie.html

 

No i załamać się idzie. Z drugiej strony niby świetnie. No bo co, wyszły dwa modele od HTC i okazuje się nadal, że specjalnie lepsze od G1 nie są. No sorry, ale (teraz porównując G1 do Hero) nie zrezygnowałbym z qwerty na rzecz lepszego aparatu (bo ja z komórki zdjęć prawie nie robię), większej ilości RAMu i jacka 3.5mm. Nie mówiąc już o tym ile bym musiał dopłacić.

 

flickr.com/photos/deserteagle/sets/72157619163038068/ - łoo, weather widget i te kropelki na ekranie.. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad Ty wiesz jakie sa, jak ich jeszcze nie wrzucilem nigdzie? Aaa, dobra. Ty myslales o reuploadzie na forum, a ja na dropbox ;p. Nie bede juz drugi raz na forum wrzucal. Beda w recce na ipmarcie niedlugo, takze zakladajcie sobie konta kto nie ma :*. Sorki ale gdybym chcial je wrzucac jako zalaczniki to ograniczenie do 10 obrazkow na post podzielilo by mi ta recke na 10 postow przynajmniej ;)

 

Edit: racji tego, ze do dropboxa nie mozna linkowac tu moge wrzucic tylko goly tekst, natomiast wersja full bedzie na ipmarcie.

 

edit2: jestem już bliżej końca niż dalej. Myślę, że w 10 stronach A4 tekstu powinienem się zamknąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności