Skocz do zawartości

Naklejka...


MuM1N

Rekomendowane odpowiedzi

hej!

 

jak delikatnie i bezpiecznie, tak zeby nie uszkodzic i nie zarysowac odtwarzacza odkleic ta naklejke-hologram z pokrywy SlimX iMP-400? ona zupelnie psuje wrazenie estetyczne, :) ale nie wiem czy pod odlejenieu jej na "hama" nie zostanie trudny do usuniecia slad kleju? macie jakies pomysly?

a jeszcze jedno, usuniecie naklejki nie wiaze sie z utrata gwarancji, prawda?

 

MuM1N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Bywalec

ehh. gwarancji na pewno się nie traci, ale ja też się nad tym zastanwiałem

 

 

możnaby spróbowac pod parą wodną jakoś ostrożnie - chociaż w gruncie rzeczy nie powinno być w ogóle problemu z usunieciem - trzeba tylko później wyczyscić ten cholerny kley

 

jak to zrobie to dam znac na forum

 

zdrówko

szczygiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja tez nad tym mysle... ta naklejka jest dosc mocno przyklejona, bo mimo, ze uzywam dosc intensywnie mojego slimx-a, to na niej nie ma sladu, ani troche sie nie odkleja. myslelem zeby ja czyms plastikowym, albo drewnianym podwazyc, ale tak zeby nie zarysowac aluminiowej pokrywy. ale mam shize, ze pozniej nie wyczyscze tego kleju...

 

pozdrawiam,

MuM1N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkleilem w koncu to glupia naklejke, bez niej slimx wyglada duzo lepiej!

poszlo calkiem prosto... wystarczy delikatnie, ale stanowczo podwazyc ktorys z rogow naklejki, a pozniej powoli ja odkleic, hehe. moga zostac resztki kleju, najlepiej zdrapac je delikatnie paznokciem. jesli po naklejce zostanie jakby jasniejszy slad wystarczy miekka szmatka przetrzec kilka razy cala pokrywe odtwarzacza i nie bedzie sladu.

 

pozdrawiam,

MuM1N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hy, z tym odklejaniem nad parą to niezła myśl :) Tak chyba filateliści odklejają znaczki. Najlepiej na rosołem... OK, ale na ten nieszczęsny klej mam radę. W większości sklepów komputerowych można kupić piankę w sprayu o nazwie Ambersil (czarna puszka). Wystarczy odrobina tego specyfiku (najlepiej zostawić to na kilka minut) i resztki kleju schodzą bez śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Palcem podważyć naklejke

2. Zedrzeć naklejke

3. Wziąść w lewą rękę kawałek szmatki

4. W prawą rękę złamać "Spirytus Spożywczy" (nie podpijać :) )

5. Przetrzec miejsce gdzie został klej

 

Proste... buehe.. fajny temat... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
spirytus nie usunie sladow po kleju, potrzebna jest benzyna ekstrakyjna - na wcick, wycisnac i wytrzec

Sorry gościu ale chyba Cię pogięło jeżeli chcesz czyścic playera benzyną.

W instrukcjach sprzętu zazwyczaj jest napisane: "Do czyszczenia używać zwilżonej miękkiej szmatki z dodatkiem delikatnego detergentu".

Benzyna detergentem raczej nie jest ;) i prawie na pewno lakier w tym miejscu zmatowieje.

Jeżeli przypadek serio jest cięzki a klej wyjątkowo paskudny można użyć spirytusu - ładnie zejdzie i w 99% przypadków nie będzie sladu.

Są także specjalne chemikalia do obudów, plastików, monitorów, antyelektrostatyczne itd. itp. do kupienia w dobrych sklepach ze sprzętem - najczęściej komputerowym - ale ktoś juz o tym wspomniał.

 

Pozdrawiam,

User.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba naklejka na moim IMP-350 ;)

Nie mam zamiaru jej zdzierać, zrywać, zmywać benzyną or sth :(

Za kilka lat - kiedy będzie już zniszczona, żeby nie szpecić mojego Irivera - usunę ją, ale na razie jest ona informacją dla innych.

Jeżeli ktoś na nią popatrzy - wie, że odtwarzacz ma radio, obsługuje pliki mp3 i wma :P

Poza tym naklejka nie jest brzydka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry gosciu, ale jak nie masz o czyms pojecia - to nie pisz. sory ze tak malo delikatnie ale tak jest. benzyna ekstrakcyjna nie jest tak reaktywna - ani z plastikiem ani z metalem (jak w przypadku pokrycia imp-550) - pisalem wycisnac wacik i ok. benzyny ekstrakcyjnej uzywa sie do odtluszczania roznych powierzni przed klejeniem - takze plastiku. nie pisalem zeby polewac playerka - rownie dobrze mozesz go polac spirytusem - i tak uszkodzisz. btw, klej po naklejce spirytusem nie zlazl, dopiero po powyzszym sposobie.

 

takze Immanuel - jak nie wiesz a Ci sei tylko wydaje - nie pisz. pozdrowka. squonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry gosciu, ale jak nie masz o czyms pojecia - to nie pisz. sory ze tak malo delikatnie ale tak jest. benzyna ekstrakcyjna nie jest tak reaktywna - ani z plastikiem ani z metalem (jak w przypadku pokrycia imp-550) - pisalem wycisnac wacik i ok. benzyny ekstrakcyjnej uzywa sie do odtluszczania roznych powierzni przed klejeniem - takze plastiku. nie pisalem zeby polewac playerka - rownie dobrze mozesz go polac spirytusem - i tak uszkodzisz

A teraz poważnie szanowny squonk!

 

Forum to nie miejsce na wyrażanie Twojej prywatnej opini na mój temat.

Udostępniłem adres e-mail, masz prywatne wiadomości jeżeli tylko masz problem ze soba to napisz -

ja chętnie postaram się pomóc.

Faktem jest, że napisałem "prawie na pewno" (użyj Ctrl+F jak nie widzisz)

A jak znam benzynę ekstrakcyjną tak nie polecił bym tej metody nawet wrogowi - bo szkoda playerka za ponad tysiąc. Jak dasz tym wszystkim nowicjuszom czytającym Nasze Forum 100% gwarancję na to, że nie zmatowieje im lakier w miejscu "ingerencji" chemicznej. To zwracam urażony honor.

Jeżeli nawet próbowałeś zrobić to u siebie to i tak nie masz pewności, czy ktoś przypadkiem nie zrobi tego troszeczkę mniej umiejętnie!

 

 

Pozdrawiam i EOT

Bo szkoda mi zdrówka na taka dziecinadę ;)

 

Tłusty druk znajdziesz w Goooglach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah immanuel i Squonk (tak sie chyba pisze:D ) przestańcie sioe tu obrażać, co do metody z benzyną ekstrakcyjną to rzweczywiście bym nie polecał nikomu, bo slad zostanie na prawie każdej powierzchni9 a na impku na pewno ;), więc tu się zgodze z immanuelem :(, a Squonk potraktował immanuela deczko po bucie wiec nie dziwie sie długiemu wywodowi na temat zachowania, ale dziatki drogie :P nie przeginajcie :P

 

ja naklejki nie zdzieram bo na srebrnym impku wygląda bajer troche zywszy kolor a wogóle to sie go supern nosi do czarnego swetra, ale tak bardzo czarnego, i słucha cięzkiego metalu, ale klimat, chłopaki spróbujcie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..najpier ja dostalem butem to oddalem, ale fakt troszke przecholowalem, szkoda czasu i miejsca na klotnie.

jak widac "wszystkie powierzchnie imp-550 sa rowne ale niektore rowniejsze od innych:)) znaczny na niektorych benzyna nie zostawia sladow (vide moj, a wlasciwie byly moj, jego miejsce zaja ihp-100 - lepiej sie sprawdza w moich zastosowaniach i z bolem serca pa.pa.

 

sory Immanuel, ponioslo mnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności