Skocz do zawartości

Sansa Fuze Rockbox


Mastrojani

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz ale np. słuchasz muzyki wiesz że za pół godziny lub więcej zaśniesz a na pewno zapomnisz wyłączyć playera to po co ma iść muzyka. W firmware oryginalnym jest taka opcja więc w rocboxie też pewnie będzię. Pobrałem Super Mario Deluxe wrzucam plik G:\.rockbox a gdy włączam rocboxa odtwarzacz wogóle nie widzi folderu co zrobić bym mógł zagrać w to mario na mp3. Skąd ściągnąć w ogóle dobrą wersję jeśli możecie dajcie linka. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Edytowane przez Judas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ściągnąć w ogóle dobrą wersję jeśli możecie dajcie linka.

 

Nie możemy dać linka bo nie wspieramy piractwa :)

 

Pobrałem Super Mario Deluxe wrzucam plik G:\.rockbox a gdy włączam rocboxa odtwarzacz wogóle nie widzi folderu co zrobić bym mógł zagrać w to mario na mp3.

Podczas przeglądania plików przytrzymaj dolny przycisk na kółku aż pojawi się nowe menu, tam wybierz żeby wyświetlał wszystkie pliki, folder .rockbox stanie się widoczny.

 

 

 

Tak btw. to gier gb/c nie musisz wrzucać do folderu .rockbox.

Edytowane przez Kierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperałem i nic nie znalazłem może ktoś powie gdzie to jest. Co zrobić aby odtwarzacz gdy słucham muzyki pokazywał przy okazji okładkę .jpg jak to zrobić mam nadzieję że ktoś pomoże.

 

Napisałem Ci na poprzedniej stronie co zrobić...

 

 

Znalazłem funkcję usypiacz. 

 

System>Godzina i Data>Usypiacz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem ale okładka otwiera się gdy na nią kliknę. A chciałbym żeby odtwarzacz sam bezpośrednio ją otwierał. http://themes.rockbox.org/index.php?target=sansafuze i tam jest Themes FuzeRock+ i na zdjęciu tego stylu pokazuje się okładka z albumu The Division Bell chciałbym osiągnąć ten sam cel aby odtwarzacz pokazywał okładkę. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Obecnie tak mam zapisaną okładkę z albumu hnekK.jpg

Edytowane przez Judas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://download.rockbox.org/daily/manual/rockbox-sansafuzev2/rockbox-buildap2.html#x17-379000B.21

 

zobacz to - nie wiem czy nie za duzy ten obrazek tam wrzuciles, sproboj go przyciac najpierw. Niemniej wiem, ze stylami i poprawnym wyswietlaniem okladek byly problemy przy niestabilnym rockboxie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję. Jam mam fuze v2 czyli rockbox na tą wersję jest niestabilny, ale dzisiaj zainstalowałem najnowszą wersję więc wszystko powinno być ok. Swoją drogą jak myślisz czy w przeciągu miesiąca wyjdzie stabilny rockbox na fuze v2. Nie wiem czy dobrze ale ja tak zainstalowałem nowszą wersje włączyłem rockboxutility i dałem Instalacja Rocboxa na twoim urządzeniu pobrało się wypakowało wszystko było ok czy dobrze zrobiłem dodam że wczoraj miałem jeszcze starą wersję.

Edytowane przez Judas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale jeśli jest to wersja stabilna to nawet jeśli podłączę przy włączonym rockboxie fuze do komputera to powinien być on widoczny dla komputera czy się niestety mylę. Zamieszczę link do zrzutu ekranu o to on qoxXz.jpg są tam pokazane informacje o wersji Bootlader RockBox(Base) itp ale nie pokoi mnie jedna informacje bo przy fonts pokazuje się 28363 czyli chyba wersja starego oprogramowania. Czy muszę wgrać nowy bootlader a aby wszystko hulało, czy coś nie tak z tym fonts, czy w ogóle mam dobrą wersję tego rocboxa moja obecna to Rockbox(Base) r28407. Wiecie mam nadzieję że mi pomożecie jestem w tych sprawach zielony trochę na pewno się nauczyłem ale nie aż tak wiele. Jutro jeśli będę miał czas jeśli wyrazicie stworzę temat w którym zamieszczę swoje pytania i wasze odpowiedzi mam nadzieję że wyrazicie zgodę. Z góry jeszcze raz dziękuję za wszelką pomoc.

Edytowane przez Judas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze fonty akurat sa w starszej wersji - bo nic w nich nie zmieniono. Nie wiem jaka jest systematyka oznaczania wersji poszczegolnych elementow skladajacych sie na calosc "rockboxa". W kazdym razie masz jak wol - ze tak sie kolokwialnie wyraze - ;) napisane na swoim wlasnym screenie, ze to wersja stable, zamierzasz z tym polemizowac, czy jak? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale chciałem być pewien ponieważ Rockbox(Base) r28407 ma na swoim fuze ale gdy wejdę na tą stronę http://build.rockbox.org/ to przy SanDisk Sansa Fuze v2 widnieje r28427. W ogóle ja zrobiłem aktualizacje tak, nie odinstalowałem starszej wersji rockboxa tylko zainstalowałem nowszą na starszą jak myślisz przeprowadzić instalacje od nowa. W grze doom wywala mi błąd gdy chcę zapisać w drugim poziomie stan gry czy może to być wina tego iż doom ma za mało pamięci coś takiego wyczytałem na ich stronie. Z góry dziękuję za wszelkę pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje ROckboxa ukazuja sie kilka razy dziennie (!) wiec niejako na starcie jestes do tylu ;) Jak chcesz sie bawic w posiadanie najnowszuych buildow, to czasu Ci nie starczy na sluchanie muzyki ;) Co do gier, nie pomoge Ci niestety, bo nie odpalalem zadnych gier na fuze...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale chciałem być pewien ponieważ Rockbox(Base) r28407 ma na swoim fuze ale gdy wejdę na tą stronę http://build.rockbox.org/ to przy SanDisk Sansa Fuze v2 widnieje r28427. W ogóle ja zrobiłem aktualizacje tak, nie odinstalowałem starszej wersji rockboxa tylko zainstalowałem nowszą na starszą jak myślisz przeprowadzić instalacje od nowa. W grze doom wywala mi błąd gdy chcę zapisać w drugim poziomie stan gry czy może to być wina tego iż doom ma za mało pamięci coś takiego wyczytałem na ich stronie. Z góry dziękuję za wszelkę pomoc.

Jak chcesz, żeby ludzie potrafili Ci pomagać, naucz się pisać. Po pierwsze, to doom nie ma za mało pamięci, to w fuze leży problem. Opisz ten błąd, bo nie mogę znaleźć mojej kryształowej kuli.

 

 

Co do update'ów, to raczej dla zabawy tylko dla ludzi, którzy się na tym znają. Zainstaluj sobie stabilnego rockboxa 3.7 i po prostu go używaj.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale już nie rozumiem to ja posiadam w końcu rockboxa 3.7 czy nie. Jeśli nie to w jaki sposób go zainstalować czy instalacja możliwa jest przez rockbox utility, co do doom wczoraj wychodził błąd ale gdy dziś chciałem dać seva w trackie drugiej misji fuze zawiesił się, nawet nie wywalił rockbox żadnego błędu. Musiał dopiero zresetować fuze dobrze że się nie przyciął na amen bo bym czekał aż się bateria wyładuje. Z góry przeprasza za wszystkie gafy popełnione przez ze mnie ale naprawdę w tych sprawach jestem zielony, wiem uprzykrzam życie ale może będzie mi to ktoś w stanie pomóc. Na razie wchłaniam wiedzę którą obecnie mi przekazaliście na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy podczas włączania Rockboxa masz na dole napisany numer builda czy "Ver. 3.7." Jeśli jest długi numer to ściągnij to archiwum http://download.rockbox.org/release/3.7/rockbox-sansafuze-3.7.zip i wypakuj go na / Sansy, zastępując wszystkie pliki.

 

Co do dooma, wysłałem Ci linka na PW z plikiem WAD do działającej wersji.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mówiłeś wypakowałem to archiwum ale gdy teraz włączam rockboxa nie włącza się on wcale tylko zatrzymuje na takim komunikacie

loanding firmware

length:94150

Checksum:3AF1615

Model name: fuze

Loanding rockbox.sansa

Sum:3AF162E

Bad checksum

jak temu zarazić wyczytałem że może to być związane że zainstalowałem pliki na wersję v1 a ja mam przecież v2 jeśli ktoś by mógł to niech mi poda wersję rocbox 3.7 ale fuze v2, może odinstalować całkowicie rockboxa potem bootlader. I potem, może mi ktoś wytłumaczy jak za pomocą rockboxutility zainstalować wersję 3.7

Edytowane przez Judas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie motam Kierek przez przypadek albo po prostu skąd miał wiedzieć jaką wersję fuze posiadam dał im linka do v1 nie popatrzyłem i wypakowałem wiem moja wina i dlatego wychodził taki błąd że po prostu coś się nie zgadza. Pobrałem tą wersję http://download.rockbox.org/release/3.7/rockbox-sansafuzev2-3.7.zip wypakowałem i wszystko śmiga pokazuje się że jest to wersja 3.7 doom chodzi idealnie. Jednak rockbox utility nie wgrał mi wersji stabilnej 3.7 lecz inną wersję też oczywiście dobrze działającego oprogramowania lub jest to to samo co 3.7 tylko pokazywał numer zamiast 3.7 przy starcie. Mogę się mylić więc wyprowadźcie mnie z błędu ale najważniejsze jest teraz to że rockbox śmiga prawie idealnie ponieważ zmniejszyłem okładkę ale i tak to nic nie dało odtwarzacz fuze nie potrafi ją ukazać oczywiście nazwę okładki mam zapisaną jako folder.jpg

Edytowane przez Judas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KMateusz - tak, na przykład ja ;) Ale ten crystal case to większe zło niż dobro, wystarczy że jakiś kamyczek/ziarnko piasku lub coś podobnego wpadnie do środka pomiędzy odtwarzacz a crystal case i rysy gotowe :/ Nosiłem Fuze w oryginalnym etui przez ok. pół roku - zero ryski, kupiłem crystal case, po ok. 2-3 miesiącach wyjąłem go z crystal case i co? Dwie głębokie rysy na przodzie w okolicach wyświetlacza, tył odtwarzacza na szczęście się uchował...

Radziłbym Tobie brać silikonowe etui, albo używać oryginalnego...

 

Judas - Jeżeli chcesz mieć je na oryginalnym firmware to jedynym rozwiązaniem jest wgrywanie muzyki przez tryb MTP z biblioteki Windows Media Player, każdy album który wgrywasz musi mieć w bibliotece okładkę - WMP automatycznie podczas wgrywania konwertuje okładki na format obsługiwany przez odtwarzacz. Słyszałem też metodę o pomniejszaniu okładek do 100x100 i kopiowaniu ich do folderów, w moim przypadku ta metoda działała tylko z kilkoma albumami. Jeżeli masz RockBoxa, to warto zaopatrzyć się w AlbumArt Extractor (dostępny gdzieś na oficjalnej stronie RockBox'a) który wydobywa z tagów utworów okładki i wedle opcji konwertuje je na wybrany przez nas format (polecam "cover.bmp", dzięki temu okładki będą działać z PictureFlow) - oczywiście, by umieścić okładki w tagach musisz użyć dowolnego edytora tagów, polecam TagScanner. Po stworzeniu takich plików (ten AlbumArt Extractor automatycznie tworzy taki plik w folderze w którym znajduje się dany album) kopiujemy na odtwarzacz folder albumu który zawiera plik "cover.bmp".

Edytowane przez Quake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności