Skocz do zawartości

2008.09.09 San Francisco: Let's Rock


Adrian4

Rekomendowane odpowiedzi

Po czym poznajesz, ze jest to 2 generacja? W zadnym opisie aukcji nie ma slowa o sec gen, co najwyzej jest napis NOWY albo zdjecie z apple store. Moze jakies linki do konkretnych aukcji? Tez na niego poluje.

 

 

Ok, znalazlem troche na niewyroznionych aukcjach, o ile sec gen to model MB376LL. Jak wam sie wydaje kiedy te ceny stana sie w miare rozsadne? Bo przy obecnych taniej wyjdzie samemu go sprowadzic. Interesuje mnie opcja 16GB.

 

to powiedz mi czemu 2G? dla głośnika? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

700PLN, za ósemkę jest w porządku ale 16GB nie ma, a w apple store różnią się raptem o 50$. Ta pierwsza aukcja która dałeś jest bardzo atrakcyjna, ale wolał bym mimo wszystko kupić od kogoś z większą ilością komentarzy.

 

@up Stary player do biegania mi padł (Zen Stone), więc chce kupić coś nowego, zwłaszcza, że jakość dźwięku kompletnie w tym leżała. kupiłem go tylko dla armbanda, których większość playerów po prostu nie ma. Ipod ma sporo różnego rodzaju opasek, no i 2G ma Nike+, więc zawsze to jakaś dodatkowa motywacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary player do biegania mi padł (Zen Stone), więc chce kupić coś nowego

Mi Touch już dwa razy rąbnął ob ziemię i nic mu się nie stało.

Co prawda znajdował się w futerale, ale groźnie to wyglądało. :)

 

Poza tym, jeżeli Nike+ działa na zastadzie akcelerometru, to wątpię w dokładność programu. Coś w stylu stepometru w SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć działa dokładnie tak jak piszesz, ale póki co nie czytałem za dużo. Recenzje zbiera całkiem pozytywne, chociaż jest krytykowany za brak wielu funkcji, które ciągle tylko zapowiadają.

 

Nie chodzi tutaj znowu o jakąś super dokładność, ale jak się biega te kilka razy w tygodniu, to jednak jest zawsze jakieś urozmaicenie jeżeli można sobie porównać wyniki. Sam czujnik przy obecnym kursie USD nie jest, aż tak drogą inwestycją, więc można się w to pobawić. Gorzej, że bateria ponoć szybko pada, a dzięki genialnej polityce apple, jest oczywiście niewymienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tutaj znowu o jakąś super dokładność, ale jak się biega te kilka razy w tygodniu, to jednak jest zawsze jakieś urozmaicenie jeżeli można sobie porównać wyniki

Zmierzyłem swoją trasę i na stepometrze w SE wyszło 7,4km (po przeliczeniu kroków na km), a liczniczek rowerowy wskazał ponad 9km.

Któremu z nich ufam? Dla licznika w rowerze, bo dzień wcześniej zrobiłem pomiar na 100m i na 1000m. Wynik był prawie idealny.

 

Poza tym, napewno niedługo ujrzymy Nike+ na 1G Toucha. :) Obydwa posiadają akcelerometr.

 

Gorzej, że bateria ponoć szybko pada, a dzięki genialnej polityce apple, jest oczywiście niewymienna.

Szybciej padnie Ci odtwarzacz, niż zajdzie potrzeba wymiany w nim baterii. :) Ogólnie dobre są dzisiejsze baterie.

Jeżeli chodzi o ich pojemność, a co za tym idzie - czas pracy. Zgadzam się, ze stwierdzeniem "polityka Apple".

 

Edit: Więc już wiemy na czym to polega. :)

Nike_Nano.jpg

NA0003_101_NikePlusiPodSportKit_sm3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz tkwi w tym, że to nie wykorzystuje akcelerometru w odtwarzaczu, tylko w oddzielnym odbiorniku. Touch służy tylko do odbioru danych za pomocą dodatkowego modułu działającego na tej samej częstotliwości co bluetooth. 2G ma ten moduł wbudowany, 1G nie. To co pisałem o baterii odnosiło się również do baterii tego dodatkowego akcelerometru, a nie odtwarzacza.

 

Według was to jest 2G?

Alledrogo

 

Bo ja już sam nie wiem. Model się chyba zgadza, ale chyba jednak panel ma od 1G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2G ma ten moduł wbudowany, 1G nie.

Więc rożnica między Nike+ w Touchu 1G, a 2G polega na tym, że do 1G będzie trzeba kupić zestaw razem z tym odbiornikiem (a la obięty kabelek od USB :P), a 2G ma już to w sobie.

Tak? :huh:

 

BTW. Tak sobie popatrzyłem na program rejestrujący, to... aż mi się zachciało mieć u siebie tego Nike+.

Rejestruje on prędkość biegu/chodu, czas pokonia poszczególnego odcinka, jak i prędkość biegu. Nie tylko średnia, ale też z zaznaczeniem, na którym odcinku z jaką prędkością się biegło/szło. :wub:

 

Model się chyba zgadza, ale chyba jednak panel ma od 1G.

To ta lepsza wersja. :P 1G oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2G ma ten moduł wbudowany, 1G nie.

 

Więc rożnica między Nike+ w Touchu 1G, a 2G polega na tym, że do 1G będzie trzeba kupić zestaw razem z tym odbiornikiem (a la obięty kabelek od USB tongue.gif), a 2G ma już to w sobie.

Tak? huh.gif

 

Nie rozumiem dlaczego na tym forum wszyscy cytują osobę powyżej, zwłaszcza że to nie był rozległy post, ale niech będzie :P.

 

Anyway różnica nie jest aż tak mało istotna, inaczej bym brał 1G lub iPhona. Obecnie dostępny odbiornik na rynku działa tylko z nano, ale nie wiem czy obecna generacja jest również wspierana (pewnie tak lub będzie). Osobiście mogę się założyć, że Apple NIE wypuści na rynek wersji kompatybilnej z iPhonem, a co za tym idzie z 1G pewnie też. iPhone perfekcyjnie by się do tego nadawał, ale w ich interesie leży, aby każdy z ich produktów czymś się różnił, a nie jedno było super cackiem, a drugie budżetową wersją. Masz iPhona, chcesz Nike+? To płać za nano.

 

Naprawdę nie mam jakiś wielkich obiekcji do produktów Apple, ale polityka tej firmy jest nastawiona w 100% na kasę i o ile ktoś nie jest zbytnio zaślepiony jabłkiem to sam wyciągnie podobne wnioski. Nie podaję tutaj argumentów co by nie zaśmiecać wątku, jak ktoś chętny do polemiki to chętnie porozmawiam w nowym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 950 zł można sprowadzić 16gb z USA :)

 

Jak mi się mojego uda opchnąć za 800-850 zł to sobie sprawię 2 gen :)

 

Po co USA? Za 880zl mozna miec wersje 16gb z Niemiec ze strony mp3-player.de - bez cla, bez problemow, wszystko orginalne tak jak powinno byc.

http://www.mp3-player.de/index.php?page=article&ID=8960

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem dzis okazje posluchac iPoda Nano 4G i musze powiedziec ze jak dla mnie gra beznadziejnie ... pozatym znalazlem jeszcze jeden dosc powazny minus ... dzieki temu ze nowy ipod jest zaokraglony kolko nie zawsze dziala tak jak trzeba i nie wiem czy jest to wynikiem braku wprawy czy po prostu bledu sprzetowego ale jest to strasznie denerwujacje kiedy praktycznie przy kazdym ruchu sie zacina i zeby nie bylo ze jestem uprzedzony to oczywiscie plusy tez sa ... najwazniejszy: iPod wyglada 1000 razy lepiej na zywo niz na zdjeciach

 

PS iSpot obnizyl ceny nano 3 i touchow 1 generacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja z Niemiec ma na 90% blokadę głośności :) Ta z USA nie :)

Wersja z Niemiec ma na 100% blokadę. :) Tylko, co daje Wam posiadanie odtwarzacza bez owej blokady?

Że słuchając muzyki macie ustawiony pasek na połowę, a nie do końca?

 

Poza tym, nawet przy słabo wydajnych słuchawkach nausznych "zablokowany" iPod daje sobie radę.

 

Jeszcze jedno. Jaki sens jest sprowadzania z USA, skoro po przywróceniu firmware lub po aktualizacji automatycznie blokuje się skalę głośności na tą europejską? Poza tym można wgrać firmware, które nie posiada blokady głośności siedząc na tyłku w Polsce. :)

 

Jeżeli chodzi o jakość dźwięku - nie ulega ona zmianie.

Był już topic na ten temat, w którym doszliśmy do wniosku, że ów blokada nie zmniejsza mocy na wzmaku, ale "blokuje kolejne szczeble głośności".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kupilibyscie a 1250 zl wersje z USA 32gb? Co prawda koles (osoba z allegro) gwarancji nie daje oryginalnej, tylko wystawia swoja lojalke gdyby sie cos dzialo? Czy no nie wiem, lepiej jednak kupic w apple store u nas? To jest w sumie te 150zl taniej, bo wiem ze nie ma znaczenia az takiego czy to wersja USA czy nie, bo predzej czy pozniej bedzie mozna usunac ta blokade "volume lock" gdyby cos.

Jak radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kupilibyscie a 1250 zl wersje z USA 32gb? Co prawda koles (osoba z allegro) gwarancji nie daje oryginalnej, tylko wystawia swoja lojalke gdyby sie cos dzialo? Czy no nie wiem, lepiej jednak kupic w apple store u nas? To jest w sumie te 150zl taniej, bo wiem ze nie ma znaczenia az takiego czy to wersja USA czy nie, bo predzej czy pozniej bedzie mozna usunac ta blokade "volume lock" gdyby cos.

Jak radzicie?

 

za 1250 zl mozna kupic iPhone 16GB ktory funcjonalnoscia bije iPoda Touch na leb i ma 24 miesiace gwarancji realizowanej w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1250 zl mozna kupic iPhone 16GB ktory funcjonalnoscia bije iPoda Touch na leb i ma 24 miesiace gwarancji realizowanej w Polsce

 

No ale jak bede dzwonil i sluchal muzyki to bateria siadzie mi od razu. Pozatym nie musze wydawac 1250 na iphona, bo orange do mnie juz wydzwania codziennie (konczy mi sie umowa) i majac abonament 100zl tak jak ja, mozna miec ten telefon za mala sume. Tylko dla mnie 16gb na muzyke to bardzo malo, a jak tam maja sie jeszcze skladowac dane telefonu to nie wiem czy to dobry pomysl. Pozatym dla mnie telefon sluzy do dzwonienia, i wierze w to ze powoduje szkodliwe dla organizmu fale, stad nie nosze go w kieszeni, ani nie trzymam go kolo luzka. Natomiast z mp3 sie zazwyczaj nie rozstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"volume lock"

Volume Boost. W dodatku dostępny jest tylko pod soft 1.1.2-1.1.4.

O jailbreaku na nowym Touchu również możesz zapomnieć. :)

 

za 1250 zl mozna kupic iPhone 16GB ktory funcjonalnoscia bije iPoda Touch na leb

Szkoda, że dźwiękowo nie bije go na łeb. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności