Skocz do zawartości

Test Apple iPod Nano 4G 8GB


NimnuL

Rekomendowane odpowiedzi

Ta recenzja i tak nie zostanie uznana przez większość użytkowników forum, którzy sądzą, że ipod MUSI być zły i utrzymuje się na rynku dzięki "marketingowi apple". I z każdą generacją jest coraz gorzej. Taa....

 

 

Nie zależy mi na tym by kogokolwiek przekonywać do produktów Apple, nie mam w tym interesu.

W Polsce opinia o iPodach jest taka, a nie inna bo to dziwny kraj bazujący na plotkach i pogłoskach. Ja dotąd nie spotkałem się z negatywną opinią sprzęcie Apple wychodzącą od osób, które faktycznie miały kontakt z krytykowanymi produktami. Opinie bazują na innych opiniach, które to znowu bazują na kolejnych innych opiniach. Istny głuchy telefon. Z dwoma znajomymi rozmawiałem w ostatnim czasie. Twierdzili, że Apple jest "bleeee", a iPody są o kant tyłka rozbić. Jednak poproszeni o uzasadnienie i rozwinięcie myśli - zamilkli. Wielu krytykuje, ale nie ma pojęcia dlaczego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce opinia o iPodach jest taka, a nie inna bo to dziwny kraj bazujący na plotkach i pogłoskach. Ja dotąd nie spotkałem się z negatywną opinią sprzęcie Apple wychodzącą od osób, które faktycznie miały kontakt z krytykowanymi produktami. Opinie bazują na innych opiniach, które to znowu bazują na kolejnych innych opiniach. Istny głuchy telefon. Z dwoma znajomymi rozmawiałem w ostatnim czasie. Twierdzili, że Apple jest "bleeee", a iPody są o kant tyłka rozbić. Jednak poproszeni o uzasadnienie i rozwinięcie myśli - zamilkli. Wielu krytykuje, ale nie ma pojęcia dlaczego.

Cóż, trudno się nie zgodzić. Faktycznie tak jest.

Z drugiej strony, osoby, które bezpodstawnie krytykują sprzęt Apple'a stanowią przeciwwagę, dla równie dużej grupy osób, które popadają w nadmierny zachwyt nad tym sprzętem. iPody, jak i wszystko inne ze stajni Apple, to taki sam sprzęt, jak każdy inny - ma wady i zalety. Mnie trochę jednak irytuje stwierdzenie "Są odtwarzacze i jest iPod" - chociaż rozumiem, że umieszczone było w tytule Twojej recenzji nieco przewrotnie ;)

Recenzja w każdym razie mi się podoba i bardzo chętnie wypróbuję ten sprzęt, kiedy będę miał do tego okazję. Wtedy wyrobię sobie opinię. Poprzednie Nano było raczej słabawe, więc jeżeli 4G jest takie, jak piszesz, to znaczy, że się chłopaki a Apple'a zebrali w sobie i co trzeba poprawili.

 

Co do braku negatywnych opinii wśród użytkowników sprzętu Apple - to muszę się zdecydowanie nie zgodzić. Mam wśród znajomych kilku niezadowolonych właścicieli iPhonów , iPoda Nano 3G oraz iMaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst jak zwykle świetnie napisany, a zdjęcia bardzo dobre.

 

Jednak nie do końca się zgodzę;

 

Apple uznaje natomiast prostą zasadę: jeśli potrzebujesz czegoś więcej, dokup to. I mnie się to podoba. Wolę takie podejście niż odgórne płacenie za dodatki, których nigdy nie użyję, bo albo są tandetnej jakości, albo ich nie chcę. U Apple płaci się tylko za dodatki, których naprawdę potrzebujemy.

Jak to się dobrze czyta.. gorzej jeżeli zobaczymy na ceny dodatków, ich dostępność, nie wspominając już o początkowej cenie iPoda.

 

Co do dźwięku.. Wprawdzie nie słuchałem, ale w podsumowaniu piszesz że dźwiękowo podobny do 3G - to nie może grać dobrze, IMHO ;) Wspomniałeś również, że użytkownicy pierwszych generacji mają czego żałować - owszem, jeżeli jakość dźwięku nie ma dla nas znaczenia..

 

Po drugie; testowanie tylko na dwóch słuchawkach i to nie najwyższych lotów nie jest dobrym pomysłem. Pchełki? Nie sądzę by Apple nagle skonstruowało dobre pchełki - wszystkie do tej pory były takie same; słabe. Posłuchaj konkurencji, wtedy oceń..

 

Powszechna opinia głosi jednak, że iPody grają cicho

Powszechna opinia głosi, że iPody to jedne z głośniejszych odtwarzaczy na rynku, lecz europejskie blokady znacznie obniżają moc..

 

Jakie podsumowanie? Dobra, a nawet bardzo dobra recenzja, jednak wydaje mi się, że trochę 'nieobiektywna' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst jak zwykle świetnie napisany, a zdjęcia bardzo dobre.

 

Dzięki, miło mi :)

 

Jak to się dobrze czyta.. gorzej jeżeli zobaczymy na ceny dodatków, ich dostępność, nie wspominając już o początkowej cenie iPoda.

 

Z dostępnością nie jest tak źle. W popularnych sklepch ich nie spotkamy, ale w sieci jest tego troche. Ceny, owszem, niestety tylko dla entuzjastów.

 

Co do dźwięku.. Wprawdzie nie słuchałem, ale w podsumowaniu piszesz że dźwiękowo podobny do 3G - to nie może grać dobrze, IMHO

 

Hola! Hola! Napisałem rzecz następującą:

Dźwięk. Jest ponoć bardzo zbliżony jakościowo w obu wersjach. Niestety zbyt krótko miałem styczność z 3G aby móc powiedzieć coś więcej na ten temat. Zauważyłem jednak, że 4G jest minimalnie głośniejszy.

 

Poczytalem na zagranicznych forach (a testów/opinii o 4G pojawiło się ostatnio b. dużo w USA w szczególności) i tam twierdzą nawet, że jakość dźwięku w 4G jest wyraźnie lepsza za sprawą jakiegoś nowszego chipu 5.5G jeśli dobrze pamiętam. Nie miałem czasu by zgłebić temat, ale ponoć jest lepiej. Ja natomiast za krótko słuchałem 3G aby móc autorytatywnie się na ten temat wypowiedzieć.

 

Wspomniałeś również, że użytkownicy pierwszych generacji mają czego żałować - owszem, jeżeli jakość dźwięku nie ma dla nas znaczenia..

 

O ile w 4G faktycznie jest gorsza niż w 1 i 2G.

Zresztą zwykle lubimy wspominać "dawniej to było lepiej ..." :)

 

Po drugie; testowanie tylko na dwóch słuchawkach i to nie najwyższych lotów nie jest dobrym pomysłem.

 

HD555 też podpinałem, ale głównie bazowałem na PMX100 - to wystarczająca klasa słuchawek by móc ocenić jakość dźwięku.

 

Pchełki? Nie sądzę by Apple nagle skonstruowało dobre pchełki - wszystkie do tej pory były takie same; słabe. Posłuchaj konkurencji, wtedy oceń..

 

Porównywałem do tego co słyszałem w pchełkach iAudio czy iriver ... jakieś tam doświadczenie z playerami i słuchawkami mam --> patrz sygnaturka. Według mnie nie jest źle. A lepiej mogłoby być zawsze.

 

 

Pozdrawiam i dzięki za komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem na zagranicznych forach (a testów/opinii o 4G pojawiło się ostatnio b. dużo w USA w szczególności) i tam twierdzą nawet, że jakość dźwięku w 4G jest wyraźnie lepsza za sprawą jakiegoś nowszego chipu 5.5G jeśli dobrze pamiętam.

Oby! Chociaż będąc realistą, ciężko mi wierzyć by dźwiękowo osiągnął poziom 1G.

 

O ile w 4G faktycznie jest gorsza niż w 1 i 2G.

Zresztą zwykle lubimy wspominać "dawniej to było lepiej ..."

iPod lubi w pierwszych generacjach postawić na dźwięk - 1gen to ponoć jeden z nielicznych odtwarzaczy, w których postawiono właśnie na jakość dźwięku a nie na wygląd menu czy baterię.. Do tego jest mnóstwo opinii (head-fi), mówiącym właśnie o tym, że 1G pod tym względem jest najlepsza, a z każdą nową wersją jest coraz gorzej..

 

Porównywałem do tego co słyszałem w pchełkach iAudio czy iriver

Których iRiverów? Bo starsze, miały przecież jedne z najlepszych stockowych pchełek (cresyny), które są na pewno znacznie lepsze od tych które oferuje nam Apple ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Których iRiverów? Bo starsze, miały przecież jedne z najlepszych stockowych pchełek (cresyny), które są na pewno znacznie lepsze od tych które oferuje nam Apple ;)

 

Tych, które testowałem (patrz stopka) oraz E100, którego kupiłem i sprzedałem :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale jeśli twierdzisz, że można czerpać przyjemność z słuchania muzyki na słuchawkach dodawanych do Nano, to naprawdę, nie mam więcej pytań. Kolejna sprawa, jeśli uważasz, że PMX 100, są słuchawkami trudnymi do napędzenia, to cały twój wywód na temat mocy wyjściowej tego odtwarzacza, zwyczajnie nie ma sensu. Całość sprawia, że nie wierzę w ani jedno twoje słowo, na temat jakości dźwięku w tym odtwarzaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jordan.boss, a to nie jest tak, że pmx100/px100 dostawały naprawdę dużego kopa na wzmacniaczu i lubią naprawdę dużą moc i wtedy potrafią pokazać co potrafią?

Nie wiem, nie miałem px'ów, tak gdzieś przeczytałem.

 

co do samej recenzji, przyjemnie się czyta, lecz też mam kilka uwag. Opisałeś dźwięk jakby był dosłownie idealny i nic w nim nie brakowało, faktycznie tak jest?

 

Tak samo razi mnie ten wpis o dodatkach. Fajnie by było w standardzie dostał chociażby futerał, który znając życie będzie cholernie drogi, a dostając go razem z odtwarzaczem nie odczuwamy tak tego obciążenia.

Sam bym chciał takie nano dostać, chociażby na testy :)

 

Jeszcze raz- fajna recenzja, gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tego typu rozumowanie, można zastosować do każdego modelu słuchawek, ponieważ z dobrym źródłem, nawet słuchawki o stosunkowo niskich wymaganiach, zagrają lepiej. Pozostaje pytanie, czy testowany odtwarzacz pokazał to, co w PMX 100 jest najlepsze, czy po prostu zagrał z nimi tak, jak może zagrać każdy inny odtwarzacz? Znając politykę firmy Apple, bardziej realna wydaje mi się ta druga możliwość, dlatego też nie wycofuję się z moich wcześniejszych stwierdzeń. Jeszcze jedna sprawa, podsumowanie tej recenzji, zamiast być dla mnie jakąś wskazówką, z której mógłbym ewentualnie skorzystać, w momencie zakupu odtwarzacza, nie wydaje mi się niczym innym, jak tylko powtórzeniem bełkotu, do którego przyzwyczaiła nas firma Apple, czego osobiście po prostu nie trawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tego typu rozumowanie, można zastosować do każdego modelu słuchawek, ponieważ z dobrym źródłem, nawet słuchawki o stosunkowo niskich wymaganiach, zagrają lepiej. Pozostaje pytanie, czy testowany odtwarzacz pokazał to, co w PMX 100 jest najlepsze, czy po prostu zagrał z nimi tak, jak może zagrać każdy inny odtwarzacz? Znając politykę firmy Apple, bardziej realna wydaje mi się ta druga możliwość, dlatego też nie wycofuję się z moich wcześniejszych stwierdzeń. Jeszcze jedna sprawa, podsumowanie tej recenzji, zamiast być dla mnie jakąś wskazówką, z której mógłbym ewentualnie skorzystać, w momencie zakupu odtwarzacza, nie wydaje mi się niczym innym, jak tylko powtórzeniem bełkotu, do którego przyzwyczaiła nas firma Apple, czego osobiście po prostu nie trawię.

 

Sorry ale ja nie trawie Twojego bełkotu. Z całym szacunkiem, ale nikt ci nie kaze traktowac tego artykułu jako wyroczni w kwesti czy nowy nano jest dobry czy zły. Czy go kupic czy nie. W tym wątku wszyscy chętnie sie wypowiadają i krytykuja, lecz jak do tej pory tylko autor owej recenzji słyszał nano na wlasne uszy. A Twoje słowa wydaje mi się niczym innym, jak tylko powtórzeniem bełkotu, do którego przyzwyczaili nas zagorzali przeciwnicy Appla, czego po prostu trawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że próbujesz mnie Pan pozbawić prawa do własnego zdania i od razu Panu mówię, że popełniasz Pan duży błąd. Uważam, że Nano 4 Gen., to tylko kolejny z odtwarzaczy, jakich mamy na rynku wiele i pisanie o nim w kategorii czegoś wyjątkowego, czy zjawiskowego, jest dla mnie po prostu śmieszne. W podsumowaniu recenzji, pojawiają się sformułowania, powtarzane przez wielu wyznawców firmy Apple, w związku z czym, uważam, że mogę się temu sprzeciwić i nikt mi tego nie zabroni. Wydaje mi się również, że trochę się Pan zapędziłeś w swojej krytyce, bo wygłosiłem swoje zdanie, popierając je odpowiednimi argumentami, a Pan wyjeżdżasz mi tu z bełkotem. Taka moja mała rada na przyszłość, zanim napiszesz Pan coś głupiego, zastanów się Pan nad tym dobrze, bo jeśli rzeczowa krytyka jest dla Pana bełkotem, to może warto się trochę zastanowić, czym to jest spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużej części zgodzę się z kolegą wyżej - nie trzeba być zagorzałym przeciwnikiem Apple aby stwierdzić że większość iPodów gra średnio.. Jednak nie zgodzę się, że to kolejny przeciętny odtwarzacz - iPody nie są przeciętne; jakość wykonania, genialna obsługa, interfejs, prostota i te szczegóły, które czynią iPody 'nieprzeciętnymi' odtwarzaczami - m.in. stąd ich popularność, pomijając oczywiście miliony wydane na reklamę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie proboje niczego pozbawic. Smieszy mnie tylko emocjonalne wyrazanie swoich opinii na tak blache tematy jak player. Jak nie go nie chcesz? nie kupuj, nikt cie nie zmusza. Nie musisz tylko zachowywac sie jakbys krzyczal z ambony chcac nawracac ludzi ze zlej drogi (iPod) na inne grajki. Jak ktos go zehcce kupic to i tak to zrobi i nie bedzie sie zastanawial tylko dlatego ze ty powiedziales tak a tak. Smieszne wydaje mi sie twoje stanowisko, zwlaszcza ze nie sluchales omawianego produktu. Dla mnie kazdy sprzet ma jakies wady ale umiem dostrzec tez zlaety. ty popadasz natomiast w przesadna antypatie wobec produktow appla.

I teraz moja mala rada na przyszlosc: zwroc uwage na swoj jezyk i zastanow sie czy nie obraza on innych...

koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jordan.boss wygłosił tylko swoją opinię na temat recenzji.

Mało kto z nas słuchał nowych generacji iPodów, dlatego tak ważną rzeczą jest obiektywna recenzja.

 

podsumowanie tej recenzji, zamiast być dla mnie jakąś wskazówką, z której mógłbym ewentualnie skorzystać, w momencie zakupu odtwarzacza, nie wydaje mi się niczym innym, jak tylko powtórzeniem bełkotu, do którego przyzwyczaiła nas firma Apple, czego osobiście po prostu nie trawię.

 

A to, że nie wie najwięcej, a tylko ładnie ubiera swoje słowa... to już jest inna sprawa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na stawiane mi tutaj zarzuty, od razu mówię, że nie chcę tutaj nikogo do niczego nawracać. Chciałem po prostu zasygnalizować, że pewne sformułowania, które pojawiają się w tej recenzji, wskazują jednoznacznie, że jej autorowi wyraźnie brakuje obiektywizmu. Wydaje mi się, że odpowiedni dystans do testowanego urządzenia, jest niezbędny do napisania rzetelnej recenzji. Kolejna sprawa, w tej dyskusji bynajmniej nie jestem stroną, która podchodzi do tematu w sposób emocjonalny, dlatego śmieszyć mogą jedynie zarzuty, które mi się w tym wątku stawia. Ponadto, w tym temacie, to nie ja atakuję innych użytkowników za to, że ośmielają się na ktytykę w miejscu, w którym wyraźnie jej brakuje i to nie ja dokonuję nadinterpretacji ich wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na stawiane mi tutaj zarzuty, od razu mówię, że nie chcę tutaj nikogo do niczego nawracać. Chciałem po prostu zasygnalizować, że pewne sformułowania, które pojawiają się w tej recenzji, wskazują jednoznacznie, że jej autorowi wyraźnie brakuje obiektywizmu. Wydaje mi się, że odpowiedni dystans do testowanego urządzenia, jest niezbędny do napisania rzetelnej recenzji. Kolejna sprawa, w tej dyskusji bynajmniej nie jestem stroną, która podchodzi do tematu w sposób emocjonalny, dlatego śmieszyć mogą jedynie zarzuty, które mi się w tym wątku stawia.

Nie istnieje coś takiego jak obiektywna recenzja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale jest różnica, pomiędzy rzetelnie napisaną recenzją, a recenzją, w której idealizuje się jakiś sprzęt. Mam wrażenie, że taka sytuacja ma miejsce w tym przypadku. Nie wydaje mi się, żeby Nano 4 Gen., był odtwarzaczem idealnym, stąd brakuje w tej recenzji opisania jego mankamentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego śmieszyć mogą jedynie zarzuty, które mi się w tym wątku stawia.

A nas śmieszą twoje "rzeczowe argumentacje" niepoparte doświadczeniem z odtwarzaczem i ciągle zastanawiam się dlaczego w ogóle ktokolwiek prowadzi jeszcze z tobą dyskusję na ten temat, bo zachowanie jakie prezentujesz podbiega pod internetowych krzykaczy, którzy za dużo nie wiedzą, a starają zachowywać się tak, jakby było odwrotnie.

 

Btw:

Widzę, że próbujesz mnie Pan pozbawić prawa do własnego zdania i od razu Panu mówię, że popełniasz Pan duży błąd.

Powiało grozą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś w stanie zrozumieć, o co mi chodzi, to nie komentuj moich wypowiedzi. Zwróciłem uwagę na to, że recenzja jest pozbawiona krytycznego spojrzenia na Nano 4 Gen. i faktycznie, w tym miejscu popełniłem błąd. Teraz będą mnie wszyscy gnoić, bo nie zachwycam się tą recenzją i nowym produktem firmy Apple. Co się tyczy twojego ostatniego komentarza, to jest on równie zabawny, jak zawartość twojej sygnatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tyczy twojego ostatniego komentarza, to jest on równie zabawny, jak zawartość twojej sygnatury.

 

I ty siebie zaliczasz do osób obiektywnie patrzących na sprzęt? Dobre, dobre! ^_^ Ale mówiąc całkiem szczerze zaliczyłbym Cię do grupy ludzi, o których napisał wcześniej autor posta numer 3. Pomijając już fakt, że zacytowany tekst napisała osoba z pustą syngnaturką ;). Chyba, że chodziło Ci o drugą część, ale że nie jesteś wtajemniczony w genezę jej powstania, to nie dziwię się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wyciągasz chyba trochę zbyt daleko idące wnioski. Skąd wiesz, jakie jest moje doświadczenie ze sprzętem przenośnym? Akurat tak się nieszczęśliwie składa, że miałem okazję słuchać większość przenośnych odtwarzaczy od Apple i właściwie rozczarował mnie dopiero Classic i Nano 3 Gen., dlatego uważam, że zaliczanie mnie do grona ludzi, o których wspominałeś, jest z twojej strony trochę zbyt pochopne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności