Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

W zasadzie bardziej psychodeliczny rock, ale z kapką stoner metalu :D anyway fajne instrumentalne kompozycje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bałnsowy zespół :D headbanging murowany :P

 

 

[GOIN' TO HELL INSPIRED BY WILLIAM SHAKESPEARE'S

THE TRAGEDY OF MACBETH]

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agresja Hardcore Punk z przygniatającym brzmieniem Slugde - ekstremalny metal na nowym poziomie

 

 

Niezły wokal

 

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Katatonia , jak dla mnie lepiej nagrana niż ostatnia Anathema , co prawda album ma DR7-8 , ale dynamika podchodzi nawet pod 11db najgorszy numer ma 8db , brzmi to nieco jaśniej niż ich ostatni album ale selektywniej, ogólnie zaskoczenie jak dla mnie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Katatonia , jak dla mnie lepiej nagrana niż ostatnia Anathema , co prawda album ma DR7-8 , ale dynamika podchodzi nawet pod 11db najgorszy numer ma 8db , brzmi to nieco jaśniej niż ich ostatni album ale selektywniej, ogólnie zaskoczenie jak dla mnie.

 

Mnie z Katatonii to rozjechało jako jedno z pierwszych

 

http://www.youtube.com/watch?v=WjSEUCxZI-E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio rozjeżdża Samael płyta Passage. Nazywają to Symfoniczny Industrial Black Metal LOL. Gdyby tylko lepiej to nagrali... to masakra. Kompozycje są ******ste

 

 

 

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

******ste tam są (na Passage) motywy klasyczne wplatające się między miażdżące brzmienie gitar, tylko właśnie przez kiepską produkcję czasami się to zlewa w jedną papkę... Kurczę, gdyby to porządnie nagrali to jest materiał na prawdziwie epicki album. Klimat niesamowity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebellion jest żałośnie słaba w porównaniu do Passage, ale co kto lubi...

Moze dla kogos kto zaczynal sluchac Samaela od Passage, ja wole pierwsze plyty, szczegolnie Blood Ritual, wersje Into the pentagram czy after the sepulture z Rebellion sa swietne. Od Passage zaczyna sie era disco w ich muzyce, ostatnie plyty to powrot do korzeni ale klimat juz nie ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhaha era disco :D Passage to jedna z najbardziej oryginalnych płyt ekstremalnego metalu ostatniej dekady. Eksploruje jak dotąd niezbadane jeszcze terytoria Black Metalu eksperymentując z Industrial/Goth Metalem, Elektroniką czy nawet wprowadzając do muzyki motywy z muzyki klasycznej jak np. chórki czy pianino budujące pewnego złowieszczy patos - w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Przede wszystkim dzięki tej płycie zespół zyskał miano najbardziej odważnych i eklektycznych badaczy swojej generacji.

Wszyscy haterzy nie potrafią po prostu zaakceptować czegoś nowego, nieznanego - ewolucji gatunku.

Starsze albumy są bardziej tradycyjnym Black Metalem, dlatego fani zespołu dzielą się najczęściej na tych z przed ery "eksperymentalnej" i na tych z tej właśnie ery.

Ze starszych albumów prawie równie genialnym co Passage jest Ceremony of Opposites - złowieszcza "makabryczna operetka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po Passage mieli nagły i długi spadek formy aż do niedawnego Lux Mundi, które nawiązuje nieśmiało próbuje dorównać ich arcydziełu, choć jeszcze odrobinę im brakuje do powtórzenia takiego sukcesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meh. Lubię "nowego" Samaela. Kierunek owszem, nie musi przypaść do gustu, ale same w sobie plyty są fajne. A przynajmniej Reign Of Light.

A Lux Mundi? Nie wiem, raz przesłuchałem i potem niezbyt miałem ochotę powtarzać. Może spróbuję kiedyś jeszcze raz, ale jak na razie wrócili do Passage tylko stylistycznie, nie jakościowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście do Passage jeszcze im trochę brakuje, szczerze mówiąc mogą już nigdy nie stworzyć płyty na takim poziomie, przecierającej nowe szlaki. Co do Lux Mundi: od bardzo dawna nie wydali już nic tak dobrego - w zasadzie to od Passage :) Takie moje zdanie. Płyta jest na najwyższym światowym poziomie, choć nie ma w niej nic przełomowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności