Skocz do zawartości

Baterie, Akumulatorki...


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

ej ja mam pytanie odnosnie aku AA

 

nie boicie sie kupowac jakiegos syfu typu forever cos mowia tam ze to jest 2700 mah... no i zalozmy ze taka bateria ci wyleje(no moze chyba nie??) jak bedziesz uzywal mp3... no i co wtedy??

 

sam mam ladowarke firmy PHILIPS w sumie nawet fajna tylko ze laduje tylko stary rodzaj aku czyli Ni-Cd :(

nie mialem z nia zadnych problemow no i niestety 0 procesorowa

 

aku moje to panasonici 3(4 sie zapodzial) Ni-Cd 800 MaH i troche krotko trzymaja ale wystarczy ze wylacze wyswietlacz w ifp(bo i tak mi niepotrzebne podswietlenie) i wszystko jest ok:)

 

a tu mojaladowarka i aku:

 

10034do.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 196
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a tu mojaladowarka i aku:

ech, taki widok budzi wspomnienia sprzed 800 lat.

stare dobre kadmowe panasonic-i, ktore potrafia wytrzymac i 5 lat intensywnego uzytkowania /przy mniejszych pojemnosciach ladowale sie je duzo czesciej niz obecnie i latwiej bylo je przelodowac, niedoladowac/.

 

co do aku malo znanych firm i najwiekszych pojemnosci to bywa roznie. czasami jest 2700 z gwiazdka * i opisem *przecietnie pojemnosc wynosi 2500.

a deklarowane 2500 w no-name to moze byc tyle co 2100 w dobrym firmowym aku.

 

moim skromnym zdaniem sanyo 2500 > 2700 forever.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aku Sanyo 2500 od 8 miesięcy i jak narazie śmigają elegancko. Raz mi sie jednak zdażyło, że baterie złapały efekt pamięci, naładowałem je przed całkowitym rozładowaniem i potem wytrzymały o wiele krócej niż wczesniej, ale rozładowałem je do końca i teraz chodzą ok.

 

Mają kilkanaście cykli za sobą i pracują w cyfrówce wiec ich nie nadwyrężam, aczkolwiek trzymają bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was takie pytanko.

Mam 4 akumulatorki AAA 800mAh firmy TRONIC i ładowarkę tej samej firmy. Wszystko kupiłem już dawno w sklepie LIDL za dość atrakcyjną cenę > http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages/c.o.2....p.Akumulatorki

Nie znam się na tym sprzęcie i nie potrafię dokładnie opisać funkcji tej ładowarki. Jast duża i ładuje wszystkie typy akumulatorów dostępnych pod tym linkiem. Problem w tym, że trzeba ją samemu wyłączać jak naładuje się akumulatory. Kiedy pierwszy raz ładowałem akumulatorki AAA które mam do mp3 playera to wg. instrukcji powinny się ładować 4 godziny. Ja niestety przyspałem :o i ładowały się 6 godzin :o Nic się z nimi niby nie stało ale nie wiem czy teraz mogę z nich bezpiecznie korzystać w odtwarzaczu mp3. Nie wyleją się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hm a ja juz 3 miesiace nie mam ładowarki (zbraku czasu na zakup nowej) :blink: i ładuje i kolegi <_< Powoli sie w kur....iam. Ja nikomu nie polece MW8168GS :P:angry: . Teraz mam takie mysli ze szkoda ze moje iaudio nie ma akumulatora wewnatrz, nie musial bym sie martwic o ładowarek.

Chyba juz postanowielm, Kupie GP POWERBANK SMART 2 - godzinka i mam pełna bateryjke.. Radze uwazac na opisy bo nie ktore ładowarki maja tak ze AA ładuja dowolnie 1-4 ale AAA tylk 1 do 2 !! Zdecydowałem ze kupie szybsza bo pamietam sytuacje.. ze zalezalo mi na baterii a musialem czekac :/ co mi sie nie podobalo Na stronie GP cos pier.. ze wylacznie GP baterie uzywac ale to chyba marketingowe bzdury. Maja serie AAA 1000 wiec spoko moze kupie. No i mozna ładowac z samochodu ta ładowarka :) Myslalem o Media-techu ale lcd nie łąduje to tylko bajer wole firme ktora skupia sie na bateriach a nie na wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie polecasz tego Emosa MW8168GS? Mam takiego i jestem baaardzo zadowolony... Powinienem się czymś martwić?

 

@Khron - zasilacz impulsowy jest w każdym komputerze... Nie wnikając w działanie zbytnio - puszcza impulsy prądu, które są wygładzane na kondensatorach i cewkach, stąd na wyjściu napięcie mniej lub bardziej stałe. Zasilacze transformatorowe są dużo, dużo większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ...

Nadszedl czas aby jednak kupic sobie tzw. ladowarke do akum.

Czy nadal model MW 6178 jest jednym z lepszych w tych granicach cenowych ? Nie ukrywam 85 zl + koszt przesylki to nie jest az tak malo.. Moze cos jest tanszego rownie dobrego.. Zalezy mi tylko na tym abym mogl ladowac jedna baterie AAA, aby miala funkcje rozladowania... No a reszta to hmm chyba nie jest az tak wazne .. No i aby sie nie ladowal mi cala noc .. :) Pozdrawiam ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nadal model MW 6178 jest jednym z lepszych w tych granicach cenowych ?

 

bedzie to ladowarka, ktora kupie na wakacje. kupujac zwroc uwage na gwarancje (chociaz co tam sie ma popsuc). albo dziala albo nie - wtedy od razu reklamujesz.

 

wg mnie nic lepszego nie potrzeba: "- PRĄDY ŁADOWANIA: AA- 1000 mA, AAA - 500 mA"

to w sam raz, szybciej nie ma co, wolniej za dlugo by trwalo ladowanie. 4 kanaly niezalezne, mozna wszelkie kombinacje aku ladowac. dla mnie bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jak dołożyć do już ładowanego aku, taki który będe chciał rozładować... Przycisk 'Discharge' jest jeden. Włączając rozładowanie (chce tylko dla dokładanego aku) włączam je przy okazji dla ładowanego aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ejj...

 

macie/mówicie o/ myślicie o ładowarce jedno czy czteroprocesorowej?

 

jakby miała cztery procki to by miała i cztery zestawy cosiów do sterowania, można by też "dokładać" do niej akumulatorki pojedynczo

 

jak macie jednoprocesorową to może obsłużyć tylko dwia albo cztery akumulatorki naraz i to w jednym trybie (np. wszystkie naraz ładuje/rozładowuje etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jak dołożyć do już ładowanego aku, taki który będe chciał rozładować... Przycisk 'Discharge' jest jeden. Włączając rozładowanie (chce tylko dla dokładanego aku) włączam je przy okazji dla ładowanego aku.

 

akurat pytalem o to:

rozladuja sie wszystkie - nawet te w pelni naladowane.

potem nastapi ladowanie aku od nowa do pelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze lepiej wyjac z ladowarki pelne lub prawie pelne, rozladowac tego jednego i wlozyc na nowo wczesniej wyjete.

ale ladowarka jest szybka, wiec mozna chwilke poczekac az skonczy ladowac co ma w srodku, potem wyjac naladowane i wlozyc te / tego do rozladowania.

co do tej ladowarki to spotykalem sie z dwoma rodzajami zasilacza - normalnym (duzym) i sporo mniejszym (impulsowy?). tak aby podsumowac to naprawde dobra ladowarka. nie zawsze te najszybsze z wiadrakami sa najzdrowsze dla aku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończeniu ładowania w ładowarce procesorowej dioda z czerwonej zmienia się na zieloną, co oznacza, że czas ładowania się zakończył. Zdziwiło mnie, iż sprzedawca, uważający się za fachowca twierdził, że mimo tej sygnalizacji należy jeszcze baterie w ładowarce przez pewien czas zostawić. Wydaje mi się, że to nonsens, ale może jednak coś w tym jest?

 

Na szczęście również ładowarki dobrych firm tanieją. Wczoraj widziałem w Awansie GP z 4 akumulatorkami "2100" tej firmy za 59 zł. Czas ładowania 6 godzin, czyli nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Sory, że znowu odgrzewam stary temat, ale po co robić nowy. Chciałbym kupić sobie dwa akumulatorki do mojego odtwarzacza, ale mam trochę ograniczone fundusze, a pozatym szkodaby mi było wydawać dużo kasy na coś czego będę używał tyko sporadycznie i różnica w jakości nie zrekompensuje mi różnicy w cenie, bo po co mam kupować jakieś mega akumulatorki Energizera, GP czy Duracell'a jeżeli będą one mi służyły do zasilania mojego odtwarzacza, którego słucham tylko od czsu do czasu, czyli ok 2-4h dzienie. Więc w związku z tym mam kilka pytań: Jaką pojemność mają zwykłem baterie alkaiczne AAA? Jaka jest różnica w czsie działania kumulatorka 850, 900, 1000 a 1100mAh? Co sądzicie o akumulatorkach marki Pentagram? Co sądzicie o akumulattorkach marki Forever (brat ma takie w aparacie tyle, że AA i nie nażeka)? Czy warto kupić takie akumulatorki? Cena jest bardzo niska. Proszę nie pisć, żebym kupił GP, Energizery itp. bo jest mi to nie potrzebne jak napisałem wyżej. Mam tylko jedno wymaganie co do tych akumulatorków: Czy przy pojemnośći 850-1100mAh będą tyrzymały deklarowane przez producenta odtwarzacza 12h? Taka długość mi w zupełności odpowiada. Oto linki do akumulatorków:

 

Akumulatorki Forever

 

Akumulatorki Pentagram

 

Chciałbym aby w temacie wypowiedział się KHRoN bo z tego co czytałem na forum zna się na tym dosyć dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtarace sie troche:

Co sądzicie o akumulatorkach marki Pentagram?

Czytalem na jakim forum fotograficznym ze komus zalaly aparat, ale to moze byc wypadek przy pracy, albo zle naladowana bateria.

Czy przy pojemnośći 850-1100mAh będą tyrzymały deklarowane przez producenta odtwarzacza 12h

A jaki playerek posiadasz.

Zalezy od marki te markowe przewaznie trzymaja dłuzej.

 

Dowiedzilem sie czegos o Sanyo (nie wiem czy to bylo juz na forum), te oryginalne z japonii posiadaja na spodzie symbol "HR".

 

Proszę nie pisć, żebym kupił GP, Energizery itp. bo jest mi to nie potrzebne jak napisałem wyżej.

Kup markowe oplaca się naprawde, chociarz moj brat uzywa jakis podrob na jego creatvie wytrzymuja cos kolo 6h. Aku kupujesz tylko raz na pare lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności