Skocz do zawartości

Sansa Fuze Rockbox


Mastrojani

Rekomendowane odpowiedzi

Quake dziękuję za szybką odpowiedź, mam nadzieję że teraz uda mi się jakoś okiełznać te okładki. Mam jeszcze do ciebie parę pytań. Posiadam rockbox 3.7 i nie posiadam w nim funkcji budzik a w wcześniejszej wersji miałem tą opcję nie jest mi ona wcale potrzebna ale mam nadzieję że nie mam jakieś dziury w oprogramowaniu. Jak przywrócić ustawienia domyślne wiem jest taka opcja, ale ja chciałbym aby wszytko poustawiało się tak jak bym zainstalował pierwszy raz rockboxa bo niestety pozostają jeszcze opcje dla skórek a chciałbym mieć świeżego rockboxa i poustawiać wszystko od nowa. Mam nadzieję że mnie ktoś zrozumiał. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KMateusz - tak, na przykład ja ;) Ale ten crystal case to większe zło niż dobro, wystarczy że jakiś kamyczek/ziarnko piasku lub coś podobnego wpadnie do środka pomiędzy odtwarzacz a crystal case i rysy gotowe :/ Nosiłem Fuze w oryginalnym etui przez ok. pół roku - zero ryski, kupiłem crystal case, po ok. 2-3 miesiącach wyjąłem go z crystal case i co? Dwie głębokie rysy na przodzie w okolicach wyświetlacza, tył odtwarzacza na szczęście się uchował...

Radziłbym Tobie brać silikonowe etui, albo używać oryginalnego...

 

Judas - Jeżeli chcesz mieć je na oryginalnym firmware to jedynym rozwiązaniem jest wgrywanie muzyki przez tryb MTP z biblioteki Windows Media Player, każdy album który wgrywasz musi mieć w bibliotece okładkę - WMP automatycznie podczas wgrywania konwertuje okładki na format obsługiwany przez odtwarzacz. Słyszałem też metodę o pomniejszaniu okładek do 100x100 i kopiowaniu ich do folderów, w moim przypadku ta metoda działała tylko z kilkoma albumami. Jeżeli masz RockBoxa, to warto zaopatrzyć się w AlbumArt Extractor (dostępny gdzieś na oficjalnej stronie RockBox'a) który wydobywa z tagów utworów okładki i wedle opcji konwertuje je na wybrany przez nas format (polecam "cover.bmp", dzięki temu okładki będą działać z PictureFlow) - oczywiście, by umieścić okładki w tagach musisz użyć dowolnego edytora tagów, polecam TagScanner. Po stworzeniu takich plików (ten AlbumArt Extractor automatycznie tworzy taki plik w folderze w którym znajduje się dany album) kopiujemy na odtwarzacz folder albumu który zawiera plik "cover.bmp".

 

 

Kilk Mówisz o czymś takim? Wydaje mi się, że jakość jest słaba, np jak otwór na koło będzie ciaśniejszy no to będzie problem z kręceniem, podobnie sprawa otworu na wyświetlacz. Jeżeli wiesz coś na temat jakości tego typu akcesoriów to proszę o odp

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Judas - faktycznie, zauważyłem brak budzika w 3.7, wcześniej miałem najnowszą wersję niestabilną i w niej był budzik. Wejdź w Wtyczki -> Aplikacje -> alarmclock, działa na takiej samej zasadzie jak budzik, ale nie ma możliwości ustawienia uruchamiania radia, jedynie wznawianie odtwarzania muzyki. Jeżeli chcesz przywrócić totalnie do stanu fabrycznego, to poprzez RockboxUtility użyj funkcji "Kompletna instalacja", jeżeli to nic nie da to musisz odinstalować Rockboxa (zakładka "Deinstalacja" w RockboxUtility), usunąć wszystkie plki związane z Rockboxem (prawdopodobnie cały folder ".rockbox" na pamięci wewnętrznej) i zainstalować ponownie.

 

KMateusz - osobiście nie miałem styczności z silikonowym etui na Fuze, ale Yedi takowe posiada (obecnie Yedi rezyduje na forum Audiohead), możesz zagadać do niego i się popytać, ale uważam że tak czy siak będzie lepszym rozwiązaniem od crystal case (po upadku na ziemię silikon zamortyzuje część energii, a w przypadku crystal case plastik może pęknąć i zarysować odtwarzacz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quake dziś okiełznałem te okładki dzięki twojej pomocy nie było by to możliwe. Quake jeśli dobrze rozumiem to aby rocbox 3.7 był świeży nie zostały na nim pozostałości po wcześniejszych ustawieniach to muszę wykonać czynności które opisałeś. Jeszcze jedno czy mogę przez rockbox utility zainstalować rocbox ale w wersji 3.7 bo gdy wcześniej instalowałem była tylko możliwość zainstalowania najnowszych wersji ale niestety niestabilnych ale gdy teraz jest wersja stabilna to mogę hyba instalację przeprowadzić ręcznie. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Edytowane przez Judas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Judas - Jeżeli chcesz mieć je na oryginalnym firmware to jedynym rozwiązaniem jest wgrywanie muzyki przez tryb MTP z biblioteki Windows Media Player, każdy album który wgrywasz musi mieć w bibliotece okładkę - WMP automatycznie podczas wgrywania konwertuje okładki na format obsługiwany przez odtwarzacz.

 

Nie za bardzo...

 

W trybie MSC:

 

- ściągasz okładkę np. za pomocą AlbumArtDownloader XUI (po zainstalowaniu, pod prawoklikiem folderu z albumem masz "Browse for Album Art...")

 

- wybraną okładkę program sam zapisuje w folderze i z nazwą widzianą przez Oryginalny Firmware (OF) i RockBox (RB). UWAGA - wybierasz tylko okładkę z proporcjami boków 1:1 (np. 400x400 itd.)

 

Ważne:

 

Aby ręcznie "wgrać" okładkę, trzeba plik okładki nazwać "folder" i musi mieć proporcje boków 1:1 (np. 400x400, 600x600, 534x534, etc). Potem trzeba go wrzucić do folderu z płytą. Oczywiście trzeba mieć "poukładaną" muzę w foldery o nazwach płyt np. folder "Metallica - ...And Justice For All [1988]" itd. Jeżeli OF dalej nie widzi okładki to trzeba plik "folder.jpg" otworzyć np. Paint.NET'em i zapisać jako zwykły .jpg (chodzo o to że niektóre jpg mają progresywny typ kompresji). Wtedy okładki będą widoczne dla OF i RB :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Judas - tak, ale po co? Odinstaluj przez RockboxUtility Rockbox'a, sprawdź, czy na pamięci wewnętrznej nie siedzi jeszcze folder ".rockbox" i zainstaluj ponownie Rockbox'a w wersji stabilnej przez RockboxUtility (wybierasz opcję "Kompletna instalacja", a podczas wyboru wersji Rockbox'a wybierasz 3.7, a nie najnowszy build)

 

lostson - są różne metody wgrywania okładek na odtwarzacze wspierające tryb MTP/MSC, ale moim zdaniem najwygodniejszą metodą jest poprzez wyodrębnianie okładek AlbumArt Extractor'em, bo od razu nazywa odpowiednio okładki i są w odpowiednim formacie, obsługiwanym przez "PictureFlow" (coś w rodzaju CoverFlow znanego z iPodów, taki moduł jest wbudowany w Rockbox), kwestią jest mus posiadania w tagu okładki, z drugiej strony podczas edytowania tagów możemy automatycznie uzupełnić informacje o albumie (dane są pobierane z serwera np. discogs) i pobrać okładkę często w najlepszej jakości i rozdzielczości (np. 600x600) a przy okazji robimy sobie porządek w bibliotece audio ;) Twoim sposobem trzeba się dodatkowo cackać z nazywaniem odpowiednio okładek i odpowiednim rozmiarem. Nie mówię że Twoja metoda jest zła, wszystkie są dobre, trzeba sobie samemu dobrać najbardziej odpowiadającą metodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, już nie wiem co robić próbowałem wszystkich sposobów ściągnąłem okładkę nawet z AlbumArtDownloader XUI byle jaką i co jeśli się tak wyrażę ****o. Okładki nie wyświetlają się w PictureFlow wyświetla się tylko jedna okładka konkretnie zespołu Pantera której w ogóle nie przerabiałem. Powiedzcie co i jak może coś źle robię.

Edytowane przez Judas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy nie miałem problemu z jakąkolwiek okładką. Ściągam pierwszą lepszą z google images, wrzucam do folderu z albumem, nazywam ją folder.jpg i działa w WPS'ie i pictureflow. Coś robisz źle.

Edytowane przez Kierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do PictureFlow okładka musi być w formacie .bmp, a maksymalna szerokość i wysokość to 100px (AlbumArt Extractor zapisuje okładki do .bmp i zmienia ich rozmiar).

Popróbuj różnych metod, i wybierz najlepszą, tyle powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quake tak mam zapisane te okładki oczywiście wyciągałem je z tagów programem AlbumArt Extractor, mają także szerokość i wysokość taką jaką ty podałeś i co wielkie ****o PictureFlow ich nie odczyta ale dobrze że odtwarzacz pokazuję okładki. Pewnie myślicie co się tak uparłem na to PictureFlow ale nawigowanie po okładkach płyt to według mnie coś pięknego. Może trzeba włączyć jakąś opcję powiem wam teraz już jestem za głupi na to.

Edytowane przez Judas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quake tak mam zapisane te okładki oczywiście wyciągałem je z tagów programem AlbumArt Extractor, mają także szerokość i wysokość taką jaką ty podałeś i co wielkie ****o PictureFlow ich nie odczyta ale dobrze że odtwarzacz pokazuję okładki. Pewnie myślicie co się tak uparłem na to PictureFlow ale nawigowanie po okładkach płyt to według mnie coś pięknego. Może trzeba włączyć jakąś opcję powiem wam teraz już jestem za głupi na to. Przepraszam że dwa razy to samo ale przez przypadek coś włączyłem w przeglądarce a postu niestety nie mogę usunąć. Mam nadzieję że zrozumiecie.

Edytowane przez Judas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do PictureFlow okładka musi być w formacie .bmp, a maksymalna szerokość i wysokość to 100px

 

Quake przestań w końcu wprowadzać ludzi w błąd dry.gif...

 

PictureFlow używa album art (stąd i z OF wynika warunek nazwania pliku: folder, album art obsługuje pliki *.jpg; *.bmp) i Biblioteki.

 

PictureFlow obługuje większe pliki niż rozdz. ekranu - właśnie po to jest opcja "Resize Covers". Sam mam parę dużych "folder.jpg" np. rozmiaru 800x800.

 

Odnośnie biblioteki to warto włączyć opcje "Automatyczna aktualizacja", "Zbieraj dane podczas działania", "Wczytaj do RAM" (będzie szybciej).

 

Tak nawiasem wszystko nt. PictureFlow jest w instrukcji RB....

Edytowane przez lostson
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sory że post pod postem ale PictureFlow znowu nie czyta okładek, oczywiście zapisane w formaie folder.jpg tamte wcześniejsze z którymi miałem problem czyta ale nowych wgranych nie. Włączyłem opcje które mi kazałeś ale nic to nie daje a chyba na 100% wiem że problem leży po stronie aktualizacji biblioteki, jeszcze popróbuję coś zrobić ale może mi coś jeszcze polecisz a żeby nie było niejasności plik w formacie jpg szer i wys 600x600 czyta bez problemu więc jest to wina chyba biblioteki. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Może się to komuś przyda lub nie ale żeby zainicjować nowe okładki musimy wykonać taką czyność. Wtyczki>Demonstracje>pictureflow> włączamy menu programu dajemy Settings>Rebulid Cache i tu się mogę mylić ja wyłączyłem fuze, potem włączyłem a następnie włączyłem pictureflow biblioteka się zaktualizowała i dopiero w tedy mogłem przeglądać nowe okładki. Może się to także odbywać w ten sam sposób ale nie będzie trzeba wyłączać odtwarzacza, jak coś niech mnie ktoś poprawi.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy bootlader do rockboxa jest często zmieniany, czy ma on w ogóle wpływ na rockboxa czy jest tylko po to bym mógł włączyć rockboxa, z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Edytowane przez Judas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie, ale dałeś "rebuild cache" w opcjach?

Przedtem nie popatrzyłem w ogóle na ten post a to był klucz do mojego problemu. Dziękuję Accoun, naprawdę bez tego nie dałbym rady. Dobrze że do tego doszłem oczywiście dzięki waszej pomocy. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy bootlader do rockboxa jest często zmieniany, czy ma on w ogóle wpływ na rockboxa czy jest tylko po to bym mógł włączyć rockboxa, z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Edytowane przez Judas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że odświeżam. Mam jeszcze parę pytań. Czy bootlader do rockboxa jest często zmieniany, czy ma on w ogóle wpływ na rockboxa czy jest tylko po to bym mógł włączyć rockboxa. Jak jest w końcu z tym przesyłaniem plików na fuze czy da się to zrobić przy włączonym rocboxie czy muszę to robić przez oryginalny firmware tak jak dotychczas, nie sprawia mi to dużego problemu ale wiedzieć nigdy nie zaszkodzi. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności