Skocz do zawartości

VEDIA A7 - Music Play


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie, mianowicie znalazłem w necie opinie jakiegoś użytkownika mówiące że

1. odtwarzacz rwie muzykę przy bitrate ~320 kb/s oraz przy przeglądaniu menu

2. player długo indeksuje utwory przy włączaniu

3. niska prędkość transferu plików

 

czy ktoś mógłby potwierdzić (lub lepiej zanegować :D :D) na podstawie doświadczeń własnych? Najbardziej chyba uciążliwe by było to z pkt 2...

 

opinię znalazłem tutaj http://www.komputronik.pl/MP3_/_Video__odt...pelny,id,60514/

oraz tutaj (w komentarzach) http://blog.khron.net/2008/08/26/vedia_a3_vedia_a7_recenzja/ "Oct 2nd, 2008 at 10:34 pm"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 214
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja mam pytanie, mianowicie znalazłem w necie opinie jakiegoś użytkownika mówiące że

1. odtwarzacz rwie muzykę przy bitrate ~320 kb/s oraz przy przeglądaniu menu

2. player długo indeksuje utwory przy włączaniu

3. niska prędkość transferu plików

 

1. Nic nie rwie nawet przy WMA192kbps

2. 7,1Gb muzyki układał ok 2,5 min

3. U mnie idzie jak błyskawica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Stałem sie szczęśliwym (oby) posiadaczem VEDIA A7 i musze przyznać że jeszcze poznaje urządzenie...

ale mogę dodać parę wrażeń. :)

1. Jakość dźwięku wg mnie naprawde dobra. (słuchałem na Ep-630 i SRS-200 i sony MDR-EX85LP i na starych Philipsach którego modelu nie znam. Najlepiej wypadły na sony i Philipsach

2. Menu ogólnie przejrzyste i intuicyjne, ale ma poważne błędy ( nie można np. wyjsć z ustawień SRS bez restartu playera)

3. transfer plików z kompa na 4 różnych kompach (wypasionych) średnio sie trzymał 2Mb/s troche mało ale da sie wytrzymać.

4. Nic nie rwie ani przerywa (tzn nie doświadczyłem czegoś takiego.)

5. Parę razy zawiesił mi sie sprzęt podczas bootowania i po pół godzinnych zabiegach przywróciłem go do życia bez wysyłania do serwisu.

6. Joystic hmm tu mam mieszane uczucia... bo mógłby być bardziej przemyślany ale da się nim sterować po krótkiej wprawie (nawet bezwzrokowo w kieszeni np. kurtki)

 

Mam nadzieje że te informacje troszke sie przydadzą innym którzy chcieliby mieć takie urządzonko...

a i jeszcze jedno:

bateria trzyma długo... nie udało mi sie rozładować nawet do połowy po 7 dniach użytkowania :) bestia podładowuje się przy przegrywaniu plików, może dlatego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nic nie rwie nawet przy WMA192kbps

2. 7,1Gb muzyki układał ok 2,5 min

3. U mnie idzie jak błyskawica.

 

 

7,5GB muzyki w 2,5 minuty? Człowieku, chyba podłączyłeś playerka przez światłowód ;-)!!!. Przecież to 50MB/s!!!

W rzeczywistości jest to niestety coś koło 2MB/s. Ile Ci zapłacili za taką kryptoreklamę?

 

Ludzie, czy nie możecie podejść do tematu "na trzeźwo"?

 

Coś, co jest kiepskiej jakości, zawsze będzie kiepskiej jakości, niezależnie czy kosztuje 100zł czy 1000zł!

 

A w tym przypadku jakość jest rzeczywiście kiepska (choć pewnie lepsza niż w wielu innych grajkach):

- u mnie wiesza cię kilka razy dziennie (nawet po update'cie firmware)

- transfer jest z innej epoki (w T8 jest znacznie lepiej - coś koło 5-6MB/s)

- korzystanie z joya to TRAGEDIA!

- menu jest pokręcone i już!

- długo indeksuje pliki po włączeniu (lepiej to rozwiązali w T9 - grajek uruchamia się natychmiast i dopiero wejście do trybu przeglądania tagów inicjuje indeksowanie)

- wciąż w plikach mp3 są problemy z odtwarzaniem (krótkie przeskoki)

- nie obsługuje flac i aac!

 

Będąc obiektywnym muszę podkreślić, że gra całkiem dobrze i trzyma baterie. Ale wiele wody w Wiśle upłynie (sorry - w Jangcy) zanim urządzenia Vedii da się normalnie używać.

 

Kto to dopuścił w ogóle do sprzedaży? Może w Chinach taka jakość to normalka, ale w Europie?

Zastanówcie się chwilę - czy gdyby w samochodzie kierownica byłaby wielkości kółeczka z dziecinnej zabawki, tankowanie "do pełna" trwałoby 40minut, po zatankowaniu trzeba było czekać 5 minut na uruchomienie auta a silnik gasłby co 10km to czy byłoby to normalne?

 

Pozdrawiam wszystkich - WYMAGAJĄCY tylko NORMALNOŚCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nic nie rwie nawet przy WMA192kbps

2. 7,1Gb muzyki układał ok 2,5 min

3. U mnie idzie jak błyskawica.

ad 1 - niestety rwie, wcześniej nie "rwał" a teraz, po chyba trzecim wgraniu plików urywa utwory takze podczas przegladania menu, to już jest kompletna porażka, dam juz sobie spokój z reklamacją, ale chyba juz kolejnego odtwarzacza Vedii nie kupię, moze jak odczekam jakis czas i poczytam pozytywne recenzje danego modelu, bo na prawde nie warto kupować w ciemno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1 - niestety rwie, wcześniej nie "rwał" a teraz, po chyba trzecim wgraniu plików urywa utwory takze podczas przegladania menu, to już jest kompletna porażka, dam juz sobie spokój z reklamacją, ale chyba juz kolejnego odtwarzacza Vedii nie kupię, moze jak odczekam jakis czas i poczytam pozytywne recenzje danego modelu, bo na prawde nie warto kupować w ciemno...

Żeby nie było, że w temacie A7 piszę znów o T8, ale mam tutaj to samo, więc może tego nie idzie ominąć i jest to przypadłość odtwarzaczy Vedii?

Niezależnie od kbps muszę wgrywać pliki z płytami wielokrotnie. Odkryłem, że po wgraniu niektóre pliki są uszkodzone - "odarte" z tagów, brak okładek przy niektórych piosenkach, tytułów itp., co w rezultacie powoduje właśnie rwanie, powtarzanie fragmentów piosenek itp. objawy. Wgrywam więc znów i za którymś razem się udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Właśnie załadowałem nowy firmware Ramosa:

http://www.ramos.com.cn/download/v7/V7_V787_007_143.rar

 

Na razie mogę tylko powiedzieć, że jedynego problemu jaki mam (nieczytanie niektórych tagów) nie rozwiązał. Gdyby ktoś wiedział czego w tagach A7 nie lubi i jak to naprawić - byłbym wdzięczny za pomoc.

Firmware ma nawet język polski. Po wgraniu domyślnie jest chiński więc radzę dobrze zapamiętać gdzie się ustawia język przed wgraniem. ;)

Na stronce:

http://www.ramos.com.cn/support.php?support_downid=144

Ramos cos pisze o FLAC i APE - może dodali...nie sprawdzałem jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja apeluje do Vedi zeby wkoncu wypuściła aktualizacje firmware.

.ksy fajnie ze wrzuciles tutaj na forum wersje oryginalną ale nie interesuje mnie CODZIENNE wgrywanie go od nowa bo mniej więcej w takiej częstotliwości pada odtwarzacz.

Wysylam go w przyszlym tygodniu i będe żadał zwrotu pieniędzy.

 

Dodam ze przez pierwsze 3 miesiące byłem z niego bardzo zadowolony...ale takie problemy jak teraz dyskwalifikują ten sprzęt jako warty uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A ja apeluje do Vedi zeby wkoncu wypuściła aktualizacje firmware.

 

Ja mam A7 8 Gb od jakichś dwóch tygodni i przy cenie, którą zapłaciłem, muszę stwierdzić, że to b. dobry odtwarzacz, choć wolałbym prostszą obsługę, i trochę szybsze reakcje, jak np w T60 od iRivera.

 

Bateria trzyma świetnie. Nie mam żadnych zarzutów co do dźwięku, słucham na Creativach EP-630 i od czasu do czasu na dołączonych do odtwarzacza SRSach. Wolę Creativy, ale przede wszystkim dlatego, że lepiej mi się trzymają w uszach - SRSy są zdziebko dla mnie za duże i czasem wypadają, choć przy ich cenie, w ogóle nie mam uwag do dźwięku.

 

Firmware dołączony do sprzętu jest - mam wrażenie - odrobinę niedopracowany: zacina się trochę przy odtwarzaniu początku kolejnego utworu (ale to dało się przeżyć) i dlatego postanowiłem wgrać update dostępny na stronie Vedii.

 

Rzeczywiście - po upgrade efekt zacinania się już nie występuje. Pojawił się za to kolejny błąd (i zakładam, że to jakiś błąd w firmware). Otóż na nowym oprogramowaniu moja Vedia nie wyłącza się już automatycznie po skończeniu odtwarzania albumu, co w moim przypadku skutkuje niepotrzebnym wyczerpywaniem się akumulatora. Często kładę się spać z muzyką w słuchawkach - skutek jest taki, że przez całą noc odtwarzacz pozostaje włączony. Zastanawiam się, czy ktoś z użytkowników playerka spotkał się z podobnym objawem?

 

Koniec końców jestem skłonny polecić ten udany, mimo pewnych uciążliwości, produkt wszystkim potrzebującym długo grającego odtwarzacza o dużej pojemności pamięci.

 

sulaco33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

czy może ktoś powiedzieć jak długo trwa wgrywanie nowego firmware do A7 oraz jak to zrobić?, rozpocząłem wgrywanie, ale już godzinę cały czas jest etap "initializing", nie chce dalej ruszyć. Postępowałem jak opisano w instrukcji 1. uruchomienie stupdaterapp.exe, 2. podłączenie odtwarzacza...i na tym koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

"Alfa i omega" nie jest od podawania takich informacji, nikt mu za to nie płaci...

 

Fabrycznie SRS zazwyczaj jest wyłączony, albo na 0.. ustawia sie według własnego widzimisie..

 

zawsze możesz zresetować odtwarzacz co przywróci mu ustawienia fabryczne..

 

Ubuntu bedziesz dążył do zamknięcia kazdego tematu vedii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności