Skocz do zawartości

Rowery


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Takie jak podałeś xar, to ma moja mama. Tylko, że już zrobiłem otwór na coś takiego i nie chcę wiercić w pomalowanym już błotniku. :/

 

Przy czym sam chyba czegoś takie bym nie zrobił.

 

Przy czym to co pokazałem jest dostępne, ale w USA i UK. Ale mając na względzie cenę i dodatkową przesyłkę to jest to totalnie nieopłacalne.

Edytowane przez mjuzikfrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra opona na zimę to:

Continental Top CONTACT Winter II Premium

http://www.conti-online.com/www/bicycle_de_en/themes/city/TopCONTACTWinterIIPremium_en.html

Jeśli ktoś ma namiary na dobrą ich cenę to niech da znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko kolejne mam bo na forach rowerowych zawsze kłótnia co jest najlepsze a ja mam sprecyzowane oczekiwania.

Jaki smar do szosówki wybrać? Kupiłem nowy rower i zamierzam dbać a zalezy mi na jakości.

Oczekiwania: dobre smarowanie, cicha praca napędu, brak większego łapania drobinek z asfaltu i czystość napędu po nałożeniu.

Wiem, że pewnie idealne rozwiązanie nie istnieje ale moze ktos ma konkretne doświadczenia i przetestował co w dosc czystych warunkach najlepiej sie sprawuje w przypadku szosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj pompkę nożną z manometrem w Lidlu. Oczywiście plastik, ale wygląda na taki dobrej jakości. 30 zł. Ale szybko może się wyprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie lidl jest w tak głupim miejscu, że tylko z tego faktu prawie nikogo nie ma :)

 

więc jak poszedłem to przy rowerowych ciuszkach było może 5 osób

 

wziąłem sobie komplet i dwa pudełka tych świecących nakładek na szprychy (szkoda że są białe a nie żółte, ale dobre i takie)


[edit] jeśli ktoś chce zapytać jakiej jakości są te ciuszki i jak się je nosi to nie wiem, najwcześniej będę wiedział wieczorem po pracy


na pewno jest różnica cenowa między nawet cenami z decathlonu (spodenki rowerowe 60 vs 30zł) czy ze sklepem turystycznym (softshell 59 vs 300zł) więc nie spodziewam się cudów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają te świecidełka na szprychy? Warte to coś? Tak się nad tym zastanawiałem, ale do mojego roweru w stylu retro mogą trochę średnio stylistycznie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świecidełka wyglądają fajnie (na tyle na ile mogą nie w ciemnościach), takie szare prawie 10 centymetrowe nakładki na szprychy, świecą na biało, na bazie odblasków 3M, pakowane po 30 czy 32 sztuki na pudełko (20zł za pudełko)


z wrażenia wziąłem dwa pudełka (lepsze to niż mój poprzedni pomysł, czyli naklejanie taśmy odbaskowej - tej samej co na naczepy tirów :P )


jakby ktoś chciał jednak taśmę, to polecam żółtą reflexite ;)


żółta jest przepisowa BTW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nakładki na szprychy to psuja tylko wygląd. kiedyś naćpałem tyle tego że osz.....

Byłem w lidl. Koszulka długi rękaw za 35 i spodenki rowerowe z pampersem z poprzedniej promocji .. razem 49*99... A ta Pompka.... :woot:

 

Te softshele w porównaniu z poprzednimi to jakaś kpina... Przymierzyłem i to tyle.. mimo ceny 59... nie urwało mi tyłka i czym prędzej je odłożyłem.

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem różnica (nawet jako pierwsze wrażenie) między tym lidlowym a ze sklepu turystycznego spora jak spora jest różnica cen ;)

 

ale w takiej cenie wziąłem sobie "na zapas", to też nie jest tak że sprawia wrażenie jakby się miał porwać na strzępy przy pierwszej możliwej okazji, a przynajmniej jako "coś lekkiego od wiatru" się przyda (mój softshell jest jednak gruby i na lekkiej podbitce, ale sprawdza się w ekstremalnych warunkach pogodowych)

 

jedyne co szkoda, to chyba nie ma kaptura mimo że na zdjęciu ma (przynajmniej ten rozpakowany który przymierzałem nie miał, swojego jeszcze nie miałem czasu rozpakować)

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za 30 zł nie oczekuję cudów, ale kół poza domem nie pompuję, a w jednym rowerze mam wentyl rowerowy i na stacji nie podbiję sobie dokładnie. Zobaczyłem gazetkę to sobie poleciałem zobaczyć to. A jak dzisiaj pompowałem nią koła to się zdziwiłem jak szybko da się koło napompować. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za 30 zł nie oczekuję cudów, ale kół poza domem nie pompuję, a w jednym rowerze mam wentyl rowerowy i na stacji nie podbiję sobie dokładnie. Zobaczyłem gazetkę to sobie poleciałem zobaczyć to. A jak dzisiaj pompowałem nią koła to się zdziwiłem jak szybko da się koło napompować. :D

 

Dają 3 lata gwarancji :) W sumie stacjonarnie byłaby mi potrzebna tylko do kontrolowania ciśnienia i przy okazji oszczędzania wentyli. Jak już mam pompować dętkę od zera, to jestem 30 km od domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tylko ja nie mam oporów przed nabiciem (choć nie wiem do ilu, nabijam na czuja) koła pompką "on-the-go"? O_o

 

choć faktycznie nie pomyślałem żeby czasem zatrzymać się na stacji, ja mam wentyle samochodowe


BTW pompkę kupiłem za grosze w rowerowym, plastikowa, mała i lekka, ma dwa zaworki (na duże i małe wentyle), trzeba machnąć (tylko/aż, pewnie biorąc pod uwagę że jest mała to tylko) 80-100 razy żeby nabić koło


w przeciwieństwie do koszulek ocieplane także jeszcze nie na teraz...

 

ale koszulki zakładasz warstwami - najpierw coś chłonnego na ciało, potem bluza, potem ewentualnie softshell więc i tak będzie ciepło

 

spodnie to tylko jedna warstwa

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemów z nabiciem w trasie, ale po prostu nie wożę ze sobą pompki, bo nawet nie mam gdzie Tym bardziej, że głównie jeżdżę po mieście a nie w trasy 40-80 km). W jednym swoim rowerze mam samochodowy, więc z tym nie ma problemu, by od czasu do czasu skontrolować ciśnienie na stacji. Teraz składam rower i tam mam wentyl rowerowy, więc nie byłoby jak. A teraz jest prościej i wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Tym rowerze na ramie Orbea Lanza?

Rama 20... na mój wzrost obawiam się że może być ciut za duża (182-183cm)

 

orbea alma.jpg 175442785_7_1000x700_rower-mtb-orbea-.jpg 175442785_6_1000x700_rower-mtb-orbea-.jpg 175442785_3_1000x700_rower-mtb-orbea-rowery.jpg 175442785_2_1000x700_rower-mtb-orbea-dodaj-zdjecia.jpg

 

Specyfikacja:

Rama Orbea Lanza 20", potrójnie cieniowane ALU 7005 (produkowana w Hiszpanii !)
- Widelec: Rock Shox Recon Gold TK Solo Air z blokadą skoku na kierownicy, skok: 80-120mm
- Koła: Mavic Crossride 26" (niewielki przebieg, stan bdb) + koło przód: obręcz: dt swiss xr400, piasta: novatec 711, szprychy: sapim d-light + piasta tył: novatec 712 SB
- Hamulce Avid Elixir 3 (obecnie klocki metaliczne clarks + 2 komplety nowych: clarks półmetaliczne i metaliczne)
- Tarcze: Avid HS1 - 180 mm przód + dartmoore nano 160 mm tył
- Korba: Deore XT FC M770 175 mm, założony na początku sezonu nowy wkład Hollowtech II
- Manetki: Deore XT SL M770
- Przerzutka tył: Deore XT RD M773 (10 rz.)
- Przerzutka przód: Deore XT FD M771, downswing
- Kaseta: Deore XT CS 771, 11-34 (10 rz.)
- Łańcuch: HG X 93 (ze spinką)
(kaseta i łańcuch założone na początku sezonu)
- Sztyca: FSA K-force light carbon (!)
- Siodełko: PRO CONDOR
- Kierownica: KCNC SC BONE
- Mostek: KCNC FLY RIDE
- Opony:
Continental Mountain King 2.2
Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompki nie polecam. Kupiłem jakiś rok temu i już 2 raz pękł tłok (opony pompuje do około 5 barów).

Spodenki fajne i w przeciwieństwie do koszulek ocieplane także jeszcze nie na teraz...

 

Cholera, za późno. Tubę ma metalową, tworzywa takie sobie, ale moja coś puszcza powietrze przy wentylu. Pierwsze pompowanie było ok... No to zwrot.

Edit: Jednak ok, trzeba precyzyjnie ustawić, nie tyle głębokość, co pod kątem. Kolarki bardzo spoko, cieplutkie.

 

KHRoN: Mam teraz ręczną, która pompuje do 6 barów (tyle potrzebuję), końcówka już nieciekawa, a namachać się trzeba. W rowerze dziewczyny 3-4 bary bez problemu. Wcześniej miałem tanią, która niby dawała radę do 5, a udawało mi się dopchnąć do sześciu (łatwo nie było), tylko że pompce to zaszkodziło i ostatnio jak złapałem gumę na trasie już odmówiła posłuszeństwa. Wymieniłem sobie ładnie dętkę, a pompka zdechła :P Mam opony 700x28c, więc te jeszcze do 6 barów. Gdybym miał typowo szosowe, to już by się pewnie nie obeszło bez pompki, która te 8 barów obsłuży...

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Tym rowerze na ramie Orbea Lanza?

Rama 20... na mój wzrost obawiam się że może być ciut za duża (182-183cm)

 

attachicon.giforbea alma.jpg attachicon.gif175442785_7_1000x700_rower-mtb-orbea-.jpg attachicon.gif175442785_6_1000x700_rower-mtb-orbea-.jpg attachicon.gif175442785_3_1000x700_rower-mtb-orbea-rowery.jpg attachicon.gif175442785_2_1000x700_rower-mtb-orbea-dodaj-zdjecia.jpg

 

Specyfikacja:

Rama Orbea Lanza 20", potrójnie cieniowane ALU 7005 (produkowana w Hiszpanii !)

- Widelec: Rock Shox Recon Gold TK Solo Air z blokadą skoku na kierownicy, skok: 80-120mm

- Koła: Mavic Crossride 26" (niewielki przebieg, stan bdb) + koło przód: obręcz: dt swiss xr400, piasta: novatec 711, szprychy: sapim d-light + piasta tył: novatec 712 SB

- Hamulce Avid Elixir 3 (obecnie klocki metaliczne clarks + 2 komplety nowych: clarks półmetaliczne i metaliczne)

- Tarcze: Avid HS1 - 180 mm przód + dartmoore nano 160 mm tył

- Korba: Deore XT FC M770 175 mm, założony na początku sezonu nowy wkład Hollowtech II

- Manetki: Deore XT SL M770

- Przerzutka tył: Deore XT RD M773 (10 rz.)

- Przerzutka przód: Deore XT FD M771, downswing

- Kaseta: Deore XT CS 771, 11-34 (10 rz.)

- Łańcuch: HG X 93 (ze spinką)

(kaseta i łańcuch założone na początku sezonu)

- Sztyca: FSA K-force light carbon (!)

- Siodełko: PRO CONDOR

- Kierownica: KCNC SC BONE

- Mostek: KCNC FLY RIDE

- Opony:

Continental Mountain King 2.2

Rower w porządku tylko za jaką kwotę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności