Skocz do zawartości

Dyktafon


brt

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio zrobiłem takie porównanie. Niestety dla iAudio test był miażdżący. Zaraz zrobię nagrania i wrzucę...

 

EDIT:

Pod spodem podaję lini do plików. W każdym spakowanym folderze są po 4 pliki. Nagrania iAudio pochodzą ze strony http://iaudio.pl/faq.php?id=5 wspomnianej na początku przez OkropNicka. Nagrania iRiver zrobiłem dosłownie przed sekundą. Proszę się nie śmiać z mojego głosu... trochę mnie choroba męczy :).

 

Dyktafon iAudio

Dyktafon iRiver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakich kosmicznych warunkach mógł być przeprowadzony ten test? Zarówno iAudio, jak i iRiver były testowane w przeciętnej wielkości pomieszczeniach, na tych samych ustawieniach, z tych samych odległości, a i siła głosu osoby mówiącej jest taka sama (tu mogą być różnice rzedu 1-2% głośności).

 

Gołym uchem słychać, że iRiver nagrywa O WIELE głośniej i "czytelniej". Do tego nie trzeba przeprowadzać żadnych testów laboratoryjnych. Oczywiście test zrobiony przez jedną osobę w jednym czasie będzie nieco bardziej miarodajny i z tym się nie spieram. Natomiast takie podstawowe róznice mogą być pokazane w nieco uboższy sposób, dlatego opublikowałem te nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze że je opublikowaleś, zaznaczyć tylko chciałem, że osobne próbki są już dostępne :)

 

Zresztą, im więcej próbek tym lepiej :)

 

Co do czego co jest lepsze, wstrzymam się z oceną aż sam zrobię testy, chociaż bardzo możliwe że IRiver wypadnie lepiej, bo generalnie takie są opinie ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echelon chodzi dokładnie o to co już napisał morbit. Chyba nie przeczytałeś wątku od początku :) ale nie będę Cię za to negował. Tak jak napisał morbit im więcej próbek tym lepiej.

 

Na obecną chwile wiadomo, że nagrania z iRivera są sporo głośniejsze. Co do próbek ze strony iAudio...hmmm już pisałem na ich temat. Moim skromnym zdaniem są jakieś "dziwne" (aż za bardzo ciche). Mam już inne próbki dyktafonu iAduio (bez obróbki) i są w lepszej jakości niż te ze strony. Co do próbek iRivera to mam ich od groma, ale to nie szkodzi. Jednak na podstawie tych co mam mogę stwierdzić, że próbki z iAudio są lepsze pod względem czystości dźwieku (na podstawie odsłuchu). Nie mówię tu o tej głośności, która jest "tragiczna" w porównaniu z iRiverem.

 

Kolejna sprawa to, że każdy mówi troszkę inaczej...poziom głosu, głębia itd. Właśnie dlatego wyszedłem z prośbą/propozycją jakiś czas temu aby ktoś zrobił próbki jednocześnie na obu playerach. Będzie to ostateczne porównanie i zamknie temat porównywania jakości dyktafonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

szumy irivera rzeczywiście są wkurzające

ale nagrywałem ostatnio lekcję religii (w liceum - ostatnia ławka) z wyłączonym AGC i szumów wogóle nie było słychać ! dopiero jak baaardzo podgłośniłem mój zestaw 5.1 :D szumy były... ale ludzie co to za problem... AUDACITY odszumiam najniższą mocą (żeby nie zniekształcić dźwięku) i jest SUPER ! ! !

 

w takich momentach przypominam sobie że warto było wydać każdą złotówkę na irivera

 

POZdr.

 

PS. Szumy są jakby to powiedzieć... uwydatnione jak nagrywamy coś cichego naprzykład swój głos w domu mówiąc cicho (+ przy cichym otoczeniu). Ja nie polecam używania AGC na codzień bo iriverek naprawdę dobrze zbiera nawet bez niego. AGC to tylko w extremalnych warunkach jak rzeczywiście bardzo daleko jest źródło dźwięku. W normalnych warunkach AGC tylko uwydatnia szumy :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam tu pytanie:

 

iRiver ma wyjście liniowe - do którego można podłączyć mikrofon zewnętrzny podobno <_<

 

czy ktoś porównywał jak z mikrofonem ??? powinna być znaczna poprawa z dobrym mic.

 

i czy ktoś wie z jakimi będzie współpracował ?? Za 20zł to sie bym raczej nie wysilał na badziew ale może jakiś z olympusa np ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności