Skocz do zawartości

Recabling dowolnych słuchawek


new_oscar

Rekomendowane odpowiedzi

Kabel to wszystkim znany conducfil 3014 do tego jacek neutrika jak widać, poprawa, hmm ogólnie jest lepiej w każdym zakresie, profigold niema szans ogólnie, kosztował mnie 70zl, poprawa między zwykłym a profigold byla ciutke słyszalna, wg mnie ta ciutka to dużo, na conducfil jest znacznie lepsza, przypominam że zmiany sa subtelne, żeby ktoś czasem nie pomyślał że słuchawki zagrają inaczej. Zmieniłem kabel bo estetyczniej wygląda ten nowy, stary oryginalny sie popsuł a profigold lekko się przetarł...

 

Recabling dowolnych słuchawek jest zalezny od ceny elementów, możesz wybrać kabel za 100zl/metr, 1000zl/metr, oraz inne, wtyki też, od koloru do wyboru, jeżeli chodzi o słuchawki klasy niższej preferuje recablować conducfilem i cordialem 422, ja wole ten drugi, gdyż jest mniej sztywny, ihmo grubszy, recabling zalezny jest od ilosci przewodu, ale cena to bagatela 60-120zl (jezeli chodzi o prosty recabling)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid skąd jesteś? Mam oplocik http://allegro.pl/item778987422_oplot_nylonowy_na_kabel_o_srednicy_4mm_1m.html + wtyk http://allegro.pl/item770713088_neutrik_nys231gb_wtyk_maly_jack_3_5_f_vat_sklep.html + kabel http://www.allegro.pl/item769711343_kabel_audio_conducfil_sonolene_3014.html .Najlepiej wyślij adres na PW i ile zająłby Ci taki zabieg. Jeżeli nie da rady do przyszłego czwartku to wyśle dopiero 26-tego października. Najwcześniej wyślę 19-tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid skąd jesteś? Mam oplocik http://allegro.pl/it...icy_4mm_1m.html + wtyk http://allegro.pl/it..._vat_sklep.html + kabel http://www.allegro.p...olene_3014.html .Najlepiej wyślij adres na PW i ile zająłby Ci taki zabieg. Jeżeli nie da rady do przyszłego czwartku to wyśle dopiero 26-tego października. Najwcześniej wyślę 19-tego.

 

Jestem z okolic Stargardu Szczecińskiego (ZST<----blachy naszych aut:P:P:D) Zabieg zajmuje jeden dzień, ogólnie to robi się to szybko. Dziś odbieram jutro wysyłam zrecablowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną prośbe, każdy kto by potrzebował pomocy przy recablowaniu niech wysyła PW, rzadko bywam na forum z powodu nauki, lecz poczte sprawdzam codziennie i widze czy ktoś pisał do mnie czy nie. Jeżeli nie PW to pisać na dawid-ss@o2.pl w taki sposób możecie się ze mną szybko skontaktować i udziele wskazówek itd.

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid, estetyka nie do końca...

 

Koszulki nierówno poucinane, chyba czasem przysmażone. Za gruby oplot na za cienkim kablu ma odwrotny efekt estetyczny. Do jacka Neutrika nie trzeba wsadzać koszulki na kabel. Chyba, że krótką i innego koloru - wtedy to wygląda całkiem fajnie.

 

Ale ogólnie pozytyw i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny recabling wyszedl mi dużo lepiej, ten taki niebardzo jest, ale lepsze to niz standard. Co do wielkosci, oplot nie jest za duzy ani za mały, jest ok, no i nie myślałem że ten Jack jest taki mały;/ przy nim nie wyszlo, a co do krzywych koszulek, niestety mam jakieś badziewne chyba bo krzywo się kurczą:D staram się ucinać bardzo równo! No a co do grzania to cięzko określić czy już czy nie jak swieczką się grzeje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z koszulkami też zawsze mam problem. Trzeba zakładać nie za duże! I jakąś dmuchawę super gorącego powietrza zastosować - wtedy nie spłoną.

Mówię o oplocie, bo jakiś taki popłaszczony?

 

Polecam też jacki Amphenol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z koszulkami też zawsze mam problem. Trzeba zakładać nie za duże! I jakąś dmuchawę super gorącego powietrza zastosować - wtedy nie spłoną.

Mówię o oplocie, bo jakiś taki popłaszczony?

 

Polecam też jacki Amphenol.

 

Poplaszczony dlatego że w srodku są 2 kabelki, 2xConducfil 3014, a potem rozchodzi się on na słuchawki :D:P Ja teraz na pewno nie kupie małych jacków, wole duże, są lepsze i to sporo, mocniejszy i lepiej się montuje. Opalarke można zastosować ale to długo trwa, no i wiadoma rzecz że koszulki produkt chiński i różnie się kształtują. Wg mnie wygląda to i tak dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto CAL! pewnego forumowicza, który udostępnił mi prawo do wklejenia fotek. Zdjęcia są dość szczegułowe, koszulki widać że są krzywe, lecz w rzeczywistosci wygląda to dużo inaczej(koszulki są made in china czyli jak pisaliśmy kurczą się byle jak i nierównomiernie :P ). Kabel to CORDIAL CMK422 + oploty black edition + jack NEUTRIK.

Foto całości:

 

Otwory w muszlach i kable do nich wchodzące:

 

Jack Neutrika:

 

Rozwidlenie Y i koszulki ala'spliter:

 

Długość kabla:

 

 

Pozdrawiam forumowicza, pewnie napisze on jak to wygląda teraz w jego strony jak to ogląda a za jakieś 3-4dni powie jak to wygląda na real a nie na monitorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, tym razem AKG K518 Recabled. Kabel to wszystkim znany Conducfil 3014, (portable 140cm) Jack Neutrik kątowy 3.5mm oraz zwykły oplot nylonowy, spliter to koszulka(nieładnie wyszło, jakieś garby od lutów) lub 2xProfigold (z końcówek RCA) (zobaczymy co wybierze klient)

 

Z placu boju:

 

Wejscie kabla w muszle:

Jack Neutrik:

Rozwidlenie Y koszulkowe:

Całe słuchawki:

Rozwidlenie Y z spliterem:

Całe słuchawki z spliterem:

 

Słuchawki są kolegi Pasiastego, myślę że będzię on zadowolony i wybierze wersje z spliterem która jest niewiele droższa, a wygląda przystępnie. Przy okazji pozdrawiam Pasiastego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha,

 

już wiem na co będę zbierał pieniądze jak wreszcie kupię sobie K518 :D

Tak przy okazji pytanie do Ciebie Dawid - czy byłaby możliwość zastosowania innego kabla np. tego Cordiala CPK220??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tylko że AKG K518 mają wejscie do dwóch słuchawek , więc trzeba by robić takie coś jak pokazałem na zdjęciach, teraz trzeba tez pomyślec jaki ten kabel co podałeś jest gruby, może on być za cięzki, conducfil ma tą przewage że jest cieniutki, ma 3mm grubości ale znów jest zabójczo sztywny, chociąz daje rade się go wyginać :) Najlepiej zastosować przewód codrial CMK 422 bo skłąda sie on z 2 osobnych(lecz razem połączonych) zył w ktorych to idą po 2 osobne przewody czyli + i - dla każdej słuchaweczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź Dawid :)

Cordial CPK220 wg. danych na stronie, którą podawałem wcześniej ma grubość 4,7±0,2mm i waży 31g/m. Z kolei ten proponowany przez Ciebie ma średnicę zewnętrzną 3,9x8,2mm±0,4. Jaką w takim razie grubość ma ten Conducfil??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conducfil ma 3mm, CMK222 ma chyba 2 zyły w sobie więc mało, musi być jeszcze ekran chyba że zrobimy takie coś jak zrobiłem w AKG K518 czyli dochodzimy do punktu Y jednym kabelem ktory ma 2zyły +ekran (czyli L+ P+ i masa -) i nastepnie rozchodzi sie na 2 ktory moze mieć już 2zyly np ekran i zyla, lub 2x zyła bez ekranu. Prawie 5mm to nie jest dużo lecz trzeba kombinować, oraz stwierdzić do czego chcemy uzywac tych sluchawek i jaką długośc ma miec kabel. Sporo jest wyjść. Teraz zrecablował bym swoje CAL! jeszcze inaczej, ale nie chce mi się już rozbierać ich.

 

Aha conducfil waży chyba 13g metr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za łopatologiczne wyjaśnienie skomplikowanych kwestii takiemu "lajkonikowi" jak ja. Jak mi się zamarzy (i budżet na to pozwoli) rekablowanie słuchawek to się zgłoszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuusz oczywiście że można :) Ale pamiętaj o grubości i masie przewodu, ja mam CMK422 i jest on względny ogolnie, nie za cięzki do CAL! ani nie za lekki, lekki jest Conducfil ale sporo sztywniejszy, zalezy co kto lubi. Skończyłem przed chwilą rejacking Creative Aurvana ZEN. Wystawie za chwile na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz będe polował na AKG K530, narazie to wydatek 360zl, mogłby by te 60zl mniej kosztować. Jeszcze zobacze co i jak. Oczywiscie do nich dokupił bym welurowe poduszeczki i zrobił nowy kabel :)

 

Kolejne słuchawki, CAL! z Conducfilem i Jackiem Neutrik 3.5mm. Niestety niema splitera ładnego, jest tylko koszulka, ale można oczywiscie założyć spliter żeby lepiej wyglądało to, cieżko te koszulki się formują, było idealnie pod nią i się skonczyło...

 

 

 

Rozwidlenie Y jest do bani, reszta na poziomie, może sie wydawać ze mały jacek chce spaść, nic mylnego, raczej nie odleci, trzeba by niezłej siły :D Przy wejsciu kabla w muszle zastosowałem koszulki by uszczelnić lepiej je, koszulki wchodza około 2cm do środka i wystają około 1cm. Zobaczymy co powie klient :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności