Skocz do zawartości

Beresford TC 3618 vs Coaxial


dest1_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was! : )

Zdecydowałem się na zakup DACa Beresforda i mam zamiar podpiąć go pod kartę dźwiękowa w komputerze.

Zastanawiam się nad tym czy zrobić to poprzez kabel optyczny (tutaj moim faworytem jest Beresford TC 3618), czy może przez zachwalany (w porównaniu do toslinka) Coaxial?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to troche pomoze ? -> http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=44354 :)

 

Jezeli karta ma natywne (na plycie) wyjscie optyczne, to w pierwszej kolejnosci uzylbym Beresfordowego toslinka. Coaxial moze okazac sie lepszy z wielu wzgledow, ale mysle, ze trzeba na niego - by taki sie okazal wydac minimum te 300-400 PLN.

 

Jaka to jest karta dzwiekowa ?

 

Jezeli nie budujesz komputera solidnie pod PC Audio, to takze lepszym rozwiazaniem zamiast karty dzwiekowej pewnie bedzie PC Link z modem od Grado_FANa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej celuje w to, aby komputer głównie napędzał całość. Buduję zestaw od podstaw więc mam duże pole do manewrów. To co przypadło mi do gustu to NAD C355 + Focal 807V. Nie jest to zbyt wysoka klasa sprzętu, dlatego się zastanawiam czy jest sens wydania ~300 na kabel.

 

Karty dźwiękowej jeszcze nie mam (zintegrowana to Realtek ALC850). Myślałem o karcie zewnętrznej, coś ala E-MU 0404, chociaż szkoda wydawać na kartę 800 zł jeśli będę używał jedynie złącza cyfrowego.

Zastanawiam się czy użycie karty wewnętrznej (np. ESI Maya) byłoby rozsądne. Niby będzie szło to cyfrą więc zakłócenia z komputera nie powinny przeszkadzać?

 

Ogólnie podoba mi się pomysł PCLink + Toslink Beresford, jednak nie wiem czy nie będzie to "najsłabsze ogniwo" zestawu.

Pozdrawiam.

 

PS.

Moze to troche pomoze ? -> http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=44354 smile.gif
Test bardzo ciekawy, jednak te ceny... : )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie podoba mi się pomysł PCLink + Toslink Beresford, jednak nie wiem czy nie będzie to "najsłabsze ogniwo" zestawu.

Pozdrawiam.

 

PS. Test bardzo ciekawy, jednak te ceny... : )

 

Modyfikowany PCLink + niemodyfikowany Beresford 7510 MOD21 to koszt 900 PLN. Do tego swiatelko Beresforda to 1000 PLN.

I to jest bvardzo dobre źródło. Może konkurować z wieloma CD ze średniej półki.

 

A moze od razu Beresford 7520. Ma wbudowane USB. Na twoim miejscu nie kupowabym w obydwu przypadkach zadnej karty ...

 

Co do Beresforda 7520 to jego cena chyba 1100, ale napisz PM do GRADO__Fan-a. Mozliwe ze dla forumowiczów coś taniej.

 

Odpada konieczność kupowania coaxila lub optyka ...

 

Przypominam, ze kazdego Beresforda mozesz wypożyczyć od GRADO__Fan-a i potestować -> gorąco polecam takie testy przed zakupem.

 

Po moich przygodach z coaxialami polecalbym chyba jednak Beresa 7520 z gniazdem USB ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogorek: a testowales takie rozwiazania z pecetem budowanym do PC Audio + karta dzwiekowa w roli transportu ? Pecet z jakims dobrym zasilaczem np. seria HX Corsaira + powiedzmy M-Audio Delta 66 lub EMU 1212m.

 

Ja mialem stycznosc z kilkoma DACami majacymi input via USB, i we wszystkich jak jeden maz gralo to gorzej niz via coaxial/toslink.

Nowy Beres jezeli gralby dobrze via USB, bedzie dla mnie wyjatkiem potwierdzajacym regule. Jakie to urzadzenia ? np. Apogee MiniDAC lub Paradisea+ oraz spod szyldu PS Audio.

 

Do do karty dzwiekowej, jezeli zaopatrzysz peceta w dobry zasilacz, nie bedziesz mial w nim komponentow ktore robia smietnik, oraz plyte glowna z dobrze rozwiazanym zasilaniem mozesz kupic np. sama karte cyfrowa z EMU. Nazywa sie ona EMU 1010.

 

Jezeli kiedys w przyszlosci dolozysz do tego zewnetrzny zegar, to mozesz juz powalczyc z nawet wyzsza klasa napedow niz mid-low i medium.

 

Ciekawie byloby w koncu zrobic porownanie PC Linka z EMU. Na ostatnim spotkanie u Rolanda PC Link za dobrze sie nie sprawdzal, ale jak powiedzial GradoFAN nie bylo to wersja finalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej podoba mi się rozwiązanie poprzez interfejs USB, z tego względu, że można podłączyć do laptopa.

 

Już sam nie wiem, myślę, że trzeba było by posłuchać jednego i drugiego.

 

Dokladnie. Sposob jest prosty. Wypozyczyc i posluchac. Jak spelni wymagania - to jestes w domu :)

Moze akurat nowy Beres gra via USB calkiem fajnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pytanie nie w temacie, ale czy E-Mu 0404 USB będzie radzić sobie lepiej niż PCLink od Grado__Fan'a?

Nadal chodzi o wyprowadzenie sygnału z komputera do DACa.

Zdecydowałem ze komputer będzie jedynym źródłem w dźwięku w moim zestawie, więc zależy mi żeby stworzyć optymalne połączenie komputer <=> DAC.

 

EDIT: Chyba, że sama 0404 zastąpi też DACa, chociaż w to bardzo wątpię : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pytanie nie w temacie, ale czy E-Mu 0404 USB będzie radzić sobie lepiej niż PCLink od Grado__Fan'a?

Nadal chodzi o wyprowadzenie sygnału z komputera do DACa.

Zdecydowałem ze komputer będzie jedynym źródłem w dźwięku w moim zestawie, więc zależy mi żeby stworzyć optymalne połączenie komputer <=> DAC.

 

EDIT: Chyba, że sama 0404 zastąpi też DACa, chociaż w to bardzo wątpię : )

 

Jezeli masz tę kartę to pożycz PCLinka i Bersforda i zobacz. Ciągle padają pytania "czy lepsze". Jak ktoś jednoznacznie da Tobie odpowiedź to nie do końca jest poważny.

 

Efekt zadowolenia zeleży od gustu, preferowanej muzyki, jakie słuchawki/amp w dalszym torze -> generalnie WIELU CZYNNIKÓW.

 

Jak nie masz jeszce tej karty to lepiej wypożycz nowego Beresforda z portem USB ...

 

Mniej urządzeń, brak transmisji cyfrowej, kabli -> same zalety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności