Skocz do zawartości

Polski odtwarzacz audio - A10


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Funkcja jest i działa. Jednak jest pewno ale. Korzystanie z godziny przy wyłączony odtwarzaczu odcina obwód i resetuje te ustawienie. Nie wiemy na razie, czy uda się to jakoś utrzymywać.

 

Jednak w tej chwili przy wyłączeniu podczas odtwarzania, ponownym uruchomieniu, plik zostanie zapisany - jeśli w między czasie nie korzystamy z zegarka przy wyłączonym odtwarzaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 665
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Problem więc w tym, że zegarek działa przy włączonej blokadzie a przycisk którym go przywołujemy jest tak usytuowany, że jest 50% szansa nie kliknąć go np. biorąc odtwarzacz do ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywa z radia i owszem.

 

Mój skończył z wieszaniem się, odpukać :P (może to był mój brak cierpliwości ) jednak raz faktycznie podczas odpalania transmitera.

 

Szkoda jeszcze że gdy skończy odtwarzać wybrany folder nie przechodzi do kolejnego tylko odtwarza w kółko ten sam. Z menu za każdym razem trzeba się wyklikać, nie może po prostu resetować się do widoku odtwarzania po wygaśnięciu. Nie czyta tagów podczas odtwarzania tylko wyświetla nazwę pliku np:Track01, 02 . Zdecydowanie za długo wstaje. Bateria mam nadzieję że po kilku ładowaniach osiągnie choć połowę deklarowanej pojemności. Naładowany odtwarzacz z głośnością na 10 (co by nie hałasował ;) ) grał non stop niecałą dobę, od ok 11 przed południem na rano był zdechły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest tak napisane ale tak nie jest :o .

 

Powiem więcej:

-nagrywa z radia.

-PCM STEREO ( napisali że mono ) 1411 kbps 44,1 kHz

-trwający zapis można pauzować

 

Osobiście martwi mnie to : "Czas pracy ~ 50h (audio), ~ 20h (transmiter)" Już nie 60h jak podawano przed premierą (i jak jest na opakowaniu) a realnie może to być jeszcze mniej. Czy czas pracy krótszy niż , no nie wiem 50%, kwalifikuje się jako wada fabryczna i podlega reklamacji ? :rolleyes:

 

Ograniczona gwarancja dotyczaca Produktu obejmuje okres dwudziestu czterech (24) miesięcy od daty dokonania zakupu z wyłączeniem wbudowanych baterii, zasilaczy, słuchawek oraz kabli na które gwarancja wynosi trzy (3) miesięce od daty zakupu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując stronę Vedii (parametry techniczne)

miniSD (do 2GB), miniSDHC (do 16GB)

To w końcu A10 obsługuje miniSD czy microSD?

 

P.S. Wybaczcie za OffTopic, ale po co do jednego pytania zakładać nowy temat...

 

P.S.2:

System Linux 2.4 lub nowsza

Wydaje mi się, że powinno być

Linux *kernel/jądro* 2.4 lub nowsza

*Niepotrzebne skreślić ^_^

Linux to NIE system!

Ale to tylko sugestia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście martwi mnie to : "Czas pracy ~ 50h (audio), ~ 20h (transmiter)" Już nie 60h jak podawano przed premierą (i jak jest na opakowaniu) a realnie może to być jeszcze mniej. Czy czas pracy krótszy niż , no nie wiem 50%, kwalifikuje się jako wada fabryczna i podlega reklamacji ? :rolleyes:

 

Moim zdaniem to jest niezgodność towaru z umową, której raczej nie da się usunąć w naprawie, zatem można odstąpić od umowy, zwrócić towar i żądać zwrotu kasy. :)

 

USTAWA z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego:

 

Art. 4 ust. 3

W przypadkach nieobjętych ust. 2, domniemywa się, że towar konsumpcyjny jest zgodny z umową, jeżeli nadaje się do celu, do jakiego tego rodzaju towar jest zwykle używany oraz gdy jego właściwości odpowiadają właściwościom ce****ącym towar tego rodzaju. Takie samo domniemanie przyjmuje się, gdy towar odpowiada oczekiwaniom dotyczącym towaru tego rodzaju, opartym na składanych publicznie zapewnieniach sprzedawcy, producenta lub jego przedstawiciela; w szczególności uwzględnia się zapewnienia, wyrażone w oznakowaniu towaru lub reklamie, odnoszące się do właściwości towaru, w tym także terminu, w jakim towar ma je zachować.

 

Art. 8.

1. Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. (...)

 

4. Jeżeli kupujący, z przyczyn określonych w ust. 1, nie może żądać naprawy ani wymiany, albo jeżeli sprzedawca nie zdoła uczynić zadość takiemu żądaniu w odpowiednim czasie lub gdy naprawa albo wymiana narażałaby kupującego na znaczne niedogodności, ma on prawo domagać się stosownego obniżenia ceny albo odstąpić od umowy;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest niezgodność towaru z umową, której raczej nie da się usunąć w naprawie, zatem można odstąpić od umowy, zwrócić towar i żądać zwrotu kasy. :)

Trudno będzie udowodnić. Ksy pisał pięknie o T8 http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=37082 a mianowicie czas pracy audio 26 godzin a wideo 5 godzin, a rzeczywistość jest inna, oczywiście in minus!!!

Tak już jest producent nie poda w jakich warunkach były pomiary, przy jakich ustawieniach itp.

U mnie na T8 wideo oglądam przez góra 2,5 godziny, co baaardzo odstaje od wartości deklarowanej, ale wyświetlacz mam ustawiony na 1, siłę głosu na trochę wiecej niż połowę. Zależy też, czy odtwarzacz jest włączony non-stop, czy załączany codziennie na pół godziny podczas jazdy tramwajem, czy podczas odtwarzania muzyki ekran na jakiś czas jest załączony...

Wszystkie te niuanse są dla producenta taką furtką, wentylem bezpieczeństwa na wypadek reklamacji.

Zawsze ładniej wyglada nadruk na pudełeczku - 60 godzin niż 50 :)

Strzelam, że A10 ma czas odtwarzania audio - 30 godzin przy ustawieniach "normalnych", czyli takich jakimi posługuje sie większość użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat już na stronie vedii jest 60 podane.

Realna jest podobno 51 (i to w "gorszych" warunkach niż domyślne ustawienia) http://znam.to/recenzje/3049/VEDIA-A10 .

 

Wiadomo, że na papierze każdy producent stara się wypaść jak najlepiej, zostawiając sobie taką czy inną furtkę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego FW jeszcze nie ma, na liście produktów pojawił sie odtwarzacz dopiero pare dni temu

 

Plusy:

-tranbsmiter

-bateria (chociaż nie ma 60godzin, ale i tak dłuuugo 3ma)

-jakość wykonania (chociaż niestety plastik i akurat w moim egzemplarzu jest poluzowany przycisk "Play/Pause"), zaślepka na port miniUSB

-2 Jack'i

-akcesoria: kondomik, RSR200, smycz, imitacja karty dzięki czemu slot sie aż tak nie brudzi, uniwersalna ładowarka-zamiast kabla na stałe ma port USB! dzięki czmeu można podłączyć dowolny kabelek (przynajmniej w teorii), opcjonalnie opaska na ramie (nie wiem jak dokłądnie wygląda i sie sprawuje)

-cena do jakości i funkcjonalności

-jak dla mnie bardzo dobry dźwięk i EQ z SRS

-proste, intuicyjne menu, czytanie TXT, możliwość przeglądania i kasowania plików z poziomu odtwarzacza

-obsługa playlist, wprawdzie tylko własnych, ale stworzenie ich jest banalne

-łątwo dostępny przycisk "RESET" (choć nie powinno być powodu dla jego istnienia, ale nic niejest idealne)

-podłączenie do komputera i zarządzanie zawartością A10 nie wymaga instalacji żadnych sterownikó ani programów (prucz czegoś do porządkowania TAG'ów :/ )

 

Minusy:

-budowanie bazy TAG'ów-szczególnie dla kogoś, kto jak ja z TAG'ów nie korzysta-jest czasem bardzo długotrwałym procesem, niemożliwym do wyłączenia i powodującym zawiechy-dla mnie JEDYNY, ale OGROMNY minus i jak twierdzi .ksy jak narazie nie zapowiada sie na możliwość wyłączenia indexowania, ale update FW ma je przynajmniej przyspieszyć

-użytkownicy słuchawek nausznych twierdzą, że player jest za cichy aby je obsłużyć-nie potwierdze, nie zaprzecze bo z takowych słuchawek nie korzystam

 

 

Czy warto kupić A10?

Moim zdaniem TAK, ponieważ pomimo, że ma tą ogromną wade jaką jest indexowanie, nie ma moim zdaniem konkurencji dla niego.

Jeśli tak jak ja szukasz bardzo małego, ale pojemnego playerka z wytrzymałą baterią, obsługującego nawigacje po folderach (Clip leży i kwiczy) to nie znajdziesz konkurencji. Bardzo użyteczne dodatki jak np, Transmiter FM rekompensują nawet brak aluminiowej obudowy która wyróżnia pozytywnie A7.

By krecik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam właścicieli A10

 

parę spraw mam do was

 

1. jakieś zdjęcia player'a oraz tego jak wygląda działający wyświetlacz i menu'sy lub prezentacja na youtube -- byłoby błogo

 

2. jak się prezentuje dźwięk tego cacka ???

 

3. jak wygląda współpraca z karta - lepiej kupić wersje 2gb + 8Gb karta czy odwrotnie ???

 

4 jest gdzieś jakaś recka konkretna tego "cudka" prócz tej znam.to/recenzje/3049/VEDIA-A10

 

5. warto kupić (kładzie na łeb sansa fuze czy iriver E100) czy może czekać na model serii b obsługujący .ogg (a propos kiedy on ma być)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Warto kupić" masz w poście wyżej

Co do dźwięku to forumowi audiofile chyba sie zawiedli na A10 więc nie prędko dostaniesz profesjonalną ocene

Zdjęcia masz na poprzednich stronach tego tematu lub http://forum.mp3store.pl/index.php?&sh...0&start=240 powiem szczerze, że nie pamiętam gdzie dawałem

Co do współpracy z kartą-mainly zależy to od Ciebie, z tym że wydaje mi sie, że wrzucanie muzyki na karte bedzie szybsze, ale z kolei player będzie wolniej ją obsługiwał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. warto kupić (kładzie na łeb sansa fuze czy iriver E100) czy może czekać na model serii b obsługujący .ogg (a propos kiedy on ma być)

Spójrz na test 11 odtwarzaczy mp3: najpopularniejszych, najnowszych i markowych w najnowszym numerze Komputer Świat. Dwa pierwsze miejsca zajął Sony NWZ-E436 i S638, dalej model Philips, Apple i Samsung. Może warto zainteresować się którymś z modeli? Niestety Vedii w tym (a ostatnio innym też) zestawieniu brak.

 

Ceny dwóch pierwszych modeli odpowiednio - 227 i 438 złotych, zmierzony czas odtwarzania audio, to aż 55 godzin 30 minut oraz 51 godzin 15 minut! Test upadku bez futerału - zaliczony, czas kopiowania 1GB muzyki do odtwarzacza: 7 minut 21 sekund oraz 8 minut 25 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na test 11 odtwarzaczy mp3: najpopularniejszych, najnowszych i markowych w najnowszym numerze Komputer Świat. Dwa pierwsze miejsca zajął Sony NWZ-E436 i S638, dalej model Philips, Apple i Samsung. Może warto zainteresować się którymś z modeli? Niestety Vedii w tym (a ostatnio innym też) zestawieniu brak.

Niestety muszę stwierdzić że o kant dupy z takimi testami odtwarzaczy w pismach komputerowych, ponieważ oni porównuja w nich tylko suche dane (PRZEWAŻNIE) i przyjete przez nich kryteria są dziwne - przykład tutaj

 

Co do soniacza to S638 mnie interesował bo spełniał wszystkie wymagania ale jest straaaasznie drogi (no prawie wszystkie ;P)

 

A ten A10 gdyby nie powazne braki w firmware oraz z tego co wyczytałem problem z rzadkimi uaktualnieniami przez samą firmę to byłby swietny, bo spełniał moje wymagania :

  • niedrogi (cena/pojemnośc GB)
  • bardzo długa praca baterii
  • mozliwość powiekszenia pamieci kartą

    o dzwięku nie moge nic powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kurier przywiózł A10 8GB.

 

 

Pierwsze wrażenie.

 

Ładne, proste urządzenie. Przyciski działają przyjemnie. Czytelny wyświetlacz.

 

 

 

Drugie wrażenie.

 

Instrukcja nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistym rozkładem opcji w ustawieniach i jest baaardzo uboga. Brak choćby opisu komunikatów systemowych typu budowanie bazy tagów, inicjacja karty, odświeżanie CIM (czy jakoś tak, strzelam z pamięci).

Brakuje opisu stanu zasilacza (czerwona dioda, zielona dioda) i informacji, że po podłączeniu zasilacza do urządzenia, ono się automatycznie włączy i nie da się go wyłączyć.

 

Mocowanie smyczki - tragedia. Nie wiem jak w innych egzemplarzach, ale u mnie żeby przeciągnąć sznurek sporo się musiałem namęczyć i popsuć miękki plastik obudowy wokół przepustu i pozrywać trochę nitki sznurka. Cóż, oddanie w ciągu 10 dni bez podania przyczyny w stanie nie naruszonym już odpada.

 

Podłączenie do kompa - po skonwertowaniu do MSC się zawiesił. Niestety po tym musiała nastąpić fala resetów.

Po pierwszym podłączeniu kabla do playerka, gumowa zaślepka złącza już więcej się nie zamknęła. Cały czas się sama otwiera.

Zdarza się, że urządzenie nie reaguje na przyciski.

Kolejne zwiechy po podłączeniu do kompa. W ogóle nie jest wykrywany.

Po którymś resecie zadziałało.

 

Fajnie, że się ładuje bateria podczas podpięcia do kompa, ale... Trochę to jest kłopotliwe za pierwszym użyciem, kiedy instrukcja mówi, aby baterię ładować dwa razy po 8h na początku. A żeby wrzucić muzę i go rozładować graniem, to nie mając zewnętrznej karty muszę go podpiąć (czyli podładować cyklem krótszym niż pierwsze 8h). Przy czym instrukcja nie mówi czy ładować od razu po wyjęciu z pudełka czy po rozładowaniu. No ale to osobna sprawa i czy w ogóle trzeba formatować baterie.

 

 

I to wszystko powyższe bym przeżył, gdyby nie fakt, że nie widzi karty microSDHC SanDisk Ultra 8GB class 6. Nie widzi jej w sobie urządzenie, ani nie wykrywa w windzie poprzez czytnik w playerze.

Karta jest sprawna bo w czytniku microSDHC USB śmiga bez zająknięcia.

Karta Kingston microSDHC 4GB class 4 działa - transfer poprzez czytnik w A10 ~1,2MB/s.

Dla porównania: SanDisk class6 + czytnik USB ~15MB/s

Kingston class4 + czytnik USB ~10MB/s

 

 

 

Wrażenie trzecie.

 

Dźwięk. Jak wiadomo odbiór dźwięku to kwestia biustu ;)

Słucham go na AKG k414P. Jako, że słuchawki grają basowo to trochę pogmerałem w ustawieniach EQ, na szybko skorzystałem z ustawień Kolegi boomaga i było całkiem przyjemnie.

Jednak sam dźwięk jest bardzo dobry (sprawy związane z odbiorem poszczególnych zakresów częstotliwości to już rzecz subiektywna).

Urządzenie potrafi z tymi słuchawkami narobić sporo hałasu. Komu za cicho, to już raczej przypadek kwalifikujący się do zasięgnięcia porady lekarza.

Jedyny minusik to ciche "klikanie" w słuchawkach przy wduszaniu przycisków. Ale też nie za każdym razem.

 

 

To tyle z pierwszych wrażeń. Z racji tego, że karta SanDiska nie jest widoczna to mi się odechciało zabawy i podłączyłem go do ładowania.

Niech też ma coś z życia.

 

Po za wtopą z kartą SanDiska, cała reszta problemów to ******ły, które jednak trochę irytują.

 

Edit:

Nie wiedziałem, że to niecenzuralny wyraz.

******ły = drobne rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się ładuje bateria podczas podpięcia do kompa, ale... Trochę to jest kłopotliwe za pierwszym użyciem, kiedy instrukcja mówi, aby baterię ładować dwa razy po 8h na początku. A żeby wrzucić muzę i go rozładować graniem, to nie mając zewnętrznej karty muszę go podpiąć (czyli podładować cyklem krótszym niż pierwsze 8h). Przy czym instrukcja nie mówi czy ładować od razu po wyjęciu z pudełka czy po rozładowaniu. No ale to osobna sprawa i czy w ogóle trzeba formatować baterie.
albo w vedii "fachowcy" nie znają się w ogóle na rzeczy, albo wsadzili akumulator NiMH.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu tak się współpracuje z Chińczykami (znam z autopsji, na szczęście nie na mojej skórze :P ). Jeśli osobiście nie przypilnowali co żółci pakują w pudełka to na bank wżenili im Kichę. Tam tak się robi interesy. W instrukcji obsługi jest to co Vedia chciała a w urządzeniu co chińczyki dali :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności