Skocz do zawartości

Sony NZW-S639F


new_oscar

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już nie mam siły do tego plejera. Czy Wy znacie jakąś zasadę, według której on wyświetla okładki?Każdą okładkę dodaję tak samo. Plik .jpg wrzucony MP3Tagiem. Niektóre się wyświetlają, inne nie. Nie potrafię zauważyć reguły na to.Macie jakieś remedium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S639f został jednak u mnie, przekonałem się do jego zalet. Nadal jednak nie uważam go za grającego wybitnie.

Co do okładek, to jest stuprocentowa metoda. Trzeba osadzić obrazek w pliku muzycznym. Obrazek musi mieć takie same wartości X/Y (np. 300x300pix. 900x900px, 450x450px itp.)

Taki z tym problem, że każdy plik zajmuje więcej miejsca i może nie być czytany przez inne playery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osadzić w sensie dodać go jako tag, np. MP3tagiem, zgadza się? Jak już wyżej wspomniałem, to nie działa. A wartości szerokości i wysokości obrazka też mają niewiele do gadania, bo niektóre prostokątne okładki mi wyświetla, niektóre nie. To samo tyczy się kwadratowych.

 

A jak w porównaniu do S638 gra T60?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam do wsadzania okładek do pliku programu Iriver Plus (ten dostarczany razem z playeremi).

Jak dotąd nie zdarzyło się aby S639 nie wyświetlił takiej okładki.

Przy czym rozmiar i "kwadratowość" obrazka nie mają znaczenia.

Robiłem też trochę Easy CDDA Extraktor'em i tez nie było problemów.

 

Bobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Czy Wy znacie jakąś zasadę, według której on wyświetla okładki?

jest kilka, których się trzymam i dają 100% pewność poprawnego wyświetlenia

1. nie przekraczają rozmiaru 400x400

2. odpowiednia wersja taga; Mp3Tag mam skonfigurowany tak:

tagi.png

3. ta sama wysokość i szerokość, ale to, jak sami zauważyliście, okazuje się zbędne

4. jpg zapisany z rozszerzeniem jpg (nie jpeg)

5. jpg bez progresywnego wczytywania (w programie graficznym przy zapisywaniu pliku opcja progressive odznaczona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tych warunków do spełnienia. Jak dla mnie za dużo zabawy.

 

Ostatnio zauważyłem, że okładka dodaje się po obróbce Mp3Gain'em, tzn, najpierw dodaję ją Mp3Tag'iem i jeżeli się nie wyświetla to zmieniam dynamikę w Mp3Gain (i tak zmieniam) i okładka nagle magicznie się ukazuje. Niezależnie od rozmiarów, kolorów ani rozszerzenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że okładka dodaje się po obróbce Mp3Gain'em, tzn, najpierw dodaję ją Mp3Tag'iem i jeżeli się nie wyświetla to zmieniam dynamikę w Mp3Gain (i tak zmieniam) i okładka nagle magicznie się ukazuje. Niezależnie od rozmiarów, kolorów ani rozszerzenia.

no to chyba jasne co jest nie tak - wersja taga; mp3gain musi zmieniac jej wersję na akceptowaną przez soniacza; wystarczy więc, że ustawisz sobie mp3taga tak jak jest na screenie i po kłopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos uzywa przegladarki google to prosty sposob na okladki.

Google > grafiki>wpisujemy Wykonawca plyty + tytul plyty i mamy okladki.Wybrac dwie ladniejsze(ktoras z nich bedzie pasowac) i potem wstawic programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jest jakieś nowsze firmware niż 1.11, lub jakiś rockbox do tego cudeńka??

 

 

Ostatnie oprogramowanie jest NWZ-S630F_V1_11 a wiec nic nowszego nie ma.Rockboxa z tego co wiem nie ma dla grajkow sony wogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smutne bo bez flaców itd. marnuje się odtwarzacz.

 

Wysoko skompresowany AAC wystarczy, by wyciągnąć 110% z większości słuchawek przenośnych, a tych większych to i tak soniak nie pociągnie bez jakiegoś wzmaka, a wtedy to on już przestaje być zbytnio przenośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smutne bo bez flaców itd. marnuje się odtwarzacz.

 

E tam gadasz.

Jak przekonwertujesz dobrej jakosci flac na AAC400kbps to gwarantuje Ci ze nie rozpoznasz czy to flac czy AAC.

Poza tym zajmuje mniej miejsca o prawie polowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę, jak się ten grajek zgrywa z NuForce NE-6?

 

 

Nie sluchalem ich ale z opinii wynika ze nie pasuja do tego grajka.Cieplo+cieplo.Bas+bas=zamulenie.

Cos jasniejszego do S63xF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę, jak się ten grajek zgrywa z NuForce NE-6?

 

 

Nie sluchalem ich ale z opinii wynika ze nie pasuja do tego grajka.Cieplo+cieplo.Bas+bas=zamulenie.

Cos jasniejszego do S63xF.

 

No tak, ale synergie z IE8 ludzie chwalą, a senki są basowe jak... strasznie. Poza tym dla mnie S-ka nie jest wcale taka ciepła. Co prawda bas jest mięsisty i jest go więcej niż np. na A845, ale ogólny charakter brzmienia jest raczej tylko lekko ocieplony oczywiście moim zdaniem. Ciepły to jest dla mnie zdecydowanie E445.

piotrus-g pisał, że słuchał przez chwilę S-ki na NuForce i podobało mu się, więc na pewno nie będzie źle, aczkolwiek domyślam się, że wyjdzie z tego ciepły dźwięk z miażdżącym basem. W sumie jakbyś był zainteresowany S-ką to ja będę ją raczej sprzedawał, więc jeśli akceptujesz używki to możemy się dogadać

 

EDIT: Ups pomyliłem piotrus-g z wojt_bb, sry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę, jak się ten grajek zgrywa z NuForce NE-6?

pozwolisz, że zacytuje sam siebie ;]

 

słuchałem przez chwilę w saturnie ne-7m z różnymi soniakami i z e44x/e443 grało to bardzo fajnie. jeśli ktoś lubi ciepłe brzmienie to na prawdę nie ma się nad czym zastanawiać, tym bardziej, jeśli ex85 mu się podobały i zależy mu na basie :) największy wykop był z s639f i wg mnie to świetny grajek do tych słuchawek jeśli komuś zależy na dobrym *******nięciu, brzmiało to na prawdę znakomicie :)

jeśli więc lubisz ciepłe brzmienie to wg mnie to świetna opcja. osobiście podobało mi się bardzo, bez zamulenia, ale z na prawdę solidnym basem. ani inne soniaki, ani żaden z ipodów które miałem, v39, nie miały tak głębokiego i niskiego basu. szkoda tylko, że trudno trafić tego grajka w okazyjnej cenie (ale za to 8 lub 16gb), szukam czegoś dużo tańszego. za niedługo powinien do mnie dojść e30 i mam cichą nadzieję, że zagra właśnie w stylu s639f :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jakbyś był zainteresowany S-ką to ja będę ją raczej sprzedawał, więc jeśli akceptujesz używki to możemy się dogadać

 

Byłbym ale raczej wersją 8GB ;)

 

(...) za niedługo powinien do mnie dojść e30 i mam cichą nadzieję, że zagra właśnie w stylu s639f :)

 

Heh no właśnie mam E30 ;) Gra to piknie z Ne-6 ale żałuję, ze nie wziąłem wersji 8GB. Ciekawe jak wypada bezpośrednie porównanie z S-ką. Głupio mi wymieniać E30 na ...E30 tylko z większą pamięcią, dlatego kombinuje coś nowego, ale żeby nie grało gorzej :P

 

Poczekam jeszcze na nowego grajka Rocoo, może się pojawi za jakiś miesiąc. Odtwarza flczaki i ma slot na kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle się zmieniają fronty co do połączenia S6xx + Ne6/7.

 

Na początku zamieszania z NF pisano, że nie pasują ni w ząb do Soniacza, dlatego też zaniechałem planowania ich zakupu. Po opisie Jeycama i wielu innych wnioskowałem, że to mogą być słuchawki dla mnie, jednak biorąc pod uwagę negatywne opinie o synergii odrzucałem NuForce'y.

 

Teraz jednak zauważam coraz więcej pozytywnych opinii i chyba w końcu będę musiał się przekonać nausznie ocb. lawrence wypożycza za kaucją, czy tak?

 

Co do samego plejerka. S'ka rzeczywiście nie jest ciepła, raczej lekko ocieplona. Doskonale słychać to na Audeo, które z Sonym grają czasami nieprzyjemnie chłodno, ale na takim Fuze np. tego chłodu już prawie w ogóle nie ma. Sonego S6xx nazwałbym ocieplonym i przyciemnionym plejerkiem. Jeżeli się podbije na EQ bas można zauważyć ubytki w górze i zmulenie, dlatego nie polecam do Sonego słuchawek z niewielkim basem, jak np, Audeo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że masz e30, dlatego może będę w stanie powiedzieć chociaż czy warto rozważać zamianę. w ogóle teraz widzę, że też jesteś z krk, tak więc przejdź się do saturna i masz soniaki do wyboru do koloru ;) wiadomo, muza bardzo ograniczona, ale jakieś porównanie zawsze masz, tym bardziej, że w większości są te same tracki. aha i pierwsze 5min zajmie ci wyłączanie wszystkich dopalaczy na każdym ;/

 

edit: Pasiasty, zależy co kto lubi. ogólnie brzmienie nuforce'ów z ipodami bardzo mi się podoba, ale jako, że lubię mocny dół to brakowało mi trochę "mięsa"/wybrzmiewania. z s639f na pierwszy rzut "ucha" strasznie mi się spodobało, nie wiem jak byłoby przy swoim materiale w domowym zaciszu, ale jego brzmienie wydało mi się właśnie raczej neutralne/ocieplone + bardzo dobry bas, którego właśnie brakuje mi w jaśniejszych grajkach. żadnego zamulenia i tym podobnych nie uświadczyłem, tak jakbym miał ipoda na basowych sterydach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności