Skocz do zawartości

Co myślicie o sb x-fi?


piotrek7839

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiedziałem gdzie napisać więc dam w tym dziale.

Zastanawiam się nad wymianą mojego sb live! 0100 na nowsze dziecko creativa czyli x-fi. Od razu mówie, że na wydajności w grach mi nie zlaeży bo i tak komp jest za stary. Głośniki też kiepskie i raczej live! wyciąga z nich to co mają do zaoferowania. Chodzi mi o słuchawki a szczególnie o konkretny model czyli akg k518dj. Jest ktoś kto posiada tą kartę dzwiekową? Jakie wrażenia po przesiadce z czegoś słabszego i czy te bajery typu crystalizer faktycznie coś daja? Dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopie musisz się określic najpierw ile masz kasy,najtańsze X-fi kosztuje 100zł a najdroższe ponad 700 więc powiedz ile masz kasy na to.Crystalizer to zwykła ściema,przydaje się na najtańszych głośnikach ale na słuchafonach według mnie się już w ogóle nie sprawdza.Jedno jest pewne,różnica w przesiadce z leciwego LIVE'a! chocby na najsłabsze X-FI będzie i to znacząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopie musisz się określic najpierw ile masz kasy,najtańsze X-fi kosztuje 100zł a najdroższe ponad 700 więc powiedz ile masz kasy na to.Crystalizer to zwykła ściema,przydaje się na najtańszych głośnikach ale na słuchafonach według mnie się już w ogóle nie sprawdza.Jedno jest pewne,różnica w przesiadce z leciwego LIVE'a! chocby na najsłabsze X-FI będzie i to znacząca.

 

Koło 200 zł w sumie wersja bez pudełka też może być bo pudełko nie gra a do 200 da się spokojnie wyrobić. Widziałem wersje music cały komplet za 170 poszła ledwo używana. Jeśli te wszystkie bajery to ściema to w sumie ta różnica będzie w czym? No i czy na tych k518 coś odczuje znaczącego bo puki co nie zamierzam kupować lepszych słuchawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sb x-fi to seria z odświeżonymi układami zastosowane w live'ach.

 

"Leciwy" jak to kolega wyzej napisal sb 0100, posiada podobne układy jak x-fi. Taka polityka creativa. Byl juz o tym temat na forum.

Sam kupiłem "leciwego" sb live ct-4760 za 20zł i zaloze sie ze gra na poziomie niejednego x-fi.

 

Najlepsze karty dzwiekowe SB to modele starsze. Mniej awaryjne i po prostu tansze.

 

Jesli mialbym juz doradzac koledze @piotrkowi to kupno DAC'a +PClink (Beresforda od @Grado_fun lub Zero Dac'a (mozna dostac w komisie))

Beresforda mozna wypozyczyc, sprawdzic jak chodzi i jesli sie nie spodoba, oddac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sb x-fi to seria z odświeżonymi układami zastosowane w live'ach.

 

"Leciwy" jak to kolega wyzej napisal sb 0100, posiada podobne układy jak x-fi. Taka polityka creativa. Byl juz o tym temat na forum.

Sam kupiłem "leciwego" sb live ct-4760 za 20zł i zaloze sie ze gra na poziomie niejednego x-fi.

 

Najlepsze karty dzwiekowe SB to modele starsze. Mniej awaryjne i po prostu tansze.

 

Jesli mialbym juz doradzac koledze @piotrkowi to kupno DAC'a +PClink (Beresforda od @Grado_fun lub Zero Dac'a (mozna dostac w komisie))

Beresforda mozna wypozyczyc, sprawdzic jak chodzi i jesli sie nie spodoba, oddac.

 

 

W sumie to możliwe bo creative czesto robi takie wybryki na kase... Dzieki za uświadomienie, ale możesz napisać co to ten Beresford to chyba drogawa impreza? Co do pclink to nawet nie znalazlem co to jest:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sb x-fi to seria z odświeżonymi układami zastosowane w live'ach.

 

Nieprawda. Z wyjątkiem Xtreme Audio i wersji Notebook wszystkie są na chipie EMU20K1 (CA20K1). Co jednak nie zmienia faktu, że cena jest zupełnie nieadekwatna do ich możliwości. Xonar bije X-Fi na głowę. Można dołożyć kasę do Xonara, lub zewnętrznego DACa. W tej kwocie zostaje tylko Audigy 2 ZS. Nie jest to wcale głupie rozwiązanie, bo to bardzo dobra karta.

 

EDIT:

Przejrzałem ceny w necie. Jeśli nie zależy Ci na karcie typowo komputerowej (gry, filmy, etc.) ciekawą opcją jest też Turtle Beach Montego I. Ale wypadałoby mieć dobre głośniki, bo nie będzie efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Autor napisze jaki ma budzet. Ja z mety polecam odejscie od Produktow z rodzimy X :) Zdecydowanie lepiej juz jezeli karta nie bedzie wykorzystywana w grach kupic np. Prodigy HD2. Do kazdej sredniej klasy i lepszej karty dzwiekowej bedzie potrzebny takze zewnetrzny wzmacniacz, gdyz nikt nie wsadza na plyte wzmacniacza w takich kartach gdyz po prostu nie ma to sensu a jeszcze lepiej wywalic przetwornik D/A poza komputer - czyli kupic zewnetrzny DACa a komputer uzywac w roli transportu. Srednia karta dzwiekowa ~600 PLN oraz low-endowy DAC - to w zasadzie podobne pieniadze.

 

Temat nalezalo umiescic w dziale: Sprzet Stacjonarny -> Audio z Komputera.

Teraz najlepiej napisac PM'a do moderatora w zwiazku z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Leciwy" jak to kolega wyzej napisal sb 0100, posiada podobne układy jak x-fi. Taka polityka creativa. Byl juz o tym temat na forum.

Sam kupiłem "leciwego" sb live ct-4760 za 20zł i zaloze sie ze gra na poziomie niejednego x-fi.

 

No kolego to chyba słoń ci na ucho nadepną ;) ,sam miałem SB Live!5.1=>Audigy1=>Sound Blaster x-fi Extreme Music i gwarantuje ci że różnica jest odczuwalna na sprzęcie każdej klasy.

 

A pana piotrek7839 oraz innych których powinni poszerzyc swoja wiedzę na temat kart dzwienkowych zapraszam do lektury,na pewno znajdzie odpowiedz na wszystkie nurtujące was pytania :P

 

http://pclab.pl/art17707.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi ;) Przeczytałem artykuł z pclaba i doszedłem do wniosku, że te x-fi nie przydadzą mi się aż tak. Niestety nie mam możliwości podłączenia kompa pod wzmaka ( mam ampli technicsa który dałby rade pewnie ) więc myślę o wymianie karty muzycznej w kompie, ale pisaliście coś o zewnętrznych DACach. Znajde coś dobrego w granicach 350 zł? I jak to wpłynie na dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności