Skocz do zawartości

VEDIA A7 - Music Play


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

mi hal również się zachciało :P , może nie tak pojemniejszego jak szybszego, bo mój H10 6GB to HDD a nie flash, no i bywa, ze nim muli.

Stąd pytanie do użytkowników A7: czy przełącznie utworów trwa natychmiastowo i czy długo się uruchamia.

Zastanawiałem się nad clip'em, ale na korzyść A7 jak dla mnie przemawia ponoć trwalsza obudowa, dłuższa praca na akumulatorze i bardzo dobre słuchawki w zestawie.

 

Poznieważ są problemy z A7, a ja na studia i tak do krk jadę to myśle kupić w jakimś sklepie nie internetowym.

Czy juz vedia wprowadziła do zwykłych sklepów te odtwarzacze? Czy tam są takie same ceny jak w sklepach internetowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 214
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ponieważ odtwarzacz kupuję również do biegania chciałem zapytać w jaki sposób można go przyczepić jeśli nie mam w spodniach do biegania kieszeni? Czy ten pokrowiec gumowy ma jakąś dziure gdzie można wpiąć pasek na ramię?

dla pewności zapytam czy można ładować przez usb?

 

 

Nie ma żadnej dziury na pasek na ramię - musisz sobie poradzić w inny sposób np. kupując opaskę na rękę . (która oczywiście będzie nadawała się na odtwarzacz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mimo tych negatywnych opini postanowiłem nabyć Vedia A7 (lubię wspierać wszystko co "Polskie" ;) ).

 

 

Pierwsze co się rzuca w oczy to wykonanie - bardzo dobrze spasowane materiały, nic nie trzeszczy no i ta obudowa..

oraz bardzo bogaty zestaw z SUPER słuchawkami (wcześniej miałem MX300 myślałem, że grają bardzo dobrze.. dopóki nie założyłem SRS-200).

 

Transfer: 557MB (ok 120 piosenek) przesyłało ok 4min, aktualizacja bazy po włączeniu ok 8s według mnie nie najgorzej.

 

Jakość dźwięku: nie miałem wcześniej doczynienia z innymi odtwarzaczami MP3 (jedynie K750i@W800i z modowanymi sterownikami) tak więc ciężko porównać, ale gra bardzo ładnie, szczegółowo, czysto no i najważniejsze słuchanie sprawia przyjemność, a nie ból głowy :P

 

Głośność: w domu na SRS-200 słucham na 4 do 6 i jest rewelacyjnie, a gdzie do 31... bardzo głośny odtwarzacz... (ciekaw jestem ile wytrzymałaby bateria na 4 do 6 pewnie blisko 50h :P )

 

Obawy: - joystick... za bardzo nie mam zaufania do takiej formy nawigacji (K700, K750 niemiłe wspomnienia...) ale w końcu jest gwarancja 2 lata to chyba nie mam o co się martwić ;)

- soft, czy będą jakieś aktualizacje ?? bo np. "24-godziny" nieświadczy za bardzo o solidnym tłumaczeniu.. :P

- mam go dopiero kilka godzin i trochę się boje zwłaszcza tego co spotkało kolegów wyżej.. (Antti888 za tego DHL'a to Ty płacisz ??)

 

Podsumowanie: za 150zł w tej chwili ciężko znaleźć coś lepszego z 4GB i REWELACYJNYMI słuchawkami.

 

Ogolna moja ocena jak na te kilka godzin to 9,5/10.

 

 

PS. mam nadzieję że za kilka dni/miesięcy ocena będzie taka sama :P napewno jeszcze go raz ocenie po dłuższym czasie użytkowania...

 

Pozdrawiam

pawllo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak powinno być, + dla Vedi.

 

Ten SRS WOW HD robi dużą różnice - dźwięk staje się bardziej przestrzenny, ale do głośnego i długiego słuchania za bardzo się nie nadaje... jest tak jakby za dużo wysokich tonów "kaleczących" uszy, ale efekt jest bardzo dobry i od czasu do czasu można go włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiescilem w wylegarni testow probna recenzje vedia A7.

Recka nie jest taka jaka pragnol bym stworzyc, poza tym czynniki zew. (czytaj grypa dosc ciezka) spowodowaly, ze jest ona mocno niedokonczona.

 

oto link: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=39197

 

Prosil bym o komentarze, oraz co byscie cchcieli jeszcze tam widziec.

dodam tylko ze skupilem sie glownie na budowie i obsludze, sluch to niejest moja mocna strona, a w tym stanie (zatkane uszy, nos, etc...) to juz zupelnie niema o czym rozmawiac :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Kolorowe etui były w A3, nie w A7. Wiec błąd rzeczowy - nie ma żadnego losowego wkładania.

 

- Co do obudowy i wyświetlacza, to wystarczy obejrzeć fotki "inside a7"

 

- Bootowanie trwa długo tylko przy pierwszym dużym załadowaniu playera. I nie jest to problem VEDII występuje w Philispach czy w Soniakach. Tyle, że ich podejście jest mocno bardziej korporacyjne niż moje.

 

 

I w sumie to taki test na przemian z blogiem ;) czekam na resztę bo jest sporo szczegółowych opisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

 

A7 mam od tygodnia - sprzęcik kupiony w Komputroniku.

 

Dźwięk - bardzo dobry, beż żadnych przytłumień czy trzasków;

słuchawki - bardzo dobre;

menu - niezłe;

wyswietlacz - dobry, choć w pełnym słońcu trzeba wytęzyć wzrok;

Jakość wykonania - nie mam nic do zarzucenia;

Akcesoria w komplecie - jak najbardziej przydatne (może oprócz smyczy, która mogłaby być nieco grubsza - aktualna niezbyt mi się podoba, bo mam dziwne wrażenie, jak gdyby wgryzała mi się w szyję...).

W zasadzie wszystko oceniam na "+", ale...

 

...joystick!!! :blink: Ten "pikuś" wg mnie woła o pomstę do nieba. Jest twardy, dosyć cięzko chodzi, trudno się nim manewruje i nie można wyczuć, w którym kierunku zmierza, przez co często zdarza mi się zmienić utwór, a nie ściszyć odtwarzacz (tutaj także należy się plusik, bo powyżej 8-9 punktów głośności jeszcze nie ustawiałem - a to mniej niz 1/3 całego poziomu). Wg mnie ów joystick powinien być nieco większy i luźniejszy - ale trzeba powiedzieć, ze to odczucie czysto subiektywne. Innym może się podobać

 

Ogólnie odtwarzacz oceniam na 5-. Jest bardzo dobry, ale na pewno nie idealny. Jeśli szukamy czegoś taniego, a zarazem dobrego jakościowo, to VEDIA A7 jest naszym głównym celem.

 

 

 

A teraz mam jeden problem - odtwarzacz nie czyta tagów ID3 w plikach mp3. Nie mam z tym problemu w WMA, ale w dosłownie kazdej empetrójce na wyświetlaczu ukazuje mi się niezbyt radosne "Unknown artist". Nie mam tam dużo plików (ok. 180), więc problem nie jest jakis specjalnie ogromny, ale łatwiej by było, gdybym mógł wybierać piosenki wg artystów. Tagi mam zapisan zarówno w wersji 1 (v1.1) i 2 (v2.3). Próbowałem zmieniać tagi w programie GodFather, ale to nic nie daje. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba też się skuszę bo szukać typowego MP3 bez bajerów.

Ale mam pytanie: jak z jakością dzwięku? Niby nie jestem zbyt wymagający ale przesiadam się z iRivera T10 (niestety zalałem baterią :/ ).

I jakiej jakości jest radio?

 

Byłby wdzięczny za podpowiedzi.

 

W sumie już niemal zdecydowałem. W tej kategorii jakoś nie mogę znaleźć nic lepsze. Niby jest T7 ale słaba bateria, na paluszki playera juz nie chcę. Sansa mi nie pasuje jakoś. I tak padło na Vedię.

W sumie to nawet wolę wspomóc polską firmę jeśli do tego jakość jest niezła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba też się skuszę bo szukać typowego MP3 bez bajerów.

Ale mam pytanie: jak z jakością dzwięku? Niby nie jestem zbyt wymagający ale przesiadam się z iRivera T10 (niestety zalałem baterią :/ ).

I jakiej jakości jest radio?

 

Byłby wdzięczny za podpowiedzi.

 

W sumie już niemal zdecydowałem. W tej kategorii jakoś nie mogę znaleźć nic lepsze. Niby jest T7 ale słaba bateria, na paluszki playera juz nie chcę. Sansa mi nie pasuje jakoś. I tak padło na Vedię.

W sumie to nawet wolę wspomóc polską firmę jeśli do tego jakość jest niezła :)

 

ja kupiłem swoją vedie wczoraj i jestem zadowolony, pewnie za jakiś czas, jak oswoję się z tym playerem bedę jeszcze bardziej zadowolony. Kupiłem go z kilku powodów - bo jest mały, bardzo wygodny, bardzo łatwy w obsłudze (to jest duży plus), dobra bateria, uważamn, że joystick jest bardzo wygodny, choć niektórzy na niego narzekają, ja nie mam z tym żadnego problemu. Mam jeszcze V39, niestety A7 odbiega dżwiękowo trochę od tej V39, dźwięk jest tu jakby trochę płytszy i nie tak głęboki i mocny jak w V39, ale mimo to prezentuje ciekawe brzmienie. Nie jest znowu tak głośny jak niektórzy piszą, ja sluchając na CAL! muszę zgłośnić na maksa 31/31 a i tak chciałbym słyszeć jeszcze trochę głośniej, dla porównania na V39 slucham z CAL maks. 35-36/40 a już wtedy jest bardzo głośno.

W oferowanej cenie to jest bardzo dobry wybór, duża pamięć 8GB, lekki, ładny, prosty, i jednak dobrze grający player.

Jest tylko jedno "ale", moze to wina wgranego systemu?, nie raz nie mogę powrócić do głównego menu np. w opcji "wewnetrzne", jeszcze jak muzyka jest nieodtwarzana a chcemy ustawić parametry dźwięku to juz nie można wrócić do głównego menu, co za cholera? wtedy muszę zupełnie wyłączyć player.

Może doczekamy się w końcu idealnego playera - połączenia dźwięku z V39 oraz budowy i obsługi playera A7.

Nie mam pełnego prównania do playera T10, bo sluchałem go bardzo krótko i uważam,ze gra dobrze, tak ciepło ale trochę jest przytłumiony, co kto lubi, po zmianie na A7 na pewno nie poczujesz różnicy dźwięku na gorsze. Dodam jeszcze, że warto kupić jakieś dobre słuchawki, bo te SRS nie są rewelacyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radia - wg mnie nie jest zbyt dobre, szczególnie jeśli chodzi o jakość odbioru. Myślałem, że będę mógł swobodnie korzystać, ale w zasadzie żadnej stacji nie udało mi się uchwycić bez jakichs trzasków czy szumów. Moze to wina jakiegoś słabego zasięgu albo słuchawek, ale spodziewałem się, ze będzie lepiej. Podsumowując - radio jest, ale jednak lepiej słuchać empetrójek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do .Ksy :

Czy planujecie może umieścić firmware do A7na waszej stronie, bo już raz wysłałem do serwisu odtwarzacz( problem z zawieszaniem się odtwarzacza przy włączaniu) wgrali nowy firmware i było ok do dziś. Problem powrócił, a nie chciałbym co tydzień może dwa wysyłać mp3 do waszego serwisu. Na razie po ponad miesiącu od zakupu używałem mp3 możne ze 2 tygodnie. Umieszczenie firmware do ściągnięcia ułatwiłoby życie wielu użytkownikom tego odtwarzacza.

 

Żeby nie było, że tylko narzekam to napisze, że w czasie kiedy mp3 działała byłem bardzo z niej zadowolony. Niezły dźwięk, dobre słuchawki,duża skala głośności, duża pojemność, szybkość odtwarzacza bogate wyposażenie to wielkie plusy tego sprzętu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Postaram się aby w piątek firmware pojawił się na stronie :) No max do niedzieli :)

 

Mam nadzieje, że niedługo uda nam się też wypuść poprawkowy firmware z małymi poprawkami.

 

Póki co jednak walczymy z C5 i C6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie jak to obsługiwać?

Próbuję z instrukcji ale nie mogę np. znaleźć jak usunąć jakąś piosenkę.

Mam go co prawda od 2 dni, ale jakoś niezbyt mi idzie ta obsługa.

Poza tym w instrukcji jest, że można ściągnąć ze strony nowe oprogramowanie, ale nic takiego nie ma. Może ta instrukcja jest od nowszej wersji? Ale skoro mam go 2 dni to chyba powinna być najnowsza wgrana?

Czy ktoś ma ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Postaram się aby w piątek firmware pojawił się na stronie :) No max do niedzieli :)

 

Mam nadzieje, że niedługo uda nam się też wypuść poprawkowy firmware z małymi poprawkami.

 

Tyle tylko ze nie napisales ktorego piatku, niedzieli.

Nota bene ciekawe czemu moje wczorajsze pytanie o firmware zostalo usunietego z tego topicu?

 

A pytalem, bo znajomy kupil ostatnio A7 za moja rekomendacja, i po okolo tygodniu uzytkowania, zawiesil sie on permanentnie.

Znajomek postanowil skasowac 3/4 albumy z playera, zrobil to, odlaczyl a7 od komputera i to by bylo na tyle jesli chodzi o dzialanie A7.

 

Przy probie walczania, pojawia sie napis vedia na sekunde, pozym blednie tak ze jest ledwo widoczny i to wszystko. Po podlaczeniu do ladowarki sieciowej napis robi sie troche jasniejszy i tyle. Resetowanie playerka niepomaga, w zaden sposob, skolei 1 na 3-4 proby podlaczenia do komputera konczy sie sukcesem, tzn mozna trasnferowac pliki, bateria laduje sie, ale odlaczenie playera od usb i ponowne proby uruchomienia koncza sie tym samym zwisem.

 

Sadze, ze jest to problem zwiazany z FW i niepublikowanie go na stronie firmowej to zwykla ignorancja klientow, a takze dodatkowe obciazenie dla serwisu gwarancyjnego. Ja wiem ze vedia stawia na PR i pozyskiwanie nowych nabycow, a aktualnych klientow ma w powazaniu (bo jak nazwac ponad 5 miesieczna przerwe, ktora uplynela od ostatniej akutalizacji dzialu download, a takze sprawe A3 i fw pelnego bugow, na ktorego update niema juz co liczyc?), ale sa IMHO pewne granice.

 

Ja swoja A7 stracilem w dosc nieciekawym wypadku, ale zdazylem ja polecic kumplowi i teraz mi po prostu glupio, bo odwiodlem go od zakupu "chinskiego mp4" a skonczylo sie tym samym, tzn padem po tyg. uzytkowania :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności