Skocz do zawartości

Ipod Nano 1G 4GB i problem


ace99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziś dostałem ipoda nano 1g, którego zamówiłem jakiś czas temu na allegro. Ipod działa, odrazu wgrałem mu RB, dźwięk ma fajny to muszę przyznać. Gdy naładowałem baterię do końca, rb pokazywał mi że bateria wytrzyma 15h 10min. Zadowolony zrzuciłem muzykę na nano i zacząłem słuchać. Długoś działania baterii według rb dyrastycznie spadała, jakieś 10 min do 1 rzeczywistej. Mam pytanie czy to jest wina zmechranej baterii, czy to może wina ipoda ( uszkodzenia socu ?)?

 

Proszę o pomoc, jeżeli ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrzucal wine na RB. Zrob mu battery tes [powinien byc gdzies w opcjach RB], zeby sprawdzic faktyczny czas dzialania baterii. Moj H320 robi rozne cyrki jesli o wskaznik stanu sie rozchodzi, ale ogolnie chodzi normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrzucal wine na RB. Zrob mu battery tes [powinien byc gdzies w opcjach RB], zeby sprawdzic faktyczny czas dzialania baterii. Moj H320 robi rozne cyrki jesli o wskaznik stanu sie rozchodzi, ale ogolnie chodzi normalnie.

 

 

Problem w tym, że na rb do nano nie ma battery test xD. Na moim H320 pokazuje normalnie wszystko w stanie rzeczywistym ( bateria nie leci w dół w tak zastraszającym tempie ja na nano ).

 

Na całej naładowanej baterii wytrzymał na rb dokładnie 1 godz i 10 min. I wyskakuje, że bateria pusta po czym się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że na rb do nano nie ma battery test xD. Na moim H320 pokazuje normalnie wszystko w stanie rzeczywistym ( bateria nie leci w dół w tak zastraszającym tempie ja na nano ).

 

Na całej naładowanej baterii wytrzymał na rb dokładnie 1 godz i 10 min. I wyskakuje, że bateria pusta po czym się wyłącza.

 

Oczywiscie, ze jest battery test. W Plugins -> Applications.

 

Wrzuc mu najnowszy current bulid. Przestaw Battery Capability na 340mAh (bo tyle ma bateria w Nano 1G).

Po za tym wskaznik czasowy batteri nie pokazuje dokladnie. On tylko okresla mniej wiecej na podstawie napiecia.

 

Nowa bateria w Nano trzyma ok 14h. Bateria juz dosc uzywana powinna trzymac nie mniej niz 10h.

 

Jedyny sposob zeby sie przekonac to uzywanie. :D Albo battery bench.

 

EDIT:

 

Nie zauwazylem, ze trzyma godzine. Jak masz jak to sprawdz mu napiecie jakie jest przy rozladowaniu i naladowaniu. Jak jest naladowany to powinien miec ok 4,2V, a jak rozladowany to 3,4V. Dodatkowo mozesz go pouzywac troche na oryginalnym FW. Tam napewno nie bedzie mowy o problemach z powodu RB (ktory jak na moje nie ma z tym zadnego zwiazku).

Nie chce byc zlym prorokiem, ale prawdopodobnie bateria do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem jeszcze raz wgrać rockboxa, tylko tym razem podstawową wersję, poprzez rbutility, ale player się nie zresetował i mam nadal oryginalne oprogramowanie, przez które nie mogę wyłączyć nano ( naciskam play, trzymam, ekran gaśnie, ale player się nie wyłącza ).

 

 

Jeżeli była by to bateria i do wymiany, to można kupić jakieś tańsze zamienniki? na batimexie jest bateria do nano ale jest drogra ( ~30 zł i do tego dochodzą koszty przesyłki ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo tak sie RockBoxa nie wgrywa. I nie ma czegos takiego jak podstawowa/niepodstawowa wersja.

 

Wejdz na www.rockbox.org, sciagnij current bulid do Nano 1G, sciagnij to: http://download.rockbox.org/bootloader/ipo...ipodpatcher.exe, podlacz iPoda (bo rozumiem, ze masz czystego, bez RB), wcisnij w programie "i" no i enter. Potem wrzuc mu na dysk folder .rockbox no i dopiero restart przez Menu i Select.

 

A bateria to i tak zamiennik. Taniej niz 30zl raczej napewno nie kupisz. Oryginalnej z reszta tez kupic sie nie da. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wgrales RB tak jak trzeba, a nie przez RButility?

 

Tez sie ostatnio nad tym zastanawialem. Trzeba by zmiezyc ta z Nano 1G i porownac. Wymiary baterii od 2G podane sa nawet na jakiejs aukcji na allegro. Po za rozmiarem to raczej nic nie stoi na przeszkodzie zeby chodzila. No i wtedy mamy 400mAh. I potrzeba RB zeby wykozystal cala ta baterie (bo tam mozna zmienic pojemnosc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na to, że Twój używany Nano ma dojechaną baterię. A RB jeszcze pogarsza ten stan rzeczy, bo zużywa ją o 1/3 szybciej niż standardowy soft. W ogóle nie rozumiem po co wgrywacie to linuksowe g, skoro fabryczny soft jest bardzo wporzo. Dlaczego na forum zawsze panują jakieś bezsensowne, komunistyczne mody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na to, że Twój używany Nano ma dojechaną baterię. A RB jeszcze pogarsza ten stan rzeczy, bo zużywa ją o 1/3 szybciej niż standardowy soft. W ogóle nie rozumiem po co wgrywacie to linuksowe g, skoro fabryczny soft jest bardzo wporzo. Dlaczego na forum zawsze panują jakieś bezsensowne, komunistyczne mody?

 

ja rozumiem wgrywanie na dyskowce, ale na nano.. dobrze że przynajmniej nie na 1GB tylko 4 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociazby dlatego zeby miec UMS, EQ i mniej lub bardziej przydatne *******ki. Mi np. bardzo ulatwia zycie mozliwosc ustawienia ekranu startowego i powrot z najglebszych zakamarkow Menu klawiszem Play do WPSa. I to nie zadna moda tylko RB jest po prostu wygodniejsze. Inna sprawa, ze fabryczny FW Apple jest o niebo ladniejszy, ale jezeli chodzi o mnie to wygoda jest wazniejsza niz wyglad w tym przypadku.

 

A co to ma za znaczenie czy 4GB czy 20GB? Przeciez tu chodzi o to zeby bylo komfortowo, a nie o to czy do jednego wypada, a do drugiego juz nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra postanowiłem, wymienię baterię. Jeszcze nie wiem jak , ale to zrobię. Na youtubie filmiki przedstawiające wymianę baterii w nano są kiepskiej jakości i do tego nie wszystko jest pokazane. Ma ktoś instruktaż jak to zrobić po kolei ( dokładne zdjęcia, film przedstawiający wymianę )?

 

Zauważyłem jeszcze coś, bateria ładuję się sama, była prawie pusta i teraz jest pełna w połowie. Rozładowuję się równie szybko jak przed samo naładowaniem, no może trochę szybciej xD. Coś mi się zdaje że nie jest to bateria, mam jakieś dziwne przeczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności