Skocz do zawartości

iPhone 3G


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

nie, znaczenie ma zarówno rozmiar jak i rozdzielczość...

 

jeśli wyświetlacz jest mały a ma wysoką rozdzielczość (dużo pikseli), to piksele są tak małe że trzeba mieć lupę do ich odczytania... poza tym pamiętajcie że odległość między pikselami - ta czarna ramka dookoła każdego piksela - jest mniej-więcej stała, więc na małym wyświetlaczu o dużej rozdzielczości piksele są nawet mniejsze... i osoby o dobrym wzroku (np. ja) widzą na jednolitych powierzchniach (ale nie tylko) szarą siatkę...

 

jeśli wyświetlacz jest mały a ma niską rozdzielczość, to piksele mogą lekko dawać po oczach...

 

jeśli wyświetlacz jest duży a ma niską rozdzielczość, to piksele walą po oczach... proste ;)

 

jeśli wreszcie wyświetlacz jest duży a ma wysoką rozdzielczość, to w zależności od implementacji:

- może wyglądać bardzo fajnie (iPhone i sprzętowe przyspieszenie wyświetlania wszystkiego)

- może wyglądać nijako (chyba "Omnia HD"... albo "Diamond HD" - ma 800xcośtam a wygląda paskudnie i jeszcze gorzej działa)

 

 

 

poza tym pamiętajcie że polskie "rozdzielczość" znaczy - co jest często mylne i nieintuicyjne - dwie rzeczy:

1 - "wymiary w pikselach"

2 - DPI/PPI (pikseli na cal)

 

 

 

w każdym razie iPhone wciąz prowadzi w kategorii "coś małego do przeglądania internetu" (pod względem ergonomii, abstrahując od możliwości zainstalowania klienta sieci torrent na co zaraz niektórzy zwrócą uwagę), a cała reszta to tylko "produkty zainspirowane przez..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

i osoby o dobrym wzroku (np. ja) widzą na jednolitych powierzchniach (ale nie tylko) szarą siatkę...
podalbys przyklad takiego urzadzenia? moze troche za bardzo upraszczam, ale dla mnie np wyswietlacz w mojej nokii 6120 (2' z 240x320) nie daje mniejszego komfortu przegladania stron niz nokia n95 z 2,6' o tej samej rozdzialce - jest w zasadzie tak samo komfortowo (bo obsluga przegladarki jest taka sama)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwracam uwagę że nie chodzi mi o siatkę "jak włączenie wyświetlania siatki w paincie", tylko o nieznaczne odejście od jednolitości w postaci wzorka-siatki... czyli pewną "subtelność"

 

a gdzie widzę? przykładowo wyraźnie na moim starym laptopie (15 cali, 1024x768), mniej wyraźnie na nowym (15,4 cala, 1280x800), a nawet w przypadku iPhone'a jeśli akurat go przysunę do twarzy...

 

... generalnie zawsze widać jakąś tam siatkę, tylko że trzeba patrzeć "z dostatecznie bliska"... a większa jest szansa na "patrzenie z dostatecznie bliska" na wyświetlacz 2 cale niż 4 cale (zwłaszcza jeśli ma 800x600 a nie np. 320x240)... chyba że literki same w sobie będą małe, wtedy "ślepimy" niezależnie od fizycznego rozmiaru i rozdzielczości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym taki pewien czy iphone i ipod touch grają tak samo - do wczoraj miałem okazję używać iphona, dzisiaj natomiast mam już touch - co prawda nie mam bezpośredniego porównania, ale porównując to z pamięci coś mi się wydaje że jednak jest pewna różnica (postaram się od jakiegoś znajomego załatwić iphona do porównania). Po pierwszym założeniu słuchawek na uszy poczułem przede wszystkim różnicę w szczegółowości i scenie - na korzyść ipoda O_o. Drugą sprawą jest regulacja głośności - iphone przy ok 90% głośności wzwyż strasznie zniekształcał dźwięk - tutaj tego tak nie czuć. Nie wiem może wcześniej się tak nie wsłuchiwałem jednak mam takie dziwne uczucie że różnica jednak jest (co prawda iphona miałem na 1.1.4 a toucha mam na 2.1 ale wątpię żeby to robiło taką różnicę...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te iPody/iPhony też mają blokadę glośności? Bo ja generalnie słucham na ~75% głośności i zapewniam, że nie jest głośno (mówię oczywiście o classicu). Sorki za taki offtop, ale zaskoczyła mnie opinia, że którykolwiek z produktów apple słuchany na większej głośności może grozić ogłuchnięciem. No chyba że z Zenkami CX300, to może się zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli korzystamy ze sluchawek do iphone'a to nimi mozna zmieniac utwory czy pauzowac muzyke. glosnosc sie zmienia sprzetowymi klawiszami na iphonie. takze jako odtwarzacz nie jest tak zle. inna sprawa ze gra toto nienajlepiej (2,5G)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym też bardziej zależy na jakości muzyki niż na tych klawiszach - także wątpię żeby WM sam w sobie potrafił takie osoby przekonać (mimo że jakość np w htc nie jest taka zła, ale jednak czegoś mi brakowało). Jakoś miałem do czynienia z symbianami i WM i to iphone mnie jednak do siebie przekonał - ale póki co nie jako telefon, ale jako odtwarzacz muzyczny, bo trudno tu o jakąkolwiek konkurencję dla niego. Wszystko o czym piszesz da się załatwić wgrywając łatki do telefonu lub tworząc nowy soft - jeżeli apple zdecydowało by się na takie posunięcie od razu to straciło by sporo kasy, dlatego można dopiero oczekiwać tych wszystkich opcji.

 

Piszesz tak, jakbyś znał wszystkie dostępne programy na iphona - ciekawe, że w 3h zdołałeś się wszystko o nim dowiedzieć. Nie uważam, że iphone jest ograniczony - wręcz przeciwnie - twierdzę, że będzie oferował znacznie więcej - tylko to pozostaje wciąż kwestią czasu - powiedz mi, na który z systemów operacyjnych na telefon komórkowy powstało tak wiele aplikacji w ciągu roku co na iphona ? Daj mu trochę czasu i dopiero wtedy oceniaj możliwości, lub ich brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz tak, jakbyś znał wszystkie dostępne programy na iphona - ciekawe, że w 3h zdołałeś się wszystko o nim dowiedzieć. Nie uważam, że iphone jest ograniczony - wręcz przeciwnie - twierdzę, że będzie oferował znacznie więcej - tylko to pozostaje wciąż kwestią czasu - powiedz mi, na który z systemów operacyjnych na telefon komórkowy powstało tak wiele aplikacji w ciągu roku co na iphona ? Daj mu trochę czasu i dopiero wtedy oceniaj możliwości, lub ich brak

 

 

Stary, ale po co ja mam mu dawac czas. Mowimy o tym co jest tu i teraz. Jak chcesz czasu to za pol roku, czy jakos tak wychodzi Windows Mobile 7 z obsluga nastawiona na place. Ale co mi z tego. Ja potrzebuje dobrej obslugi HSDPA teraz (a nie skaczacego wskaznika zasiegu ktory mam w centrum warszawy), chce obslge flash'a teraz bo mam kaprys ogladac transmisje wideo z netui nie mam checi po 2 doby kompresowac filmow w Itunes, zeby sie nadawaly do ogldania w iphonie. Opery mini tez teraz potrzebuje, bo tak sie sklada, ze czasem jestem poza miastem i nie mam zamiaru czekac 5 minut az mi safari strone zaladuje na zasiegu Edge ... i moglbym tak dalej ...

 

A co do odtwarzacza muzycznego .... to tak jak juz napisalem. Iphone odpada z jednej banalnie prostej przyczyny. Nawet k...a jak na nim piosenki nie ma zmienic bez wyciagania z kieszeni. Ktos pisal, ze na wbudowanych sluchawkach jest pilot, ale to chyba nie w tej wersji ktora ja mam. Zreszta bez znaczenia, bo i tak te sluchawki sa za slabe, jezeli komus na jakosci dzwieku zalezy. Zreszta co do jakosci dzwieku, to z tego co czytalem tez pierwszy lepszy odtwarzacz go bije.... do sluchania mam clipa, ktory daje mi zarowno lepsze wrazenia akustyczne, jak i lepiej ogolnie sprawuje sie jako player.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->zaratustra

 

a wiesz co to jest Cydia/installer/appstore? Przejrzałes jakie tam są programy i w jaki sposób podnoszą funkcjonalność iPhona? No chyba nie.

iPhone ma dużo wad, ale ma sporo zalet ;)

 

 

Stary, ja nie jestem pierwszym lepszym kolesiem, ktory dostal iphone widzac jego reklame w telewizji i nie mial w zyciu czegos podobnego w rece .... Pierwszy telefon (kombajn) tego typu trzymalem w rece 4 czy 5 lat temu (motorole A925) i dla twojej informacji telefon ten juz wtedy mial 3G, co dla iphone'a jest nibyskokiem technologicznym. 4 czy 5 lat temu tez przezywalem zachwyt wodotryskami, ktory pewnie wielu obecnych uzytkownikow iphone'a przezywa.... Dlatego tez, doskonale wiem, jak mozna podniesc funkcjonalnosc smarthphone'a (pomijajac juz model czy marke) i co telfon komorkowy moze obecnie zrobic. Wiem tez czego Iphone nie moze zrobic i sa to rzeczy ktore dla mnie go dyskwalifikuja i o ktorych juz pisalem.

1. Obluga filmow bez rekompresji i streaming video flv

2. Brak odpowiednika opery mini (opera mini kompresuje strony i pobiera 7-10 razy mniej danych)

 

O ile jeszcze na pierwsze mozecie w rozsadnej przyszlosci liczyc, o drugiej rzeczy wogole zapomnijcie.

 

Jest tez pare innych rzeczy jak chocby to, ze nie mam z niego dostepu do sieci firmowej, bo zadna powazna firma nie bedzie zmieniala systemu informatycznego specjalnie pod iphone'a .... ale te dwie sa najwazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim sensie nie masz dostępu do sieci firmowej? w nowej wersji firmware'u (2.0 i 2.1) iPhone obsługuje wszystko od zabezpieczonego wifi, przez VPN aż po Exchange i CISCO...

 

 

http://www.fpweb.net/exchange-hosting/mobi...ge/goodlink.asp

 

W takim ...

 

Jedyne dostepne i sluszne oprogramowanie do obslugi poczty u mnie w firmie. Oczywiscie wersja tylko na WM. Nie wiem czy na iphone'a jest odpowiednik, ale to nie ma znaczenia, bo firma i tak nie wyda kasy na zakup licencji .... Bo i niby po co? Każdy kto ma miec dostep, dostaje blackberry albo smartphone oparty o WM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że sam jestem w posiadaniu iphona, a kumplowi, gdy ten poprosił o pomoc w sprawie wyboru telefonu, poleciłem spv e650 (htc s710 wox) i codziennie mogę porównać te dwa telefony. HTC jest marnym urządzeniem do przeglądania stron internetowych - nawigacja po stronach jest do niczego, a przy każdym powiększaniu części strony trzeba czekać aż się załaduje... Żeby wejść do sieci trzeba łaskawie najpierw włączyć wifi a potem dopiero włączyć przeglądarkę bo inaczej telefon zje nam kasę za połączenie gprs itp. O_o. Co do wyboru wielu sieci - iphon automatycznie dostraja się do tej w której ma najlepszy zasięg i może od razu dzięki niej podłączyć się do neta - idąc ulicą pomiędzy hot spotami nie pyta się do którego się podłączyć - sam to robi za nas. Wielkość ekranu robi diametralną różnicę - na 2.4'' malusieńką czcionką prawie nic nie widać (kto miał w ręku telefon/odtw. z wyśw. 3'' wzwyż ten na pewno wie o co chodzi - a osoby które mają max 2.6'' będą chwaliły swoje bo nie wiedzą jaka to tak na prawdę duża różnica). Prędkość ładowania stron może i jest jednakowa, ale tak jak pisałem - spv potrzebuje chwili na załadowanie powiększonej części strony - iphone od razu powiększa do rozmiaru jaki sami wybieramy (a nie 2x 4x czy 100% itp.). Połączenie się do jakiejkolwiek sieci w iphonie nie trwa ani sekundy - chyba że mam liczyć czas na wpisanie hasła jeśli o to Ci chodzi - ale jak wejdziesz w neta i nie masz niezabezpieczonych sieci to automatycznie zostajesz poinformowany o innych dostępnych punktach zabezpieczonych. Klawiaturka w spv faktycznie wygodna - ale klawiatura jest mniej warta od dużego wyświetlacza w tym momencie

Nie zauważyłem tego czekania specjalnie na HTC - być może zależy to od jakości połączenia WiFi. Nie będę się jednak kłócić - to, że przeglądanie stron WWW jest dużo wygodniejsze na iPhonie niż na Voxie jest wielce prawdopodobne, chociażby ze względu na większy i dotykowy ekran.

Co do tego automatycznego łączenia z sieciami - jest to jedna z moich ulubionych "zalet" urządzeń Apple. One zawsze lepiej niż ja wiedzą, co dla mnie najlepsze ;)

To z automatycznym łączeniem z GPRS nie jest prawdą. Zależy to od ustawień. HTC to nie Apple - tutaj użytkownik ma czasem coś do powiedzenia ;)

 

poza tym klawiatura iPhone'a nie jest niewygodna... chyba że ktoś miał go dokładnie jeden raz w ręce przez 30 sekund i nie wiedział o co chodzi...

Ja będę jednak stał przy swoim - a mianowicie, że to kwestia indywidualnych preferencji.

Ja na klawiaturze iPhona nie byłem w stanie napisać nic.

Mam też znajomego, który na klawiaturze iPhona pisze całkiem sprawnie, ale palcem wskazującym, bo kciukami nie potrafi (za małe klawisze).

 

iPody nie są przeciętne; jakość wykonania, genialna obsługa, interfejs, prostota i te szczegóły, które czynią iPody 'nieprzeciętnymi' odtwarzaczami

Z tą genialną obsługą to bym tak nie szalał - vide np. Nano 3G i jego "genialne" kółko, umieszczone tak, że odtwarzacz trzeba praktycznie obsługiwać dwoma rękona :P

 

EDIT: @zaratustra

To, że masz problemy z iPhonem, jako telefonem firmowym jakoś mnie nie dziwi.

Jest wiele rzeczy, do których iPhone się nadaje, ale z pewnością nie nadaje się do funkcji telefonu biznesowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, ale po co ja mam mu dawac czas. Mowimy o tym co jest tu i teraz. Jak chcesz czasu to za pol roku, czy jakos tak wychodzi Windows Mobile 7 z obsluga nastawiona na place. Ale co mi z tego. Ja potrzebuje dobrej obslugi HSDPA teraz (a nie skaczacego wskaznika zasiegu ktory mam w centrum warszawy), chce obslge flash'a teraz bo mam kaprys ogladac transmisje wideo z netui nie mam checi po 2 doby kompresowac filmow w Itunes, zeby sie nadawaly do ogldania w iphonie. Opery mini tez teraz potrzebuje, bo tak sie sklada, ze czasem jestem poza miastem i nie mam zamiaru czekac 5 minut az mi safari strone zaladuje na zasiegu Edge ... i moglbym tak dalej ...

 

A co do odtwarzacza muzycznego .... to tak jak juz napisalem. Iphone odpada z jednej banalnie prostej przyczyny. Nawet k...a jak na nim piosenki nie ma zmienic bez wyciagania z kieszeni. Ktos pisal, ze na wbudowanych sluchawkach jest pilot, ale to chyba nie w tej wersji ktora ja mam. Zreszta bez znaczenia, bo i tak te sluchawki sa za slabe, jezeli komus na jakosci dzwieku zalezy. Zreszta co do jakosci dzwieku, to z tego co czytalem tez pierwszy lepszy odtwarzacz go bije.... do sluchania mam clipa, ktory daje mi zarowno lepsze wrazenia akustyczne, jak i lepiej ogolnie sprawuje sie jako player.

 

Po 1 nie 'stary'- radziłbym poczytać nieco o sposobie wypowiadania się i zwrotu do drugiej osoby, ale tego raczej uczyć Cię nie mam zamiaru

 

Po 2 'czytałeś że pierwszy lepszy odtwarzacz go bije' ? Dla mnie już to jest śmieszne - miałeś iphona 3h, mogłeś go porównać do jakiegoś odtw. mp3 to nie - wolałeś przeczytać co napiszą jakieś 'dzieci neostrady' lub 'fani nokii' którzy nigdy nie mieli tego telefonu w ręku. Tak się składa że iphone prezentuje się najlepiej ze wszystkich ipodów (no moim zdaniem trochę gorzej od ipoda touch - ale różnice są niewielkie) i stoi na poziomie irivera (miałem clixa2 - wolę jednak teraz toucha) czy iaudio (miałe i7 byłem zadowolony dopóki się nie zepsuł - mam itoucha też nie narzekam jakoś). Pozatym jak można porównywać odtw. na słuchawkach dodawanych do zestawu ? Jeśli ktoś tak robi to zapewniam, że nie zależy mu na jakości i byłby zadowolony z odtwarzacza w siemensie sl45i - wystarczy że mu ktoś wmówi że ten odtwarzacz jest świetny i gra lepiej od wielu odtw na rynku i sprawa załatwiona - placebo dobre na wszystko.

 

Faktycznie też miałem clipa i mogę powiedzieć że jako odtwarzacz typowo przenośny bardzo dobrze się spisuje (bezwzrokowa obsługa rzecz jasna). Ale do clipa nie 'wgrasz' lepszej jakości dźwięku a do iphona dokupisz pilota do słuchawek - więc gdyby faktycznie Tobie zależało na jakości to pewnie nie miałbyś z tym problemów, ale póki co radzę zachować opinię na temat grania tego telefonu dla siebie - bo zaczynam wątpić czy faktycznie miałeś ten telefon w ogóle w ręce - już nie mówiąc o 3h...

 

Koło iphona nie da się przejść obojętnie - i tyle - ma bardzo wiele plusów ale ma też i minusy - patrząc na tego linka w poście wyżej - takich uszczypliwości możemy przypisać każdemu telefonowi wiele. Na dzień dzisiejszy, mając w swojej krótkiej historii ok. 26 telefonów różnych marek sam mogę stwierdzić że iphone może mieć największy potencjał na przyszłość - fakt faktem ma póki co sporo wad, ale nie każdemu zależy na tym żeby wysyłać mms'y - niektórzy częściej wysyłają maile, a jeszcze inni w ogóle nie korzystają ani z mms'ów ani ze skrzynki email na telefonie. Możemy się też 'pluć' na jakość video - ale nie bierzemy pod uwagę tego, że nie każdy potrzebuje kamery w telefonie, to samo z video rozmowami. Brak kart pamięci ? W takim razie jaki % społeczeństwa potrzebuje więcej niż 16gb w telefonie ? Będzie większe zapotrzebowanie - to apple może wypuści coś nowego. Nie możemy zapomnieć, że jakby nie patrzeć tu chodzi i pieniądze, o zyski - dopiero spadek popyta na ten model jest w stanie zmusić firmę to zobienia czegoś nowego / odblokowania niektórych funkcji - ale też nie można liczyć na idealny telefon, który ma wszystkie funkcje - na chwilę obecną wolę zapłacić 800zł za iphona i nie mieć mms'ów, kamery, dobrego aparatu, bt i innych pierdół których nie używam niż kupić samsunga omnie za 1400zł i nie mieć z niego i tak większego pożytku - ile osób tyle opinii na ten temat - ja wolę lepszą jakość muzyki i jedną, bdb przeglądarkę oraz bardzo wytrzymałą obudowę, a kowalski woli aparat 5mpx i wm - i co poradzisz ? Po to mamy taki wybór na rynku żeby z tego korzystać - ktoś nam płaci za chwalenia którejś marki ? Wąpię, każdy pisze według swojego uznania i wg swoich potrzeb - więc prawie każde rozpatrywanie wyboru jest praktycznie nonsensem, bo nie wiemy dokładnie czego potrzebuje druga osoba i sami często zamiast próbować pomóc komuś na siłę przekonujemy tą osobę że ten produkt jest najlepszy - może dla nas tak - dla innych nie - więc uszanujmy to, bo inaczej powstanie tutaj istna, bezsensowna wojna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się prawie w całości z powyższym postem mythlukiego, tylko drobne ale:

 

wolę zapłacić 800zł za iphona (...) niż kupić samsunga omnie za 1400zł

 

Skoro już podawałeś dolną granicę cenową iPhone'a za jaką można go wyrwać na allegro, to mogłeś też podać najniższą granicę cenową za jaką można wyrwać omnię, czyli 1100zł. Wtedy z ogromnej przepaści cenowej rzędu 600zł robi się połowa z tego, czyli 300zł. Pozdrawiam.

 

szybkiedit: a tak się sklada że subskrybuję dział iPhone 3G i Samsung Omnia, więc codziennie trafia do mnie spis nowych aukcji i wiem jak stoją ceny :)

 

szybkiedit2: pominę już fakt, że jak na razie najniższa cena za iPhone'a 3G to było 879zł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą znalazłem coś co przyprawiło mnie o zawrót głowy - WM jest lepszy od Mac OS Waszym zdaniem ? Więc zobaczcie co ten młody chłopak zrobił:

 

http://5x5m.com/lp/277/windowsmobile.html

 

 

Uruchamiając iphona mamy do wyboru system WM lub MAC OS - apple ma nielada problem, a jeżeli będzie możliwość zrobienia z iphonem za pomocą jakiegoś programu to samo co zrobił Erik na tym filmiku to nikt już więcej nie powie że na iPhonie nie ma jakiejś aplikacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal uważam, że WM jest lepszy od Mac OS :) To, że da się WM uruchomić na iPhonie przecież w żaden sposób nie ujmuje funkcjonalności WM, ani nie dodaje Mac'owi ;)

 

szybkiedit: oczywiście swoją drogą wywarło to na mnie duże wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto ma miec dostep, dostaje blackberry albo smartphone oparty o WM.

 

więc gdzie tu jest miejsce na marudzenie? O_o upomnij się o blackberry i dalej baw się iTelefonem, tylko żeby Cię szef nie przyuważył... ;]

 

[edit]

 

> Uruchamiając iphona mamy do wyboru system WM lub MAC OS

 

lol... chciałbym to mieć nawet jako ciekawostkę, przynajmniej zawsze mógłbym włączyć spowrotem os x x)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nano 1-gen, iPhona 3G i Sonego NWZ-A825.

 

Co do dzwieku iPhone'a 3G to ( 2-ztuki Polskie z Orange i Ery ) . Grają bardzo, bardzo glosno 75%glosu to maks, dla przecietnego sluchacza. Gra bardzo dobrze, profesjonalnie, nie ma juz bolaczki poprzednich ipodow..jakimi byly przestery na niektorych kawalkach, ipod gra czysto nawet na 100% glosu. Eq w kwestii podbicia basu nadal lipa.. bo wciaz charczy :( a szkoda, bo basu iPhone ma malo.. gra precyzyjnie, szeroko szczegolowo, jasnym dzwiekiem.

 

"Scena" wieksza od nano 1generacji.. ale nano wręcz zabija go masą dzwieku, gra miesisto, przyjemnie, duzo mocniej. iPhone na EP-630 gra mniejszym basem niz Nano na zen aurvanach, tak jakby nie przenosil nic ponizej 50Hz.. ( oczywiscie przenosi, slychac niski bas ale trzeba sie wrecz go wsluchiwac, nie ma pociagniecia - efekt identyczny w/g mnie jak ze sluchawkami Zen Aurvana )

 

Sonego nie sprawdzalem mam go zapakowanego w kartonie na sprzedaz, dlatego nie chce go rozpakowac.

 

PS. Zna ktos sluchawki grajace podobnie do ep-630 ale miękciej.. ? np. MDR-EX51LP - ale ich nietstety nie da sie juz kupic a z allegro same faki;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 'czytałeś że pierwszy lepszy odtwarzacz go bije' ? Dla mnie już to jest śmieszne - miałeś iphona 3h, mogłeś go porównać do jakiegoś odtw. mp3 to nie - wolałeś przeczytać co napiszą jakieś 'dzieci neostrady' lub 'fani nokii' którzy nigdy nie mieli tego telefonu w ręku. Tak się składa że iphone prezentuje się najlepiej ze wszystkich ipodów (no moim zdaniem trochę gorzej od ipoda touch - ale różnice są niewielkie) i stoi na poziomie irivera (miałem clixa2 - wolę jednak teraz toucha) czy iaudio (miałe i7 byłem zadowolony dopóki się nie zepsuł - mam itoucha też nie narzekam jakoś). Pozatym jak można porównywać odtw. na słuchawkach dodawanych do zestawu ? Jeśli ktoś tak robi to zapewniam, że nie zależy mu na jakości i byłby zadowolony z odtwarzacza w siemensie sl45i - wystarczy że mu ktoś wmówi że ten odtwarzacz jest świetny i gra lepiej od wielu odtw na rynku i sprawa załatwiona - placebo dobre na wszystko.

 

Faktycznie też miałem clipa i mogę powiedzieć że jako odtwarzacz typowo przenośny bardzo dobrze się spisuje (bezwzrokowa obsługa rzecz jasna). Ale do clipa nie 'wgrasz' lepszej jakości dźwięku a do iphona dokupisz pilota do słuchawek - więc gdyby faktycznie Tobie zależało na jakości to pewnie nie miałbyś z tym problemów, ale póki co radzę zachować opinię na temat grania tego telefonu dla siebie - bo zaczynam wątpić czy faktycznie miałeś ten telefon w ogóle w ręce - już nie mówiąc o 3h...

 

Koło iphona nie da się przejść obojętnie - i tyle - ma bardzo wiele plusów ale ma też i minusy - patrząc na tego linka w poście wyżej - takich uszczypliwości możemy przypisać każdemu telefonowi wiele. Na dzień dzisiejszy, mając w swojej krótkiej historii ok. 26 telefonów różnych marek sam mogę stwierdzić że iphone może mieć największy potencjał na przyszłość - fakt faktem ma póki co sporo wad, ale nie każdemu zależy na tym żeby wysyłać mms'y - niektórzy częściej wysyłają maile, a jeszcze inni w ogóle nie korzystają ani z mms'ów ani ze skrzynki email na telefonie. Możemy się też 'pluć' na jakość video - ale nie bierzemy pod uwagę tego, że nie każdy potrzebuje kamery w telefonie, to samo z video rozmowami. Brak kart pamięci ? W takim razie jaki % społeczeństwa potrzebuje więcej niż 16gb w telefonie ? Będzie większe zapotrzebowanie - to apple może wypuści coś nowego. Nie możemy zapomnieć, że jakby nie patrzeć tu chodzi i pieniądze, o zyski - dopiero spadek popyta na ten model jest w stanie zmusić firmę to zobienia czegoś nowego / odblokowania niektórych funkcji - ale też nie można liczyć na idealny telefon, który ma wszystkie funkcje - na chwilę obecną wolę zapłacić 800zł za iphona i nie mieć mms'ów, kamery, dobrego aparatu, bt i innych pierdół których nie używam niż kupić samsunga omnie za 1400zł i nie mieć z niego i tak większego pożytku - ile osób tyle opinii na ten temat - ja wolę lepszą jakość muzyki i jedną, bdb przeglądarkę oraz bardzo wytrzymałą obudowę, a kowalski woli aparat 5mpx i wm - i co poradzisz ? Po to mamy taki wybór na rynku żeby z tego korzystać - ktoś nam płaci za chwalenia którejś marki ? Wąpię, każdy pisze według swojego uznania i wg swoich potrzeb - więc prawie każde rozpatrywanie wyboru jest praktycznie nonsensem, bo nie wiemy dokładnie czego potrzebuje druga osoba i sami często zamiast próbować pomóc komuś na siłę przekonujemy tą osobę że ten produkt jest najlepszy - może dla nas tak - dla innych nie - więc uszanujmy to, bo inaczej powstanie tutaj istna, bezsensowna wojna

 

STARY, co za fanboizm!!! Wyluzuj .... Ja nie jestem na ANTY. Po prsotu dostalem telefon (i bylem napalony jak male dziecko kiedy go w rece pierwszy raz trzymalem). Zadalem sobie pytanie "na czym mi zalezy>". Zobaczylem, ze tego nie dostane w tym telefonie i postanowilem go sprzedac. Ot tyle. A te 3h spokojnie mi pozowlily wyrobic sobie opinie, bo smartphone'ami juz dlugo sie bawie. Nota bene, po tych 3h juz nawet mi sie nie chcialo go odpalac, i telefon do tej por jeszcze jest w moim posiadaniu od 1,5 tygodnia. Zaraz przyjdzie kupiec z allegro go odebrac. Zas co do wojny? Jaka wojna. Gdzie ja napisalem, ze iphone jest "be". Przeciez caly czas podkreslam, ze iphone i WM sa po prostu dla innego uzytkownika.

 

Tak czytalem, ze inne odtwarzacze sa lepsze i nie probowalem porownywac, bo po co? i tak nie mailem zamiaru go uzywac jako odtwarzacza. Dlaczego? Chyba jasno to wyjasnilem .... Zas co do pilota. Sa takowe? Jakos na allegro nie widze .... (nie twierdze, ze nie ma, po prostu nie widze).

 

Co do uszczypliwosci, to zadna uszczypliwosc, ze nie obsluguje goodlinka. Po prostu jest najzwyklejsza w swiecie zapora ludzka i nie przskoczysz jej. Nikt nie kupi licencji do oprogramowania na iphone'a bo po prostu jest to nieracjonalne ... ale o co wogole chodzi. To jest akurat drobiazg.

 

 

Zas co do windows mobile na iphone ktore pokazywales .... no coz. Ciekawe. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Narazie zobaczylismy kilka fajnych obrazkow i to w zasadzie na tyle. Jezeli bedzie to dzialac, to moze zdecyduje sie odkupic iphone'a. Oczywiscie musi dzialac sensownie i musza zostac rozwiazane pewne oczywistekwestie, jak chocby nawigacja, ktora w WM 6.1 z zalozenia nie jest przystosowana na palce..... Nie mowie nie. Tak czy siak przed styczniem sie nie przekonamy.... Zas do tego czasu jeszcze pewnie pare ciekawych innych modeli sie pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności