Skocz do zawartości

Recabling dowolnych słuchawek


new_oscar

Rekomendowane odpowiedzi

PE to polietylen.

 

Jak i w jakim stopniu zmieni się brzmienie słuchawek po zmianie kabla bardziej definiują same przetworniki słuchawek niż sam kabel, więc IMO na stwierdzeniach typu "solone 3014 raczej rozjasnia górę" można się nieźle przejechać rekablując nim inne słuchawki niż miał na myśli autor tego zdania.

 

Jedyną prawidłowość widzę w różnym wpływie miedzi/srebra na brzmienie słuchawek - nie spotkałem jeszcze słuchawek na których srebro byłoby cieplejsze i z mniej prominentną górą niż miedź.

Edytowane przez Forza Lazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie ze na wszystkich, powiedziałem o swoim przypadku, i w znaczeniu raczej bo wydało sie że po zmianie na solone góra była jaśniejsza lub na stockowym kablu od hd681 góra była delikatnie zamglona, na solone jest bardziej wyrazista klarowana.

Ale fakt można było tak to zrozumieć jakby sam solne rozjaśniał. W sumie jak modujemy jeden model słuchawek czyli np hd681 to coś tam troche można wywnioskować:)

 

No ale chciałym porównac z nie modowanymi i wtedy było by wiadomo ile wniosło zmiana kableka, może przy okazji ile daje im wygrzewanie.

 

Jak oceniacie Cordial CMK 422 ?

 

PS co do neutricka rean NYS231BG uzywam go z 1,5miesąca ale dosc szybko pozłacanie zeszły z środkowego pierścienia, to normalne ? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są oploty multifilament i zwykłe oploty PET typu standardowy Techflex.

 

- Pierwszy jest złożony z setek (tysięcy) cieniutkuich włókien nylonowych, natomiast ten drugi ma może 30 grubych żył.

- Średnica tego pierwszego praktycznie się nie zmienia przez co o wiele trudniej go nałożyć na kabel niż w przypadku Techflexa.

- PET ma bardzo duży efekt mikrofonowy, multifilament bardzo mały

- PET jest o wiele mniej giętki i zdecydowanie bardziej twardszy niż multifilament

 

Wnioski ?

 

Oploty PET (standardowy Techflex) to porażka do słuchawek, oplot multifilament do słuchawek się jak najbardziej nadaje - sam stosuje go w większości moich kabli.

Edytowane przez Forza Lazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cordial cmk422, jak dla mnie zreguły ocieplał trochę granie, "zmiekczał" bas.

 

Miałeś doki kiedyś? jak chodziłeś albo pukał kabel o ciuchy to słyszałeś takie puk, puk? to jest to właśnie.

Edytowane przez Azahiel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką konfigurację byś polecił do rekablowania moich Shurów SRH240 jako słuchawki outdoor? Zależy mi na oplocie, ale o co chodzi z tym efektem "mikrofonowym"?

 

Jak dla mnie jeśli chodzi o kabel za stosunkowo niewielką kasę to nic nie przebije Canare Starquada bez płaszcza i ekranu w oplocie. 4 osobne żyły dużej średnicy 24AWG z miedzi OFC (99,99%), miękka izolacja z PE gwarantująca dużą giętkość i to wszystko o średnicy ok 4mm (razem z oplotem). Nie trzeba kombinować, lutować splitterów - kabel jeżeli jest dobrze zrobiony jest ładny, praktyczny i brzmieniowo daje naprawdę dużo na wielu słuchawkach.

 

Całość wygląda tak:

 

CAL Canare Slim Grey.jpg P1010431.jpg P1010627.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niet, nie miałem słuchawek dokanałowych, więc nie znam tego efektu.

Mocno odczuwane jest takie pukanie?

Załóż Shure na głowę i "pomachaj" kablem, jak będziesz słyszał ruch kabla to to jest efekt mikrofonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niet, nie miałem słuchawek dokanałowych, więc nie znam tego efektu.

Mocno odczuwane jest takie pukanie?

Załóż Shure na głowę i "pomachaj" kablem, jak będziesz słyszał ruch kabla to to jest efekt mikrofonowy.

O właśnie. Ten post rozjaśnił wszystkie moje wątpliwości. Naprawdę mocno musiałem machnąć, żeby coś usłyszeć. Dzięki za wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jeśli chodzi o kabel za stosunkowo niewielką kasę to nic nie przebije Canare Starquada bez płaszcza i ekranu w oplocie. 4 osobne żyły dużej średnicy 24AWG z miedzi OFC (99,99%), miękka izolacja z PE gwarantująca dużą giętkość i to wszystko o średnicy ok 4mm (razem z oplotem). Nie trzeba kombinować, lutować splitterów - kabel jeżeli jest dobrze zrobiony jest ładny, praktyczny i brzmieniowo daje naprawdę dużo na wielu słuchawkach.

 

Jaka jest różnica miedzy 5c a 6s ? Jak to wchodzi w neutricki, paliciples i inne małe jacki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez plaszcza i ekranu oba wchodzą w Neutrika i inne jacki (Pailiccs, Switchcraft, Oiyaide, Yarbo, Canare, Viablue etc.)

A z płaszczem ? bo ekran to az tak bardzo chyba nie przeszkadza ?

 

5c jest mniejszy od 6c i wg. mnie lepszą ma jakośc potem w dźwięku :)

 

hmm no to znaczy jeszcze jest 5c 6c 6s

cyfra to srednica a literka ?

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

mogłby mi ktoś powiedzieć jak to jest;

Czy w takim kablu jak np. cordial CMK 222 są tylko dwie żyły, czy jest jeszcze dodatkowo kabel od masy?

Wiem że zadaje banalne dla niektórych pytania, no ale "kto pyta nie błądzi" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

mogłby mi ktoś powiedzieć jak to jest;

Czy w takim kablu jak np. cordial CMK 222 są tylko dwie żyły, czy jest jeszcze dodatkowo kabel od masy?

Wiem że zadaje banalne dla niektórych pytania, no ale "kto pyta nie błądzi" :D

A czytałęs poprzednie strony ? nie ładnie,

Choc troche wysiłku przeczytać te kilkanadziesiąt stron chyba to nie problem?

http://sklep.rms.pl/...nowy-2x-0-22mm2

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dużo, ale musiałem to jakoś przeoczyć ;p

Lecz dalej nie znam odpowiedzi na moje pytanie

Bo inaczej wygląda ten kabel w linku który mi podałeś a inaczej w:

http://muzyczny.pl/105845_Cordial-CMK-222-kabel-mikrofonowy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chyba mnie z kimś mylisz. Ja spod Kielc jestem. ;)

Niemniej jednak jeśli nie znajdzie się nikt z Wrocka, to chętnie zrealizuję rekabling wysyłkowo.

Ot, na przykład takie wykonanie mógłbym zaproponować: http://itfans.pl/flame/2m;Sonolene_3014_w_nylonie;NYS231BG;splitter_bez_lutowania/

Edytowane przez FlameRunner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności