Skocz do zawartości

Dyktafon


brt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

 

Miałem tą samą prośbę, ale nie ma sensu powielać tematów. Z góry dzięki za podanego linka, ale....

Osobiście jednak uważam, że są to mało miarodajne próbki lub dyktafon słabo zbiera. :unsure: Chciałem mieć porównanie do jakości dyktafonu w iRiver-ku. Gdzieś na forum dokopałem się do takich plików. W owych próbkach nagrany jest prowadzący ćwiczenia bądź wykład. Wiadomo, że wykładowcy zazwyczaj mówią troszkę głośniej niż podczas zwykłej rozmowy dwóch osób.

 

Znalazłem również na forum próbki Stratos-a, jednak zostały one usunięte z serwera na jakim się znajdowały. Kieruje się w ten sposób z prośba do ponownego wstawienia tych próbek lub zrobienia nowych jeśli nie jest to żaden problem.

 

Uważam że najlepszym rozwiązaniem byłoby wykonać próbki jednocześnie dla obu player-ków. O ile się nie mylę są na forum osoby które posiadają playery obu firm, mianowicie iAudio i iRiver. Jeśli to możliwe to kieruje się z gorącą prośbą do takich osób o nagranie w jednym czasie tej samej wypowiedzi na obu playerach (tak aby zarejestrowana była taka sama głośność wypowiedzi).

Jeśli to możliwe to chciałbym poprosić również o próbki nagrań z radia.

 

Nie zaznaczyłem na początku ale jestem zainteresowany kupnem playera iAudio 5 lub G3 bądź iRiver seria 7xx lub 8xx.

 

Wiem, że jestem nowy i o dużo proszę, ale wydaje mnie się, że rozwiąże to problem wielu osób zastanawiających się nad zakupem playera. B)

 

Z góry BARDZO dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie konkrety test, wielkie dzięki. :D Wniosek tylko taki, aby odsłuchiwać nagrania z dyktafonu najlepiej samemu troszkę obrobić dźwięk.

 

Mam już zdanie na temat dyktafonu w iRiver-ku. Jak dla mnie jest bardzo dobry (nie miałem okazji porównywania z innymi).

 

Czy jest możliwe, aby użytkownicy playerków iAudio 5 i G3 zrobili coś podobnego?

 

Próbki pod adresem (http://iaudio.pl/faq.php?id=5) są bardzo ciche i świadczą to raczej o kiepskiej jakości dyktafonu w iAudio.

 

W iRiver-ku słyszalne są osoby z odległości ok. 10 metrów (próbka znaleziona gdzieś na forum). Swoją droga fajna ta opcja AGC, bardzo przydatna, gdy źródło dźwięku jest znacznie oddalone.

W iAudio osoba z 2 metrów jest prawie niesłyszalna. (próbki z linku wyżej).

Jest to może subiektywne odczucie, ale próbki odsłuchiwałem na tym samym sprzęcie audio i dokładnie tych samych ustawieniach głośności.

Ciekawi mnie tylko czy próbki, które posiadam (owe wykłady) były obrabiane przez właściciela przed wstawieniem na forum.

 

Dzięki za linki i próbki dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi nagraniami w jednym czasie na sprzęcie iAudio i IRiver to prośba do pojedynczych osób u których widziałem sprzęty obu firm w podpisach.

 

W dużej mierze na obecną chwile usatysfakcjonują mnie jakiekolwiek próbki dźwięku ze sprzętu iAudio 5 lub G3. Próbek z iRivera mam już sporo....natomiast z iAudio tylko te słabe ze strony producenta.:unsure:

 

Morbit, jeśli możesz to zrób jakąś próbkę na swoim sprzęcie. Coś w stylu jak zrobił to KHRoN na iRiverku (zacznij gadać cokolwiek z pewnej odległości i oddalaj się po troszku dalej). Wstaw gdzieś próbki albo podeślij mi jakoś. Będę miał możliwość porównania, bo na obecną chwile to nie bardzo mam co porównywać.

Jeśli ktoś inny z posiadaczy iAudio mógłby zrobić coś podobnego to będę wdzięczny.

Nie muszą być to próbki z 10 metrów, ponieważ nie jestem aż tak bardzo zainteresowany nagrywaniem wykładów (ale z tego, co czytam to spora cześć uczestników tak).

Jeszcze jakieś 20 sek. próbki z radia bym poprosił.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za próbkę radia. Osobiście uważam, że jest jak najbardziej ok.

 

Nie do końca odpowiedni wątek, ale takie jedno pytanie odbiegające od tematu: Czy miałeś jakieś problemy z odbieraniem radia....np.: podczas biegania lub jazdy na rowerze?

 

Nadal w oczekiwaniu na próbki dyktafonu w iAudio 5 lub G3. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło ostatnio forum, więc nie mogłem odpisać :P

 

Sygnał jest dobry, mocny- nie miałem problemów z odbiorem w miajscu gdzie inne radia gubiły sygnał czyt. mój dom :D Nie biegałem, ani nie jeździłem na rowerze z odtwarzaczem narazie... I raczej nieprędko to się stanie :P Na rower szkoda... Próbki dyktafonu postaram się w najbliższym czasie załadować- porównanie iRivera i iAUDIO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie forum ruszyło :D

Jeszcze zanim padło forum napisałem PM-a do Publius_Enigma aby wypowiedział się na temat dyktafonu w iAudio. W jednej z jego wypowiedzi wyczytałem, że uważa go z jakieś nieporozumienie. Chciałem, aby wyraził swoją opinię zwłaszcza, że w podpisie widnieją u niego playerki obu firm, o których piszemy. Zobaczymy może jeszcze coś napisze...w końcu forum było nieczynne.

 

KHRoN dzięki za próbki...przydały się (wielkie dzięki :) ).

Spokojnie będę czekał na próbki obu playerków wykonanych przez morbit (które ma zrobić - wielkie dzięki :) ).

 

Wnioski jakie na razie mogę wyciągnąć z dotychczasowych próbek to:

- nagrania z iAudio są sporo cichsze niż w iRiverku (wiadomo można pobawić się programami i podbić)

- jakość nagrań jest bardzo zbliżona (bardzo dobra)

- iRiver posiada przydatna funkcję AGC

 

Jak możecie to podsumujcie swoje wrażenia na temat dyktafonów w obu playerkach.

 

Tak jeszcze poza tematem to, jakich programów używacie i jakie polecacie do późniejszej zabawy z nagraniami z dyktafonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ja pierwszy - dla mnie jakościowo te nagrania (iRiver i iAudio) się nie różnią O_o bo AGC JEST głośne ale zaszumione, dodatkowy mikrofon do iRiverka brzmi niemal zupełnie tak samo jak wbudowany w iAudio (znaczy cichy, ale mniej zaszumiony)... takie mam wrażenie że lepiej podgłośnić i odszumieć niż na AGC polegać O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi się podoba dyktafon w iRiverze bo ma funkcję AGC... Proste - ja nie nagrywam żadnych wykładów, dyktafon to jedynie do celów totalnie amatorkich używam :P

 

Posiadam najstarszy odtwarzacz iRivera z pamiecią flash i dużo nowszego iAudio więc byłoby trochę nieuczciwie je porównywać :)

Jest jeszcze jedna przeszkoda: otóż bez AGC dyktafon w moim iRiverze też jest do kitu :P :P :P

Podgłaśnianie i odszumianie? Dźwięk wydaje mi sie przyjemniejszy przy AGC. Ponadto AGC ochrania trochę przed przesterowaniami co w warunkach szkolno-podwórkowych jest bezcenne ;) Jakby iAudio miało AGC to by było całkiem spoko jak dla mnie :)

 

Moze coś nagram, ale narazie mam 'troszkę' zawalony czas i bardzo zniekształcony głos (katar i te sprawy ;) ).

 

No i coś jeszcze: iRivery iFP-700/800 mają zapewne inne mikrofony... Ale to tylko przypuszczenia.

 

Dobra koniec gadania: to co nagrać? Siebie? (Niee :/) Przerwę w szkole (gimnazjum)? :P :P :P Może po prostu muzyczkę jakąś z wieży??...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nagranie to nagraj cokolwiek z punktowego źródła dźwięku. Najlepiej jednak byłoby coś na wzór jak robi to KHRoN mówiąc samemu i podaje przybliżoną odległość, z jakiej mówi.

Nikt tu nie będzie komentował Twojego głosu... ale zdrowiej i wylecz ten katar.

Uważam, że przerwa odpada, ale z drugiej strony byłoby to coś nowego wiec możesz nagrać jakiś kawałek tej przerwy.

Jeśli chodzi o muzę z wierzy to też może być, ale jakbyś mógł zostawić podłączoną tylko jedną kolumnę, no i aby nie było za głośno.

Najlepszymi próbkami do porównania z pozostałymi byłyby próbki z głosem oddalającym się od playerka. Praktycznie wszystkie jak do tej pory są takie wiec będzie łatwiej porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audition 1.5? ;]

 

---

 

Audacity (za free)

 

ale jestem przekonany że użyteczność http://audacity.sourceforge.net będzie zupełnie OK :)

 

ma filtr "odszumianie" działający na "próbce szumu" więc dokładniejszy niż "głupie jasie" z chociażby NERO Wave Editor :)

 

 

Audacity: Effect -> Noise Removal (działa TYLKO z zaznaczonym fragmentem)

 

effect-noise-removal.png

zaznaczasz SAM SZUM (ile masz - pół sekundy, sekundę, parę sekund... w sumie im więcej tym lepiej, ale ma to być TYLKO I WYŁĄCZNIE SZUM!)

 

teraz zaznaczasz cały plik, potem ustawiasz "usuń więcej/mniej" i OK :)

 

[edit] popróbuj czy lepiej najpierw odszumieć a potem zwiększyć głośność, czy na odwrót :)

Effect -> Normalize lub Effect -> Amplify lub Effect -> Hard limiter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adobe Audition....mhhhh 50$ B) ....mimo to dzięki za propozycje. Jak co to myślę, że szperając w necie coś sobie jeszcze innego wybiorę jakby co bo pewnie dużo tego. Teraz nie zbaczając już więcej z tematu czekamy na dalsze próbki :) do porównań dyktafonów.

 

KHRoN wielkie dzięki za rady. Będę się pomału tym bawił i testował, aby później po zakupie playerka robić to szybko i nie marnować na to czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się zdecydowałem. Wybór padł na iAudio i5 :D

Teraz tylko czekam na playerka i będę się bawił... testował itd. Ogólnie będę starał pisać się o wszystkich sprawach i swoich osobistych spostrzeżeniach. Dzięki Wam za wszystkie rady, próbki itd.

 

morbit jak możesz to wstaw jeszcze te obiecane próbki z porównania jakości dyktafonu w iAduio i iRierku. Będzie raz na zawsze zamknięty temat z pytaniami o jakość dyktafonu w obu playerkach. Ludzie sobie ściągną próbki i sami ocenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności