Skocz do zawartości

Słuchawki dokanałowe do iriver e10


Arthass

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno odtwarzacz iriver e10 i nie mam pojęcia z czym to mam słuchać...

Muzyka jaką preferuję to:

Hard rock (w tym ballady rockowe),

Metal: głównie gothic (evanescence), symfoniczny(Within Temptation, Nirvana), nu - new urban, trash, coś w stylu metallica, soad, slipknot, disturbed(w sumie ten zespół to trochę taki bardziej niż hard rock, ale nie czepiajmy się ;)

ale też lubię czasem posłuchać jakichś wolniejszych kawałków (Metallica - nothing else matters, soad - lonely day, Red - pieces) w tym także ogólnie pojętej muzyki symfonicznej.

Mój budżet to ok. 500 zł (im mniej tym lepiej), jeżeli słuchawki byłyby tego warte mogę trochę dołożyć (w sumie iemy też oblecą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, cena zupelnie z innej beczki, odtwarzacz tez inny, ale od siebie moge polecic sony ex85 ktorych slucham w polaczeniu z iriverem E100. Cena - 170zl Dzwiek - powala. Jesli chodzi o muzyke ktora slucham to rock ( The Raconteurs, The Whitestripes), hard rock (Disturbed), Pagan metal (eluveitie), electro pop ( czy jak to tam nazwac, tak czy siak Roisin Murphy), czasami reggae (Matisyahu) czasami rowniez cos technicznego. Z wszystkim sprawuja sie wysmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cena jest ok. Podałem 500 zł żeby zbytnio nie ograniczać przedziału słuchawek. Czekam na inne propozycje, im więcej tym lepiej. Po przeczytaniu recenzji Sony MDR-EX 85 LP Monitor zacząłem się nad nimi głębiej zastanawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójść na całego to Sony MDR-EX700LP, jakieś 1-2 klasy wyżej od EX85 z iRiverem E10. Z Europy wyjdą około 800zł, ze Stanów też coś koło tego, ale nie wiem czy to z wliczonym cłem, ale raczej nie, więc jest ryzyko. W Japonii podobno będzie taniej. Ja wziąłem z Niemiec, bo się skusiłem na opcję przelewu. Następnym razem kupię tam, gdzie można płacić kartą kredytową, bo za dużo prowizji dowalają - w sumie 58zł. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójść na całego to Sony MDR-EX700LP, jakieś 1-2 klasy wyżej od EX85 z iRiverem E10. Z Europy wyjdą około 800zł, ze Stanów też coś koło tego, ale nie wiem czy to z wliczonym cłem, ale raczej nie, więc jest ryzyko. W Japonii podobno będzie taniej. Ja wziąłem z Niemiec, bo się skusiłem na opcję przelewu. Następnym razem kupię tam, gdzie można płacić kartą kredytową, bo za dużo prowizji dowalają - w sumie 58zł. :angry:

 

Na razie zastanawiam się nad Sony MDR-EX 85 LP Monitor i Sony MDR-EX700LP. Jak sądzisz czy oba typy byłyby trafionym wyborem? Aha i możesz podać jakieś zaufane sklepy bądź kontakty, gdybym się zdecydował na zakup?(jakoś nie mogę nic znaleźć w googlarce). Sony MDR-EX700LP- cena w sklepach to chyba 1200 O.o

Na ebay cena wynosi ok 800 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z komfortem użytkowania EX700?? Dobrze leżą w uszach?? Da się w nich pobiegać? No i jakie mają tłumienie? Aha czy te słuchawki są "ciepłe"? Bo czytałem że iriver e10 jest "ciepłym" odtwarzaczem, i lepiej do niego wybrać "chłodne" słuchawki. Ale skoro ty je polecasz to pewnie będzie dobry wybór, bo wyglądasz na osobę z dużym doświadczeniem, no i w końcu przetestowałeś to na własnej skórze(jeśli się mylę to mnie popraw).

 

Piszesz że lepiej nie kupować w Polsce - dlaczego?? Czy sklep, który podał Seamus jest zły? Bo gdybym kupił w Polsce to na pewno dostałbym je szybciej.

 

btw tytuł recenzji ex85 : "Recenzja Sony MDR-EX 85 LP Monitor, Powtórka z CAL?...nie wykluczone" - zgadzacie się z tym stwierdzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL grają lepiej od EX85. EX700 ma 7 rozmiarów końcówek w komplecie, któreś muszą spasować. ;) Nie wiem na razie czy są warte swojej ceny, ale grają dobrze. Poza tym dźwięk też zależy od wybranych końcówek, na szczęście najlepiej jest z najwygodniejszymi ale takimi, które dobrze izolują. E10 jest jasny, ciepły i barwny, Sony też nie są ciemne, ale nie kolorują, a dają dużo powietrza. Dźwięk z nimi jest gęsty, barwny, raczej jasny i z łagodnym sopranem. Jeśli słuchasz z dużymi głośnościami, to te Soniaki z początku lekko się przymulają, z wygrzaniem to powinno zniknąć. Moje na razie grały kilka godzin, i dopiero zaczęły nabierać przestrzeni, którą słyszałem na wygrzanym egzemplarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się teraz zastanawiam czy nie kupić kompletu vedia v39 + Sony MDR-EX 85 LP Monitor. Dźwięk podobno wymiata, a cenowo wychodzi jak za same SONY MDR-EX700 i odtwarza pliki lossless!!

Ale ja jestem zmienny

 

Sony MDR-EX 85 LP Monitor ?? Czy to słuchawki z tej recenzji recenzja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności