Skocz do zawartości

Tani,b.tani cd


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja z mojej strony mogę polecić pioneery z wyższych serii (praktycznie wszystkie modele z ładowaniem płyty do góry nogami). Miałem kilka modeli z tej serii, łącznie chyba z najtańszym pd-s503. Jedyną zmorą tych odtwarzaczy są wypadające soczewki z laserów.

 

Nie jest tak źle. Mi dopiero pierwszy raz wypadł a mam go od nowości (PD7700) czyli jakieś 20 lat :)

 

O problemie napisałem ponieważ w żadnej innej marce nie spotkałem się z takim problemem. Mi o dziwo w paru egzemplarzach udało mi się wkleić soczewkę. Ale należało by uwzględnić tą wadę podczas zakupu, ponieważ podczas wysyłki jest duże prawdopodobieństwo że soczewka wypadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tani, bardzo tani CD... :) Parę lat temu kupiłem na allegro DENONa DCD-735 i przez ostatnie lata pogrywał sobie wieczorami w sypialni. Dźwięk lekko zamulony, przyjemny, ale bez energii. Coraz częściej miał problemy z odczytem płyt, powód wiadomy. Kupiłem nowy org. japoński laser i nowe opampy OPA2604 wraz z podstawkami. Dzisiaj wymieniłem powyższe i.... siedzę ze słuchawkami podpiętymi tylko do CD od trzech godzin i ciężko oderwać się :) Dźwięk nabrał rozmachu, znikło zamulenie, lepszy bas, ciut złagodzone wysokie. Na słuchawkach SL681 świetnie.

Co słucham? Prawie wszystko, godzinę temu nowa płyta Sylwii Grzeszczak, teraz Andrea Bocelli, Piersi czekają na swoją kolei ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare Filipki jako źródło mega! ...ale, pod słuchawki używam Onkyo R1 i jakoś nie widzę potrzeby w inwestowanie we wzmacniacz dodatkowo. Brzmienie lekko ocieplone - lekko - sporo mocy na HP100 czy T70 lub K550 nie przekroczyłem jeszcze 50% volume.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani, bardzo tani CD... :) Parę lat temu kupiłem na allegro DENONa DCD-735 i przez ostatnie lata pogrywał sobie wieczorami w sypialni. Dźwięk lekko zamulony, przyjemny, ale bez energii. Coraz częściej miał problemy z odczytem płyt, powód wiadomy. Kupiłem nowy org. japoński laser i nowe opampy OPA2604 wraz z podstawkami. Dzisiaj wymieniłem powyższe i.... siedzę ze słuchawkami podpiętymi tylko do CD od trzech godzin i ciężko oderwać się :) Dźwięk nabrał rozmachu, znikło zamulenie, lepszy bas, ciut złagodzone wysokie. Na słuchawkach SL681 świetnie.

Co słucham? Prawie wszystko, godzinę temu nowa płyta Sylwii Grzeszczak, teraz Andrea Bocelli, Piersi czekają na swoją kolei ;)

Do takiego repertuaru ja bym nic nie robił ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Pytam poważnie. Laser musiałem zmienić, podstawki wrzuciłem przy okazji rozbiórki. opa2604 dla mnie na plus, w tej chwili słucham starej płyty Vanessa Mae i też jest lepiej. Wczorajszy AlphaVille również.

Edytowane przez alchemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak do tego DCD-735 ma się niższy model, 725. Też będę mieć z OPA2604 i dodatkowo wstawionym jakimś zegarem by mrelektronik. Ciekaw jestem tego sprzętu, bo mój DAC na PCM61 grał fajnie, ale go sprzedałem, a i zorientowałem się, że skoro słucham z płytek, to w zasadzie niepotrzebnie kombinuję z DAC'ami i ampami.

 

A tak w ogóle to dzisiaj otrzymałem takie oto coś: http://allegro.pl/cd-sony-cdp-790-i3675888233.html - nawet nie napiszę za ile :P (Warto przeczesać giełdę czasem).

 

 

No i mnie zaskoczył ten sprzęcik, gra tak jak lubię, czyli czysto i dynamicznie, "żwawo", coś jak jakaś stara wieża Technicsa, której nazwy nawet nie pamiętam. Laser czyta płytki szybciutko i bezproblemowo.

 

Miałem Marantza CD52mkII i mnie jakoś nie oczarował - owszem, dźwięk z dość dobrą sceną i przestrzenią, ale też i suchy, nieco zamulony. Ładny sprzęcik z bdb laserem samym w sobie, natomiast po pewnym czasie zaczęły się pojawiać problemy z wysuwaniem tacki (zaczęła chodzić skokowo i charczeć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co możecie polecić do zestawu Logitech Z-5500? Do 500zł chociaż przy dużej różnicy w funkcjonalności może być i do 1000zł. Im większa tym lepsza oczywiście. Priorytet to CD, CD-R, MP3( może z USB?), pilot i jak najlepsza jakość dźwięku - oczywiście pamiętając, że ograniczeniem będą głośniki, których nie planuję wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co możecie polecić do zestawu Logitech Z-5500? Do 500zł chociaż przy dużej różnicy w funkcjonalności może być i do 1000zł. Im większa tym lepsza oczywiście. Priorytet to CD, CD-R, MP3( może z USB?), pilot i jak najlepsza jakość dźwięku - oczywiście pamiętając, że ograniczeniem będą głośniki, których nie planuję wymieniać.

Laptopa? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z-5500 to do gier i filmów nie do muzyki.

 

Ja zdecydowałem się przejść całkowicie na inne źródła więc jak coś mam dwa niezłe (moim zdaniem) cedeki - Sony CDP-750 + pilot i Onkyo DX-710 oba stan praktycznie igła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

witajcie! zacznę od tego, że posiadam komputerowe modecomy 60 2.0, do tej pory korzystałem z odtwarzacza CD w laptopie i karty maya U5. Ostatnio napęd CD odmawia współpracy w związku z czym myślę o zakupie zewnętrznego odtwarzacza który w przyszłości zostanie mi jeśli wymienię głośniki i dokupię wzmacniacz. Poradzicie mi czy w cenie do 300-400 zł znajdę coś co będzie współpracowało z pc i tymi głośnikami. Czy dźwięk zewnętrzna karta jeszcze się do czegoś przyda i czy np będę miał podgląd na laptopie czego aktualnie słucham ? z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności