Skocz do zawartości

Które głośniki najlepsze


filip11

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz kolejny zwracam się do Was - znawców dźwięku :). Chciałbym kupić głośniki do kompa za ok. 100-150zł jakie byłyby w tej cenie najlepsze?

 

Moje propozycje:

 

Creative Inspire T3100

Logitech S220 Black (2.1) Logitech S220 Black (2.1)

Creative Labs Inspire A200 (2+1) Creative Labs Inspire A200 (2+1)

 

A może jakieś inne? Pytanie jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę możesz wylicytować fajną mikrowieżę ( mi się udało przynajmniej) i podpiąć ją pod kompa. Dźwięk bedziec10x lepszy niż na jakichkolwiek 2.1 w tej cenie (i w dużo wyższej też).

Jeśli już muszą być 2.1, proponuje creature II, które mam i nawet niezłe są, i mieszczą się w przedziale cenowym (używki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie lepiej kupić refurby creative t20 ?? http://www.allegro.pl/item538223385_mega_p...aworks_t20.html

nie zgadzam się, że głośniki im nie wychodzą ;) seria t udowadnia, że coś w tej dziedzinie potrafią :D t20 grają prawie tak samo jak t40, tylko wiadomo, jeden głośniczek mniej to robi różnicę :) ale i tak warto moim zdaniem wejść w creative t20, niż pakować się w jakieś rzeczy niewiadomego pochodzenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, to świetny argument :D sory za zdawkowość, ale taka już specyfika 2.1, że mi nie odpowiadają ;P

A poza tym, to x-230 miałem okazje obejzeć z bliska i zachwycony nie byłem.

Cała seria gigaworks jest fajna, jeśli chodzi o creative, a t już w ogóle zaskakuje swą fajnością :) (w stosunku do rozmiaru dobrze garają)

Nie miałem do czynienia z żadnymi geniusami, ale słyszałem same dobre opinie.

Podtrzymuję moją opinię o wyższości używanych wież nad nowymi 2.1 w tej samej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamujesz Creativa? Bo to absurdalne, X-230 "ssom" a creative powala swoją fajnością :lol:

Przecież seria Gigaworks to totalna porażka, jak zdecydowana większość głośników creativa, oprocz T20/T40, one jakośtam wyszły ale płacisz 100 lub 300zł za kilkucentymetrowe pierdziawki nie potrafiące wygrać 80hz. Ich możliwości są zdecydowanie nieproporcjonalne do ceny. A subwofery Creativa są w większości niewytłumione, szumiące, grzmiące i głuche.

Tyle w tym temacie, podsumowując, wybierz Geniusy 3000A, a jeżeli koniecznie chcesz głośniki takie do postawienia na biurku to X-230.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowiłem tylko, że seria t gra fajnie jak na swój rozmiar (a mają 5 centymetrowe głośniczki). W życiu sam bym ich nie kupił, podobnie jak innych creativów, ale zestaw gigaworks 5.1, niepamiętam modelu, który widziałem u kumpla, a kosztował go 7 stówek był przyjemny. Co nie znaczy, że za taką grubą kasę nie można wychaczyć czegoś lepszego :). Ceny to ma creative przegięte ostro.

U mnie na biurku rządzi philips mc320 na razie i jestem zadowolony, choćszczyt miniaturyzacji to to nie jest:).

poza tym zauważ ile kosztuje "fajne ale za drogie w stosunku do jakości" gigaworks a lie "ssące" x-230. To inna klasa cenowa jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam problem z wyborem głośników 2.0 w zakresie cenowym 100-200 złotych. Mają zastąpić obecne Creatury T20 (uszkodzony prawy głośnik), więc nowe dźwiękowo nie mogą być gorsze od nich. Będą służyć głównie do słuchania muzyki (zazwyczaj gotycki metal, rock'n'roll, neofolk i muzyka poważna) oraz oglądania filmów (ale to już rzadziej), sporadycznie do gier.

Właściwie problem byłby żaden gdybym miał więcej miejsca na biurku, bo w tej cenie Geniusy 3000A wydają mi się oczywistym wyborem (choć mogę się mylić). Niestety biurko jest jakie jest, większego nie mam gdzie wstawić.

Więc teraz pytanie co w zamian?

 

Wymagania:

+ cena do 200 złotych,

+ nie szersze u podstawy niż 15 cm i nie głębsze niż 20 cm (najlepiej jakby się zmieściły w przedziale 10x15),

+ grają nie gorzej niż Creativy T20 (jeśli lepiej, to się nie obrażę),

+ mile widziany stonowany wygląd (klasycznie drewno + maskownica).

Dodatkowa uwaga - nie musi grać głośno, gdyż nigdy nie słucham muzyki tak by słyszeli mnie sąsiedzi z naprzeciwka, po prostu drażnią mnie duże ilości decybeli.

 

Osobiście skłaniam się do Geniusów SP-HF 360X lub SP-HF2.0 850X. Tyle że ani ich nie słyszałem, ani nie mam jak usłyszeć (uroki mieszkania z dala od dużego miasta). Dodatkowo nawet na stronie producenta nie ma podanych ich rozmiarów.

Rozważam też zakup sprzętu stacjonarnego do którego bym podłączył monitory od miniwieży.

W takim wypadku wybór by padł prawdopodobnie na taki wzmacniacz (niska klasa, ale chcę mieć gwarancję po ostatnich przejściach ze sprzętem wszelakim):

http://www.allegro.pl/item559726319_nowy_w...zent_w_24h.html

 

Za wszelką merytoryczną pomoc będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie bardzo - co prawda z prawej strony mam miejsce na głośnik obok biurka, wystarczy przerzucić gdzieś stojak na płyty, ale po lewej stronie mam łóżko, którego nie mam gdzie przesunąć, a odległość między nim a biurkiem to jakieś 5-8 centymetrów. Jakby było wyższe, to bym sobie wstawił głośnik pod nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie bardzo - co prawda z prawej strony mam miejsce na głośnik obok biurka, wystarczy przerzucić gdzieś stojak na płyty, ale po lewej stronie mam łóżko, którego nie mam gdzie przesunąć, a odległość między nim a biurkiem to jakieś 5-8 centymetrów. Jakby było wyższe, to bym sobie wstawił głośnik pod nie ;)

 

Jezeli mają to być kolumny pasywne (bo zauwazylem ze chceszdokupic wzmacniacz) to moze Mission MV-4

 

Najmniejsze monitorki. Obecnie jest przecena z 1100 na 550. To juz kawalek dobrej kolumienki.

 

Zadzwon do << dystrybutora - AUDIOSYSTEM-u >> i zapytaj sie o ich wymniary ...

 

Tyle samo kosztują na wyprzedazy M30i a mają szerokosci 14.5 cm << specyfikacja >>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jest opcją gdy nie znajdzą się sensowne głośniki komputerowe.

No a cena tych monitorów razem ze wzmacniaczem byłaby większa od mojego budżetu na sprzęt o 550 złotych ;)

Monitorki akurat mam, niezbyt mocne, ale czysto grające, więc mi wystarczą.

Jeśli ktoś uważa, że wzmacniacz to lepsze wyjście, to czy wystarczy ten co wybrałem w pierwszym swoim poscie? Głównie chodzi mi o brak szumów przy niższych poziomach głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to prędzej padnie Ci ten wzmacniacz niż dobra, sprawdzona używka

od siebie polece coś z allegro:

http://www.allegro.pl/item567731978_wzmacn...ca_pw_9013.html

http://www.allegro.pl/item563608703_wzmacn...ny_ta_a200.html

nie jestem pewien jak z sonym, ale unitre zrobi Ci pierwszy lepszy elektronik. banalna konstrukcja, a co za tym idzie-niezawodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten wzmacniacz Unitra Fonica PW 9013. Sprzęt jest jak czołg wśród domowego sprzętu audio. Sama gruba blacha :) Konstrukcja - dokładnie - prosta i sprawdzona. Dźwięk? Żywy, troszkę ostrości, bas nie schodzi na sam dół. Moim zdaniem poziom brzmienia tego wzmacniacza jest wyższy niż większości popularnych mikro/miniwież. Sądzę też, że nie byłby na przegranej pozycji w starciu z wieloma Japończykami (przynajmniej tymi z niższej półki). Gra porządnie już przy małym poziomie wzmocnienia.

Widać, że sprzęt był intensywnie używany (tutaj wszystkie napisy są kompletnie zjechane, u mnie wszystkie czytelne). Ale za tą cenę polecam :)

 

 

Heh, mam nawet wrażenie, że właściciel zrobił mu taki sam mod - dał pokrętła z chromowaną obwódką, które pochodzą z odpowiadającego wzmacniaczowi stylistycznie magnetofonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności