Skocz do zawartości

iriver e10 vs iriver ifp vs Rio Karma


Arthass

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje odtwarzacza, który dysponuje bardzo dobrą jakością dźwięku i o pojemności od 6GB w górę (nie potrzebuję żadnych bajerów)

Muszę powiedzieć że po "przegrzebaniu" forum jestem trochę skołowany i doszedłem do wniosku że kupując ipoda nano 4G dokonałem złego wyboru (nic straconego - opchnie się na allegro :P) By naprawić ten błąd poświęciłem trochę czasu by znaleźć coś naprawdę godnego swojej ceny. I oto co znalazłem:

 

1. iriver e10

2. iriver ifp (nie wiem który model jest najlepszy pod względem dźwięku)

3. Rio Karma

 

Co o nich sądzicie?? Który player będzie najlepszy? Jeżeli macie jakieś inne propozycje to jestem na nie otwarty ;) . Cena w sumie nie gra dużej roli, jednak chciałbym się zmieścić w 600 - 700 zł. Czekam na wasze opinie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech to chyba najlepszy będzie E10. Karma to już leciwy, trudno dostępny sprzęt za wygórowaną kasę. IFP natomiast jak dla mnie za mocno szumi, choć wielu osobom to nie przeszkadza.

E10 da się kupić jeszcze nowego, dźwięk na bdb. poziomie.

Sprzęt godny polecenia to Clix2, od siebie polecam również Sony A820 (brzmienie dość podobne do Clix i E10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmę tylko polecałbym do HD595.. Jej awaryjność i wogóle..

iFP nie weźmiesz bo on ma do 1gb pamięci a jak jakaś oferta pojawi się w komsie lub na allegro to juz znika.. ( chodzi mi o 1gb )..

E10 to player bdb dźwiękowo ( IMHO lekko lepszy od iFP, bardziej mi pasuje ), a 6 GB ma..:D

 

A takie pytanie: z czym tego playera będziesz słuchał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmę tylko polecałbym do HD595.. Jej awaryjność i wogóle..

iFP nie weźmiesz bo on ma do 1gb pamięci a jak jakaś oferta pojawi się w komsie lub na allegro to juz znika.. ( chodzi mi o 1gb )..

E10 to player bdb dźwiękowo ( IMHO lekko lepszy od iFP, bardziej mi pasuje ), a 6 GB ma..:D

 

A takie pytanie: z czym tego playera będziesz słuchał?

 

No właśnie kompletnie nie wiem z czym miałbym to słuchać. Na pewno zależy mi na słuchawkach dokanałowych (do biegania idealne). Mam na oku jbl reference 220 (podobno niezłe pod względem cena/jakość) i z droższych to Westone um2. Co do Karmy to mam już propozycję z komisu (tego na tym forum) za 400 zł podobno z nowym dyskiem twardym i ulepszoną elektroniką.

btw dzięki za radę - naprawdę mi pomogła (jeszcze podpowiedz może coś w kwestii słuchawek ;])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wypadłoby połączenie karmy z jbl220, ale jakoś nie wydaje mi się żeby to było jakieś dobre zestawienie. Z JBL jest taki problem, że grają dość charakterystycznie - agresywna V-ka. Jednym to pasuje i się podoba, a sporo osób krytykuje te słuchawki (w tym i ja :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wypadłoby połączenie karmy z jbl220, ale jakoś nie wydaje mi się żeby to było jakieś dobre zestawienie. Z JBL jest taki problem, że grają dość charakterystycznie - agresywna V-ka. Jednym to pasuje i się podoba, a sporo osób krytykuje te słuchawki (w tym i ja :)).

 

Ok podałem tylko typy, które rzuciły mi się w oczy po dość pobieżnym przeglądnięciu forum. Jeśli macie jakieś typy to proszę o radę (odtwarzacz + słuchawki najlepiej dokanałowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem, że poruszyłeś jeszcze jedną dość istotną kwestię - bieganie :)

To już od zależy od twoich preferencji co jest wygodne, ale dość masywny dyskowy i delikatny odtwarzacz jakim jest karma może nie spełnić twoich oczekiwań, poza tym o upadek nie trudno (że chyba posiadasz do tego celu jakiś inny malutki player). Poza tym warto zauważyć, że podczas biegania nie skupiasz się na detalach muzyki. Do biegania najlepiej mieć mały dotwarzacz flashowy jak np iPod Shuffle 1G i jakieś niedrogie, a wygodne słuchawki. Stawiałbym na konstrukcje otwartą, bo w wielu zamkniętych występuje dość dokuczliwy "efekt dudnienia" podczas stawiania kroków.

 

Nie określiłeś się jakiego rodzaju muzyki słuchasz, a to jest ważne przy wyborze słuchawek (odtwarzacza też ale w mniejszym stopniu). IEM'y posiadają kilka bardzo istotnych zalet jak świetna izolacja, detaliczność; posiadają też dość istotne wady jak gorsza przestrzeń, scena, pasmo przenoszenia (skrajne pasma). Pamiętaj też o sporej penetracji kanału słuchowego, co nie każdy uważa za akceptowalne, IEM'y wchodzą o wiele głębiej w ucho od normalnych słuchawek kanałowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham głównie hard rock, metal : gothic (evanescence), symfoniczny(Within temptation, Nirvana), nu(new urban), trash, heavy też się czasem trafi, coś w stylu metallica, soad, disturbed, slipknot, ale też trochę ballad rockowych.

 

Co do biegania to posiadam aktualnie ipoda nano 4G 16GB (mały, lekki), który nawet by się do tego nadawał, ale po przeczytaniu o przeciętności produktów apple, chciałem zmienić sprzęt na coś lepszego.

A co myślicie o dźwięku Sansy fuze?? Podobno dobry tylko ma problem z aktualizowaniem bazy (z kartą pamięci strasznie długo to trwa... bez zresztą też)

 

iriver e10 czy opłaca się kupić na tej aukcji?? Koleś wygląda na uczciwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iriver e10 czy opłaca się kupić na tej aukcji?? Koleś wygląda na uczciwego.

 

Większość osób z forum, które mają lub miały e10, kupowały właśnie u tego sprzedawcy. Ponoć bardzo w porządku facet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już kupiłem iriver e10. Opakuje się w dobre etui i zobaczymy

no i teraz kolejna sprawa (założyć nowy temat?) Jakie słuchawki do tego żeby się miło słuchało? Co do mojego gustu muzycznego to napisałem o tym w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydać mogę do 500 zł, ale jeżeli będą jakieś droższe killery to mogę dołożyć. Raczej wolałbym dokanałowe, iemy też oblecą

ofc im taniej tym lepiej (kasa zawsze się przyda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do E10 podobno dobre są Sony MDR-EX700 oczywiście po wygrzaniu... Jednak to jest wydatek minimum 600zł z Japoni jak twierdzi fallow..

Ja z E10 używam Ultimate Ears Triple.Fi 10 PRO.. Połączenie niemal idealne ale wykracza już sporo poza budżet..

Jeśli zależy Ci na izolacji to możesz kupić Etymotic ER6i.. Z E10 to powinno ładnie grać

A jeżeli izolacja nie musi być dobra to możesz kupić Sony MDR-EX85... Słuchawki po wygrzaniu graja przednio a w naszym indeksie zestawień sygnericznych to połączenie ma 6..

 

EX85 to koszt do 200zł, na Etysze mają robić na forum zbiorowe zamówienie ale jakoś im to nie idzie...

Na ebayu to koszt ok 80$..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za twoje typy i czas, który dla mnie poświęciłeś, jeszcze się rozejrzę a może założę osobny topic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, nie widzę tu logiki.

Na forum aktualnie tylko kilka osób posiada nano4G i chcesz go zmieniać, bo ktoś, kto go zapewne nigdy nie miał w ręce mówi, że ipod sucks, bo 3g była do dupy, więc ta też jest. Dążenie za sprzętem idealnym jest raczej trudne, a chłopcy na forum Ci nie doradzą tak naprawdę co Ci się najbardziej spodoba, lecz mogą Ci tylko doradzić. Ja na twoim miejscu bym usiadł, posłuchał i przemyślał to czy dźwięk naprawdę, aż tak Ci przeszkadza. Powinieneś przejechać się do sklepu i porównać oferty i wybrać to co Cię będzie najbardziej satysfakcjonowało.

Pamiętaj, że jeden powie, że E10 ma najlepszy dźwięk, drugi, że vedia v39, trzeci, że i7, a czwarty wybierze ipoda. -wszystko jest kwestią gustu

 

Widzę, że i tak już tego posta piszę na daremne, ale co tam.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie jest za późno. Ipoda jeszcze nie sprzedałem, a irivera zawsze mogę sprzedać(jeszcze czekam na przesyle...) Po prostu w ipodzie jest za dużo niepotrzebnych bajerów, których i tak nie wykorzystam. Do filmów, zdjęć itp mam psp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale nikt nie każę Ci tego robić, ja korzystam z meizu i w ogóle nie używam takich bajerów jak filmy czy zdjęcia :).

Jednak wydaje mi się, że obsługa i przejrzystość będzie nieco lepsza niż na tym iriverze.

Mój brat np. kupił sobie nowe słuchawki akg, które nie są polecane, wręcz odradzane, ale go ta jakość na maksa zadowala, a to wcale nie znaczy, że jest głuchy. Jeszcze raz powtarzam, że większość osób, którzy polecają cały czas produkty irivera, iaudio, sony, czy sansy, a stronią, odradzają playery appla, creativa czy nawet pentagramu, by za chiny nie rozpoznały jakości dźwieku między nimi, która jest "lepsza",a gorsza (co to w ogóle znaczy, że player lepiej gra ?).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale nikt nie każę Ci tego robić, ja korzystam z meizu i w ogóle nie używam takich bajerów jak filmy czy zdjęcia :).

Jednak wydaje mi się, że obsługa i przejrzystość będzie nieco lepsza niż na tym iriverze.

Mój brat np. kupił sobie nowe słuchawki akg, które nie są polecane, wręcz odradzane, ale go ta jakość na maksa zadowala, a to wcale nie znaczy, że jest głuchy. Jeszcze raz powtarzam, że większość osób, którzy polecają cały czas produkty irivera, iaudio, sony, czy sansy, a stronią, odradzają playery appla, creativa czy nawet pentagramu, by za chiny nie rozpoznały jakości dźwieku między nimi, która jest "lepsza",a gorsza (co to w ogóle znaczy, że player lepiej gra ?).

Pozdrawiam

 

Więc skoro mam nie korzystać, to po co mam za to płacić (przyznaje że kupiłem nowego ipoda głównie dlatego że miał dużo pamięci i dość żywotną baterię... po pewnym czasie priorytetem stała się dla mnie jakoś dźwięku). Poza tym Iriver kosztował 370 zł a ipod 600, więc dość sporo trzeba dopłacić za te nieużywane opcje. Mnie się wydaje, że jakość dźwięku oceniana jest pod względem jak najbardziej realistycznego oddania brzmienia utworu + własne preferencje(w niewielkim stopniu, ale jednak zawsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak gra Nano 4G, i pewnie na tym forum prawie nikt nie wie, przynajmniej na razie. Zgaduję więc, że jego dźwięk Ci się nie podoba, a reszta nie ma znaczenia. iRiver E10 to bezpieczny zakup, ktoś się skusi na niego na pewno, gdy Ci się nie spodoba.

 

W sumie ja też nie wiem, bo miałem okazję posłuchać nano tylko na słuchawkach z zestawu, a te jak wiadomo nie pokażą potencjału nawet dość dobrego odtwarzacza. Tak jak piszesz, na irivera zawsze się ktoś skusi

 

wszystkim userom dziękuje za posty i czas poświęcony w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności