Skocz do zawartości

Recabling dowolnych słuchawek


new_oscar

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz to zrobić?

 

Normalnie? Nie widzę problemu. Od słuchawki idzie Klotz MY204 jedna żyła + druga -. Przy spliterze łączę ekran do -. Analogicznie z drugim kanałem. Za spliterem będzie MY206. Reasumując w spliterze spotkają się wszystkie ekrany z masą. Dzięki temu masa będzie tworzyć gwiazdę.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem przewertować parę postów wzwyż, bo Twoją metodą to można ewentualnie próbować rekablować słuchawki typu portable, a SR325i do takich nie należy. No chyba, że chcesz je właśnie na miasto, ale to też trzeba by było zrobić nieco inaczej :)

Standardowo, w przypadku wymienionych przez Ciebie Klotzów, Cordiali, Conducfilów i innych... Bierzeż po odcinku na kanał.

Czy do każdej muszli prowadzić dwa przewodu, a z drugiej strony (przy jacku) łączysz cztery przewody - kanał lewy, kanał pracy i dwa dla GND. Można do tego dorzucić właśnie ekran, ale wcale nie trzeba. To jest DIY więc sam możesz określić wpływ na dźwięk :)

Jak wrócisz parę stron wcześniej to wszystko zobaczysz na zdjęciach. Nie ma sensu robić gwiazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... średnio mi pasuje takie rozwiązanie. Trzeba by się bawić w jakiś oplot. Dopasowanie jacka... itp Mało eleganckie. Chcę zrobić podobnie jak x500: http://forum.mp3stor...-wyniana-kabla/ Nie wiem tylko czy ostatecznie łączył ekran w MY204.

Edytowane przez tallica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klotz tp414 twin to dwa niegrube, złączone przewody. Wg mnie bardzo praktyczne, proste rozwiązanie i to bez oplotu. Masy złączą się dopiero we wtyku i nie bedziesz musial lutować splittera, wiec unikniesz dodatkowego miejsca gdzie kabel moze sie zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem parę słów o rekablingu, to w końcu zmusiłem się do zmodowania moich MS-1i :)

Nie wiem czemu tak długo zwlekałem. Nawet miałem pod ręką parę metrów CMK422 przez cały okres użytkowania Alessandro.

Dzisiaj jednak zdecydowałem się na Conducfil 3014. JEZUUUU!!!! ŚWIETNY KABELEK. Po pierwsze dźwiękowo już jest moim ulubionym. W końcu te powietrze, którego mi do tej pory brakowało, no i brak faworyzacji konkretnych zakresów. Bardzo fajny, neutralny kabelek. Do tego świetnie się go lutowało.

Dla porównania skleciłem na szybkości kabel na Cordialu 422, ale nie ma nawet porównania.

Conducfil 3014 - Szczerze polecam!

Edytowane przez krz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonolene nie jest zły, ja sobie robię z niego IC. Jednak do słuchawek nigdy bym go nie wsadził - jest zbyt sztywny. Jak ktoś siedzi w nausznikach w domu nieruchomo to jeszcze przejdzie ale do słuchawek bardziej przenośnych nie nadaje się w ogóle IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze efekty recablowania o to takim kabelekiem- http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110405523755&ssPageName=ADME:L:OU:PL:1123

 

moje shp5401- robiłem plecionki od każdej muszli, które potem przeradzają się w warkocz z 4 części :)

 

_MG_9886.jpg _MG_9887.jpg _MG_9888.jpg _MG_9897.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aza, niezbyt estetycznie :D.

 

Ta plecionka się nie rozkręca? Wygląda jakby miało się rozpaść.

 

a czemu miała by się rozkręcić? nie da rady- jak potem jest zapleciona w warkocz. Gdzie Ty tam masz nie esetetycznie?:P

 

 

rhalf- pamietasz jak grają 5401? to teraz odebrało im mid basu, postawiło na wysoki i niski bas. Wysokich jest więcej, słuchawki nabrały powietrza, szczegółów. Scena ejst dziwna- bo poszła zza glowę, ma się wrażenie że gra z tyłu głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda moja wczorajsza praca nad Alessandro MS-1i :)

 

IMG_3715.JPGIMG_3716.JPGIMG_3718.JPGIMG_3719.JPG

 

Znajdę czas to zrobię nowy, 3m. Tutaj mnie sznurówka ograniczała.

PS. Jakby ktoś był chętny po dwumetrowy kabelek, to zapraszam.

 

******ście wyszło! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda moja wczorajsza praca nad Alessandro MS-1i :)

 

IMG_3715.JPGIMG_3716.JPGIMG_3718.JPGIMG_3719.JPG

 

Znajdę czas to zrobię nowy, 3m. Tutaj mnie sznurówka ograniczała.

PS. Jakby ktoś był chętny po dwumetrowy kabelek, to zapraszam.

 

******ście wyszło! :)

 

 

x2! bardzo fajne, ale nie napisałeś jaki to kabel :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aza

 

Ta wyższa część plecionki jest po prostu skręcona ze sobą, czy ją zgrzewałeś, czy coś podobnego? Skręcałem tak kable i normalnie się rozwijały (jak się nimi poruszało).

 

A kabel brzydko wygląda przy słuchawce i neutriku :ph34r: .

 

 

czepiasz się :D

co do plecionki- zależy od kabla też dużo, ten jest dośc sztywny i ma swój kształt cały czas. Tutaj możesz ruszac w lewo i prawo i nic im nie jest. Ktoś chętny na tą plecionkę? bo średnio mi się teraz zgrywają te 5401 z moim sprzętem. (chodzi mi o całość jack- kabel aż to słuchawek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x2! bardzo fajne, ale nie napisałeś jaki to kabel :D

Napisałem na wczoraj - Conducfil 3014.

Dziękuję za pozytywne opinie.

:)

 

 

a to wybacz, powiedz czy coś się zmieniło? w dźwięku.

Nie wybaczę, bo nie czytasz moich postów!!!

Proszę się zapoznać z poprzednimi wpisami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x2! bardzo fajne, ale nie napisałeś jaki to kabel :D

Napisałem na wczoraj - Conducfil 3014.

Dziękuję za pozytywne opinie.

:)

 

 

a to wybacz, powiedz czy coś się zmieniło? w dźwięku.

Nie wybaczę, bo nie czytasz moich postów!!!

Proszę się zapoznać z poprzednimi wpisami :)

 

 

czytałem, ale myślałem że teraz po czasie powiesz coś więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze nie odpalałem muzyki i pewnie tego nie zrobię.

Po wczorajszych kilku godzinach muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z zabiegu.

Kocham swoje Alessandro, ale myślałem o ich zmianie, bo grają dalej gradowato.

Brakuję mi w nich szerokiej sceny, przestrzeni i powietrza, ale to takiej naprawdę rozległej.

Po przejściu na Conducfil Sonolene 3014 coś drgnęło. Zrobiło się jeszcze bardziej krystalicznie, a instrumenty brzmią dłużej. Scena nabrała nieco powietrza i teraz muzyka zaczęła rozbrzmiewać.

Czuć to w całym zakresie, ale nie powiedziałbym, by 3014 faworyzował konkretne pasmo. Wydaję się bardzo, ale to bardzo neutralny kabelek.

Ogólnie pozytywna zmiana w moim skromnym torze. I nie chciałbym sugerować, że słuchawki grają inaczej czy o klasę lepiej. Po prostu zmiany są odczuwalne i zadowalające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allesandro mają potencjał, podobały mi się znacznie bardziej niż którekolwiek Grado jakie znam. Będziesz budował pod nie Klona? Może on nada ostatecznego szlifu i wprowadzi te niuanse, których Ci brakuje.

 

Co do kabelka - bardzo elegancka robota. Pociągnąłeś dwa odcinki kabla od muszli aż po wtyk, zgadza się? Bardzo efektownie wygląda część poniżej splittera - wydaje się jakby spłaszczona (ala kabelek A-Jays).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablem tak jak piszesz. 2xConducfil Sonolene 3014, po odcinku na kanał. Jest lekkie spłaszczenie od splittera, ale nie ma porównania jak w przypadku np Cordiala CMK422 - tam to dopiero wychodzi parówka.

Na razie zostaję w obecnym stanie, ale chciałbym zrobić nowy kabel o długości ok. 3m, by śmiało dostawał do łóżka, na leżąco :)

Tutaj zastosowałem 1,5m sznurówkę, która nieco się wyciągnęła, ale dalej jest przy krótka. Użyłem jej tylko dlatego, że narzeczona dała 9zł za parę ( :huh: ) i szkoda by się marnowało, a zanim sam bym skompletował oplot i resztę, to znowu pół roku.

 

Co do samych Alessandro. Za czasów SR60 i SR80, strasznie podobały mi się SR325, ale po ostatnim mitingu, mając do dyspozycji oba egzemplarze, już nie byłem taki pewny. Właściwie to moje MS-1i zagrały lepiej.

Z klonem się wstrzymałem, bo mi się projekt na początku urwał, a nie mam czasu się tym zająć sam, od początku do końca.

Obecnie w planach mam klonowanie Rudistora NX-33 i to nie koniecznie pod Alessandro. Ale to też pewnie odwlecze na sierpień, bo obrona przede mną, a zajmuję mi to cały mój czas.

Póki co, staram się cieszyć tym co mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

a jak wyceniłby Pan naprawę słuchawek Porta Pro Koss - przypuszczam, że mam złamany kabelek przy Jack`u i nie kontaktuje mi jedna słuchawka:)

pozdrawiam!

 

 

Jako, że kilka słuchawek pomyślnie zostało zrekablowanych, chciałbym polecić takową usługę u siebie.

 

Myślę, że cena nie będzie przekraczać 90zł - przy świetnym kablu Conducfil Solene 3014b + końcówka Neutrik prosta lub kątowa (dł. do 1,5 m)

Wszystko zależyod tego, czy sam mam dostarczyć kabel, czy dostanę go razem ze słuchawkami.

Sposób łączenia:powierzchnie styku przed lutowaniem są czyszczone alkiem, cyna - 60% zawartości sebra, beołowiowa, owinięte taśmą teflonową, aby zapobiec utlenianiu się miedzi, stykaniu osobnych kanałów / swobodnemu poruszaniu się drucików we wtyczce; oczywiście na każdy kanał oddzielny kabel

 

Mogę też polecic przedłużkę gniazdo [mini-jack] -> [dowolna długość kabla] -> [duzy-jack]

 

Co do ostatecznej wyceny zawsze możemy się dogadać.

 

Na terenie trójmiasta możemy się umówić na spotkanie, żeby pominąć czas i niewygodę wysyłki.

 

Przykładowe zrecablowane słuchawki (Creative Aurvana Live!):

DSCF6682.JPG DSCF6690.JPG DSCF6692.JPG DSCF6814.JPG

DSCF6838.JPG DSCF6837.JPG DSCF6865.JPG

 

IC / przejściówka / przedłużka

DSCF6847.JPG DSCF6850.JPG

 

Creative Aurvana ZEN - zmieniona wtyczka

DSCF6861.JPG

 

Koss Porta Pro

DSCF6857.JPG

obok oryginalny kabelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

a jak wyceniłby Pan naprawę słuchawek Porta Pro Koss - przypuszczam, że mam złamany kabelek przy Jack`u i nie kontaktuje mi jedna słuchawka:)

pozdrawiam!

 

PMka ;)

Edytowane przez bruno63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności