Skocz do zawartości

Sennheiser Mx


Wielo

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczne od tego, że popsuły mi się te standardowe słuchawki (czyli Sennheiser mx400) Chciałem sobie kupić takie same, bo tamte jak dla mnie były idealne, mimo iż nie miałem do tej pory wiele wspólnego ze słuchawkami to nie chcę kombinować. Już miałem jeździć po całej Wawie w poszukiwaniu identycznych słuchawek, aż tu nagle czytam na forum, że oryginalne Sennheisery mx400 różnią się i to znacznie od tych Iriveroskich (chodzi mi oczywiście o dźwięk) Strasznie mnie to zbiło z tropu.

 

Czy naprawdę jest różnica między tymi Iriverowskimi Sennheiserami a oryginalnymi? :>

 

A może lepiej jednak zainwestować w Koss the plug?

 

Czy Koss the plug są naprawdę takie dobre jak wszyscy o nich pisza? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystkie odpowiedzi znajdziesz na forum. O ile nie myli mnie pamięć KHRoN robił dość spore zestawienie słuchawek w różnych cenach. Poszukaj troszkę a na pewno znajdziesz :)

 

Co do różnic między zwykłymi mx400 a tymi z iRiverka to dokładnie nie wiem. Pojawiały się takie zdania ale chyba nie było konkretnej odpowiedzi czy są różnice i jak duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć słuchawki iRiver brzmią nieco inaczej (na podstawie Sennheiser MX300 i iRiver MX300 za czasów iMPków ;] - wtedy słuchawki były robione pod pop ;] ), ale nie oczekuj aż takiej zmiany brzmienia (chodzi o szczegóły ;] ) - powinieneś być z MX400 jak najbardziej zadowolony :)

 

a The Plug? cóż... napewno (jeżeli nigdy nie słuchałeś słuchawek dousznych) uznasz że mają dużo basu ;] nieco gożej z przejżystością dźwięku i wygodą ;]

 

czasem Plugi są po 60zło - to może warto sprawdzić czy będą nadawały się jako zamienniki MXów... (i są osoby które są naprawdę zadowolone)

a czasem po 120zło - to wtedy lepiej dozbierać 40zło i kupić EX51 (ja jestem BARDZO zadowolony... nawet bardziej niż byłem z EX71 :) )

 

 

to w dużej mierze zależy od preferencji, od osoby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Yo,

 

Dolacze sie do dyskusji. Wspomnieliscie cos o MX400. Ja je posiadam od lutego i powiem ze jestem zadowolony. Są chyba najbardziej uniwersalne z pchełek a przy tym na prawdę ładnie grają.

Dziś w mp3store na Jerozolimskich kupiłem iAudio G3 i robiłem sobie taki mini odsłuch. Podlaczylem swoje MX400 oraz od "firmy" Koss Porta Pro.

Hmm.. porownania nie ma (Porta Pro maja glebie basu... mniam), ale te pchelki za 60zł brzmią na prawdę ładnie ale oczywiście do pewnego momentu. Potem za głosno = charczenie.

 

MX400 - uniwersalne dobre sluchawki do prawie kazdego rodzaju muzyki. POLECAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Porównywałem je 3 dni temu i to tylko przez chwilę. Od razu zdjęłem je z ucha i wrzuciłem do kartonu. Dużo więc nie pamiętam. Byłem zniesmaczony ich brzmieniem, a tak się cieszyłem, że będę miał lepsze słuchawki douszne na zimę...

 

Wezmę je jutro i odsłucham ponownie obydwa modele (Mx 350 i 400).

 

Pamiętam tylko, że na pewno grały strasznie płasko i dość cicho. "Płasko" to najlepsze określenie. Poza tym brzmienie było, że tak powiem "niewyraźne", podczas, gdy Mx350 grają klarownie...

 

tyle tylko pamiętam po krótkotrwałym odsłuchu.

 

Jednak nie ma to jak moje stare Porta Pro. Mam jednak z nimi mały problem. Otóż kupiłem sobie dużą czapkę...... niby nic a jednak... mimo, że pałąk mam na wierzchu, to słuchawki już muszę chować pod czapkę. Troche to śmiesznie wygląda, ale inaczej się nie da. Po założeniu czapki i słuchawek końcówki czapki zakrywające uszy muszę podnieść wyżej, ażeby słuchawki dotykały do uszu... :lol::lol::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wracając jeszcze do głównego tematu:

 

Kupiłem 9.12.05 iRivera H320 i miałem przyjemność porównać pchełki, te które byłe dołączone (mx 400) + pchełki z imp 550 (o ile wiem to jest model mx300). Tak jak "mariuszek102" pisał, mx 400 grają gorzej, dodam jeszcze, iż basem "nie wyrabiają" czego nie można zarzucić mx300.

 

Porównując oba modele, starsze mx300 grają bardziej przejrzyście, naturalnie i nie charczą przy wyższej głośności - mają lepszy bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezmę je jutro i odsłucham ponownie obydwa modele (Mx 350 i 400).

 

Pamiętam tylko, że na pewno grały strasznie płasko i dość cicho. "Płasko" to najlepsze określenie. Poza tym brzmienie było, że tak powiem "niewyraźne", podczas, gdy Mx350 grają klarownie...

 

tyle tylko pamiętam po krótkotrwałym odsłuchu.

I jak z tym odsłuchem ?? Zrobiłeś może ??

Jakieś podsumowanie - bardzo mnie to interesuje bo mx300 troszke za cicho grają w połączeniu z creative muvo i pod choinke bym sobie zamówił mx350 ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX350 są klarowne/wyraźne bo mają wyeksponowane pasmo ~3kHz (wg. EQ T10, w porównaniu do "iRiverowych" słuchawek, które są bardziej zrównoważone) :]

w MX300 tego nie było, więc były bardziej stonowane, "płaskie" ;]

 

w sumie co kto woli... MX350 nie grają jednoznacznie dobrze czy źle, tylko inaczej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX350 są klarowne/wyraźne bo mają wyeksponowane pasmo ~3kHz (wg. EQ T10, w porównaniu do "iRiverowych" słuchawek, które są bardziej zrównoważone) :]

w MX300 tego nie było, więc były bardziej stonowane, "płaskie" ;]

To raczej odpadają. Muvo ma dobre średnie i wysokie, gorzej z basami - trzeba słuchawek z dobrym dołem i 16ohm. Niestety wszystkie typu "plug" dla mnie odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezmę je jutro i odsłucham ponownie obydwa modele (Mx 350 i 400).

 

Pamiętam tylko, że na pewno grały strasznie płasko i dość cicho.  "Płasko" to najlepsze określenie. Poza tym brzmienie było, że tak powiem "niewyraźne", podczas, gdy Mx350 grają klarownie...

 

tyle tylko pamiętam po krótkotrwałym odsłuchu.

I jak z tym odsłuchem ?? Zrobiłeś może ??

Jakieś podsumowanie - bardzo mnie to interesuje bo mx300 troszke za cicho grają w połączeniu z creative muvo i pod choinke bym sobie zamówił mx350 ......

Przykro mi, ale nie dałem rady. Jedyny wolny czas, jakim w tym okresie dysponowałem spędzałem w komunikacji miejskiej. Tam też spróbowałem porównać jak brzmią... ale to nie miało sensu. Było zbyt głośno. Następnego dnia już je sprzedałem razem z Ifp-190...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności