Skocz do zawartości

T10/20/30, Czy Ifp-999/899/799 [1gb]


qaz

Rekomendowane odpowiedzi

witam !!!

 

zamierzam sobie kupic ktorys z tych odtwarzaczy ale nie jestem jeszcze zdecydowany

 

bardzo podoba mi sie iFP-999 ale podobno trudno go dostac bo zostal wycowany z produkcji, i to co mnie troche razi w nim to przyciski nie dotykowe tylko zwykle. podobno kosztuje powyzej 1000zl, co wedlug mnie jest troche drogo (za ta cene dostane juz kilko gigowego ipoda).

 

zatem ktory polecacie cos z nowszej serii t czy iFP

 

 

ps. jak to wkoncu jest z tym kopiowaniem, wystarczy tylko podlaczyc do kompa i kopiowac metoda kopiuj/wklej czy jest z tym troche zachodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ifp już nie ma i nie będzie.

 

- seria T rozni sie zupelnie od iFP

 

- seria T nie pracuje jako UMS wiec "kopiuj i wklej" nie do kocna, a za posrednictwem progamu Windows Media Player.

 

- Za 1000 zł fakt mozna miec iPoda nano, tyle ze 999 nie rysował sie od "samego patrzenia na niego" a Nano owszem. W iPodzie pąłcisz jakies 600 za odtwrazacz a reszte za marke. w Iriverze za dyktafon, radio, odtwrazacz, a potem za marke.

 

- ifp juz nie ma i nie bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy właśnie nie do końca ;]

 

serię T obsługuje się ALBO przez WMP10 ALBO jako przeciągnij-i-upuść (odtwarzacz widać jako dodatkowe urządzenie w Moim Komputerze)

 

więc nie ma się co bać że "jesteśmy skazani na WMP10" ;] zainstalowany być musi ale nie trzeba go nawet nigdy używać :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie moze ktos mi wytlumaczy czym jeszcze rozni sie nowa seria t od starej ma inne "bebechy" czy jak ???
Seria T jest nowsza, większość modeli nie ma radia i w tym tkwi dla mnie największa ich wada. Radio w takim odtwarzaczu nic nie kosztuje, a lepiej mieć, niż nie.

 

Modele serii T, podobnie jak iFP, mają dyktafony, jednak w tych pierwszych ustawienia właściwości nagrywanego dźwięku maja pewne ograniczenia. W iFP można było niemalże dowolnie sterować częstotliwością i próbkowaniem nagrywanego dźwięku. W T, z tego co wiem, są tylko predefiniowane (chyba 3) ustawienia i za wiele pokombnować się nie da.

 

Nie wiem jak jest z bateriami. Zwróć uwagę, że niektóre modele "jadą" na AA, a niektóre na AAA. Mniejszy paluszek zmniejsza nieco rozmiary odtwarzacza, ale za to skraca czas działania o około połowę (AA - 40 godzin pracy, AAA - 20).

 

Oczywiście są jeszcze pewnie różnice w oprogramowaniu, ale nie mam dokładnego rozeznania w tej kwestii.

 

Nie pamiętam, czy są jeszcze jakieś inne poważne różnice między serią T i iFP.

 

EDIT: Moim zdaniem seria IFP oferuje nieco więcej, choć jest starsza. Na allegro bywają jeszcze nowe modele sprowadzane ze stanów, czasem w bardzo okazyjnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W iFP można było niemalże dowolnie sterować częstotliwością i próbkowaniem nagrywanego dźwięku

Nie "można było" a można - nadal :]

 

Z serii T jedynie podoba mi sie T10 (i to on jest w takim moim rankingu na 3 miejscu). Reszta ciągle ma jakieś problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręt mowiac o u3 mysle ze miales na mysli odtwarzacz iAUDIO a tak na boku wlasnie jak myslicie czy jest lepszy powiedzmy od t10, wogole co myslicie o produktach iAudio np. o G3 badz innych flashowych playerkach tej firmy

 

z gory sory to pytanie jest raczej nie na miejscu bo to nie jest forum iAudio tylko iriver no a ja chcialbym wiedziec co sadza o tym ludzie ktorzy juz troche w tym "siedza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nie ma się co bać że "jesteśmy skazani na WMP10" ;] zainstalowany być musi ale nie trzeba go nawet nigdy używać :]

Ale jestesmy skazani na MTP. A z tym jest sporo komplikacji czyli XP i SP2, lub jakis plugin do Linuxa.

 

Ale niektorzy nie moga miec XP, bo

maja za slabe kompy i musza siedziec na win 98

maja Windowsa 2000 i nie chca sie przesiadac na nowszy system

nie sa obeznani w Linuxie lub lubia pograc w gry, ktore sa windowsa

 

 

Do tego dochodzi jeszcze minus. Nową serie T nie nazwiemy juz pendrivem, bo nie są wykrywane jako dysk wymienny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z gory sory to pytanie jest raczej nie na miejscu bo to nie jest forum iAudio tylko iriver no a ja chcialbym wiedziec co sadza o tym ludzie ktorzy juz troche w tym "siedza"
Oglnie forum dotyczy wielu spraw związanych z odtwarzaniem muzyki i samą muzyką, także różnych firm. iAudio jest bardzo dobrą firmą i wiele osób z tego forum właśnie z nich korzysta. Właściwie iRiver i iAudio idą łeb w łeb, choć iRiver ma "dłuższe korzenie".

 

Dla mnie różnica tkwi w dyktafonie - tu iRiver wysuwa się na prowadzenie. W pozostałych kwestiach trudno jednoznacznie wskazać zwycięzcę, choć z drugiej strony trzeba zauważyć, że w 2005 roku ogólnie lepiej wypadło iAudio. Najnowsze modele tej firmy są lepiej dopracowane, niż chociażby odtwarzacze serii T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręt mowiac o u3 mysle ze miales na mysli odtwarzacz iAUDIO

Oczywiście, poprostu z mojego wygodnictwa podałem sam symbol.

czy jest lepszy powiedzmy od t10

To już zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i Twoich priorytetów. Mi chyba bardziej odpowiada U3 BO: Nie ma żadnego problemu z UMS (jak wszystkie iAudio), jest mały (priorytet), ma aku (więc jest mały) :] (ale jeszcze do końca nie określiłem jaki typ zasilania jest dla mnie wygodniejszy), można oglądać movies :rolleyes: (jak w T10?) :] .

Czemu: "chyba"?

Bo człowieka ciągnie do, podobno, znakomitego dzwięku (priorytet) w iRiverze . No i czasu pracy na paluszku... ponad tydzień.

 

 

z gory sory to pytanie jest raczej nie na miejscu bo to nie jest forum iAudio tylko iriver no a ja chcialbym wiedziec co sadza o tym ludzie ktorzy juz troche w tym "siedza"

Tak się składa że ten podział na firmy jest taki...hmmm... formalny. W rzeczywistości wszędzie tu piszą Ci sami ludzie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziekowa za wszystkie odpowiedzi napewno pomoze mi to przy wyborze mojego playerka

 

w tej chwili jestem chyba za u3, chociaz ten akumulatorek szkoda ze nie ma zwyklej bateryjki

 

bardzo podobaja mi sie tez g2/3 te maja bateryjke tylko znowu zwykly wyswietlacz

 

ale mysle ze wybiore jakis z tych trzech a zrezygnuje z irvier, chyba ze zaproponujecie mi jeszcze cos innego ale z tego co wiem to te dwie firmy oferuja najwyzsza jakosc dzwieku

 

jak jeszcze be de miec jakies pytania (a napewno bede miec) to sie odezwe mam nadzieje ze pomozecie heee

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i narazie jestem za u3 tzn tak przynajmniej mi mi sie wydaje ale musze jeszcze troche poczekac bo nie mam tyle kasy, razi mnie tylko troche ta niedoskonalosc softu no ale mysle ze sporo rzeczy jeszcze poprawia

 

 

ps a tak pozatym nie wiecie czy u3 jest kompatybilny z playlistami m3u ???

i czy tez trzeba miec sp2 zeby go wykrylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A pod wzgledem dyktafonu, ktora serie polecicie T czy IFP ?byłam zdecydowana na T30 ale po waszych recenzjach to juz sama nie wiem :( A co wy byscie mi polecili? Priorytet: dyktafon,ktory nagra mi dobrze i czytelnie wykład, juz o innych nie bede wypisywac. A na serio sa problemy z przezucaniem z kompa na odtwarzacz ? tzn nie moge sobie przezucic np z kompa kolezanki czegos tam jesli ona nie ma odpowiedniego oprogramowania zainstalowanego? A ktorys model jest traktowany jako tak jakby dysk ?

PS. TAK z ciekawosci zapytam, na serio na T10 mozna filmy ogladac:] a w gole widac cos :]?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na T10 nie da się filmów odtwarzać :) tylko na H300 i U10 się da...

 

nagrania z wykładów z T10 były bardzo dobre, z T30 powinne brzmieć równie dobrze - ma ten sam mikrofon... co prawda T30 działa tylko z windowsem XP, ale nie ma problemów z kopiowaniem na albo z odtwarzacza - mając windows XP + ServicePack 2 + Windows Media Player 10 nie trzeba żadnych sterowników... podłączasz i działa

 

jeżeli chcesz używać go w starszym systemie albo pod linuksem/macos (czyli żeby po prostu był wykrywany jak normalny dysk wymienny albo pendrive) jakimś rozwiązaniem jest to co znajdziesz tu:

http://ums-mtp.khron.pl

 

stracisz przez to gwarancję, ale odtwarzacz będzie działał jako pendrive...

 

... teoretycznie możesz kupić odtwarzacz iAUDIO na przykład, ale wtedy zapomnij o nagraniach z wykładów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dyktafony w playerkach iFPXXX/TXX to na pewno oba są bardzo dobrej jakości i zupełnie wystarczą do nagrywania wykładów. Sam nagrywam wykłady i wychodzi bardzo dobrze. TXX ma nieco mniejszą swobodę w ustawieniach parametrów nagrywanego dźwięku, ale gotowe presety spełniaja swoją rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie to gotowe ustawienia nie są złe, bo nie da się niczego zepsuć przy ustawianiu :) a naprawdę niczego więcej nie potrzeba... (chyba że koniecznie musisz mieć świadomość że wszystko zależy od ciebie ;] )

 

... gotowe presety nie istnieją "bo tak", tylko bo są przemyślane :)

 

to jak z ręcznym ustawianiem LAME'a i z presetem "standard" - standard istnie bo nie ma "niczego lepszego w tej cenie" a żeby samemu wpaść na takie ustawienia to "dobra chwila" minie... a tak oszczędzasz sobie wysiłku i frustracji ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności