Skocz do zawartości

Rowery


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę da. Poszukaj w tej kwocie coś na Allegro wrzuć co Ci się podoba i coś wybierzemy. Nie unikaj używanych bo czasami za tą kasę można kupić coś naprawdę fajnego.

 

Aha, no fajnie że Fox-y Ci pasują. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj np. Flite z poprzednich lat. To tak na szybko... http://www.rowerzysta.pl/mtb/rower-gorski-unibike-flite-2011.html?utm_campaign=2012-04&utm_content=1497&utm_medium=cpc&utm_source=nokaut.pl

 

Kupując używane bardzo uważaj, poproś o dokładne zdjęcia. Idealnie jeżeli jest możliwość sprawdzenia przed zakupem, no ale wiadomo, że z tym ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

może cube analog ? kosztuje troche ponad 2k ale nie masz jak w krossach szitu tam gdzie nie widać - w cube'ach każda rurka, każda szprycha, piasta itp to podzespoły markowe i jakiejś tam "rozsądnej" jakości. Szczerze mówiąc na ten moment zamiast levela a4 wolałbym aim'a na 3x8 pod ewentualną rozbudowę.

Dodatkowo cube'y są ładnie wykonane i mają efektowny wygląd.

Chociaż fakt faktem tańsze modele są dość krótkie ale z kolei levele z niskiej półki mają skopaną geometrie są za długie dziwnie się na tym jeździ. Ostatnio przejechałem się na wspomnianym analogu, a4 i starszym a2 2008 i ze wszystkich wybrałbym cube'a.

 

Anal to już taki przyzwoicie wyposażony model na początek będzie całkiem ok. Tyle że trzeba się wyrzygać jakieś 2,5k. A i jest też model na kółkach 29.

Jedyna większa wada w osprzęcie to mocno przeciętna korba.

 

A tak poza tym to zmieniłem zacisk w hamulcu i wniosek jest jeden działające tarcze to fajne tarcze :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Generalnie chciałbym nowy rower, bo mogę kupić go na fakturę, a używki już nie, więc budżet na używkę byłby odpowiednio mniejszy.

Poszedłem za radą KaDargo i znalazłem coś takiego jeszcze:

http://allegro.pl/mbike-renegade-dsc-kolekcja-2012-dhl-gratis-i2289242524.html

http://allegro.pl/rower-mbike-renagate-vbr-rozmiar-ramy-19-i2249644852.html

http://allegro.pl/rower-mtb-felt-q620-roz-19-5-2011-15-black-i2304405052.html

http://allegro.pl/rower-gt-avalanche-2-0-disc-2011-i2284352946.html

 

Analog to chyba faktycznie lepsza opcja niż aim. W dodatku analog z v-kami jest za 2099, więc do przeżycia. Na razie najbardziej mi się podoba właśnie analog i unibike flite. Jak te dwa wypadają na tle moich znalezisk z allegro? Warto dopłacać do hydraulicznych hamulców w tym analogu?

Jakiej ramy szukać przy 188cm? 19-20"? Jutro chyba się wybiorę pomacać jakieś rowerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

co do felta to sam mam model 600 czyli 620 tylko na v sprzed 3 lat (w sumie to została z niego tylko rama) i powiem ci jedno: bardzo się cieszę że nie wziąłem wtedy krossa. Rama jak na tą półkę cenową jest niesamowicie sztywna, wcześniej jeździłem na giancie iguana (klon topowego xtc tylko cieniowany 1 a nie 2 krotnie) i powiem szczerze że w porównaniu do felta to ona w ogóle nie była stabilna. Była powolna i amartyzująca wstrząsy. Felcik z kolei jest bardzo szybki ale też bardziej nerwowy.

 

Waga też przyzwoita 1850g dla 17,5 cala przy tej cenie roweru i sztywności wypada nieźle.

 

Jeżeli podoba ci się wygląd i chcesz rozbudowywać to polecam. To taki odpowiednik cube'a tylko z dłuższą ramą.

 

 

A te MBIKE'i wypadają bardzo ładnie w testach i są na wypasie w kwestii osprzętu więc może to też ciekawa opcja

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mbike to firma nieznana zależy dla kogo. ;)

 

Z tych czterech mimo wszystko kupiłbym GT. Dlaczego? ano dlatego że pozostałe trzy maja zamiast amortyzatora coś na kształt kowadła. Ten pseudoamortyzator łapie luzy od patrzenia i jego praca jest... nie, nie jest żadna to totalny złom! XCR to początek tego co można nazwać amortyzatorem.

 

Nie kupujemy rowerów z XCM XCT !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Tak naprawdę to wszystko poniżej tory i raidona to jedno wielkie Gie chociaż na ten moment i tora i raidon dla mnie sie łapią do tej kategorii ale to juz powiedzmy kwestia jakiegoś tam doświadczenia, wyższych wymagań i jazd testowych na innym sprzęcie

 

XCM'y i XCR'y są strasznie miękkie ja przy wadze lekko ponad 80kg dobijam je nawet na niezbyt dużych dziurach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice między jednym a drugim amorem tej klasy są jak różnice między maluchem z szyberdachem a bez. ;) wszystkie tak samo działają. O ile się nie mylę blokada jest mechaniczna a to oznacza szybką śmierć amora gdy na zablokowanym złapiemy dziurę. Podobnie wszelkie regulacje są tylko atrapą. Cokolwiek możemy nazywać amorem dopiero gdy jest na powietrze. Niestety czasy dobrych sprężynowych amorów się skończyły, oczywiście nie mówię o rynku grawitacyjnym a wyłącznie XC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

xcr'y i xcm'y mają hydrauliczną blokadę w większości wersji (oznaczenie HLO MLO to mechaniczne rzadko spotykane) co nie zmienia faktu że fajnie wybierają liście spod kół albo można je dać kobicie do jeżdżenia po mieścieco by łapki nie bolały.

 

Ale przy tym budżecie i tak na więcej nie ma co liczyć, zawsze można zrobić upgrade kiedyś w przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice między jednym a drugim amorem tej klasy są jak różnice między maluchem z szyberdachem a bez. ;)

 

No powiedzmy. ;) Zwykły xcr to dwie sprężyny z elastomerami, xcr lo to sprężyna z elo + kartridż olejowy.

 

zodiac chyba nie masz tu jednoznacznej odpowiedzi. ;)

 

Btw. Jutro Flash zaczyna rajd po Europie. http://flash.bikestats.pl/ 10k km w 30 dni. Start sopockie molo o 10.00.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się w tym pogubić, zwłaszcza jeśli ktoś tak jak ja jest zielony w tej materii. Przede wszystkim dziękuję Wam jeszcze raz za tyle cennych uwag :)

 

Dziś zgodnie z założeniem byłem pomacać i pojeździć. I faktycznie dowiedziałem się, że na fajerwerki amortyzatorowe nie ma co liczyć za te pieniądze, niestety większość montowanych amortyzatorów "ma się efektownie uginać na najmniejszych nierównościach, tak żeby kowalski widział, że działa". Dowiedziałem się też ciekawej rzeczy i chciałbym Was spytać czy to prawda, czy jakaś ściema. Podobno nowe alivio działa tak dobrze jak deore, jedyna różnica to waga.

 

Z rowerów przymierzałem się do crossowego unibike'a - najgorzej się na nim czułem, a z mtb sprawdziłem tylko cube'a analoga disc i acida 29era (nie było niestety analoga w moim romiarze) oraz meride matts 100-d. Widziałem też unibike flite, ale niestety nie było mojego romiaru ramy i podobno w ogóle ciężko dostać ten model z zeszłego rocznika. :/ W planach mam jeszcze poszukać gdzieś w Poznaniu GT, mbike'a i Corrateca (tego ostatniego może uda mi się dorwać w dobrej cenie :)). Jak skończę mój research myślę, że będę miał pełny obraz i coś wybiorę, choć na razie ilość opcji przyprawia o ból głowy.

 

Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia do małego roweru, ale na 29er'ze czułem się dziwnie, taki mało zwrotny, zwinny wydawał mi się ten rower. Na 26 calowym analogu disc było zdecydowanie najfajniej. Na chwilę obecną jestem w kropce, bo analog 29er kosztuje tyle samo co analog disc, tyle, że ma gorszy amortyzator (Suntour XCM 29 Lockout 100mm , kontra Rock Shox XC 28, 100mm, Poploc) i inne przerzutki (Shimano Deore RD-M592 Shadow & Shimano SLX FD-M661, kontra Shimano SLX RD-M662 Shadow & Shimano FD-M430). Którego bardziej opłaca się kupić?

 

@NuBreed świetnie się prezentuje ten Twój mbike, gratuluję zakupu!

Edytowane przez zodiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc ostatnio sprzedałem swój rower do sportów bardziej ekstremalnych( dirty, skatepark - haro thread one) ponieważ znudziła mi się ta zajawka. Chciałbym teraz kupić zwykły rower do poruszania się po mieście, czasami po polnych drogach.

Zastanawiam się czy nie lepiej poczekać do jesieni, ponieważ wiadomo-jesień to koniec sezonu i wyprzedaże, tyle że mam zamiar wydać max 1400zł i też chciałbym pojezdzić troche w tym sezonie. Jeśli dużo lepszy rower za tą cene miałbym dostać na jesień to poczekam. Może być uzywka, może być słaby amortyzator, i tak będę go rozbudowywał po pewnym czasie. Chciałbym by były tarczówki, mogą być słabsze, ale po prostu Vłek już nie chce :)

Co myślicie o krossie level a2 limited disc? http://allegro.pl/kross-level-a2-disc-limited-hydraulika-deore-xt-i2315708193.html , za 1300 gdzieś go widziałem.

Lub http://allegro.pl/rower-gt-avalanche-3-0-deore-negocjacja-i2296593878.html .

Chciałbym by rower nie tylko jezdził, ale także wyglądał. W sumie podobają mi się fixedy - ns analog. Ale mieszkam w bielsku więc z singlem tylko się męczył będe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Rzadzu co napisałeś. Napisałeś że lepej kupić słabsze od Vek tarczówki , a pozniej że to są problemy.

Właśnie dla mnie problemem może być brak mocnowania na tarcze. Już podjąłem decyzje i lepszym wyborem będą tarcze.

http://tablica.pl/oferta/merida-matts-100-d-19-ID11Vj7.html coś takiego jeszcze znalazłem lub http://tablica.pl/oferta/hexagon-v8-disc-mtb-hydraulika-2011r-nowy-IDKDIt.html#c0f27ee5;r:6;s:83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro rower może być używany to ma to jeszcze sens. Co do tych dwóch rowerów to zdajesz sobie sprawę że ich geometria jest zupelnie odmienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności