Skocz do zawartości

karta dzwiękowa do odsłuchu stereo


kazekk

Rekomendowane odpowiedzi

witam , szukam karty dźwiękowej do kompa , będzie ona służyła głównie do odsłuchu stereo , szukam karty w miarę taniej z najlepszą jakością dźwięku stereo (24bity i od 96 kHz), będzie ona podłączona do amplitunera więc nie pogardziłbym wyjściem RCA lub OPTYCZNYM. Fundusze to około 150-200 zł. Dzięki z góry za pomoc. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , szukam karty dźwiękowej do kompa , będzie ona służyła głównie do odsłuchu stereo , szukam karty w miarę taniej z najlepszą jakością dźwięku stereo (24bity i od 96 kHz), będzie ona podłączona do amplitunera więc nie pogardziłbym wyjściem RCA lub OPTYCZNYM. Fundusze to około 150-200 zł. Dzięki z góry za pomoc. Pozdro

150-200 PLN to nie jest w miare tanio jak na taka karte, a ultra tanio.

 

Jakis juz sensowny poziom zaczyna sie od Prodigy Hifi lub HD2. Ewentualnie np. ESI Julia, albo M-Audio Audiophile 2496.

 

To mozna powiedziec sa karty entry-level, ESI Julia jest raczej bardziej pol-pro, ma nawet ciut lepszy ADC niz DAC i wyjscia zbalansowane TRS.

 

Za 200 PLN z groszem, mozna pokusic sie o sprowadzenie ktorejs z tych kart zza oceanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okey ,w takim razie szukam karty 16 bitów i 44 khz , mój błąd , tak mi powiedzieli w komputerowym. baranki głupie. możecie mi coś polecić w tej cenie

 

co powiecie o tej karcie , tak jak mówiłem zależy mi na wejściu optycznym albo na cinche : http://allegro.pl/item407494602_creative_x...i_express_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okey ,w takim razie szukam karty 16 bitów i 44 khz , mój błąd , tak mi powiedzieli w komputerowym. baranki głupie. możecie mi coś polecić w tej cenie

 

co powiecie o tej karcie , tak jak mówiłem zależy mi na wejściu optycznym albo na cinche : http://allegro.pl/item407494602_creative_x...i_express_.html

Spokojnie, szukasz karty o jak najlepszym dźwięku, a w dalszej kolejności funkcjonalności i parametrach. Nie sądzę, aby robiono karty niżej niż 24bit/96kHz, a to już kwestia ustawień w sterownikach jak będzie ona odtwarzała strumień 44.1kHz 16-bit, czyli rippowane CD audio. Większość kart 96kHz obsługuje też 44.1kHz, 22.05kHz, 32kHz, 48kHz próbkowanie. Za około 200zł jest Audiotrak Prodigy HD2 na ebay'u, za jakiś czas robisz upgrade op-ampów i masz czego szukasz. Podobnie w Prodigy hifi lub 7.1, tam jest nawet mniej do podmiany, ale nie wiem która lepiej gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kazekk na ebay'u mozesz kupić Audiotraka Prodigy HD2 za 250 PLN łącznie z przesyłką - niestety bez gwarancji [coś za coś]

 

Sam zamówiłem dzięki znajomemu, który posiada konto PayPal i konto na eBayu i po tygodniu biorąc przesyłke priorytetową z USA, mam ją dziś do dyspozycji w pełnym zestawie w 100% sprawną.

 

Jeśli chcesz ją tak tanio mieć i nie przeszkadza Ci brak gwarancji to wybierz ten sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności